Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Natanko tako! Zadnja stvar, ki si jo zaslužiš, je toleranca. Izbral sem še premile besede. Sprašujem se, če sploh premisliš, kaj tvoje izjave implicirajo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Ha, v bistvu sem pričakoval, da se boste tisti, ki verujete v eno življenje takoj ujeli v kolesje in si dogodek zavrteli v neskončnost.
Jaz pa sem pričakoval, da boš v duhu verske resnicoljubnosti ugovore gladko ignoriral, samo da boš lahko svoje blodnje ponavljal v nedogled. Saj drugega ne zmoreš, kajne?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Moram se ti nasmehnit ZP. Kaj si dobil Šrinkijevo vlogo za določen čas? Kje pa je možakar, na dopustu morda? Ja, saj je poletje. Naj uživa v zasluženem. Šrinki, vrni se, kradejo ti ideje.
Otročji ste.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Pa še tole: Če imaš zdravo pamet, se ne delaš norca iz ljudi, ki "po tvoje" nimajo zdrave pameti. Lahko se ti zadeva ošabno vrne, kar ti seveda nikakor ne želim. Ali pa reci Adminu naj zbriše to temo, ki ti je stopila na žulj - PA BO.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

"Verjamem", da verjameš, da se mi bo vrnila. Še enkrat bom ponovil. Ti si tisti, ki je ošaben. Ti si tisti, ki si drzne v svoji nadutosti izjaviti, da človeški rod lahko le upa na usmiljenje Večne igre. Ti si tisti, ki računa na to, da bodo tvoji nasprotniki v drugem življenju kobilice, ki jih boš teptal in žgal in kuhal do konca časa v igri zob za zob, glavo za glavo. Ti si tisti, ki jemlje sočloveku vajeti in ga postavlja pred dejstvo, da je rešitev le posmrtna. In ti jo poznaš, in naučil boš vse ostale. Kako ošabno!!!

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a =) »

Vedež napisal/-a:Moram se ti nasmehnit ZP. Kaj si dobil Šrinkijevo vlogo za določen čas? Kje pa je možakar, na dopustu morda? Ja, saj je poletje. Naj uživa v zasluženem. Šrinki, vrni se, kradejo ti ideje.
Otročji ste.
Marsikdo je tukaj otročji, ampak to nismo mi... :lol:

Vedež napisal/-a:Pa še tole: Če imaš zdravo pamet, se ne delaš norca iz ljudi, ki "po tvoje" nimajo zdrave pameti. Lahko se ti zadeva ošabno vrne, kar ti seveda nikakor ne želim. Ali pa reci Adminu naj zbriše to temo, ki ti je stopila na žulj - PA BO.
Kdo je pa tebe tako razsvetlil, vedež?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Moram se ti nasmehnit ZP. Kaj si dobil Šrinkijevo vlogo za določen čas?
(ne)Ved(n)ež, vse tvoje komentarje (bolje rečeno: blodnje) je že takoj na začetku ustrezno okarakteriziral ZdravaPamet:
ZdravaPamet napisal/-a:Ah, Vedež, tole so stari idiotizmi.
Vedež napisal/-a:Kje pa je možakar, na dopustu morda? Ja, saj je poletje. Naj uživa v zasluženem. Šrinki, vrni se, kradejo ti ideje.
Vidim, da so te spustili na terapijo na dom, ampak kot vse kaže, so ti pozabili dati recept za nevroleptik. Priporočam, da se nemudoma oglasiš svojemu "shrinku". :lol:
Vedež napisal/-a:Otročji ste.
Povsem otročji je recimo tale izpad:
Vedež napisal/-a:Pa še tole: Če imaš zdravo pamet, se ne delaš norca iz ljudi, ki "po tvoje" nimajo zdrave pameti. Lahko se ti zadeva ošabno vrne, kar ti seveda nikakor ne želim. Ali pa reci Adminu naj zbriše to temo, ki ti je stopila na žulj - PA BO.
Ampak saj te po drugi strani razumem: boli te, da so ostali tako očitno razkrinkali tvoje duševno stanje, tale otročji izpad pa ni nič drugega kot obrambni mehanizem.

end
Prispevkov: 89
Pridružen: 19.4.2009 15:03

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a end »

wiiiiiiiiiiiii gremo se kregat kdo je večji CENZURA! :D :D :D :D :D



Ps: Če bi bil jst admin bi vse tele new age/vzhodnjaško religiozne/oprane/... zmetu s foruma. Vem da ni demokratično, je pa učinkovito.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Jaz se ne bojim smrti in vseeno verjamem v reinkarnacijo.

