individualni jaz

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:p.s. če uživaš meso, boš te stvari zelo težko razumela.
P.S. Danes si bom - tebi na čast - privoščil turški hamburger (beri: kebab). :lol:
Gnusna zadeva, tale kebab. Vseeno dober tek.
No, ja, do "resnice" ne vodi izgled in okus oz. posledično želodec, pa čeprav si nekateri verniki to domišljajo. :lol:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

shrink napisal/-a:No, ja, do "resnice" ne vodi izgled in okus oz. posledično želodec, pa čeprav si nekateri verniki to domišljajo. :lol:
Ne gre za izgled in okus, gre za greh. Takšno delovanje ima zelo slabo posledico.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
shrink napisal/-a:No, ja, do "resnice" ne vodi izgled in okus oz. posledično želodec, pa čeprav si nekateri verniki to domišljajo. :lol:
Ne gre za izgled in okus, gre za greh.
:lol: :lol: :lol:

Za muslimane ni nobenega greha: kebab je "halal" (arabsko "dovoljeno","čisto"), če le ne vsebuje svinjskega mesa.

Skratka: Greh je zelo relativna zadeva. :lol:
Hanuman napisal/-a:Takšno delovanje ima zelo slabo posledico.
Naj ti povem, katero "delovanje ima zelo slabe posledice" in je zares gnusna zadeva: Kopanje v sveti reki Ganges, ki je najbolj umazana reka na svetu. Zbolevanje Hindujcev zaradi tega početja je splošno znano.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

Hanuman, ne vem zakaj bi moje zaužitje ali nezaužitje mesa kakorkoli vplivalo na moje razmišljanje.
Sam praviš, da se želiš osvoboditi materialne zapletenosti. Mar to pomeni odrekanje? Smrt?
Le zakaj bi si tvoj (ali moj) individualni jaz želel da (njegovo) telo trpi?

Pravzaprav, Hanuman, verjamem, da si mislil dobro, ko si rekel, naj drugih ne posnemam, ker sem edinstvena; po drugi strani pa si me s tem užalil. Mar res verjameš da je na svetu kdo (seveda govorimo o normalnih ljudeh) ki se ne zaveda, da je on on, in da ni on njegov sosed čez cesto? Mar res misliš, da zdrava oseba z normalnim razvojem, želi v vsem posnemati druge. Si že slišal za puberteto? Zakaj so pubertetniki tako "težavni"? Ker hočejo biti drugačni, ker začnejo dvomiti v svoj idol - predvsem v starše.

A bo tvoj jaz še živel, ko boš umrl? Le kaj bo delal? Dolgčas mu bo bilo samemu samcatemu, v tem velikem vesolju, zgubljen bo bil brez rok, brez nog, oropan razuma, oropan moči...nenazadnje...oropan samega sebe - jaza.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

=) napisal/-a:Hanuman, ne vem zakaj bi moje zaužitje ali nezaužitje mesa kakorkoli vplivalo na moje razmišljanje.
Hranjenje z trupli ubitih živali ne vpliva dobro na zavest, to je hrana v guni nevednosti. Slaba karma. Poskusi nekaj dni s presno hrano, razlika bo očitna.
=) napisal/-a:Sam praviš, da se želiš osvoboditi materialne zapletenosti.
Mislil sem na osvoboditev od materialnih zapletenosti, ki te vežejo na materialno bivanje in zaradi katerih nisi svoboden. Najmočnejša sila, ki te zaplete v materialno življenje je spolna želja, ki se razvije v zvezo moškega in ženske. Ko se moški združi z žensko (spolni odnos), takoj postane jetnik materialnih vezi, ki naredijo čvrst vozel. Ta spolna želja se širi naprej, pridejo otroci in s tem tudi skrbi, vzdrževanje družine, služenje denarja, krediti, nakup zemlje, gradnja hiše, vzdrževanje družbenega položaja...in še en kup komplikacij. Lažje je brez te igre (iluzije), svobodno in brezskrbno življenje po liniji najmanjšega upora. :D
=) napisal/-a:Mar to pomeni odrekanje?
Ko ugotoviš, da so te materialne pogojenosti nepotrebne, se od njih avtomatsko odvežeš.
=) napisal/-a:Le zakaj bi si tvoj (ali moj) individualni jaz želel da (njegovo) telo trpi?
Tud jaz ne vem zakaj.
=) napisal/-a:Mar res verjameš da je na svetu kdo (seveda govorimo o normalnih ljudeh) ki se ne zaveda, da je on on, in da ni on njegov sosed čez cesto?


