John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

To sta znanstvenika (oba Ph.D.), ki pravita ... khmm ... (poizvedite sami), da ne bom obtožen za kakšno sejanje nemira.

Kaj pravi slovenska znanstvena srenja na njihove ugotovitve?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a shrink »

Vsekakor ne pravita, da je vse "igra". :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

A zdaj bom pa še brskal po virih, kaj? Objavi link, vedež!

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

No ja, tudi če je res kar pravita, je vse skupaj še vedno le igra. Je pa res, da imaš dober spomin, kajti najbrž so že vsi pozabili, da sem to kdaj govoril. Hvala ker si jo omenil. Prihranimo to temo za drugič, raje povej kaj misliš o velikanu.

Sicer pa naj bi bili informativni viri kmalu polni tega o čemer govorim. Še najbolj bi utegnilo zanimat rumene v prvi vrsti.

Namreč omenjena znanstvenika se še dolgo časa ukvarjata z astronomskim opazovanjem velikanskega nebesnega telesa, ki ima veliko poimenovanj. V tem trenutku ni prav daleč od morebitnega vstopa v naše osončje in je recimo 3 do 5 krat večji od Jupitra. Okoli njega je veliko število kamnov od katerih so nekateri lahko veliki kot petina Zemlje.

Nekaj imen: Planet X, Temna zvezda, dvojček Sonca, nekateri ga povezujejo z Nibirom, itd.

Vprašanje je, zakaj znanost tega ne objavi svetovnim medijem, če je predikcija približevanja Zemlji točna? Kot sem rekel, brez panike in lepo čakat. Morda se pa motita, saj se tudi znanost moti, kajne? V tem primeru bo bolje, da se motita.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Roman »

Glede na http://en.wikipedia.org/wiki/90377_Sedna pač ni vse tako, kakor pišeš, Vedež. Tudi na http://en.wikipedia.org/wiki/Planet_x ni drugače. Morda pa ti je bolj všeč kaj takega kot piše na http://www.zetatalk.com/slovene/thub.htm in se je že izkazalo kot prazne marnje z velikim pompom. Kakšna je torej tvoja igra?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Roman, nisi si priskbel pravih virov, pričakoval sem kakšen konkreten odgovor od tebe. Zanimivo je, da te moje pisanje sploh asociira na neke otročarije tipa zetatalk. Tudi v Wikipedii nisi našel tisto o čemer sem hotel slišati mnenje. Najbrž zato, ker sem omenil Planet X, ki si ga do zdaj slišal le od šarlatanov. No, tokrat ga boš slišal od znanstvenikov. Očitno imaš še vedno sindrom Vedež - Igra - Sodni dan. Ni zdaj potrebe po tem.

Naj te opomnim, da komentiramo zgolj pisanje omenjenih gospodov, ki sta oba profesorja na Univerzi.

Persistent Evidence of a Jovian Mass Solar Companion in the Oort Cloud

John J. Matese, Daniel P. Whitmire
(Submitted on 26 Apr 2010)

We present an updated dynamical and statistical analysis of outer Oort cloud cometary evidence suggesting the sun has a wide-binary Jovian mass companion. The results support a conjecture that there exists a companion of mass ~ 1-4 M_Jup orbiting in the innermost region of the outer Oort cloud. Our most restrictive prediction is that the orientation angles of the orbit normal in galactic coordinates are centered on the galactic longitude of the ascending node Omega = 319 degree and the galactic inclination i = 103 degree (or the opposite direction) with an uncertainty in the normal direction subtending ~ 2% of the sky. A Bayesian statistical analysis suggests that the probability of the companion hypothesis is comparable to or greater than the probability of the null hypothesis of a statistical fluke. Such a companion could also have produced the detached Kuiper Belt object Sedna. The putative companion could be easily detected by the recently launched Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE).

http://www.ucs.louisiana.edu/~jjm9638/

http://www.ucs.louisiana.edu/~dpw9254/

Tako, tule so vsi potrebni linki za debato.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Roman, nisi si priskbel pravih virov
Se ti ne zdi, da bi jih moral ti?
pričakoval sem kakšen konkreten odgovor od tebe.
Kaj pa si me vprašal? Ne mislim, da se za Neptunom vesolje konča in da naš planet ne more biti ogrožen.
Zanimivo je, da te moje pisanje sploh asociira na neke otročarije tipa zetatalk.
To je povsem normalen odziv na tvoja pisanja.
Tudi v Wikipedii nisi našel tisto o čemer sem hotel slišati mnenje.
Glede na to, da nisi natančno vprašal, si dobil zelo dober odgovor. Končno je Sedna omenjena tudi v tvojem citatu, oba omenjena avtorja pa sta tudi tam navedena.
Očitno imaš še vedno sindrom Vedež - Igra - Sodni dan.
Ta sindrom imaš najbrž ti sam.
Ni zdaj potrebe po tem.
Si se poboljšal? Ne verjamem.

