Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
Dadobrad
Prispevkov: 13
Pridružen: 17.2.2008 19:57

Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a Dadobrad »

Za skladiščenje meteorne vode (kapnice) za zalivanje na vrtu bi rad uporabil kovinski rabljen 3000 l rezervoar za kurilno olje. Če imaste kak nasvet glede tega kako čimbolj učinkovito in preprosto nad ostanke kurilnega olja, se priporočam.

LP, Dadobrad

Dadobrad
Prispevkov: 13
Pridružen: 17.2.2008 19:57

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a Dadobrad »

To ste mi eni kemiki. Ko je treba nekaj v praksi zrihtat, tema. Nula. Znanstveniki pa taki. Ni treba nič pisat (kot da sploh tud sicer bi). Sem z vapom splahnil pa gremo naši! Vam posodim za burek.

Malo sem razočaran. Brez zamere, lep pozdrav.
Dadobrad

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dadobrad napisal/-a:To ste mi eni kemiki. Ko je treba nekaj v praksi zrihtat, tema. Nula. Znanstveniki pa taki. Ni treba nič pisat (kot da sploh tud sicer bi). Sem z vapom splahnil pa gremo naši! Vam posodim za burek.

Malo sem razočaran. Brez zamere, lep pozdrav.
Dadobrad
Ne pričakuj odgovora (še posebej pa ne ekspresnega) na vsak svoj problem. Sicer pa upam, da je rezervoar res neoporečen, kot si sam predstavljaš.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Hm, pozna kdo tukaj kakšnega kemika? Jaz ne...

Vsekakor pa sam, ne bi uporabljal te posode za kakšne pommebne zadeve, kajti možno je, da so kakšne molekule pronicale v material. Vsekakor pa vodo vleči od spodaj ven, ker bodo tako ali tako vsi mastni madeži priplavali na površje.

Je pa kolega uporabil en tak rezervoar za svoje zlate ribice pa so vse pocrkale, tok za opozorilo!

Dadobrad
Prispevkov: 13
Pridružen: 17.2.2008 19:57

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a Dadobrad »

MAVER|CK napisal/-a:Vsekakor pa sam, ne bi uporabljal te posode za kakšne pommebne zadeve, kajti možno je, da so kakšne molekule pronicale v material. Vsekakor pa vodo vleči od spodaj ven, ker bodo tako ali tako vsi mastni madeži priplavali na površje.

Je pa kolega uporabil en tak rezervoar za svoje zlate ribice pa so vse pocrkale, tok za opozorilo!
Napisal sem takoj na začetku, da bi vodo rad uporabil za zalivanje vrta. In da, voda bo odtekala s spodnje strani. Sprememba je ta, da sem sedaj izbral plastično 1000L posodo, v kateri pa je tudi bilo nekaj časa kurilno olje. Rezervoar sem karseda temeljito splahnil z vodo pod pritiskom.

Upam, da tole z zlatimi ribicami ni preveč fatalno, poznam ljudi, ki so jim ribice pocrkale v domnevno povsem neoporečnih akvarijih. Ribice pač včasih rade sončijo popke oziroma plavajo hrbtno :roll:
Ne bi se pa rad preveč hecal s temi stvarmi, da ne bom na koncu jedel bolj zdravlju škodljive zelenjave z domačega vrta, kot če bi zelenjavo preprosto kupil.

Dolžan sem še opravičilo, nikogar nisem hotel užaliti. Če pa kljub temu kdo le pozna kakega kemika (ali kogarkoli), ki bi znal dati kak uporaben nasvet pri tej zadevi, se še naprej priporočam. Hvala in lep pozdrav,

Dadobrad

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Mislim, da ni nihče zameril, še posebej zaradi tega ker si nov in se še ne poznamo dobro:).

Vsekakor znanost rabi čas... pa še nihče ni plačan od tega, da pomaga drugim na tem forumu (pa so rekli, da se še mačke ne gonijo zastonj - toliko o naši dobroti, hehe)!

Drugače pa ma google vse odgovore (no skoraj vse), najbrž še on ne ve kaj je smisel življenja, hehe:

Takole gre olje iz plastike dol:

http://www.thriftyfun.com/tf96788125.tip.html

Dadobrad
Prispevkov: 13
Pridružen: 17.2.2008 19:57

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a Dadobrad »

Nisem prepričan, da imasta kurilno olje (obarvana nafta - dizel, ali kako naj napišem) veliko skupnega z jedilnim oljem, ki nastopa v razlagi do katere vodi priložena povezava. Najbrž bi res sredstvo za pranje posode nekoliko učinkoviteje očistilo plastični rezervoar kot samo voda pod pritiskom, se strinjam. Kar se tiče pa jedilne sode in paste, ki jo naredimo iz nje, pa ne vem kako naj potem to nanesem v notranjost zaprte plastične posode. Tudi z brizglano pištolo nisem dosegel vseh delov.

LP, Dadobrad

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Sem slišal od enega šoferja cisterne, da je enkrat vozil strojno olje v cisterni, potem so ga poslali pa po jedilno olje. Cisterno so samo oprali
s tekočino za pranje in vapom, splahnili in že je točil jedilno olje. Če ni nakladal...... Mislim, da ne bo hodega, če z tekočino za pomivanje posode
najprej opereš in razmastiš in nato oplakneš z vapom. Mnogokrat pijemo še kaj bolj oporečnega, kot bi bila voda za zalivanje iz tvoje cisterne.
Cel kop kozmetike je iz naftnih derivatov, pa se ne sekiramo za to.

Sandman
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.8.2010 23:19

Re: Čiščenje rezervoarja za kurilno olje

Odgovor Napisal/-a Sandman »

Za vašo situacijo, bi bila uporaba detergenta in vroče vode zadostna. Seveda, ta voda nebo pitna.

Odgovori