Življenje je igra!

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Kar se Maverickove teorije tiče, naj povem, da sem vse to povedal že pred leti, torej si kot prvi nekako lastim pravico do avtorstva imenovane teme na tem forumu.
Kar se mene tiče ti z veseljem priznavam pravico do avtorstva takih "teorij". :lol:
Glede ostalih tez tvoje teorije sta ti lepo odgovorila Mriz in Roman, tako da mislim, da bi bilo nepotrebno karkoli dodati.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Igra, ki je nisem izbral, me ne more zanimati
Izbira, ki se je ne zavedam, pa ne more biti moja izbira
Pomisli kaj govoriš. Govorimo o igri, ki se ji reče življenje. Izbral si ga. Da te ne zanima, rečeš samo zato, ker ne veš kaj govoriš in kar tako kljubuješ.

Živ si,torej te zanima. Vsak, ki je živ in je kdaj živel je prišel v igro in odšel iz nje. In vsakega je zanimalo kako občutki v igri delujejo.

A ti gledaš filme le iz zornega kota režiserja in iščeš napake v njem? Pa vseskozi si ponavljaš: saj ni res, to je le film, saj ni res, to je le film, saj ni ... ... Škoda tvojega denarja za kino, ker se ne znaš prepustiti zgodbi in smislu le te, medtem ko se imajo ostali gledalci v kinu prav dobro in uživajo v njem, ker so si izbrali večer za to da v filmu uživajo in ne iščejo dlake v njem.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Pomisli kaj govoriš.
Se trudim po najboljših močeh.
Govorimo o igri, ki se ji reče življenje.
In kaj potem? Igra je igra.
Izbral si ga.
Vržen sem bil vanj. Da bi ga lahko izbral, bi moral biti in se zavedati, tega pa prej ni bilo.
Da te ne zanima, rečeš samo zato, ker ne veš kaj govoriš in kar tako kljubuješ.
Kljubovanje zaradi kljubovanja je traparija, ki je ne počnem. Za kljubovanje imam močne in tehtne razloge. Iz kakšnih razlogov pa ti kljubuješ meni?
Živ si, torej te zanima.
Sklep je povsem zgrešen. Življenje me zanima, ker je zanimivo, ker se mi tako zdi, ne ker sem živ.
In vsakega je zanimalo kako občutki v igri delujejo.
To bi me moralo zanimati takrat, ko me še ni bilo, da bi bila tvoja teorija smiselna. Še več, tega bi se moral zavedati in se danes spominjati.
A ti gledaš filme le iz zornega kota režiserja in iščeš napake v njem?
Odvisno. Ampak predstavo lahko kadarkoli zapustim in ostanem živ.
medtem ko se imajo ostali gledalci v kinu prav dobro in uživajo v njem, ker so si izbrali večer za to da v filmu uživajo in ne iščejo dlake v njem.
Uživajo, če je film dober, in trpijo, če je slab. Ko so film izbirali, niso vedeli, kaj bojo videli.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Si prepričan, da se prej nisi zavedal? Verjamem ti, da se danes ne zavedaš, da si živel pred rojstvom. Nimaš pa nobenega dokaza, da mojo teorijo ovržeš. Nekateri pa se, toda ti jim ne verjmaeš.

Kot sem že enkrat vprašal: Si bil kdaj v Novi Zelandiji? Recimo, da nisi. Si pa res naiven, da verjameš tistim, ki so tam bili - predvidevam, da jim. Verjameš tudi sliki iz Nove Zelandije. Morda ti lažejo. Preveri. Pojdi tja, da boš zares prepričan, da Nova Zelandija zares obstaja.