Če (površno) prebrano prav razumem, naj bi v Kuiperjevem pasu domnevno zaznali nebesno telo, ki mu iz meni neznanih razlogov rečejo "solar companion". O čem naj bi zdaj debatirali?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

O ničemer. Kar se mene tiče sva zaključila. Kaj sem sploh pričakoval. Saj bi ti še kaj rekel, pa kaj, ko si že sam vse povedal. Bravo.

Začimbe imaš raje kot glavno jed, naj ti bo. Verjetno ti bo šel komentar na tole bolje od rok.

Globalna zarota je v tem, da nam NASA in ostale inštitucije prikrivajo resnico o obstoju Nibiruja, ki vsake toliko pride v bližino našega planeta in začne pisati zgodovino na novo. S pomočjo ET civilizacije, katere člani so vedno med nami je cilj zreducirati maso ljudi na planetu na 500.000 izbrancev. Ostala raja pa naj se znajde po svoje.

Tvoj CENZURA.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Vedež napisal/-a:Globalna zarota je v tem, da nam NASA in ostale inštitucije prikrivajo resnico o obstoju Nibiruja, ki vsake toliko pride v bližino našega planeta in začne pisati zgodovino na novo. S pomočjo ET civilizacije, katere člani so vedno med nami je cilj zreducirati maso ljudi na planetu na 500.000 izbrancev. Ostala raja pa naj se znajde po svoje.
Ljubi bog! Saj to je huje kot diktatura nebeškega Vodje.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Verjetno ti bo šel komentar na tole bolje od rok.
Prav gotovo. Očitno se namreč pridružuješ globalni zaroti, ki želi poneumljati široke množice z raznimi kvaziznanstvenimi teorijami in mističnimi nauki.
Tvoj CENZURA.
Hm, tega seveda nisi mislil resno. Ampak ali res verjameš vsemu, kar prebereš?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

ZdravaPamet napisal/-a:Ljubi bog! Saj to je huje kot diktatura nebeškega Vodje.
:) :) :)
Roman napisal/-a:Prav gotovo. Očitno se namreč pridružuješ globalni zaroti, ki želi poneumljati široke množice z raznimi kvaziznanstvenimi teorijami in mističnimi nauki.
:)

Vidiš kako se zdaj lažje pogovarjamo.

Lep dan še naprej.

Uporabniški avatar
fogl
Prispevkov: 546
Pridružen: 7.11.2004 20:25
Kraj: Radovljica

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a fogl »

Vedež napisal/-a:Vidiš kako se zdaj lažje pogovarjamo.
Naj kar pri temu ostane...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež, (ne)Ved(n)ež, če bi natančno pregledal njuno bibliografijo, bi ugotovil, da je njun prvi članek na temo obstoja masivnega telesa v Oortovem oblaku star že več kot desetletje (na kar kaže tudi uvod v najnovejšem članku). Toliko o zanimanju s strani rumenih virov. :lol:

Sicer pa obstoj tega masivnega telesa, ki naj bi bojda bilo drugo Sonce ali Sončev spremljevalec, nikakor ne potrjuje tez UFO-believerjev tipa:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:...obstoj Nibiruja, ki vsake toliko pride v bližino našega planeta in začne pisati zgodovino na novo.
trditev v zvezi s tem telesom:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:V tem trenutku ni prav daleč od morebitnega vstopa v naše osončje
je pa čista izmišljotina, saj tega omenjena avtorja v članku ne trdita, trdita le, da "the results support a conjecture that there exists a companion of mass ~ 1-4 M_Jup orbiting in the innermost region of the outer Oort cloud." (ne)Ved(n)ežu prepuščam raziskovanje, kje se nahaja Oortov oblak.
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Zanimivo je, da te moje pisanje sploh asociira na neke otročarije tipa zetatalk.
Khm, tole:
(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Globalna zarota je v tem, da nam NASA in ostale inštitucije prikrivajo resnico o obstoju Nibiruja, ki vsake toliko pride v bližino našega planeta in začne pisati zgodovino na novo. S pomočjo ET civilizacije, katere člani so vedno med nami je cilj zreducirati maso ljudi na planetu na 500.000 izbrancev. Ostala raja pa naj se znajde po svoje.
je pa zadeva, ki jo je treba jemati zelo resno. "E.T., take me home!"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:Če (površno) prebrano prav razumem, naj bi v Kuiperjevem pasu domnevno zaznali nebesno telo, ki mu iz meni neznanih razlogov rečejo "solar companion".
Gre za Oortov oblak.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: John J. Matese, Daniel P. Whitmire

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Vem, da pleteta o tem že 10 let. Lepo, da si nekaj prebral.

Najslajše pri vsem pa je, da si kljub svoji inteligenci nasedel:
shrink napisal/-a: (ne)Ved(n)ež je napisal/-a:
Globalna zarota je v tem, da nam NASA in ostale inštitucije prikrivajo resnico o obstoju Nibiruja, ki vsake toliko pride v bližino našega planeta in začne pisati zgodovino na novo. S pomočjo ET civilizacije, katere člani so vedno med nami je cilj zreducirati maso ljudi na planetu na 500.000 izbrancev. Ostala raja pa naj se znajde po svoje.

je pa zadeva, ki jo je treba jemati zelo resno. "E.T., take me home!"
:lol:

Odgovori