Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Razprave o člankih na Kvarkadabri (www.kvarkadabra.net).
Post Reply
Roman

Re: Kaj je po mnenju g. Šorlija šund znanost

Post by Roman » 10.6.2009 12:26

Obljuba dela dolg. Morda pa sestavlja odgovor. Pustimo se presenetiti.

=)

Post by =) » 10.6.2009 12:34

no, ja, nekam dolgo ga piše...morda išče koga, ki bi mu mali spis še popravil...
še prej je moral malo shrinka "podregnit" da mu zraste ego za teh par minut, dokler mu ne bo odgovoril.
hud udarec, ni kaj! :wink:

ZdravaPamet

Post by ZdravaPamet » 10.6.2009 13:33

Meni tudi ni odgovoril. Pa tudi brati ne zna. Sprašujem ga po masnem defektu črvjih duš oziroma o njihovi vezavni energiji, on pa bluzi z gravitacijo. Očitno ne ve, kaj piše.

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 14:31

amrit wrote:Dajte tole spodaj poslat družboslovcem iz OXFORDA. lep dam amrit
Družboslovci o fiziki tako in tako pojma nimajo, tako da ne morejo razlikovati med pravo znanostjo in šarlatanstvom. Upam pa, da jih je link na Randijevo stran prepričal, da od Srečka Šorlija Amrita lahko pričakujejo zgolj zadnje. :lol:
amrit wrote:pa še eno pismo pošljite na FQXI, da se bodo razgledani ljudje malo nasmejali slovenski branilcem ortodoksne znanosti
FQXI je tako in tako dobro gojišče za šarlatane, vendar se (na srečo) njihova prizadevanja fizikov, ki tudi tam sodelujejo, ne dotaknejo. :lol:
Last edited by shrink on 25.7.2009 18:03, edited 1 time in total.

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 14:37

amrit wrote:
ZdravaPamet wrote:Jaz pa na moja. Kakšen je masni defekt črvjih duš?
prostor ima quantno strukturo, je energija
"quantno": Kako "fancy" beseda! Očitno naš "tehtalec črvjih duš" še ni slišal za kvanten.
amrit wrote:ta energija je v vsakem živem organnizmu dodatno koncentrirana in to povzroča povečanje teže,
beri več o tem v mojih objavljenih člankih
Nepoučenim priporočam ogled:

http://www.randi.org/jr/011802.html

:lol:
amrit wrote:
amrit wrote:
ZdravaPamet wrote:Jaz pa na moja. Kakšen je masni defekt črvjih duš?
prostor ima quantno strukturo, je energija
ta energija je v vsakem živem organizmu dodatno koncentrirana in to povzroča povečanje teže,
beri več o tem v mojih objavljenih člankih
ne gre za "masni efekt",
In očitno naš "tehtalec črvjih duš" še ni slišal za masni defekt.
amrit wrote:gre za "gravitacijski efekt"
Ne, gre za "mumbo-jumbo efekt". :lol:

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 14:46

amrit wrote:shrink imej figure z manjšo glavo, manj visokim čelom......
Ne skrbi za glavo v mojem avatarju, raje skrbi za "hobyseksološke" motive v svojih avatarjih:

http://altermed.org/forum/images/avatar ... 4a24b1.jpg

:lol:
amrit wrote:tebi se res ne sanja o tem kaj čas je in tem kaj čas ni
Rekel sem že, da so šarlatani glede fizike v globoki komi. :lol:
amrit wrote:preberi si članek

http://www.fqxi.org/data/forum-attachme ... i_2009.pdf

preštudiraj referenco 13
SPAM!

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 17:06

Kaj so po mnenju g. Šorlija osnove teoretične fizike:

http://www.physforum.com/index.php?showtopic=23963.

In odziv?

Poetični:
What a piece of work is Amrit, how noble in reason, how
infinite in faculties, in form and moving how express and
admirable, in action how like an angel, in apprehension how like
a god!
Sarkastični:
amrit wrote:-graviton (searched for a 30 years with no result)
No, noone has tried to find a single graviton, because the influence of a single graviton is beyond the sensetivity of current instruments.

