kvantna teleportacija

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Luna44
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.1.2010 20:32

kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Luna44 »

Problem kvantne teleportacije..
Za teleportirat en qubit morajo 2 identična kvanta biti v določenem kvantnem stanju bla bla....
Rad bi vedel kje se bi nahajal qubit po teleportacij, če so naprimer 3 kvanti v pravem kvantnem stanju

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Kolikor člankov sem prebral na podobne teme stvari noso tako preproste, da bi z odgovorom na eno vprašanje človek rešil
težave teleportacije. Baje, da je Ruskim znanstvenikom uspelo na razdalji par dm teleporirati atom (se ne spomnim katerega
elementa). Kar je zanemarljivo malo v primerjavi z teleportacijo živega organizma, ki naj bi obdržal še spomin in vse ostalo.
Pravi pristop bi bil popolna kontrola vsakega kvanta in postavitev na svoje mesto. Kar pa bi zahtevalo tudi sočasno pošiljanje
koordinat tega kvarka, kam naj se vkomponira in pa tehnologija za ta pristop.

Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Do sedaj so teleportirali le en atom,na Dunaju če se ne motim.Naslednja stopnja so molekule pol tkiva in ostalo...še je dolga pot. :D

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

O tem je bilo na discowery chanallu. Mislim, da so prenesli, če se ne motim, foton. Največja razdalja do sedaj je 3 km je izjavil
znanstvenik, ki izvaja ta poizkus. Prenese se le informacija o lasnosti, ne pa sam delec. Le-ta na prvotnem mestu propade, na cilju
pa se pojavi delec z lasnostmi prvotnega delca. Kar pomeni, da pri teleportaciji mene, na cilju nebi bila snov, ki je gradnik originala,
marveč nova snov z lastnostmi originala. Kar pa zame ne pomeni, da sem teleportiran. To daje tak občutek, kot da bi mojo informacijo
po linijah prenesli nekam drugam in jo vsadili v neko novo entiteto, original mene pa bi ubili. Na to pa ne pristanem.

Uporabniški avatar
Marko008
Prispevkov: 35
Pridružen: 9.9.2009 21:53
Kraj: Ruše

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Marko008 »

Pol pa pravijo teleportirali.
Na enih forumih sem že gledal komentarje nevednih,kako bo možno čez 10 let človeka teleportir..na drugi konec sveta,prveč gledajo star trek(beam me up :lol: ).

Luna44
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.1.2010 20:32

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Luna44 »

Mogoče kdo ve koliko energije je za proces potrebno (približno) na enoto delcev (fotona)?
Nova tehnologija bo uporabna za kvantne računalnike in podobno, najbrž za prenos informacij ne pa masnih delcev ali celo teles..

Shomo
Prispevkov: 1
Pridružen: 13.1.2011 16:25

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Shomo »

silvester1234 napisal/-a:O tem je bilo na discowery chanallu.
Spregledal, lahko prosim za originalni naslov, da pogooglam za torrent?

silvester1234 napisal/-a:...Največja razdalja do sedaj je 3 km je izjavil znanstvenik, ki izvaja ta poizkus. ...
Ne razumem, zakaj bi bila razdalja problem, takoj, ko imas informacijo v formatu, ki ga poznas in kontroliras, lahko uporabis obtojeco tehnologijo za prenos informacije. Imamo hitro mrezno opremo, se temu na zacetku pac ne bo reklo teleport ampak recimo internetport :)
silvester1234 napisal/-a:... Prenese se le informacija o lasnosti, ne pa sam delec. Le-ta na prvotnem mestu propade, na cilju pa se pojavi delec z lasnostmi prvotnega delca. ...
Ok, kaj?
Kaj v temu kontekstu pomeni "propade"?
Kaj v temu kontekstu pomeni "pojavi"?

