Hitrost svetlobe

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a vojko »

GesAnimos je napisal:
...-IZJEMNO primitivnega raziskovanja v t.i. CERN-u...-
Shrink, ali ne vidiš, da človeku, ki napiše takšno kapitalno neumnost nima smisla odgovarjati. Očitno je poba zašel na naš forum, najbrž je hotel to objaviti v kakšnem STRAŽNEM STOLPU ali pa publikaciji "renomiranega" razširjevalca psevdoznanosti DISCOVERY INSTITUTA. V ostalem se strinjam s tvojimi ocenami njegovih "kvalitet".

Ni mi jasno, zakaj moramo vedno znova brati besedno solato nekaterih zmedenih "genijev", ki so že ničkolikokrat ovrgli Einsteina, Hawkinga, da o Dawkinsu niti ne govorim - pri tem pa niso sposobni napisati nekaj stavkov, ki ne bi bili skregani s semantiko.
Zadnjič spremenil vojko, dne 21.10.2010 22:16, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a vojko »

Silvester1234 je napisal:

Upam, da se v svoji superiornosti strinjaš saj s tem, da sta supernova in črna luknja nastale iz nekdaj povsem normalno delujočih sonc.
Nisi pa zmožen ne potrditi ne ovreči moje trditve o hitrosti časa v in izven črne luknje. Tvoj argument je enako majav, kot moja trditev,
zato bodi bolj odprtega duha. Kar se tiče fizikalnih dognanj pa upam, da ne misliš, da smo odkrili že vse fizikalne zakonitosti tega vesolja.
Nikoli te nisem prišteval med manj inteligentne, le blago sem te opozoril na bogudopadljivo navado, da prej ko o kakšni stvari vodimo javni diskurz, je dobro, da se o njej poučimo. Sicer smo lahko predmet posmeha...

Nikakor nisem hotel biti superioren, le podvomil sem v tvojo trditev, da je c tudi v črni luknji res c; enoznačno sem zapisal, da ne vemo, kaj se dogaja v črni kuknji. Morda bomo to vedeli, ko bomo poznali teorijo kvantne gravitacije.

Vseeno oprosti, če sem ranil tvoja čustva; bilo je nenamerno. V ringu pač ne gre, da bi oponenta mlatil s časopisom, ampak ga udariš s kijem. To pa boli...

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Vojko. Hvala za opravičilo, sprejmem! Veš zame je forum izvor znanja, informacij in prostor, kjer človek lahko ostri svoje misli.
Ne dojemam ga kot nek ring, sem pa vesel, če mi kdo pove, da sem v zmoti in kaj je prav. Saj vas je še toliko, ki imate več znanja
od mene in me še toliko stvari lahko naučite, za kar sem vam hvaležen. Če pa tudi kaka moja misel prižge kako idejo, ali pa komu
posredujem kakšno znanje sem pa tudi vesel.
Res je, da ne vemo kaj se v resnici dogaja v črnih luknjah. Vse opcije so odprte. Upam pa, da bo človeštvo prišlo do višjih stopenj
civilizacije, če ne bo prej s svojo destruktivno naturo uničilo vso civilizacijo. Najbolj pa so nevarne elite.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a shrink »

vojko napisal/-a:GesAnimos je napisal:
...-IZJEMNO primitivnega raziskovanja v t.i. CERN-u...-
Shrink, ali ne vidiš, da človeku, ki napiše takšno kapitalno neumnost nima smisla odgovarjati. Očitno je poba zašel na naš forum, najbrž je hotel to objaviti v kakšnem STRAŽNEM STOLPU ali pa publikaciji "renomiranega" razširjevalca psevdoznanosti DISCOVERY INSTITUTA. V ostalem se strinjam s tvojimi ocenami njegovih "kvalitet".

Ni mi jasno, zakaj moramo vedno znova brati besedno solato nekaterih zmedenih "genijev", ki so že ničkolikokrat ovrgli Einsteina, Hawkinga, da o Dawkinsu niti ne govorim - pri tem pa niso sposobni napisati nekaj stavkov, ki ne bi bili skregani s semantiko.
Ah, ne, on ni kar tako zašel na ta forum, saj se je oglašal že v preteklosti (nekako v regularnih ciklusih).

