Kje bi lahko kupil....?

Zanima me...
Odgovori
RationalGaze
Prispevkov: 4
Pridružen: 17.5.2009 11:27

Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a RationalGaze »

Pozdravljeni! To je moj prvi post ne tem forumu, pa v kolikor sem prej malo pobrskal po straneh, vidim, da veliko zamujam, saj sem tudi sam velik ljublitelj fizike in raznoraznih teorij. No, dovolj o tem. Kar me specifično zanima je: kje bi lahko kupil prizmo. Saj veste, tako, podobno tistim v srednji šoli, ko smo njimi delali vaje za maturo :) Punca je velika ljubliteljica mavric, pa se mi zdi prizma lep sentimentalen dodatek k glavnemu darilu za rojstni dan.

Hvaležen za vsak odgovor:)

LP RG

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Poglej na eBuy!
Tukaj ti recimo vgravirajo tudi posvetilo: LINK

Lep dan...

RationalGaze
Prispevkov: 4
Pridružen: 17.5.2009 11:27

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a RationalGaze »

Uf..pa res...na eBay pa nisem pomislil (saj nisem še nič kupoval preko njega :S).

Hvala za nasvet, bom imel to kot last resort backup, bom pa še vedno vesel namiga, kje bi to lahko dobil pri nas. Google najde samo kopalniško opremo :roll: .

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Ahh..
Lenoba!
Vprašaj recimo tukaj: http://www.mojteleskop.si/_item/1586/Pr ... njska.html

Lep dan...

Kensei
Prispevkov: 45
Pridružen: 27.9.2005 20:25

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a Kensei »

GJ napisal/-a: Vprašaj recimo tukaj: http://www.mojteleskop.si/_item/1586/Pr ... njska.html
Z to ˝prizmo˝ boš zelo težko prišel do mavrice, saj je v njej skrito zrcalo in ne prizma.

Je pa recimo v tej dielektrična prizma http://www.mojteleskop.si/_item/989/Pri ... ctric.html katero boš neizmerno lažje prepričal, da ti naredi mavrico.

Lp.Mico

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

Prizma je nedvomno dekorativen predmet, za mavrico pa ni najbolj primerna, ker je lom majhen v primerjavi z uklonom; lažje narediš krasno mavrico z CD-jem ali DVD-jem. Če pa se potrudiš, lahko narediš spektroskop in gledaš črte uličnih svetilk! Glej npr.:
http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/lig ... scope.html

Mitar
Prispevkov: 1
Pridružen: 18.5.2009 21:47

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a Mitar »

Mene pa zanima, kje bi lahko kupil "pyrolytic carbon" (oziroma "pyrolytic graphite") pri nas, ploščice le-tega?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a GJ »

Mitar napisal/-a:Mene pa zanima, kje bi lahko kupil "pyrolytic carbon" (oziroma "pyrolytic graphite") pri nas, ploščice le-tega?
Pri nas težko..
Na EBayu pa brez problema: Pyrolytic Graphite

Lep dan..

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Mogoč ne ustreza ravno temi pa vseeno... Tisti, ki ste že kupovali preko ebay-a: so vas že kdaj naj***** in ali ebay lahko garantira, da boš dobil tisto kar si kupil in ne obtežene prazne škatle. Kako je s tem? Kakšne so poštnine?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a GJ »

smartboyQ napisal/-a:Mogoč ne ustreza ravno temi pa vseeno... Tisti, ki ste že kupovali preko ebay-a: so vas že kdaj naj***** in ali ebay lahko garantira, da boš dobil tisto kar si kupil in ne obtežene prazne škatle. Kako je s tem? Kakšne so poštnine?
Vedno te lahko nategnejo, konec koncev kupuješ mačka v žaklju! :lol:
Zato predhodno preveriš statistiko prodajalca pod 'Feedback', če se ta giblje blizu 100% in ima prodajalec veliko število sklenjenih poslov, potem je 'relativno' zanesljiv!

Lep dan..

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: Kje bi lahko kupil....?

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Kako drage stvari pa si "upate" kupovati?

Odgovori