Gospodarji prostora in časa

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a vojko »

Danes je silno težko prikriti kakršnokoli znanje, vsaj na daljši rok. Res, da obstoje tajni vojaški programi, toda ne na nivoju in v obsegu, o katerem tu razpravljamo. Poleg tega bo s čedalje hitrejšo globalizacijo (približevanjem civilizaciji tipa I!) to vedno težje. Znanstvenih odkritij, ki bodo podlaga za tehnologijo civilizacij tipa II on III pa v principu ni mogoče skriti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a vojko »

K temu bi dodal še tole: kar je bilo še pred desetletjem področje "mejne" znanosti, je danes industrijska tehnologija. Primerov je ničkoliko, od uporabe kvantnih pojavov v industriji zabavne elektronike, do izgradnje delujočega termonuklearnega reaktorja (ITER).

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kaj pa področje 51 v ZDA in špekulacije, da se tam izvaja reverzni inženiring s tehnologijami nezemljanov? Za radarje nevidni
bombnik in tehnologije nevidnosti, kjer gre pravzaprav za ukrivljanje slike okrog predmeta. S tem vidimo, kaj je na drugi strani
predmeta, samega predmeta (npr. letalo) pa ne. Itd. Pa principi pogonov, ki jih zemljani z lastno pametjo še nekaj časa nebi
poznali. Mislim, da je kar nekaj na tem in ni vse le plod fantazije zanesenjakov, fantastov in ljudi, ki želijo publiciteto. Mnogo
več nam prikrivajo, kot si mislimo. Sj je monopol nad tehnologijo in znanje zelo močno orožje.¸KAr ne morem verjeti, da so
stvari bolj nedolžne, kot si mislimo!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pri tehnologiji nevidnosti gre za čisto zemeljsko radarsko nevidnost. Špekulacije pa so seveda vedno možne, še posebej, kadar se zdijo upravičene in ni mogoče dokazati, da niso točne.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Se strinjam. Menim, da je okrog tega le preveč dima, da nebi bil tudi ogenj. Jezi me le to, da prav egocentrično vse to skrivajo
in znanje držijo v ozkih strokovnih krogih. To človeka vodi na misel, da nimajo poštenih namenov. Potem pa se Američani čudijo,
da jim svet ne ploska. Zakaj neki že? Napihujejo se s svojo odprtostjo in demokracijo in mislijo, da imajo opravka s samimi
bebci, ki sprejemajo vsako njihovo trditev za sveto resnico. Z migranti z vsega sveta so dobili znanja, na katerih je zrasla njhova
civilizacija, v svet pa nebi vrnili niti majhnega delčka tistega, kar je svet dal njim.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Se strinjam. Menim, da je okrog tega le preveč dima, da nebi bil tudi ogenj. Jezi me le to, da prav egocentrično vse to skrivajo
in znanje držijo v ozkih strokovnih krogih. To človeka vodi na misel, da nimajo poštenih namenov. Potem pa se Američani čudijo,
da jim svet ne ploska. Zakaj neki že? Napihujejo se s svojo odprtostjo in demokracijo in mislijo, da imajo opravka s samimi
bebci, ki sprejemajo vsako njihovo trditev za sveto resnico. Z migranti z vsega sveta so dobili znanja, na katerih je zrasla njhova
civilizacija, v svet pa nebi vrnili niti majhnega delčka tistega, kar je svet dal njim.
Eh, spet udrihaš po Američanih brez osnove. V resnici je ravno nasprotno, kot praviš: večina študij/raziskav/projektov narejenih z davkoplačevalskim denarjem je na razpolago vsakomur (dandanes tudi na spletu v obliki pdf-jev); primer: podatki crash testov so na razpolago brez omejitev, za razliko od Evrope. Za podatke o vojaški tehnologiji pa ne gre pričakovati, da bodo povsem dostopni; in Američani niso nobena izjema.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a vojko »

Silvester1234, očitno si pristaš t.i. teorij zarot; ljudje, ki verjamejo v takšne "teorije" so prepričani, da vlade nekaterih držav vztrajno skrivajo nekaj pred svojimi in tujimi državljani. Skrivajo nam vesoljske ladje Nezemljanov, ki so pristali na sosedovi njivi v Roswellu, skrivajo nam "nevidna letala", skrivajo nam "reverzni inženiring" (karkoli pač že to pomeni), ki ga izvajajo na "področju 51", pa nove principe pogonov, ki jih Zemljani ne poznamo, pa "dejstvo", da obstoji Liliput in Indija Koromandija in da je čarobni fižolček res zrasel do neba... Lepo te prosim, malo zdrave kmečke pameti v glavo! Ne beri psevdoznansvtenih revij in okultnih web strani, kjer si dajejo duška ljudje s premalo trdnega znanja fizike in s preveč divjo domišljijo.

Resničnost je dosti bolj razburljiva od vse te voodoo šare za naivne. Danes se najbolj neverjetne in najrazburljivejše zgodbe pišejo v CERNovem LHC in v ITERju v Cadarachu, kjer človek skuša ukrotiti energijo, ki poganja naše Sonce. Morda živimo v najsrečnejšem času za fiziko, nekateri ljudje pa se trapijo z neumnostmi okoli teorij zarote...Kakšna izguba časa in zapravljanje intelektualnih kapacitet!