Ne ne verjamem, mislil sem to, da ni dobro posnemat drugih, npr. da bi ljudem bili všeč, da bi jim ugajali. Ker lahko posnemaš tudi zlo.
=) napisal/-a:A bo tvoj jaz še živel, ko boš umrl? Le kaj bo delal? Dolgčas mu bo bilo samemu samcatemu, v tem velikem vesolju, zgubljen bo bil brez rok, brez nog, oropan razuma, oropan moči...nenazadnje...oropan samega sebe - jaza.
Lahko si pogledaš tukaj: http://www.harekrisna.net/index.php?S=1&Folder=62

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Mislil sem na osvoboditev od materialnih zapletenosti, ki te vežejo na materialno bivanje in zaradi katerih nisi svoboden. Najmočnejša sila, ki te zaplete v materialno življenje je spolna želja, ki se razvije v zvezo moškega in ženske. Ko se moški združi z žensko (spolni odnos), takoj postane jetnik materialnih vezi, ki naredijo čvrst vozel. Ta spolna želja se širi naprej, pridejo otroci in s tem tudi skrbi, vzdrževanje družine, služenje denarja, krediti, nakup zemlje, gradnja hiše, vzdrževanje družbenega položaja...in še en kup komplikacij. Lažje je brez te igre (iluzije), svobodno in brezskrbno življenje po liniji najmanjšega upora. :D
Brezskrbno življenje, ki ga opisuješ je čisti nesmisel. Poleg tega je skoraj vse kar si povedal nasprotno osnovam biologije, torej nam samim. Človeška vrsta se ohranja tako, da se razmožuje in zato je NUJNO ne samo pomembno, da imamo potomce, ki prenašajo naš genom v prihodnost. Poleg tega si nakazal, da nasprotuješ spolnemu življenju oz. spolnosti. Če bi poslušal pri urah biologije bi vedel, da spolnost ni le potreba zaradi naše zavesti, ampak tudi posledica delovanja našega telesa oz. hormonov v našem telesu. Torej je nespolno življenje neke vrste greh do nas samih, do tistega JAZ-a, ki ga imaš tako rad.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

smartboyQ napisal/-a:Poleg tega je skoraj vse kar si povedal nasprotno osnovam biologije, torej nam samim. Človeška vrsta se ohranja tako, da se razmožuje in zato je NUJNO ne samo pomembno, da imamo potomce, ki prenašajo naš genom v prihodnost. Poleg tega si nakazal, da nasprotuješ spolnemu življenju oz. spolnosti. Torej je nespolno življenje neke vrste greh do nas samih, do tistega JAZ-a, ki ga imaš tako rad.
Ja spolnost je čisto naravna in imajo jo vsi ljudje. Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje, da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek, tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli. Tudi mene se je polastil, tako da vem kako nevarna je lahko spolnost. Spolni odnosi so namenjeni samo za spočenjanje otrok. Pri živalih se uporablja v te namene. Z izgubljanjem semenske tekočine moški izgublja pamet, življenjsko energijo in postaja vedno bolj in bolj šibak, senilen, jezen, ljubosumen, len..Naravno in zdravo za človeka bi bilo, če bi imel samo nekaj spolnih odnosov v celem življenju, recimo ene tri.

