individualni jaz

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a GJ »

Hanuman napisal/-a:Ja spolnost je čisto naravna in imajo jo vsi ljudje. Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje, da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek, tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli. Tudi mene se je polastil, tako da vem kako nevarna je lahko spolnost. Spolni odnosi so namenjeni samo za spočenjanje otrok. Pri živalih se uporablja v te namene. Z izgubljanjem semenske tekočine moški izgublja pamet, življenjsko energijo in postaja vedno bolj in bolj šibak, senilen, jezen, ljubosumen, len..Naravno in zdravo za človeka bi bilo, če bi imel samo nekaj spolnih odnosov v celem življenju, recimo ene tri.
Iz vsega kar si napisal je razvidno...
Pojma nimaš o naravi!
Pojma nimaš o ljubenzni, niti je nisi sposoben čutiti!
Pojma nimaš o spolnosti, si zavrta osebnost, ki ne more ljubiti drugega kot sebe!
Ljudje v tvoji bližini so nesrečni!
Če boš slučajno imel otroke jih odaj v rejo, ker bodo tam dobili več ljubezni kot si je ti sposoben dati!

Lep dan...

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

daj, no GJ. Spodaj si napisal LEP DAN...
Misliš, da če bi tebi kdo tako rekel, bi ga imel?
Ali je to bolj tako, za "hec" napisano, lep dan pa nima nobene veze s počutjem?

Morda ni čudno, da se človek tako distancira od okolice, če dobiva tak občutek nerazumljenosti. Distanca poveča zaprtost vase, le-ta pa razmišljanja, ki so lahko še kako iz trte zvita...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a GJ »

=) napisal/-a:daj, no GJ. Spodaj si napisal LEP DAN...
Misliš, da če bi tebi kdo tako rekel, bi ga imel?
Ali je to bolj tako, za "hec" napisano, lep dan pa nima nobene veze s počutjem?
Glej, prizadelo je le tebe, ribica zlata!
Človek, ki je tako otopel kot on, ga moje besede ne morejo prizadeti.
Vseeno pa mu lahko zaželim lep dan, ker imam rad ljudi in naravo!
Če pa sem ga zgolj slučajno prizadel, potem sem dosegel svoj minimalni namen, da se zamisli nad samim seboj.
=) napisal/-a:Morda ni čudno, da se človek tako distancira od okolice, če dobiva tak občutek nerazumljenosti. Distanca poveča zaprtost vase, le-ta pa razmišljanja, ki so lahko še kako iz trte zvita...
Ne išči mu opravičila, ker ga ne boš našla!

Lep dan vsem...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a GJ »

Hanuman napisal/-a:Zanimivo je tudi, da se pri staranju spreminja samo telo, opazovalec (jaz) pa je ves čas mlad in ostaja ves čas isti.
Ribica zlata...
Pozorno preberi zgorno trditev in zamisli si obraz, ki jo izgovarja...
To niso njegove besede...
To so besede 'velikih' in so priučene!
Njegova trditev je želja njegovega ega. V njegov ego pa so mu to željo zasejali drugi.
Vidi tisto, kar drugi želijo, da vidi!
In on misli, da vidi tisto kar si želi, da vidi!
Njegov jaz je kot mlad kužek...

...

Iz daljave opazuje svoje telo kako se stara!
On je večen!
Vendar le do takrat, ko se ga telo-truplo ne naveliča, potem se razblini v vsej slepoti slepca, ki ni nikoli ugledal sončne zarje.

Razočaranje in delo je njegovo edino zdravilo, ki bo doraslo/izoblikovalo njegov otročji jaz.

Lep dan vsem...

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

GJ napisal/-a:Če boš slučajno imel otroke jih odaj v rejo, ker bodo tam dobili več ljubezni kot si je ti sposoben dati!
No, po tvoji logiki GJ, bi morali z svojimi otroki imeti spolne odnose, da bi jim dali ljubezen?

Očitno je, da ti nimaš pojma kaj je ljubezen. Zamenjuješ ljubezen in spolnost. Ljubezen izraža nekaj močnejšega kakor naklonjenost, ki lahko obsega samo ugajanje. Žene ne ljubiš zaradi žene, temveč jo ljubiš zaradi samega sebe. Od nje pričakuješ vračila, koristi, ugodnosti in posebne užitke, umske in telesne. Odstrani te stvari in ta tvoja ''ljubezen'', bo prav kmalu usahnila. Ljubezen je nekaj globjega in notranjega in se ne skuša izražati navzven z spolnimi odnosi. Spolni odnos pa je samo telesna potreba, gola sla in nič drugega.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