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Vojko. Tokrat upam, da imaš prav. Ne moti me, če ima kdo več znanja kot drugi. Moti pa me, če ljudje z znanji le-teh ne delijo z
ostalimi, ki jih to zanima, še posebaj, če do njega niso prišli z lastnimi intelektualnimi sposobnostmi. Ne mislim tu na klasičeni učni
proces, marveč nadgradnjo znanj. Saj me ne zanima, naprimer oborožitev vojaškega letala, vendar če ima le-to npr. pogon, ki je
učinkovitejši in ima manj emisij, pa se mi zdi prav tudi implikacija v civilne namene. Velja seveda za vse tehnologije, ki bi prinesle
napredek človeštvu. Še to. Tisto o nevidnih letalih je bilo mišljeno radarsko nevidna (stelth tehnologija).

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a vojko »

Silvester1234 je napisal:

Saj me ne zanima, naprimer oborožitev vojaškega letala, vendar če ima le-to npr. pogon, ki je
učinkovitejši in ima manj emisij, pa se mi zdi prav tudi implikacija v civilne namene. Velja seveda za vse tehnologije, ki bi prinesle
napredek človeštvu. Še to. Tisto o nevidnih letalih je bilo mišljeno radarsko nevidna (stelth tehnologija).
No, to je pa že čisto druga pesem! S tem se verjetno strinjamo vsi. Toda, če me spomin ne vara je bilo govora o pogonih, ki jih Zemljani ne razumemo, oz. so daleč pred našo tehnologijo, pa jih vlade skrivajo pred radovedneži, kot sva midva ("Pa principi pogonov, ki jih zemljani z lastno pametjo še nekaj časa nebi poznali.")

Poanta moje intervence je bila v tem, da nobenega velikega preboja v znanosti ni mogoče za dalj časa skrivati, še posebej ne danes v času INTERNETA. Znanost je globalna, deluje po principih, ki so splošno sprejeti in kdor jih ne spoštuje, se sam izloči iz kroga resnih ljudi.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

To o resnosti v znanosti se strinjam. Ja je internet. Pa naj človek loči zrnje od plev, če nisi ravno ekspert z nekega področja. Pa
senzacionalizem novinarjev, ki včasih precej nekritično pišejo. Po drugi strani, pa objavljene novosti oz. pomembna odkritja, ki
gredo mimo ljudi. Mnogokrat se pozabijo že naslednji dan. S tega vidika je tudi prevelika količina informacij škodljiva, ker zabriše
pomembne informacije. Me pa prav zanima, če resnično vsi mislite, da ničesar od nezemeljskih tehnologij ni v vojaških bazah in
inštitutih? Seveda, če ne verjameš v nezemljane in razmišljaš, kot cerkvena inkvizicija pol tisočletja nazaj, da je človek edini in
krona stvarstva, tudi ne moreš odgovoriti na vprašanje.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a Roman »

silvester1234 napisal/-a:Me pa prav zanima, če resnično vsi mislite, da ničesar od nezemeljskih tehnologij ni v vojaških bazah in
inštitutih?
Jaz že. Moji pomisleki so naslednji: ne trdim, da je življenje nastalo samo na našem planetu, ampak najbližji planeti so predaleč, da bi nas od tam lahko kdo obiskal. In če bi že nas (s tehnologijo, ki je v nasprotju z zemeljskimi fizikalnimi spoznanji) in bi nam posredovali svojo tehnologijo, se gotovo ne bi hecali z nekakšno stealth tehnologijo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

silvester1234 napisal/-a:Me pa prav zanima, če resnično vsi mislite, da ničesar od nezemeljskih tehnologij ni v vojaških bazah in
inštitutih? Seveda, če ne verjameš v nezemljane in razmišljaš, kot cerkvena inkvizicija pol tisočletja nazaj, da je človek edini in
krona stvarstva, tudi ne moreš odgovoriti na vprašanje.
Tako zastavljeno vprašanje vnaprej predpostavlja, da nezemeljske tehnologije obstajajo. Še hujša je kasnejša trditev, da je treba "verjeti" v nezemljane, da je možno odgovoriti na karkoli v zvezi z njimi.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a problemi »

Jaz pa poznam (ne osebno, preko njegovih objav na tem forumu) enega nezemljana. Celo sliko je objavil. :) Pravzaprav dva, oba sta objavila sliki. Pa še rada se imata.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Jaz pa poznam (ne osebno, preko njegovih objav na tem forumu) enega nezemljana. Celo sliko je objavil. :) Pravzaprav dva, oba sta objavila sliki. Pa še rada se imata.
problemčki, pa da nisi doživel z nezemljani kako bližnje srečanje tretje vrste? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Gospodarji prostora in časa

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Jaz pa poznam (ne osebno, preko njegovih objav na tem forumu) enega nezemljana. Celo sliko je objavil. :) Pravzaprav dva, oba sta objavila sliki. Pa še rada se imata.
problemčki, pa da nisi doživel z nezemljani kako bližnje srečanje tretje vrste? :lol:
Sem in to večkrat, pri čisto zemeljskih debatah sem se srečal z njegovo nezemeljskostjo (beri nerazumevanjem jezika).

Zaklenjeno