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a end »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

No da preidem k stvari, Hanuman smileš se mi. Res si bogi, zdej se odpoveduješ vsemu kar ima sploh smisel počet(beri: hrana pijača sex možgani na off in čivava na straži), pol se boš pa stegnu in to bo to. Niti možnosti, da bi ti bilo hudo, ker si zapravil življenje ne boš več imel ker te ne bo več. In to vse samo zato ker si preveč preplašen da bi živel in si se raje skril v neko čudno mešanico prepričanj iz bogve katerega zakotja.


Ps: Humanum zamenjaj forum, ta forum naj bi bil poljudnoznastveni in ne verskoblazni. Če se pa motim ga bom pa zamenjal jaz. :mrgreen:

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

Najprej, hanuman te prosim, da mi ne daješ linkov alla harekrisna.net, zato ker jih ne bom brala. Vesela pa bom, če boš kaj povedal s svojimi besedami, morda kakšen citat posebaj izpostavil.... To bom prebrala in morda tudi pokomentirala. Razumeti moraš, da kot prvo nisem enake vere kot ti in do takih strani apriori (beri:podzavest) gojim odklonilen odnos.
A to lahko razumeš?

Torej, povej mi, prosim:
A bo tvoj jaz še živel, ko boš umrl? Le kaj bo delal? Dolgčas mu bo bilo samemu samcatemu, v tem velikem vesolju, zgubljen bo bil brez rok, brez nog, oropan razuma, oropan moči...nenazadnje...oropan samega sebe - jaza.
S presno hrano bom morda kdaj začela. Vendar bosta morala biti izpolnjena 2 pogoja. Prvi je ta, da se mi bo stvar zdela vredna, drugi razlog pa je ta, da bom morala imeti dovolj umirjeno življenje in dovolj časa za prehranjevanje in večno grizkanje presne hrane...
Hanuman napisal/-a:Ko ugotoviš, da so te materialne pogojenosti nepotrebne, se od njih avtomatsko odvežeš.
A res? To samo govoriš. Kaj pa dejanja? :wink: vidim te, kako sediš za računalnikom.

Hanuman napisal/-a:Ta spolna želja se širi naprej, pridejo otroci in s tem tudi skrbi, vzdrževanje družine, služenje denarja, krediti, nakup zemlje, gradnja hiše, vzdrževanje družbenega položaja...in še en kup komplikacij.
Meni se otroci ne zdijo tako slabi. Ne vem, kaj piše v vedah o njih. Dvomim, da promovirajo samskost.

A ni lepo, če imaš otroke in se z njimi dobro razumeš? Ni lepo imeti očeta, na katerega si ponosen, ga spoštuješ?
A ni poseben čar v tem, da imaš na svetu osebo, ki ji popolnoma zaupaš in jo ljubiš?

Hanuman napisal/-a:mislil sem to, da ni dobro posnemat drugih, npr. da bi ljudem bili všeč, da bi jim ugajali. Ker lahko posnemaš tudi zlo.
Lahko posnemaš zlo, lahko pa posnemaš tudi dobro. Moje mnenje je - uči se od drugih. Več jih je, kot je tebe;posnemaj to kar občuduješ, zavračaj kar se ti upira.
Jaz zase lahko rečem (to si priznam), da želim ugajati drugim (človek=družabno bitje). Kar pa ne pomeni, da razmišljam s tujimi možgani.
Hanuman napisal/-a:Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje, da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek, tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli.

Spolni odnos namenjen samo in izključno razmnoževanju je značilen za živali (pa še to ne vse).

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

end napisal/-a:(beri: hrana pijača sex možgani na off in čivava na straži)
Hedonistična filozofija hranjenja, parjenja, in veseljačenja se na dolgi rok ne obnese, to boš kmalu spoznal, end.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

=) napisal/-a:Najprej, hanuman te prosim, da mi ne daješ linkov alla harekrisna.net, zato ker jih ne bom brala. Vesela pa bom, če boš kaj povedal s svojimi besedami, morda kakšen citat posebaj izpostavil.... To bom prebrala in morda tudi pokomentirala. Razumeti moraš, da kot prvo nisem enake vere kot ti in do takih strani apriori (beri:podzavest) gojim odklonilen odnos.
A to lahko razumeš?
Lahko razumem. Link sem ti dal zato, ker ne mislim tukaj pisat vse filozofije. Saj vidiš, kako renčijo. Če te res zanima si preberi podstran duhovni svet.