Kar se tiče repliciranja na take neumnosti: sem pristaš mnenja, da je treba vselej reagirati, pa čeprav na kratko.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

vojko napisal/-a:GesAnimos je napisal:
...-IZJEMNO primitivnega raziskovanja v t.i. CERN-u...-
Shrink, ali ne vidiš, da človeku, ki napiše takšno kapitalno neumnost nima smisla odgovarjati. Očitno je poba zašel na naš forum, najbrž je hotel to objaviti v kakšnem STRAŽNEM STOLPU ali pa publikaciji "renomiranega" razširjevalca psevdoznanosti DISCOVERY INSTITUTA. V ostalem se strinjam s tvojimi ocenami njegovih "kvalitet".

Ni mi jasno, zakaj moramo vedno znova brati besedno solato nekaterih zmedenih "genijev", ki so že ničkolikokrat ovrgli Einsteina, Hawkinga, da o Dawkinsu niti ne govorim - pri tem pa niso sposobni napisati nekaj stavkov, ki ne bi bili skregani s semantiko.

Tako kot prejsnjic...nisem prishel sem "debatirat"...ampak vam podat neke informacije...Moj ton pa je tak kot je samo zaradi vashega odnosa do sebe in s tem socloveka... je tak zaradi najhushega zlocina ki ga clovek lahko pocne nad sabo in s tem nad soclovekom...in to je IGNORANCA....ignoranca ki zanika lastno inteligenco in takega cloveka drzi v nekem brazglavem verovanju v t.i. "preverjena" dognanja...ki resnicnemu zanstveniku v resnici le odpirajo nova vprashanja o delovanju narave...ne pa da ga postavljajo na nek "vzvishen" polozaj iz katerega si dovoljuje "uciti" in pojasnjevati "zakonitosti" narave...ceprav se nekje v sebi zaveda, da jih ne pozna do potankosti..kajti ce bi jih bi ta svet bil drugacen...

Zato vas zelo opraviceno veliko ljudi smatra kot najhujshe kriminalce tega sveta...kar ni dalec od resnice....Saj je ta svet ravno in samo zaradi VASHE ignorance tako bolan in pokvarjen kot je..kjer eni vladajo drugi pa trpijo...medtem ko bi lahko VSI ziveli pod enakimi pogoji BREZ najmanjshega kriminala...brez trpljenja in/ali pomanjkanja cesarkoli ze...ce le bi VI, ki ste se odlocili biti t.i. znanstveniki tudi zares kdaj videli tisto kar gledate in slishali tisto kar poslushate...

Tokrat sem podal link do experimenta ki JE dokazal da se je Einstein motil oz. da njegova inteligenca in razumevanje sveta nista bila dovolj da bi lahko do konca izpeljal svoje domneva..ki SO ZELO ZELO blizu...pa she vedno dalec stran od resnice...
torej she enkrat..

Extended Michelson-Morley Interferometer experiment. English version
http://www.youtube.com/watch?v=7T0d7o8X2-E&

Erweitertes Michelson-Morley Experiment 2009, Deutsche Version
http://www.youtube.com/watch?v=ebNmmBib3aI



Kar se pa tice cerna...pa samo tole:
Experiment Sonoluminiscence ki ga lahko opravi tudi cistilka Fata v svoji "špajzi" za manj kot 10 Eur... v sebi skriva VSE in she MNOGO MNOGO vec odgovorov kot jih pa lahko znanost dobi v tisocih letih experimentiranja v Milijardah vrednem trkalniku..


http://sl.wikipedia.org/wiki/Sonoluminiscenca

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonoluminescence

http://www.youtube.com/watch?v=LWO93G-zLZ0



Mainstream znanost pa ima nad svojo glavo en velik velik vprašaj glede domnevno misteriozne svetlobe, ki se pojavi s pomocjo tako preproste in malo vlozene energije kot je to razvidno iz experimenta.


Zadeva vam pa v resnici lahko da odgovore na to kaj je svetloba, kaj je materija, kaj gravitacija...kako in zakaj ter kdaj se v naravi pojavi nek "fenomen"..kaj se dogaja v notranjosti atoma, kaj sta elektrika in magnetizem...kako je "nastalo" vesolje..itd...itd..in na kocu she najpomembnejshe vprašanje...Kaj je Zavest!?


To je vse kar sem zelel povedati...ne pa debatirati...