GJ napisal/-a: Glej, prizadelo je le tebe, ribica zlata!
res me je :|
GJ napisal/-a:Ne išči mu opravičila, ker ga ne boš našla!
opravičilo zanj sem že našla, pa ga ne bom posebej izpostavljala :?
GJ napisal/-a:Vseeno pa mu lahko zaželim lep dan, ker imam rad ljudi in naravo!
:) ja, to se da "čutit" iz tvojih komentarjev...
GJ napisal/-a:Človek, ki je tako otopel kot on, ga moje besede ne morejo prizadeti.
misliš?
Morda je pa dobro zanj, da je otopel...
GJ napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Zanimivo je tudi, da se pri staranju spreminja samo telo, opazovalec (jaz) pa je ves čas mlad in ostaja ves čas isti.
Ribica zlata...
Pozorno preberi zgorno trditev in zamisli si obraz, ki jo izgovarja...
z lahkoto.
GJ napisal/-a:To niso njegove besede...
To so besede 'velikih' in so priučene!
Imaš prav. Želja po varnosti, sprejetosti, trdnosti, občutek nemoči male ljudi prisili, da se oprejo na velike. Res je žalostno, ko ne dojamejo, da more besedam slediti (realizirana) (smiselna) življenjska filozofija.
Če naprimer jaz rečem: "Ne verjamem v matematiko" zveni smešno, neumno ; če pa to reče Einstein v tem lahko vidimo celo neko logiko...
Vendar le do takrat, ko se ga telo-truplo ne naveliča, potem se razblini v vsej slepoti slepca, ki ni nikoli ugledal sončne zarje.
:shock: uau...

GJ, lep dan tudi tebi.
Hanuman napisal/-a:Od nje pričakuješ vračila, koristi, ugodnosti in posebne užitke, umske in telesne.
hvalabogu, da jih pričakuje. To pričakuje tudi ona od njega. Nekakšna simbioza...

Hanuman napisal/-a:morali z svojimi otroki imeti spolne odnose, da bi jim dali ljubezen
napiše se:
S svojimi otroki.

:x ostalega pa raje ne komentiram, ker mi želodec obrača :!:

Hanuman, spoštuješ svoje starše?

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Vidim, da se vam še sanja ne kaj je brezpogojna ljubezen. Saj bo, počasi, še kakšnih tisoč življenj, pa boste dojeli, upam.

Hare Krsna!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hanuman napisal/-a:Vidim, da se vam še sanja ne kaj je brezpogojna ljubezen.
Tudi tebi se ne. V resnici je niti ne reklamiraš, niti ne živiš. Pojma nimaš, kaj bi to bilo. In se tega sploh ne zavedaš.
Saj bo, počasi, še kakšnih tisoč življenj, pa boste dojeli, upam.
Tega sem se bal.

smartboyQ
Prispevkov: 21
Pridružen: 28.4.2009 21:56

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a smartboyQ »

Hanuman, kdo ti je pral možgane? Tisti, ki ti jih je, je bil mojster.
No, po tvoji logiki GJ, bi morali z svojimi otroki imeti spolne odnose, da bi jim dali ljubezen?
Za začetek bi lahk začel ločevati ljubezen starš - otrok in mož - žena.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a =) »

Roman napisal/-a:
Hanuman napisal/-a:Vidim, da se vam še sanja ne kaj je brezpogojna ljubezen.
Pojma nimaš, kaj bi to bilo. In se tega sploh ne zavedaš.
Hanuman, to kar pravi Roman je res.
:idea: saj ne rabiš nam "slepo" verjet. Pojdi ven, do nekoga, ki ga spoštuješ (in po možnosti v njem vidiš vzor), mu povej par stavkov (lahko kar te iz kvarkadabre vzameš). Npr.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------



No, po tvoji logiki GJ, bi morali z svojimi otroki imeti spolne odnose, da bi jim dali ljubezen?

Ljubezen je nekaj globjega in notranjega in se ne skuša izražati navzven z spolnimi odnosi. Spolni odnos pa je samo telesna potreba, gola sla in nič drugega.


Najmočnejša sila, ki te zaplete v materialno življenje je spolna želja, ki se razvije v zvezo moškega in ženske. Ko se moški združi z žensko (spolni odnos), takoj postane jetnik materialnih vezi, ki naredijo čvrst vozel. Ta spolna želja se širi naprej, pridejo otroci in s tem tudi skrbi, vzdrževanje družine, služenje denarja, krediti, nakup zemlje, gradnja hiše, vzdrževanje družbenega položaja...in še en kup komplikacij. Lažje je brez te igre (iluzije), svobodno in brezskrbno življenje po liniji najmanjšega upora.

