Je mozno iti skozi zid...

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Aljaz
Prispevkov: 1
Pridružen: 12.9.2004 1:33
Kraj: Logatec
Kontakt:

Je mozno iti skozi zid...

Odgovor Napisal/-a Aljaz »

V prvem letniku gimnazije nam je profesor rekel, da je teoretično možno da gremo pri določeni hitrosti(ki je verjetno ogromna) skozi zid ne da bi se nam ali zidu kaj zgodilo , se pravi da bi oba bila v prvotnem stanju.... zanima me če obstaja kakšen račun ali članek ki bi to potrdil :?:


Hvala, LP

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Če si nevtrino.

Uporabniški avatar
Majstor
Prispevkov: 87
Pridružen: 22.3.2004 19:03
Kraj: near the white kiosk
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Majstor »

teoretično je res vendar bi moral biti v prostoru, ki je narejen iz takega matriala, ki se pri taki hitrosti nebi uničil.


LP Majstor 8)

Pipo
Prispevkov: 15
Pridružen: 4.6.2004 18:46

Odgovor Napisal/-a Pipo »

Mislim, da sem nekje prebral, da bi šlo zaradi principa nedoločenosti. Verjetnos pa je menda taka, da se zgodi en tak dogodek v celem vesolju v času, ki je mnogo daljši od obstoja našega vesolja.

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Pravzaprav bi lahko vsi delci tvojega telesa naenkrat "skočili" za en meter v isto smer (v skladu z načelom nedoločenosti), vendar je zato zeloooooooo majhna verjetnost, verjetno takšna kot je že Pipo povedal.

mektub
Prispevkov: 3
Pridružen: 15.12.2004 14:06

Odgovor Napisal/-a mektub »

jaz bi pa rad k vasim teorijam dodal samo sledece...
Cloveski um je zelo obremenjen z racionalnimi okvirji,tezami in zakoni narave,ki so nam jih vcepili v glavo v dobi odrascanja in vzgoje.
To nas potem spremlja tudi celo zivljenje.
Vendar pa obstajajo posamezniki,ki so svoj um osvobodili teh zidov in
tako lahko delajo tudi stvari,ki so povprecnemu zemljanu nedojemljive....
lahko zvijajo kovine,hodijo po ognju,vodi,lebdijo,se sprehajajo skozi razne materije itd.
Tudi v nasi ljubi Sloveniji je en taksen clovek(za enega vsaj vem,mozno pa da jih je vec) in se za enega vem,ki zivi na Hrvaskem.

Moc uma je neskoncna in telo nas pri tem ne ovira,ovirajo nas le predsodki.

Lep pozdrav!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

kaj pa je narobe z racionalnimi okvirji in vednostjo o zakonih narave?
mislim da znanstvene resnice oziroma naravni zakoni ovirajo tvojo namišljeno predstavo o tem svetu, zato jih pač preziraš.
dalje, hoja pa ognju oziroma po žerjavici ni nič posebnega, mislim da celo otroci to delajo, hojo po vodi izvajajo neki kuščarji ostalo pa je rahlo nesmiselno( razen če z "sprehajanjem skozi materije" misliš plavanje ali hojo preko potoka, kar bi v bistvo lahko bilo neke vrste "sprehajanje skozi materijo" :D), kovino pa lahko zvijam tudi sam :wink:

mektub
Prispevkov: 3
Pridružen: 15.12.2004 14:06

Odgovor Napisal/-a mektub »

No,ocitno nekateri napacno razumete moj odstavek,ampak nic zato,tudi vas dan bo se prisel :wink:

P.S.mirz,ocitno,se sam se nikoli nisi probal sprehoditi po zrjavici,ker potem nebi trosil taksnih nesmislov.Ce doma porines prst v vrelo vodo,se ti bo takoj posvetilo,da je prekleto vroce in odnesel jo bos z oteklinami.Kot pa vemo je pa temperatura zrjavice parkrat po 100 stopinj visja(saj kovacevo zelezo zazari :wink: ),torej mislim,da se vsak otrok ne sprehaja ravno po zrjavici.

o hoji po vodi in teh stvareh ti pa raje ne bom razlagal,ker ocitno se ne razumes nekih temeljnih zakonov.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

hm...sem gledal par oddaj o hoji po žerjavici in sem prepričan, da sem videl otroke vmes. pa četudi se motim glede otrok, hojo po žerjavici izvaja dosti "povprečnih" zemljanov. pa tudi nisem rekel da po žerjavici hodijo vsi otroci, samo tisti, ki imajo zmešane starše.
probaj se kdaj dotakniti česa zelo vročega za manj kot sekundo, boš mogoče presenečen. Še nisi videl koga ki počasi premakne iztegnjen prst skozi plamen sveče in se ne opeče? enigma, a ne?