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

silvester1234 napisal/-a:Vojko. Hvala za opravičilo, sprejmem! Veš zame je forum izvor znanja, informacij in prostor, kjer človek lahko ostri svoje misli.
Ne dojemam ga kot nek ring, sem pa vesel, če mi kdo pove, da sem v zmoti in kaj je prav. Saj vas je še toliko, ki imate več znanja
od mene in me še toliko stvari lahko naučite, za kar sem vam hvaležen. Če pa tudi kaka moja misel prižge kako idejo, ali pa komu
posredujem kakšno znanje sem pa tudi vesel.
Res je, da ne vemo kaj se v resnici dogaja v črnih luknjah. Vse opcije so odprte. Upam pa, da bo človeštvo prišlo do višjih stopenj
civilizacije, če ne bo prej s svojo destruktivno naturo uničilo vso civilizacijo. Najbolj pa so nevarne elite.
Ne predajaj se slepo odgovorom, ki jih dobish od t.i. znanstvenikov kajti tako zame kot njih in tebe velja eno in isto pravilo...in to je...
Vsak posameznik svoje zaključke lahko gradi izkljucno le na podlagi informacij, ki jih je skozi zivljenje prejel...in Kaj mislish katerih informacij je vec...A tistih, ki jih imamo ali tistih ki jih she nimamo?? To velja za vsakega posameznika...Znanje je pa nekaj povsem drugega...Znanja kot takega ne dobish od NIKOGAR...ne od profesorjev...ne iz knjig...ali izobrazevalnih ustanov...od NIKOGAR in NIKJER razen od samega sebe... Znanje je v tebi...Od drugih lahko dobish samo in izkljucno samo Informacije kot take...Dojemanje neke informacije pa je odvisno od tega notranjega znanja, ki ti ga nihce drug razen tebe samega ne more dati...
Nic ni narobe ce sprashujesh ampak NIKOLI NOBENEGA odgovora ne jemlji kot koncno resnico saj to ni in ne more biti...Resnica je le v tebi in nikjer drugje...Zato raziskuj tudi tam kjer mogoce danes mislish da ne bi bilo potrebno ali koristno...pa je..vedno se kje najde kako zrno in ko se teh zrn nabere dovolj za pogaco jo lahko tudi okusish...
Einstein je mnogo tega odkril in postavil neke smernice ampak VSAK student katerekoli veje znanosti bi se moral vprashati vsaj to ""ZAKAJ le je Tesla trdil da je Einstein CENZURA...?!? ...in roko na srce...Einstein Tesli kar se tiče Znanja ne seže do kolen...

btw...recimo Philadelphia expeiment je dozivel katastrofalne posledice samo zaradi tega ker so odgovorni poslushali in delali po navodilih Einsteina, ki je po svoje interpretiral dognanja malo pred tem umrlega Tesle...Vojska pa ni imela pametnejshega znanstvenika od Eisteina, ki bi lahko razvolzlal dognanja Tesla iz katerih in zaradi katerih so sploh izvedli ta experiment...Razišči to in boš marsikaj izvedel...

http://www.google.com/search?hl=en&sour ... =&gs_rfai=
http://www.youtube.com/watch?v=ChjyCR8V2Bg

She najblize Tem Teslinim dognanjem je v "modernem" casu prishel John Hutchison
http://video.google.com/videoplay?docid ... 7915952897#

Tega experimenta z ladjo Amerishka vlada in vojska seveda uradno ne priznavata...kar je logicno..
Znanje in dognanja se skrivajo iz zelo preprostega razloga..clovek je namrec she vedno prevec primitivna ceprav inteligentna zival, ki bi bila sposobna dovolj samoodgovornosti da bi lahko bila delezna vsega ugodja in neomejenih moznosti, ki ga ponuja tovrstna tehnologija...kajti tako kot E=mc2 uporabljajo v dobrodelne namene ceprav je njen najvecji doprinos izdelava atomske bombe...je tudi to tehnologijo mogoce uporabiti v slabe namene...

To je tudi eden izmed razlogov zakaj na nek nacin tudi sam "podpiram" oz. razumem raznorazne shrinke in podobne ortodoksno verujoce "znanstvenike"...ampak ker niso sposobni cloveskega dialoga z nekom, ki pac izpodbija splosno priznane teorije v isti sapi predstavlajo tudi oviro pri razvoju cloveka...zaradi cesar se clovek danesh she vedno ubija zaradi tako umazane energije kot je nafta recimo, ki bi bila povsem nepotrebna ce le bi uposhtevali in dojeli tiste stvari ki so jih poceli raziskovalci z Teslom na celu v bliznji in daljni zgodovini pa nikoli ne bili priznani...Take in tudi danshnje raziskovalce danes ta mainstream znanost imenuje z tisto shrinku najljubsho besedo "CENZURA"...Ampak en dan se bo zavedel, da je vsakic ko jo je izgovoril ali napisal to v resnici govoril samo in izkljucno zase zaradi svojega odnosa do sebe samega s katerim zanika lastno inteligenco in jo predaja v oblast drugim "avtoritetam"...namesto da bi zacel spostovati svojo velicino in po tem ko si bo nekoc priznal da je najbolj glup clovek na svetu bo postal najpametnejshi...Nic prej in nic pozneje...
in to velja za vsakega posameznika...ne glede na njegovo tako ali drugacno udejstvovanje ali izobrazbo...