Pa dajva bolj znanstveno. Strinjaš se, da je vesolje sestavljeno iz delcev. Nekatere poznamo, nekatre še ne. Delci so tu od začetka vesolja. Bili so tu pred tvojim rojstvom, ostali bodo tu po tvoji smrti. Sestavljen si iz zvezde. Pred nekaj časa je ekslplodirala kot Supernova. Isti atomi, ki so bili v njej, so danes v tebi. Atomi iz katerih je tvoje telo, so bili na Zemlji že v času dinozavrov. Morda je celo kateri izmed tvojih atomov včasih bil del dinozavra ali pa opice ali nekega drugega človeka v preteklosti. Že s tem ko uživaš hrano, dihaš zrak, piješ vodo, se napajaš z atomi, ki so tu kdo ve od kod, koliko časa in kdo jih je imel pred tabo.

Atomi, ki so v tebi so nekoč že sestavljali živo bitje, torej si živel že prej ali pa je del tebe živel že prej. Tega mi kot znanstvenik najbrž ne moreš oporekati.

Morda ti bo nekoč jasno, da človek in vsako živo bitje ni samo kos mesa ali drugačne strukture, ki tacajo po zemlji. Lahko pa poveličuješ svoj egoizem in rečeš, da si tukaj kar tako v tri dni. Naj ti bo, imej svoje mišljenje.

Jaz imam svoje in mislim, da si tukaj zato ker si tako igro izbral.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a mriz »

Eh ja, domišljanje, da je celotno vesolje tu zaradi tebe, pa mora biti višek ne-egoističnega mišljenja.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

Roman napisal/-a:Vržen sem bil vanj.
In to se ti je zgodilo zgolj slučajno. In zakaj imaš človeško obliko telesa, zakaj nisi pes ali pa svinja? Se je tudi to zgodilo slučajno?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Si prepričan, da se prej nisi zavedal?
Ja.
Verjamem ti, da se danes ne zavedaš, da si živel pred rojstvom.
Kakega takega zavedanja tudi ti ne premoreš.
Nimaš pa nobenega dokaza, da mojo teorijo ovržeš.
Ne bodi tako prepričan.
Nekateri pa se, toda ti jim ne verjmaeš.
Pač ni dovolj, da verjamejo samim sebi in da jim verjameš ti.
Preveri. Pojdi tja, da boš zares prepričan, da Nova Zelandija zares obstaja.
V moje predbivanje ne morem iti. Tudi ti ne. Tudi tisti ne, ki jim verjameš.
Pa dajva bolj znanstveno.
Joj, nikar. Saj ne veš, kako to gre.
Strinjaš se, da je vesolje sestavljeno iz delcev. Nekatere poznamo, nekatre še ne. Delci so tu od začetka vesolja. Bili so tu pred tvojim rojstvom, ostali bodo tu po tvoji smrti.
Ja.
Sestavljen si iz zvezde.
Ne, to pa ne. V meni ni nobene zvezde.
Isti atomi, ki so bili v njej, so danes v tebi.
To je seveda nekaj povsem drugega.
Atomi, ki so v tebi so nekoč že sestavljali živo bitje, torej si živel že prej ali pa je del tebe živel že prej. Tega mi kot znanstvenik najbrž ne moreš oporekati.
Lahko, lahko. Sklep je nevzdržen. Kakor namreč sam praviš:
človek in vsako živo bitje ni samo kos mesa ali drugačne strukture, ki tacajo po zemlji.
Zato kak atom v meni, ki je bil nekoč v kakem dinozavru, najinih življenj čisto nič ne povezuje.
Lahko pa poveličuješ svoj egoizem in rečeš, da si tukaj kar tako v tri dni.
Tako ti definiraš egoizem? Pa saj življenje v tri dni nima nobene zveze z mojim oporekanjem tvoji "znanstveni" teoriji.
Naj ti bo, imej svoje mišljenje.
Ne morem se načuditi tvoji velikodušnosti. In ti mi očitaš egoizem?
Jaz imam svoje in mislim, da si tukaj zato ker si tako igro izbral.
Na tvoje mišljenje ne morem in ne želim vplivati.
In to se ti je zgodilo zgolj slučajno. In zakaj imaš človeško obliko telesa, zakaj nisi pes ali pa svinja? Se je tudi to zgodilo slučajno?
Sem mar kdaj to trdil? Naj bi misli, da se lahko človeškim staršem rodi pes ali svinja?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a problemi »