Ali delec propade, ko "preberes" njegovo informacijo?
Ali se delec pojavi, ko na nek delec na ciljni lokaciji "zapises" informacijo? Ali kako je definiran cilj?
silvester1234 napisal/-a:... Kar pomeni, da pri teleportaciji mene, na cilju nebi bila snov, ki je gradnik originala, marveč nova snov z lastnostmi originala. Kar pa zame ne pomeni, da sem teleportiran. To daje tak občutek, kot da bi mojo informacijo po linijah prenesli nekam drugam in jo vsadili v neko novo entiteto, original mene pa bi ubili. Na to pa ne pristanem.
Odvisno, kaj pomeni prejsnje vprasanje, glede propadanja in pojavljanja.
Tako na hitro, bi rekel, da bi teleportiran objekt bil 100% kopija originala, brez originala (baje propade). Ce ni 100% kopija, potlej bo tvoj obcutek verjetno bil se najmanjsi problem.
Lahko bi rekel, da 100% kopija brez originala, postane original. Tudi cutiti ne bi smel nobene razlike, samo zavedas se kaj se je zgodilo, ker ves kako deluje.

Mogoce bo pa to nov hobi, kolikokrat se lahko kopiras v dolocenem casu :)

Odpira pa zanimive aplikacije, poleg transporta.
Le kam z radioaktivni odpadki, ja, na USB kljucek seveda, potlej pa format.

Ampak tu se pojavijo problemi, se mi zdi.. ce delec samo "propade", na cilju se ne "pojavi", informacije o delcu si pa pobrisal, si v bistvu unicil energijo. Jaz tocno ne vem kako je s tem, ampak okoli krozijo neke govorice o neunicljivosti energije. Razen, ce ni energija brisanja podatka enaka energiji delca, katerega informacijo pobrises.. hm.

Mogoce kaksna drugaca razlaga, kot recimo... Delec nikoli ne propade, teleport masinerija samo prenese delec v dimenzijo x, delec po tej dimenziji potuje drugace kot v "nasih" treh, recimo ni omejen z hitrostjo/casom, nato pa izstopi iz dimenzije x na lokaciji, ki je v nasih treh in x dimenziji definiran kot cilj.
To bi verjetno popravilo tvoj obcutek ob teleportu, ampak je pa razlaga presneto blizu crvjim luknjam, kar bi pomenilo, da je teleport masinerija v bistvu ustvarjalec crvjih lukenj.
Zna biti, da bo zadeva delovala precej omejeno z dvema AA baterijama :), zato domnevam, da se prenosne verzije ne bodo hitro prijele.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

Kako je z zavestjo pri teleportacijah? (sprašujem v primeru, da bi bila mogoča teleportacija človeka)

anzovc
Prispevkov: 92
Pridružen: 12.8.2010 13:58

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a anzovc »

Delec na drugem koncu prevzame vse lastnosti delca katerega smo želeli teleportirati. To pomeni, da je enak originalu. Tako, da nima smisla razpravljati, da je njegova kopija, ker je pač enak. Delec, ki smo ga želeli teleportirati pa propade. Seveda je potem vseeno kako gledamo, ali je original uničen in so se informacije uporabilo za sestavo novega delca na drugem koncu ali pa se dejansko original pojavi na drugem koncu. Rezulat je isti.
Potrebno je vedeti, da teleportirati en foton ni isto kot npr. žogo ali pa kar človeka. Tukaj je pa že makrosvet. Potrebno bi bilo nepredstavljivo veliko informacij o vsakem atomu, tako, da je to neizvedljivo in po veliki verjetnosti tudi nikoli ne bo. Seveda nikoli ne reci nikoli...ena od poti bi npr. bila, da pri večjih telesih ne bi bilo potrebno teleportirati vseh informacij ampak samo bistvene. Tako bi potreba po količini informacij močno upadla. Potrebni bi bili zelo dobri algoritmi ki bi izluščili bistvene informacije o originalu. Vendar je pa res da potem teleportirano telo ne bi bilo popolnoma enako originalu ampak samo približek.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a mriz »