lp

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a vojko »

GesAnimos je napisal:(med drugimi abotnostmi)

nisem prishel sem "debatirat"...ampak vam podat neke informacije
Bolje bi bilo zate in za mentalno higieno tega foruma, če bi ostal tam, kamor spadash. Tvoje informacije potrebujemo toliko kot riba kolo. No, kot sem že rekel, od zdaj naprej bosh lahko prishel na ta forum vsak dan "podat neke informacije", vendar jih jaz (pa še dosti drugih forumovcev!) ne bo vech jemalo resno, ker gre za predrzno sharlatanstvo brez primere. Imash pach jajca, da si upash trositi takshne abotnosti na forumu "chasopisa za tolmachenje znanosti"!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:Tako kot prejsnjic...nisem prishel sem "debatirat"...
Debata niti ni potrebna, ker gre za prodajanje/mešanje megle. :lol:
ampak vam podat neke informacije...
Ki so ničvredne (beri: plod šarlatanov).
Moj ton pa je tak kot je samo zaradi vashega odnosa do sebe in s tem socloveka...
Nasilen ton je tipična značilnost šarlatanov.
je tak zaradi najhushega zlocina ki ga clovek lahko pocne nad sabo in s tem nad soclovekom...
Aha. :lol:
n to je IGNORANCA....ignoranca ki zanika lastno inteligenco in takega cloveka drzi v nekem brazglavem verovanju v t.i. "preverjena" dognanja...ki resnicnemu zanstveniku v resnici le odpirajo nova vprashanja o delovanju narave...ne pa da ga postavljajo na nek "vzvishen" polozaj iz katerega si dovoljuje "uciti" in pojasnjevati "zakonitosti" narave...ceprav se nekje v sebi zaveda, da jih ne pozna do potankosti..kajti ce bi jih bi ta svet bil drugacen...
Aha, Rodin in njemu podobni pa "poznajo odgovor" in "razumejo"; "zanje so najpomembnejša imena imena Boga"; se ukvarjajo "z odkrivanjem prave natančne mistične intonacije Največjega božjega imena".

:lol:
Zato vas zelo opraviceno veliko ljudi smatra kot najhujshe kriminalce tega sveta...
Na osnovi česa? Vortex matematike morda? :lol:
kar ni dalec od resnice....
Saj je jasno, kaj je tebi resnica:

viewtopic.php?p=25068#p25068
Saj je ta svet ravno in samo zaradi VASHE ignorance tako bolan in pokvarjen kot je..kjer eni vladajo drugi pa trpijo...medtem ko bi lahko VSI ziveli pod enakimi pogoji BREZ najmanjshega kriminala...brez trpljenja in/ali pomanjkanja cesarkoli ze...
Ja, vorteks matematiika nas bo vse odrešila trpljenja. :lol:
ce le bi VI, ki ste se odlocili biti t.i. znanstveniki tudi zares kdaj videli tisto kar gledate in slishali tisto kar poslushate...
Kaj naj bi videli? Tole:

viewtopic.php?p=25068#p25068

morda? :lol:

Tokrat sem podal link do experimenta ki JE dokazal da se je Einstein motil oz. da njegova inteligenca in razumevanje sveta nista bila dovolj da bi lahko do konca izpeljal svoje domneva..ki SO ZELO ZELO blizu...pa she vedno dalec stran od resnice...
torej she enkrat..