Hanuman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Vržen sem bil vanj.
In to se ti je zgodilo zgolj slučajno. In zakaj imaš človeško obliko telesa, zakaj nisi pes ali pa svinja? Se je tudi to zgodilo slučajno?
Ne, Hanuman, ni se mu zgodilo slučajno, pred tem je zasedala komisija za dodeljevanje življenskih oblik. Komisija zaseda toliko časa dokler traja fuk, katerega rezultat je neko nedefinirano bitje, kateremu taista komisija dodeli obliko. Glede na to, da je večina članov komisije (to vem iz zaupnih virov) veliko časa pod vplivom opojnih substanc se zgodi tudi, da kakšnemu bitju dodelijo napačno obliko. Reveži, ki si morajo zaradi takšnih napak pomagati s plastično kirurgijo, se najbolj pritožujejo nad tem, da ne vedo kje se nahaja in kdo sploh je ta komisija in vsled tega ne morejo vložiti odškodninskih tožb. Komisiji za objektivno odgovornost in bogu za subjektivno. Saj veš, vodja odgovarja vsaj subjektivno.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman, Roman, začniva takole:
Vedež je napisal/-a:
Si prepričan, da se prej nisi zavedal?
Ja.
Predvidevam, da se imaš za znanstvenika. Pa poglejva koliko veš in na podlagi tega boš lahko sodil o tem kaj vedo drugi. Se strinjaš?

Nekaj povsem osnovnih vprašanj, na katera pa hočem 100% točne odgovore, saj sprašujem znanstvenika:

Kako je nastalo vesolje?
Kakšne oblike je vesolje?
Je naše vesolje edino ali jih je več?
Kaj je temna snov?
Kaj je temna energija?
Koliko je nebesnih teles v našem sončnem sistemu?

Morda ti leži kaj bolj enostavnega?

Koliko je živalskih vrst na Zemlji?
Koliko je rastlinskih vrst na Zemlji?
Je človek res največji krivec za globalno segrevanje?
Kaj je življenje?
Dovolj bo.

Ker vem, da mi ne moreš točno odgovoriti na nobeno od zgoraj zastavljenih vprašanj, te sprašujem naslednje:

Od kod jemlješ pravico, da in s katerimi argumenti razpolagaš, ko govoriš, da nimam prav, ko rečem, da je Življenje igra?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a problemi »

Vedež napisal/-a:Ker vem, da mi ne moreš točno odgovoriti na nobeno od zgoraj zastavljenih vprašanj, te sprašujem naslednje:
Zakaj si ga potem tisto sploh spraševal?
Vedež napisal/-a:Od kod jemlješ pravico, da in s katerimi argumenti razpolagaš, ko govoriš, da nimam prav, ko rečem, da je Življenje igra?
Sicer nisem Roman, zato ti odgovarjam v svojem imenu: Ker z izjavo "Življenje je igra" ničesar ne poveš. Lahko bi rekel "Življenje je teater", "Življenje je reka" "Življenje je karkoli".

Glede zastavljenih vprašanj, glede na to, da so ti vse te stvari očitno kristalno jasne, sem skoraj padel v skušnjavo, da te zaprosim , da nas razsvetliš z odgovori.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Gre za to, da vzpostavimo miroljuben dialog.

Včasih se znanstvenik z vsem svojim znanjem postavlja kot vsemogočen pri odgovarjanju ali deljenju kljubujočih odgovorov, ko nanese tema v smer, kjer znanost ne ve nič.

Jaz pravim, da znanost s tem nima nič, tudi sam se zanimam zanjo, problem so posamezniki, ki mečejo kontra odgovore brez argumentov.

Torej, kdor pravi, da jaz nimam argumentov za svoje teorije ali mišljenje, potem mu povem, da tudi on nima prav nobenih argumentov.