As usual, whenever a crank resorts to lying it's because either they cannot support their claims with the truth or its a lie of ignorance, they have not bothered to find out the truth and so invent claims.

Similarly, the double slit experiment and the EPR experiment is not a dilemma in physics.

fogl

Post by fogl » 10.6.2009 19:35

Jao, pa jest sem že mislil da je amrit že nehal nabijat s temi svojimi umotvori, sem mislil da se je že zmatral, zdej pa vidim da je dobil nov zagon. Je pa vsaj nekaj dobrega od njega - vedno se mu lahko do ušes nasmejim :lol:

Popotnik

Post by Popotnik » 10.6.2009 20:10

fogl wrote:Jao, pa jest sem že mislil da je amrit že nehal nabijat s temi svojimi umotvori, sem mislil da se je že zmatral, zdej pa vidim da je dobil nov zagon. Je pa vsaj nekaj dobrega od njega - vedno se mu lahko do ušes nasmejim :lol:
Jap, pa še v politiko se je vrgel, glej http://www.rtvslo.si/blog/srecko-orli :) :lol: :lol:.

Roman

Post by Roman » 10.6.2009 21:08

Zakaj se mi apolitičnost sliši tako podobno kot atemporalnost?

ZdravaPamet

Post by ZdravaPamet » 10.6.2009 21:29

Amrit, to je najslabši politični manifest, kar sem jih bral. In čestitam ti zanj, pristaja ti!

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 22:37

Zanimivo je to, da amrit poziva k ukinjanju političnih strank, a je še lansko jesen kandidiral na volitvah v državni zbor (glej VOLILNA ENOTA 8 - Ptuj):

http://volitve.gov.si/dz2008/kandidati/lista_16.html

Še dobro, da v komentarjih razpreda o "mešanju megle" (da skuša na znanstvenem področju mešati/prodajati meglo tako in tako že vemo). :lol:

shrink

Post by shrink » 10.6.2009 22:53

Še malo amritove znanosti (sicer nič novega, saj smo njegova videnja ekonomske krize že omenjali):

http://www.parkhotel-ptuj.si/sl/public/ ... c02268a3fc
Srečko Šorli wrote:Resnica je absolutna, znanje o njej je relativno. Znanstveni modeli sveta so v stalnem dopolnjevanju, zmeraj bolj postajajo verna slika sveta. Po Teoriji organskih sistemov je vesolje živ organizem. Človek in družba smo organi vesolja v polnem evolucijskem razvoju. Ekonomska kriza je plod nerazumevanja temeljnih zakonov po katerih deluje organizem vesolje.
Očitno se je popravil - govori o nerazumevanju, še nedavno je nakladal, da "ekonomija krši prvi zakon termodinamike." :lol:

mriz

Post by mriz » 11.6.2009 13:25

Joj, ta citat je tako neumen in nesmiseln, da me prav skrbi.

Prvič - izjava o tem, da je resnica absolutna, znanje o njej pa relativno, je absurdna. Sam pojem resnice namreč pomeni model (razlago, teorijo), ki se ujema z realnostjo - če torej po mnenju amrita obstaja absolutna resnica, sam njen obstoj nujno vključuje njeno poznavanje, saj je drugače sploh ne bi bilo. Najbrž je hotel povedati, da obstaja ena realnost, kar je seveda popolnoma odveč in otročje trivialno.

Drugič - je izjava, da znanstveni modeli postajajo vedno bolj verne slike sveta, očitek ali pohvala? Glede na SSKJ 'vernost' v besedni zvezi 'verna slika' pomeni bolj popolno podobnost oz. točnost, hkrati pa amritu ne gre prisojati promoviranja resne znanosti. Kako je torej s tem?

Ostalo so specifične neumnosti, s katerimi se niti ne splača ukvarjati. No, kar me pri tej zadevi najbolj skrbi je to, da je tak človek celo dobil 18 glasov.

Post Reply