Extended Michelson-Morley Interferometer experiment. English version
http://www.youtube.com/watch?v=7T0d7o8X2-E&

Erweitertes Michelson-Morley Experiment 2009, Deutsche Version
http://www.youtube.com/watch?v=ebNmmBib3aI
:lol: Spet šlampasti eksperimentator Grusenick. :lol:
Kar se pa tice cerna...pa samo tole:
Experiment Sonoluminiscence ki ga lahko opravi tudi cistilka Fata v svoji "špajzi" za manj kot 10 Eur... v sebi skriva VSE in she MNOGO MNOGO vec odgovorov kot jih pa lahko znanost dobi v tisocih letih experimentiranja v Milijardah vrednem trkalniku..


http://sl.wikipedia.org/wiki/Sonoluminiscenca

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonoluminescence

http://www.youtube.com/watch?v=LWO93G-zLZ0
Ja, ja, saj se še spominjamo kozlarije, da je bilo zaradi tega pobitih na stotine:

viewtopic.php?p=24556#p24556

:lol:
Mainstream znanost pa ima nad svojo glavo en velik velik vprašaj glede domnevno misteriozne svetlobe, ki se pojavi s pomocjo tako preproste in malo vlozene energije kot je to razvidno iz experimenta.
Ravno tako misteriozno kot na stotine pobitih, o čemer ni bilo ne duha ne sluha? :lol:
Zadeva vam pa v resnici lahko da odgovore na to kaj je svetloba, kaj je materija, kaj gravitacija...kako in zakaj ter kdaj se v naravi pojavi nek "fenomen"..kaj se dogaja v notranjosti atoma, kaj sta elektrika in magnetizem...kako je "nastalo" vesolje..itd...itd..
Na vse to znanost odlično odgovarja, samo kaj, ko nekateri raje gledajo video posnetke religioznih gurujev o vorteks matematiki. :lol:
in na kocu she najpomembnejshe vprašanje...Kaj je Zavest!?
Nerelevantno.
To je vse kar sem zelel povedati...ne pa debatirati...
Za tem pa še en post. :lol:

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

vojko napisal/-a:
Bolje bi bilo zate in za mentalno higieno tega foruma, če bi ostal tam, kamor spadash. Tvoje informacije potrebujemo toliko kot riba kolo. No, kot sem že rekel, od zdaj naprej bosh lahko prishel na ta forum vsak dan "podat neke informacije", vendar jih jaz (pa še dosti drugih forumovcev!) ne bo vech jemalo resno, ker gre za predrzno sharlatanstvo brez primere. Imash pach jajca, da si upash trositi takshne abotnosti na forumu "chasopisa za tolmachenje znanosti"!
:P
AJ LAV JU TU vojko


ceprav tko cist ciiiiist malcek bolj mam shrinkeca raje...k je bolj vztrajen in tako simpaticno predvidljiv...ane shrinki :?:


:wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a shrink »

Animos napisal/-a:ceprav tko cist ciiiiist malcek bolj mam shrinkeca raje...k je bolj vztrajen in tako simpaticno predvidljiv...ane shrinki :?:
Izgubljena duša: vselej boš dobila tisto, kar si zaslužiš. Predvidljivo? Absolutno.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

shrink napisal/-a:
GesAnimos napisal/-a:Kar se pa tice cerna...pa samo tole:
Experiment Sonoluminiscence ki ga lahko opravi tudi cistilka Fata v svoji "špajzi" za manj kot 10 Eur... v sebi skriva VSE in she MNOGO MNOGO vec odgovorov kot jih pa lahko znanost dobi v tisocih letih experimentiranja v Milijardah vrednem trkalniku..


http://sl.wikipedia.org/wiki/Sonoluminiscenca

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonoluminescence

http://www.youtube.com/watch?v=LWO93G-zLZ0

.....

Mainstream znanost pa ima nad svojo glavo en velik velik vprašaj glede domnevno misteriozne svetlobe, ki se pojavi s pomocjo tako preproste in malo vlozene energije kot je to razvidno iz experimenta


.........Zadeva vam pa v resnici lahko da odgovore na to kaj je svetloba, kaj je materija, kaj gravitacija...kako in zakaj ter kdaj se v naravi pojavi nek "fenomen"..kaj se dogaja v notranjosti atoma, kaj sta elektrika in magnetizem...kako je "nastalo" vesolje..itd...itd..
Na vse to znanost odlično odgovarja, samo kaj, ko nekateri raje gledajo video posnetke religioznih gurujev o vorteks matematiki. :lol:


Aja??
Dragi moj...Ce bi znanost vedela kaj se v atomu dogaja in zakaj ter kako...bi bila sposobna atom tudi USTVARITI pa ga pac ni sposobna!!!! Se pravi da znanost tega ne ve ali pa se zadeve prikrivajo!!!!

Ce bi znanost vedela kako nastane zivljenje bi medicina bila sposobna to zivljenje ohranjati v neskoncnost!!! Se pravi da znanost tega ne ve ali pa da se zadeve prikrivajo...!!!

