Nesmrtnost

Človek kot stroj, o flori in favni...
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pa dajmo še malo drugače: Tisti, ki razlikujejo med duhom in telesom, pojmujejo pod nesmrtnostjo to, da telo umre, duh pa ne. V resnici so stvari ravno nasprotne. Duh umre (ugasne, ko telo več ne nudi pogojev za njegovo delovanje), telo pa ostane, dokler ga ne prebavijo črvi in bakterije. Pa še v tem primeru ostanejo kosti še zelo dolgo časa.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a mriz »

Glede na poročila o rasti nohtov in las po smrti, telo ne samo ostane, ampak se tudi dlje kaže vsaj minimalne znake življenskih procesov - drugače povedano, telo ostane in tudi 'živi' dlje kot duh - če pa upoštevamo še običajne primere začasnega ugašanja duha (spanje, nezavest itd.), pa telo itak doseže kar občutno daljše skupno življenje...

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a end »

In zakaj naj bi bilo to šarlatanstvo? GJ ne vem s kje si padu. Potem sem CENZURA če rečem da bog ne obstaaj ker sem uporabil besedo bog?!?!? Saj nisem rekel da nesmrtnost obstaja, sem pa povedal kaj nesmrtnost pomeni. Še lepše se to vidi v sopomenki neumrljivost.

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a end »

GJ napisal/-a:Nesmrtnost več celičnih bitij se bi verjetno teoretično lahko doseglo, s posegom v samo gensko zasnovo!
Kar pa je sicer trenutno pepovedano! Vendar pa takšna nesmtnost Zemlji ne bi prinesla nič dobrega!
Ker bi zmanjkalo življenskega prostora na Zemlji, bi bila takšena nesmrtnost brezpredmetna!
Ljudje pač ne bi umirali od starosti, temveč v bitkah za hrano!

Sploh si pa edini ki tukaj trdi da nesmrtnost obstaja! Ne vem zakaj me obtožuješ svojih zločinov! :D

Pa še enkrat nesmrtnost = neumrljivost kar ni enako ne biti mrtev dokler ne umreš ampak ne biti mrtev kadarkoli. Pa to kar opisuješ ti je ubistvu večna mladost (spet iz pravljic). :D

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Najprej je treba ločiti med pravljicami in biološko nesmrtnostjo določenih organizmov, ki v naravi dejansko obstajajo: http://en.wikipedia.org/wiki/Biological_immortality

dovsan
Prispevkov: 6
Pridružen: 18.4.2006 11:09
Kontakt:

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a dovsan »

Nesmrtnost je za moje pojme NEprenehanje delovanja oziroma opravljanja funkcije.
Ko rečemo da človek umre, pač preneha dihati, hoditi,delati.
Ko stroj oz. predmet umre, neha opravljati njemu namenjene funkcije.
No, stvar je obratna, kot sem napisal, najprej preneha delovati nato rečemo da je umrl.

Je pa kot vidimo tukaj neznanka funkcija predmeta.
To namreč lahko vedno znova določimo.
Mrtvo telo ima lahko funkcijo gnitja, nato, gnojenja...., neuporaben predmet lahko služi v muzeju ali pa gre v predelavo,..
ali iz sv. pisma; če pšenično zrno ne umre, ne obrodi sadu

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a Roman »

Morda bi morali najprej definirati, kaj je živo. Stroj namreč ne umre. Pa tudi pšenično zrno ne umre, ampak se spremeni v drugo (še vedno živo - ali še bolj živo) obliko istega organizma.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a qg »

mriz napisal/-a:Glede na poročila o rasti nohtov in las po smrti, telo ne samo ostane, ampak se tudi dlje kaže vsaj minimalne znake življenskih procesov - drugače povedano, telo ostane in tudi 'živi' dlje kot duh - če pa upoštevamo še običajne primere začasnega ugašanja duha (spanje, nezavest itd.), pa telo itak doseže kar občutno daljše skupno življenje...
Novejše trditve so, da se umika koža, ne da nohti rastejo. Podobno za dlake.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a GJ »

end napisal/-a:In zakaj naj bi bilo to šarlatanstvo? GJ ne vem s kje si padu. Potem sem CENZURA če rečem da bog ne obstaaj ker sem uporabil besedo bog?!?!? Saj nisem rekel da nesmrtnost obstaja, sem pa povedal kaj nesmrtnost pomeni. Še lepše se to vidi v sopomenki neumrljivost.
Preberi si temo od začetka, da boš vedel o čem je govora, lahko tudi večkrat! :lol:
Šarlatanstvo je to, da mešaš nesmrtnost in neumrlijivost z znanostjo!
V znanosti ta dva pojma realno ne obstajata.

Lep dan želim...

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a end »

Še enkrat, nesmrtnosti z zanostjo ne mešam jaz ampak ti.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a GJ »

end napisal/-a:Še enkrat, nesmrtnosti z zanostjo ne mešam jaz ampak ti.
Kaj, kje??? :lol:
Ravno nasprotno!
Znanost ne pozna nesmrtnosti, razen abstraktne!
Vse ostale razlage pa so za otroke ali pa so šarlatanske! Si si našel mesto? :lol:

Lahko noč!

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a end »

Nesmrtnost več celičnih bitij se bi verjetno teoretično lahko doseglo, s posegom v samo gensko zasnovo!

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a GJ »

end napisal/-a:Nesmrtnost več celičnih bitij se bi verjetno teoretično lahko doseglo, s posegom v samo gensko zasnovo!
Teoretično !!!

Lep dan...

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a Marjan »

V naravi dejansko obstajajo organizmi, ki nimajo destruktivnih posledic staranja in so "biološko nesmrtni".

Turritopsis nutricula se v določeni fazi življenja pomladi in ta proces lahko ponavlja v nedogled: http://en.wikipedia.org/wiki/Turritopsis_nutricula

Tudi hidre očitno lahko ubežijo smrti zaradi (ne)staranja: http://www.biochem.uci.edu/steele/PDFs/ ... _paper.pdf

Odtod izraz "biološka nesmrtnost".

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Nesmrtnost

Odgovor Napisal/-a end »

Če ti govoriš teoretično o možnosti obstoja nesmrtnosti v resnici nesmrtnot mešaš z znanostjo ti ne jaz! :D

Odgovori