silvester1234 napisal/-a:Kar pomeni, da pri teleportaciji mene, na cilju nebi bila snov, ki je gradnik originala,
marveč nova snov z lastnostmi originala. Kar pa zame ne pomeni, da sem teleportiran. To daje tak občutek, kot da bi mojo informacijo
po linijah prenesli nekam drugam in jo vsadili v neko novo entiteto, original mene pa bi ubili. Na to pa ne pristanem.
Se strinjam, v tem kontekstu se po moje zanemarja nekaj bistvenih elementov, tako da se osebno ne bi tako hitro pustil teleportirati.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

silvester1234 napisal/-a: Kar pomeni, da pri teleportaciji mene, na cilju nebi bila snov, ki je gradnik originala,
marveč nova snov z lastnostmi originala. Kar pa zame ne pomeni, da sem teleportiran. To daje tak občutek, kot da bi mojo informacijo
po linijah prenesli nekam drugam in jo vsadili v neko novo entiteto, original mene pa bi ubili. Na to pa ne pristanem.
Mislim da v tem sploh ni problem. Snov bi bila popolnoma ista. Kar se tiče zgradbe snovi ne moreš razlikovati orginala od kopije. Enega atoma, recimo ogljika, ne moreš ločiti od drugega atoma ogljika. Meni predstavlja edino uganko zavest (spomin).

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Tudi sam menim, da sama snov ni toliko vprašljiva, kot to, ali se prenese tudi zavest. Če me teleportirajo, vmes pa še ozdravijo,
npr. revme, nimam nič proti. Proti pa imam, da se dam teleportirati, na drugi strani pa pride ven telo brez zavesti, ali pa celo brez
življenja. Samo lepo sestavljeno z gradniki fizične oblike. Po mojem bom dopustil le to, da mi žena v službo teleportira kak sendvič
in sok.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

silvester1234 napisal/-a:Tudi sam menim, da sama snov ni toliko vprašljiva, kot to, ali se prenese tudi zavest. Če me teleportirajo, vmes pa še ozdravijo,
npr. revme, nimam nič proti. Proti pa imam, da se dam teleportirati, na drugi strani pa pride ven telo brez zavesti, ali pa celo brez
življenja. Samo lepo sestavljeno z gradniki fizične oblike. Po mojem bom dopustil le to, da mi žena v službo teleportira kak sendvič
in sok.
In kasnje, ko boš v letih, tu in tam kako mlado damo za popestritev. Seveda bo morala biti živa. :D

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a beno23 »

silvester1234 napisal/-a:Tudi sam menim, da sama snov ni toliko vprašljiva, kot to, ali se prenese tudi zavest. Če me teleportirajo, vmes pa še ozdravijo,
npr. revme, nimam nič proti. Proti pa imam, da se dam teleportirati, na drugi strani pa pride ven telo brez zavesti, ali pa celo brez
življenja. Samo lepo sestavljeno z gradniki fizične oblike. Po mojem bom dopustil le to, da mi žena v službo teleportira kak sendvič
in sok.
če nekaj teleportiramo potem je kopija enaka izvirniku? Ja? no potemtakem se tudi zavest prekopira. saj zavest ni nič nematerjalnega temveč le posledica kemičnih reakcij v možganih. problem pa nastane ker je človeško telo sestavljeno iz tako velikega števila atomova da je tole najbrž utopija, kljub vsemu napredku znanosti. pa tudi zaradi načela nedoločljivosti je teleportacija celega človeka teoretično nezivedljiva

Luna44
Prispevkov: 10
Pridružen: 29.1.2010 20:32

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Luna44 »

silvester1234 napisal/-a:Tudi sam menim, da sama snov ni toliko vprašljiva, kot to, ali se prenese tudi zavest. Če me teleportirajo, vmes pa še ozdravijo,
npr. revme, nimam nič proti. Proti pa imam, da se dam teleportirati, na drugi strani pa pride ven telo brez zavesti, ali pa celo brez
življenja. Samo lepo sestavljeno z gradniki fizične oblike. Po mojem bom dopustil le to, da mi žena v službo teleportira kak sendvič
in sok.
Zavest? Mar ne za fizike je vsa snov sestavljena iz delcev (strun)?

Odgovori