Izračun prosternine kurilne posode

Zanima me...
Odgovori
Slavko
Prispevkov: 1
Pridružen: 21.12.2009 13:52

Izračun prosternine kurilne posode

Odgovor Napisal/-a Slavko »

Zdravo,

doma imam 2000 l cisterno (posodo) za kurilno olje. Rad bi si izračunal koliko še imam kurilnega olja v njej. Dimenzije so:
- dolžina 2m
- širina 0.70m
- višina 1.58m

Posoda je ovalne oblike, podobna kot je v povezavi...

http://www.instal.si/image/cisterna_kovinska.jpg

Zanima me, kako si lahko izračunam količino kurilnega olja ob dotoku olja v cisterno? Ali bi moral integrirati, če kako?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Slavko

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Izračun prosternine kurilne posode

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Dalo bi se izračunati, če bi dobro poznal obliko posode. Zlasti okoli krivin. Ali je spodaj in zgoraj zaobljena krožno, in s kakšnimi dimenzijami, ali kako drugače - to je vprašanje. Odsvetoval bi ti računanje (razen, kot pravim, če uspeš ugotoviti točno obliko te reči). Najbolje bo, če posodo izprazniš (vendar pozor, nikar je ne prazni tako, da poganjaš peč, dokler olja ne zmanjka, saj boš s tem sesal tudi usedline in posledično zamašil dotok goriva v peč) in ob ponovnem polnjenju opazuješ števec izlite količine olja in si ustrezno označiš nivo na cisterni (v primeru, da imaš zunaj U-cevko, s katero meriš nivo olja v cisterni, če imaš potopni merilnik pa si v razpredelnico zabeleži nivoje in količino izlitega olja).

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Izračun prosternine kurilne posode

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Se strinjam: take stvari je najbolje tabelirat - s tocnim racunom samo vneses napake in ne izves nic novega.
Itak je pa razen za cisto prazno ali cisto polno cisterno tako, da se visina enakomerno spreminja z volumnom (vzporedne stene).

markkrek
Prispevkov: 1
Pridružen: 17.2.2010 22:03

Re: Izračun prosternine kurilne posode

Odgovor Napisal/-a markkrek »

jaz sem to izračunal in to zelo natančno , sem pa se namatral ampak deluje, Moram poiskat nekje..
Vem da sem za spodnji del vzel nekako polovico valja...
moram pogledat .
L.p.

Odgovori