Ce bi znanost vedela kako in zakaj se planeti vrtijo okoli sonca (ali t.i. elektroni okoli t.i. jedra atoma) bi poznali tudi motorje ki bi delovali po istem principu in z isto mocjo!!!

itd...itd...itd..

Skratka znanost tega ne ve ali pa da se zadeve prikrivajo...!!!...Kaj je res in kaj ni pa naj vsak odloci zase!!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a shrink »

GesAnimos napisal/-a:Dragi moj...Ce bi znanost vedela kaj se v atomu dogaja in zakaj ter kako...bi bila sposobna atom tudi USTVARITI pa ga pac ni sposobna!!!! Se pravi da znanost tega ne ve ali pa se zadeve prikrivajo!!!!
Čista neumnost! Znanost še kako zna "ustvarjati" atome/elemente, ampak očitno CENZURA še ni slišal za jedrske reakcije. Še več: znanost zna celo "ustvariti" antiatome, npr. antivodik (leta 1995 v CERN-u). Priporočam, da se izobraziš.
Ce bi znanost vedela kako nastane zivljenje bi medicina bila sposobna to zivljenje ohranjati v neskoncnost!!! Se pravi da znanost tega ne ve ali pa da se zadeve prikrivajo...!!!
Saj ve, kako nastane življenje. Sicer pa: kdo pravi, da nekoč v prihodnosti znanosti ne bo res uspelo narediti človeka nesmrtnega? Amapk šarlatani zahtevajo to takoj, sami pa seveda ne znajo ponuditi drugega kot "vorteks matematike", ki je tako uporabna kot vsako drugo šarlatansko nakladanje.
Ce bi znanost vedela kako in zakaj se planeti vrtijo okoli sonca (ali t.i. elektroni okoli t.i. jedra atoma) bi poznali tudi motorje ki bi delovali po istem principu in z isto mocjo!!!
Heh, znanost zelo dobro ve, "kako" se planeti gibljejo okoli Sonca; in to že od Keplerja naprej. Ravno tako ve, kako je z elektroni okoli jedra. Motor na tem principu pa seveda poznajo samo šarlatani na osnovi "vorteks matematike." :lol: Na vprašanja tipa "zakaj" pa znanost ne bo nikoli odgovarjala.
itd...itd...itd..
Šarlatansko nakladanje ad infinitum.
Skratka znanost tega ne ve ali pa da se zadeve prikrivajo...!!!
Ja, ja, vemo za na stotine pobitih leta 1996. :lol:
...Kaj je res in kaj ni pa naj vsak odloci zase!!!
Tipična šarlatanska krilatica.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Se strinjam s Shrinkom. Pretvarjanje atomov in podobne eksperimente izvaja Tudi inštitut Jožef Štefan v reaktorju Triga Mark 2
v Prigorici pri Ljubljani (Od Šentjakoba proti Litiji). Če se prav spomnim so imeli tudi dneve odprtih vrat upam, da jih imajo še.
Radi povejo rudi kaj o zadevah, ki zanimajo obiskovalce. Priporočam. Iz prve roke boste izvedeli marsikaj od fizike atomov.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a vojko »

Silvester1234, saj poba ne misli resno, to je prazno blebetanje. Kaj sploh pomeni: "ustvariti atom"? Iz nič? Kaj se v atomu dogaja vemo že zelo dolgo, itd.
Nima se smisla ukvarjati z njim; gre za brezupen primer.

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: Hitrost svetlobe

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

silvester1234 napisal/-a:Se strinjam s Shrinkom. Pretvarjanje atomov in podobne eksperimente izvaja Tudi inštitut Jožef Štefan v reaktorju Triga Mark 2
v Prigorici pri Ljubljani (Od Šentjakoba proti Litiji). Če se prav spomnim so imeli tudi dneve odprtih vrat upam, da jih imajo še.
Radi povejo rudi kaj o zadevah, ki zanimajo obiskovalce. Priporočam. Iz prve roke boste izvedeli marsikaj od fizike atomov.
Po tvojem pisanju sodec si she vedno mlad in v fazi nabiranja informacij, s katerimi lahko pridesh tudi do znanja. Resnicno ti priporocam da se ne pustish nategovati s strani t.i. "strokovnjakov, ker to she zdalec niso.
RAZMISLI; Kaj za njih pomeni "ustvariti" atom in na kak nacin to delajo...ce bi bili tega dejansko sposobno bi danes ne vec imeli rudnikov ampak bi rudo "ustvarjali" v laboratorijih oz. kar v plantazah... itd...

Zaklenjeno