če ti ne veš da res nek kuščar hodi (v bistvu teče, ker menda izkorišča hitrost za te podvige) po vodi, je to tvoj problem, si pač nerazgledan.

no, razloži mi te temeljne (od kdaj so temeljni??) zakone, da bom še jaz lahko hodil po vodi in skozi steno. pouči me, o veliki sadhu!

mektub
Prispevkov: 3
Pridružen: 15.12.2004 14:06

Odgovor Napisal/-a mektub »

Ooo bom bom,ko se bos ponovno rodil :wink:

P.S.nauci se boljse brati,ker ocitno zelo povrsno beres!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

ne bom se ponovno rodil ker sem razsvetljen :D

dopuščam možnost da sem kaj površno prebral, zato mi prosim povej kaj in kje.

yocker
Prispevkov: 40
Pridružen: 8.9.2004 21:58
Kraj: krško

Odgovor Napisal/-a yocker »

ce ze niste strpni do drugace mislecih, svoje mastne komentarje in nacine kako 'spreobrnt' cloveka obdrzte zase. Clovek je z umom ze veliko dosegel, vec kot s tehnologijo, vendar so taki primeri redki, mogoce zaradi takih ljudi ki ubijajo vsako upanje paranormalnega...

se opravicujem ampak take stvari me razpizdijo..

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

mriz, kako pa veš da si razsvetljen? si to opazil kar čez noč, ali si se že tak rodil? Kar se mene tiče ni nič paranormalnega. Vse se da zelo elegantno razložit, je pa res, da je fizika omejena na proučevanje fizikalnih posledic fizikalnih vzrokov. Domet se konča pri proučevanju duhovnih posledic duhovnih vzrokov. Zanimivo je, da je za vse maksimalno normalna duhovna posledica fizikalnega vzroka (enostavno te npr. oropajo, pa si ves iz sebe), dočim največje razprtije se dogajajo ravno pri fizikalnih posledicah duhovnega vzroka. S stališča fizike duhovnost ne obstaja, ker je ni moč niti izmeriti, kaj šele formalizirati. Zato sem tudi mnenja, da so tu debate o razsvetljenosti malo zgrešene. BTW, Mriz, vse kar veš o fiziki si se naučil od nekoga, ki mu je bilo dano spoznanje o kakšni fizikalni zakonitosti, pa praviš, da si razsvetljen? Si potemtakem upaš trdit, da je nek doktor fizike "bolj" razsvetljen od tebe? Imaš faktor razsvetljenosti za 3PI/8 večji od mene in 2% manjši od Bude in Jehovih prič? :wink: :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Japi napisal/-a:mriz, kako pa veš da si razsvetljen?
Pa sem mislil, da sem z nasmeškom dovolj jasno izrazil da se delam norca.
Mriz, vse kar veš o fiziki si se naučil od nekoga, ki mu je bilo dano spoznanje o kakšni fizikalni zakonitosti,
Od koga ali česa mu je spoznanje bilo dano?
Domet se konča pri proučevanju duhovnih posledic duhovnih vzrokov.
A psihologiji ne uspeva dobro? Saj ni fizika edina znanost, zaenkrat. Oziroma, dokler nevrologi dokončno ne spoznajo strogo določljivih elektro-kemičnih procesov v možganih in njihov vpliv na druge možgane, bo psihologija dokaj neodvisna.
yocker napisal/-a:Clovek je z umom ze veliko dosegel, vec kot s tehnologijo, vendar so taki primeri redki, mogoce zaradi takih ljudi ki ubijajo vsako upanje paranormalnega...
Kaj za tebe tehnologija ni dosežek človeškega uma? Za razliko od "dosežkov" v paranormalnem, je tehnologija vsaj uporabna in resnična, za razliko od namišljenih dosežkov v paranormalnem :roll:

Pegazus
Prispevkov: 7
Pridružen: 31.1.2005 1:59

Odgovor Napisal/-a Pegazus »

Ne trdim da je fizika zmozna pojasnit vse pojave v nasem preljubem vesolju, se posebej ne kar se tice cloveske narave... Lahko pa, postavi trdne in neizpodbitne temelje, na katerih bi gradile vse obstojece in prihajajoce panoge...

Kot je ze mriz poudaril, cloveski um in vse procese v nasih mozganih se teoreticno da pojasnit in fizika ima tu kljucno vlogo, saj ko bo enkrat izdelan dokoncen fizikalen model vseh delcev v vesolju in zakonov, po katerih se ti delci obnasajo, bo stvar pojasnjevanja v vseh drugih znanstvenih smereh obcutno lazja, ce pa ne, pa vsaj sigurna.

Mnogim taksen redukcionizem ocitno ni povsecen, kar lepo izkazujete v tej temi, ampak to na koncu koncev ni stvar cloveskega okusa, ampak ce ze, je to pac le lastnost bozje narave :) In kdo smo mi, da bi oporekali Njemu? :) malce sarkazma...

Naj omenim le, da taksen redukcionizem raznih parapsihologij in podobnih dvoumnih panog ne izkljucuje, jim pa daje moznost znanstvene potrditve raznih pojavov, kot so hoja po zerjavici in podobnih... Pa tudi recimo reinkarnacijo, ce ze... Zdi se mi da prav tisti ki v njo verjamejo (med njimi sem tudi sam), ji sami z mnogokrat zgresenimi argumenti skusajo dati prizvok necesa skrajno misticnega, izven nasega razumevanja, razen seveda za nekaksne kvazi "razsvetljene" guruje ki ze de facto vse vejo in nam navadnim smrtikom potem ostane le se upanje, da jih bomo vsaj malcek razumeli sele v naslednjih zivljenjih...

Pa nobenih nevmesnih komentarjev o Bogu prosim... ce ze, raje o bogu :)

Odgovori