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Hanuman napisal/-a:
end napisal/-a:(beri: hrana pijača sex možgani na off in čivava na straži)
Hedonistična filozofija hranjenja, parjenja, in veseljačenja se na dolgi rok ne obnese, to boš kmalu spoznal, end.
Trdiš, da se bolj obnese odrekanje vsemu za kar je vredno živet (otroci, spolnost, hrana, počitek po tem, ka narediš nekaj koristnega,...)

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

Hanuman napisal/-a:
Lahko razumem. Link sem ti dal zato, ker ne mislim tukaj pisat vse filozofije. Saj vidiš, kako renčijo.
A nisi ti meni rekel, naj se ne oziram na druge????. Jaz se s tabo o tem pogovarjam, ne glede na to, da vem da to tudi drugi berejo in si mislijo svoje...če oni renčijo, kar naj. ČE ugriznejo, jim pa vrnem (ali pa pobegnem). :wink:
Le pogumno.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Lahko si pogledaš tukaj: http://www.harekrisna.net/index.php?S=1&Folder=62
Kolikokrat naj ti še rečem(o), da je versko posiljevanje na poljudno-znanstvenem forumu nezaželjeno? "Jehovskih" prijemov se poslužuj raje kje drugje. :?
Hanuman napisal/-a:Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje :!: , da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek, tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli.
Kardinalna neumnost, ki je posledica religiozne indoktrinacije!
Hanuman napisal/-a:Hedonistična filozofija hranjenja, parjenja, in veseljačenja se na dolgi rok ne obnese, to boš kmalu spoznal, end.
Ja, krščanski bog/Bog (za Krišno/Višnuja/whatever ne vem) je hedoniste v Babilonu pokončal. Ampak - kot vse kaže - ni kaj dosti zaleglo. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hanuman napisal/-a:Link sem ti dal zato, ker ne mislim tukaj pisat vse filozofije.
Posiljevanje z verskimi filozofijami tukaj ni zaželjeno.
Hanuman napisal/-a:Saj vidiš, kako renčijo.
Nasprotno: Lajajo verski služabniki (po Borisu Kobalu nekateri kot "nemški ovčarji"). :lol:
Hanuman napisal/-a:Če te res zanima si preberi podstran duhovni svet.
Očitno je ne in lahko zatrdim, da tudi ne velike večine ostalih uporabnikov.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje, da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek
To je izjava vernika, ki ga je indoktrinirala patriarhalno šovinistična verska oblast. Ženska namreč lahko zanosi, ne da bi pri tem uživala. Spolnost samo zaradi razmnoževanja kaže na izkoriščevalski odnos moškega do ženske. Čista zloraba.
tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli.
S tem sicer ni nič narobe, pa vendar ni čisto tako.
Tudi mene se je polastil, tako da vem kako nevarna je lahko spolnost.
Očitno nisi pri tem kaj prida užival, verjetno si imel zaradi neprimerne vzgoje slabo vest. In očitno nisi imel dovolj moči, da bi se temu uprl. Sočustvujem.
Pri živalih se uporablja v te namene.
To sicer ni povsem točno, ampak vseeno, ali naj bi se zgledovali po njih?
Z izgubljanjem semenske tekočine moški izgublja pamet, življenjsko energijo in postaja vedno bolj in bolj šibak, senilen, jezen, ljubosumen, len.
To je gola laž, ustvarjena pa je iz zlobnih namenov in za naivne bedake.
Naravno in zdravo za človeka bi bilo, če bi imel samo nekaj spolnih odnosov v celem življenju, recimo ene tri.
Saj ne mislim prodajati Rugljevega nasveta trikrat na dan, ampak ti bi rad svojo zavrtost kar tako razkropil po vsem človeštvu? V tem ni nič dobrega, in če imaš sebe za dobrega človeka, ti priporočam, da se globoko zamisliš.

Odgovori