Religija

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Katera vera je zate najboljša?

Budizem
16
23%
Hinduizem
3
4%
Islam
0
Brez glasov
Krščanstvo
19
27%
Drugo
33
46%
 
Skupaj glasov: 71

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:OK bom bolj natančen, recimo: Kaj si misliš o ideologiji znanosti in tem, da z sovpadanjem kapitalizma in moderne znanosti v biopolitiki, pride do totaliziranja družbenega.
Mislim, da si na to vprašanje že dobil odgovor od tistih (z mojega brega), ki so v teh temah bolj domači - zato nima smisla, da jih grem kopirati.
Katerga brega? Se greste tu neke bregove, neke koalicije? Zdaj, če je zate odgovor na to vprašanje naslednji:
"Ne obstaja ideologija znanosti" Zakaj?
"Ti kar sparšuj kvazifilozf?"
mi drugega kot reči v redu ne preostane.

Je pa res, da kvazifilozof (jaz) popolnoma razumem kvazifilozofa (tebe), ko enkrat zmanjka teksta, so tudi shrinkovi odgovori dobri.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:OK bom bolj natančen, recimo: Kaj si misliš o ideologiji znanosti in tem, da z sovpadanjem kapitalizma in moderne znanosti v biopolitiki, pride do totaliziranja družbenega.
Mislim, da si na to vprašanje že dobil odgovor od tistih (z mojega brega), ki so v teh temah bolj domači - zato nima smisla, da jih grem kopirati.
Katerga brega? Se greste tu neke bregove, neke koalicije? Zdaj, če je zate odgovor na to vprašanje naslednji:
"Ne obstaja ideologija znanosti" Zakaj?
"Ti kar sparšuj kvazifilozf?"
mi drugega kot reči v redu ne preostane.

Je pa res, da kvazifilozof (jaz) popolnoma razumem kvazifilozofa (tebe), ko enkrat zmanjka teksta, so tudi shrinkovi odgovori dobri.
Ne nakladaj. Dobil si odgovor(e), zakaj znanost ni ideološka.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Ne nakladaj. Dobil si odgovor(e), zakaj znanost ni ideološka.
Ajde, me spomniš na katerem mestu, ga je moč prebrati?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne nakladaj. Dobil si odgovor(e), zakaj znanost ni ideološka.
Ajde, me spomniš na katerem mestu, ga je moč prebrati?
Kar lepo pojdi skozi teme.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne nakladaj. Dobil si odgovor(e), zakaj znanost ni ideološka.
Ajde, me spomniš na katerem mestu, ga je moč prebrati?
Kar lepo pojdi skozi teme.
Se mi je zdelo, da me hočeš speljati na pot iskanja, a tistega kar naj bi našel, enostavno ni. Ti, ti, barabin.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Ajde, me spomniš na katerem mestu, ga je moč prebrati?
Kar lepo pojdi skozi teme.
Se mi je zdelo, da me hočeš speljati na pot iskanja, a tistega kar naj bi našel, enostavno ni.
Pa je, samo kaj, ko očitno kvazifilozof ne najde/razume.
Ti, ti, barabin.
Starizem? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Pa je, samo kaj ko očitno kvazifilozof ne najde/razume.
Ne najdem, pa če se še tako trudim. Bom kar nehal iskati, nima smisla vlagati toliki trud.
shrink napisal/-a:Starizem? :lol:.

Ageism. Zakaj sprašuješ?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Starizem? :lol:.

Ageism. Zakaj sprašuješ?
Je tudi zaščitni znak Andreja Stareta. 8)

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Starizem? :lol:.

Ageism. Zakaj sprašuješ?
Je tudi zaščitni znak Andreja Stareta. 8)
Aaa, dobra, moram priznati. Sem mislil, da dejansko misliš na starizem. OK, dobra fora. Res je on ima te Ti, ti, ...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

problemi napisal/-a:Katerga brega? Se greste tu neke bregove, neke koalicije?
Mislim, da si se sam v parih postih kar eksplicitno spajdašil s krenom in distanciral od ostalih (sodelujočih v pogovoru), tako da taki očitki niso ravno na mestu.

Je pa res, da kvazifilozof (jaz) popolnoma razumem kvazifilozofa (tebe), ko enkrat zmanjka teksta, so tudi shrinkovi odgovori dobri.
Njegovi odgovori so dobri tudi v nasprotnem primeru...

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a kren »

Skratka, js pričakujem argumente, ne pa skrivanje za drugimi in kazanje s prstom na neobstoječe reference, za še vedno aktivno vlogo evolucije pri človeku, v nasprotnem primeru pa razumevanje za novejše in prodornejše pristope k razlagi delovanja človeške družbe, ki z aktivno vlogo evolucije čisto prekinejo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

kren napisal/-a:...v nasprotnem primeru pa razumevanje za novejše in prodornejše pristope k razlagi delovanja človeške družbe...
Lol.

Lahko začneš že s knjigami, katere se predstavlja v prispevkih na prvi strani Kvarkadabre.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a problemi »

mriz napisal/-a:
problemi napisal/-a:Katerga brega? Se greste tu neke bregove, neke koalicije?
Mislim, da si se sam v parih postih kar eksplicitno spajdašil s krenom in distanciral od ostalih (sodelujočih v pogovoru), tako da taki očitki niso ravno na mestu.
Če so najina mnenja podobna oziroma izhajata iz iste filozofske smeri, še ne pomeni, da sva na istih bregovih. Mislim, da nama je že razmišljanje o nekih bregovih tuje. Že v tistem mojem razpredanju o odgovornosti za nacistične zločine mi je zastavil par odličnih vprašanj, kakor se tudi, recimo, moje mnenje do Žižkove filozofije verjetno zelo razlikuje od krenovega. Torej ne gre za pajdašenje, ampak za moje strinjanje z njegovo mislijo, za katero tudi tebi toplo priporočam, da ji prisluhneš (ne zahtevam, od kje mi sploh pravica za kaj takega, ampak prisluhneš in če se z njo ne strinjaš, argumentirano kritiziraš). Ta mladi fant ima marsikaj pametnega za povedati. Če pa smatraš, da smo v tistemu pogovoru na različnih bregovih, je pa samo pozitivno. Kaj bi imeli od tega, če bi vsi pihali v isti rog. In, razumi to kakor hočeš, sam se vedno veselim debate s teboj, in kljub temu, da se v vsemu ne strinjava, sem se v tem času udejstvovanja na tem forumu marsikaj naučil od tebe. Za to se ti zahvaljujem.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a kren »

mriz napisal/-a:
kren napisal/-a:...v nasprotnem primeru pa razumevanje za novejše in prodornejše pristope k razlagi delovanja človeške družbe...
Lol.

Lahko začneš že s knjigami, katere se predstavlja v prispevkih na prvi strani Kvarkadabre.
Samo tole bom rekel: zopet si se izognil dajanju protiprimera.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Religija

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kaj ti naj rečem - priporočam branje literature :lol:

Odgovori