In koliko Roman ve? Praktično nič. Lahko mu dam v roke vse enciklopedije in knjige, eseje, raziskave, skripte, pa še vedno ne bo vedel veliko več kot nič. Lahko gre v Cern in mi odgovarja pred LHC-jem kaj bodo storili in koliko več bodo vedeli potem. Povem vam, ne veliko več od nič.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Vedež napisal/-a: Kako je nastalo vesolje?
Kakšne oblike je vesolje?
Je naše vesolje edino ali jih je več?
Kaj je temna snov?
Kaj je temna energija?
Koliko je nebesnih teles v našem sončnem sistemu?

Morda ti leži kaj bolj enostavnega?

Koliko je živalskih vrst na Zemlji?
Koliko je rastlinskih vrst na Zemlji?
Je človek res največji krivec za globalno segrevanje?
Kaj je življenje?
Dovolj bo.
Upam, da nikoli ne neajdemo odgovora na zadnje zastavljeno vprašanje, ker potem življenje nima več smisla, ker če najdeš odgovor na to vprašanje potem mora obstajati determinizem, ki pa posledično uniči vso "zabavo" življenja, oziroma potem "bog" res obstaja in je že vse v naprej določeno:). Vsekakor je lažje tistim, ki živijo za to, da služijo "keš" in pridobivajo materialne dobrine. Potem se nimajo časa spraševati takih vprašanj in jim je lažje v življenu, hehe. Nekateri smo pač malo bolj zbegani.

V veselje mi je, da ne vem vsega in imam mnogo odprtih vprašnaj, ki jih lahko delim in o njih diskutiram na tem našem forumu. Še dobro da imamo vprašanja, tako osmislimo kvarkadabro, vsekakor pa le-ta ni namenjenja temu, da se med seboj prerekamo, ker nobeden odgovor na zgoraj našteta vprašanja ne more biti 100% pravilen!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež, lepo, da se zanimaš za znanost, ampak logika pa ti ne gre najbolje od rok. Trditev, da je življenje igra, pomeni, da sta obe strani enačbe enako definirani, če pa že ne, pa sta različni definiciji enakovredni.

Drug problem, ki ga imaš, je ta, da iz mojega nepoznavanja izvora vesolja sklepaš, da si ne znam skuhati jajca. Pri tem pa ti z enakim neznanjem lahko natančno veš, da je življenje igra. Kako daleč lahko potem privede miroljubni dialog?

Ob vsej v nebo vpijoči nevednosti pa je na primer povsem jasno, da če možgane ustrezno prizadenemo, izgubijo zavest. Upravičeno je mnenje, da je za zavest (za življenje tudi) potreben materialni nosilec, pa ne kakršenkoli, ampak zelo sofisticiran. Ta argument zoper zavest pred rojstvom (in še marsikaj) morda ni stoodstotno zanesljiv, je pa resen argument. In kakšnega imaš ti?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Obstaja univerzalna zavest. Obstaja kolektivna zavest. Tako kot je vpliv gravitacije dveh teles, tako je vpliv zavesti dveh živih bitij ena na drugo (pa ni nujno, da se pogovarjata ali poslušata).

Materialni nosilec, praviš? Saj živiš v materialnem svetu. Poznaš vse materialne delce? Cel planet in tisto, kar je okoli njega je materija. Vesolje je materija ali pa energija. Tista materija, ki jo vidiš in zaznavaš ti je energija, ki je skoncentrirana do meje tvoje zaznavnosti. Kaj pa, če imajo delci spomin? Kaj pa če ima energija spomin? Ta spomin pa prosim ne enači s tvojim spominom, kaj si včeraj jedel za zajtrk.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: Življenje je igra!

Odgovor Napisal/-a fogl »

Vedež napisal/-a:Kaj pa, če imajo delci spomin? Kaj pa če ima energija spomin?
Kaj pa če ti kvasiš neumnosti ...zakaj se poleg teh tvojih vprašanj ne vprašaš še tega...jaz ne vidim nobene razlike med tem in tvojimi vprašanji...

Zaklenjeno