Ko ugotoviš, da so te materialne pogojenosti nepotrebne, se od njih avtomatsko odvežeš.

Ja spolnost je čisto naravna in imajo jo vsi ljudje. Vendar ljudje so pozabili, da je spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje, da bi se vrsta lahko nadaljevala, ne pa da ga uporabljajo za užitek, tako se jih je polastil, da ga imajo ob vsakem času in kjerkoli. Tudi mene se je polastil, tako da vem kako nevarna je lahko spolnost. Spolni odnosi so namenjeni samo za spočenjanje otrok. Pri živalih se uporablja v te namene. Z izgubljanjem semenske tekočine moški izgublja pamet, življenjsko energijo in postaja vedno bolj in bolj šibak, senilen, jezen, ljubosumen, len..Naravno in zdravo za človeka bi bilo, če bi imel samo nekaj spolnih odnosov v celem življenju, recimo ene tri.


Roman, ni se dobro zatekati k lastnim umskim izmislekom.

Problem nastane, kadar jaz zmotno enačiš s telesom.Jaz je ločen od telesa, čeprav je povezan z njim. Ko se zaveš jaza, ga občutiš kot nekaj samoobstoječega in večnega, ni istoveten z umom in telesom.


Nikogar ne posnemam, niti si tega ne želim, ker hočem bit originalen. Sledim moji in Srila Prabhupadovi želji.


-------------------------------------------------------------------------------------------------

če bo pri sebi, in se mu ne boš preveč smilil, ti bo povedal...

p.s. Če bi meni 100% ljudi (s katerimi imam opravka) reklo, da ne znam obračat ulomkov, bi se vprašala ali jih morda RES ne znam....in bi to preverila. Za svoje dobro!!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:Vidim, da se vam še sanja ne kaj je brezpogojna ljubezen. Saj bo, počasi, še kakšnih tisoč življenj, pa boste dojeli, upam.
WOW, in ti si navedeno (recimo: "spolni odnos namenjen samo za razmnoževanje") uspel dojeti v enem samem življenju? :lol:

Ne predstavljam si, kaj bi lahko dojel v 1000 življenjih. Aja, saj ti ni treba: vse že piše v svetih spisih; razen če je seveda potrebnih 1000 zaporednih reinkarnacij, da jih prebereš. :lol: :lol: :lol:
Hanuman napisal/-a:Hare Krsna!
Allahu Akbar!

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a GJ »

Zlata ribica napisal/-a:Hanuman, spoštuješ svoje starše?
Ja tukaj bo morali začeti...

Hanuman!

Se spomniš ljubezni, ki ti jo je dajala tvoja mati???

Jo lahko še vedno začutiš???

Lahko še začutiš njene tople prsi in slišiš bitje njenega srca???

...

Lep večer vsem, ki lahko čutijo in ljubijo, kajti le ti bodo lahko tudi resnično ljubljeni!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a mriz »

GJ napisal/-a:On je večen!
Vendar le do takrat, ko se ga telo-truplo ne naveliča, potem se razblini v vsej slepoti slepca, ki ni nikoli ugledal sončne zarje.
Hmja, ali pa že samo do takrat, ko gre spat ali pa ga kdo močneje butne po glavi. Ampak, take nekonsistentnosti (katerih je še veliko mnogo) je v tovrstnih naivnih blodnjah najlažje (oz. celo nujno potrebno) zanemariti.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Kot rečeno, nismo telo, smo zavest. Telo je gmota materije in je mrtvo že od samega začetka. Telo ne čuti srečo in nesrečo, mrzlo, vroče, sladko, slano... Telo je minljivo, zavest (oseba) v njem, pa je večna in se seli iz ene telesne oblike v drugo, glede na njegova dejanja v preteklosti in stanja zavesti. Center vsega pa je Absolutna Resnica, izvor vsega - Vrhovna zavest, Bog, Krsna. (ne smrt)

Vesel Božič in Srečno Novo Leto 2010!

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: individualni jaz

Odgovor Napisal/-a bianko »

Hanuman napisal/-a:Kot rečeno, nismo telo, smo zavest. Telo je gmota materije in je mrtvo že od samega začetka. Telo ne čuti srečo in nesrečo, mrzlo, vroče, sladko, slano... Telo je minljivo, zavest (oseba) v njem, pa je večna in se seli iz ene telesne oblike v drugo, glede na njegova dejanja v preteklosti in stanja zavesti. Center vsega pa je Absolutna Resnica, izvor vsega - Vrhovna zavest, Bog, Krsna. (ne smrt)

Vesel Božič in Srečno Novo Leto 2010!
Pol pa svizec čokolado v folijo zavije.....

Odgovori