Takole piše v svetih spisih. Pravi jaz je duhovna duša, ki mora glede na pretekla pobožna ali brezbožna dejanja sprejemati različne vrste teles. Tako kot se telo večkrat zamenja za časa življenja, duša pa ostane enaka, duša menja telesa tudi življenje za življenjem, ko tava po univerzumu v različnih življenjskih vrstah (8.400.000), točno v skladu z zakonom karme. Isaac Newton je v fiziki utemeljil zakon na fizični ravni, ne moremo pa neposredno zaznati, kako deluje tudi na subtilni ravni. To delovanje, ki se manefistira na bolj subtilni ravni, se imenuje karma. Obstaja zakon karme, ki določa, da ljudje na tem svetu z vsakim dejanjem ustvarjamo prihodnje posledice. V skladu z našim delovanjem v preteklosti si pripravljamo dobre ali slabe posledice v prihodnosti. Kar doživljamo sedaj, je neposredna posledica našega delovanja v preteklosti. Duša nima niti začetka niti konca. To je definicija večnega. Tako bo duša ostala v materialnem svetu v različnih življenskih vrstah, dokler se ne bo osvobodila iz tega sveta s postopkom očiščenja. Dokler živi v tem svetu, je zapletena v niz vzrokov in posledic, da pa bi jih lahko uživala in trpela, mora ostati v materialnem svetu in se rojevati v enem telesu za drugim. Z najvišjega stališča vedske filozofije pa ni pomembno, če je posledica dobra ali slaba; vedno je slaba, ker moramo ostati v materialnem svetu, da bi jo doživeli. Ostati v materialnem svetu v različnih materialnih telesih sploh ni dobro, ker moramo eno za drugo trpeti različne oblike materialnih nadlog...(Brezčasna kultura)

http://billyblob.com/cartoons/karma-ghost.html

Mirno noč.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a =) »

Zakaj Newtona mešat v to sra-je?!?



Hanuman, spoštuješ svoje starše?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ha ha, kako sta se šrinki in zp razkurila. Saj pravzaprav ne povesta ničesar, kar bi dokazovalo vaše materialne enoživljenjske blodnje.

Vse kar znata je nesramno diskreditiranje durgače mislečih. Da pa bi se spustila v konkreten dialog v takšni temi, sta pa očitno prešibka.

Dosežita že, da se ta tema ukine, saj ni primerna za znanstveni forum antišarlatanskih nazorov. Drugače pa vaju spoštujem pri osvojenem znanju matematike in fizike. Držita se svojega znanja. LP

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Vedež napisal/-a:Saj pravzaprav ne povesta ničesar, kar bi dokazovalo vaše materialne enoživljenjske blodnje.
Saj tudi nisem nameraval česar koli dokazovati. Le ljudi svarim pred tvojimi nauki (ki so prav tako nedokazljivi).
Vedež napisal/-a:Vse kar znata je nesramno diskreditiranje durgače mislečih. Da pa bi se spustila v konkreten dialog v takšni temi, sta pa očitno prešibka.
Spet isto. Na noben način ne bom mirno požrl tvojih izjav, pa četudi niso namenjene meni, ampak tvojemu občestvu. Sem pripadnik človeškega rodu in ne morem mirno gledati, ko nekdo prepričuje ljudi, da on pa pozna "igro", odrešenje, rešitev v posmrtnem, smisel v trpljenju. Ne bom tiho, ko bo nekdo trdil, da me čaka tako in tako posmrtno življenje večnega ognja in trušča in hrupa in ne vem še česa, ker sem storil nemilo takemu kot si ti. Tudi ne bom utihnil, ko boš na ulicah pravil, da ti moramo slediti, kajti ti si spoznanje, skoraj sin božji, "ljubi vodja", in kdor ti ne sledi, ga čaka poguba.

A to zate ni dialog? Zame je. Ti groziš in načrtuješ našo usodo, mi pa ti odgovarjamo. Ni lepšega. Če pa iščeš drugačne dialoge, priporočam obisk Demokratične ljudske republike Koreje. Tam boš lahko z vso družbo v nedogled molil svojemu vodji in njegovim sanjam. Odrešitev je le smrt. In kot berem imaš skoraj fanatično željo po njeni posledici - reinkarnaciji.
Vedež napisal/-a:Dosežita že, da se ta tema ukine, saj ni primerna za znanstveni forum antišarlatanskih nazorov.
Saj ne, da bi ti nasprotoval v vsaki zadevi, ampak tudi tokrat ne. Ta tema se mora obdržati, da bo obiskovalcem jasno, kakšne nemoralnosti prodajaš.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a mriz »

Hanuman napisal/-a:Takole piše v svetih spisih. ...
In? To pišeš tako, kot da tvojim blodnjam nasprotujemo, ker tega ne vemo. Če ne dojameš ugovorov, poišči pomoč (pa ne samo ti).

ZdravaPamet napisal/-a:Ta tema se mora obdržati, da bo obiskovalcem jasno, kakšne nemoralnosti prodajaš.
Tako je, te blodnje same so lahko učinkovito svarilo pred neumnostjo.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a =) »

mriz napisal/-a:
ZdravaPamet napisal/-a:Ta tema se mora obdržati, da bo obiskovalcem jasno, kakšne nemoralnosti prodajaš.
Tako je, te blodnje same so lahko učinkovito svarilo pred neumnostjo.
se strinjam. Vsak ki pride na forum se lahko sam prepriča s kom ima opravka...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vedež napisal/-a:Ha ha, kako sta se šrinki in zp razkurila.
(ne)Ved(n)ež, še noben CENZURA na tem forumu me ni razkuril, prej nasprotno: vaše blodnje me zelo zabavajo (včasih do te mere, da od smeha dobim trebušne krče), repliciranje pa mi je v neizmerni užitek. :lol:

Za ostalo beri odgovor ZdravePameti.

Odgovori