Kameleon

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
panzer general
Prispevkov: 38
Pridružen: 16.12.2004 10:14
Kraj: Ljubljana

Kameleon

Odgovor Napisal/-a panzer general »

Če damo kameleona v sobo z zelo pisanimi vzorci ( ki jih kameleon ne more kopirati, katero barvo privzame? Se trudi privzeti vzorec ali ostane na originalni barvi?

Uporabniški avatar
rdeca kapica
Prispevkov: 7
Pridružen: 15.12.2004 20:32

Odgovor Napisal/-a rdeca kapica »

Mislim, da kameleon vedno skusa prevzeti barvo/vzorce ozadja, sam mu tko al tko nikoli ne uspe 100 %. Prepricana sem, da ne bo ostal na original (? na prejsnji barvi kakor prej). Ce vem prav, kameleon nima ene same "original" barve...vecinoma je zelen, rjavkast ipd...zato ker je vecinoma v takem okolju...baje ga pa bela barva popolnoma iz tira vrze in se takrat obarva v vseh drugih barvah...ne vem sicer zakaj....

panzer general
Prispevkov: 38
Pridružen: 16.12.2004 10:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a panzer general »

Mislim, da kameleon vedno skusa prevzeti barvo/vzorce ozadja, sam mu tko al tko nikoli ne uspe 100 %. Prepricana sem, da ne bo ostal na original (? na prejsnji barvi kakor prej).

ne vem, po mojem proba in če mu ne uspe, obupa in ostane zelen/rjav....

Uporabniški avatar
rdeca kapica
Prispevkov: 7
Pridružen: 15.12.2004 20:32

Odgovor Napisal/-a rdeca kapica »

Ce bi vzel kameleona iz enakomerno svetlozelenega prostora in ga dal pred modro-rdeco lisasto steno, po mojem ne bi bil vec enakomerno zelen, ampak se bodo pojavle neke razlike v obarvanosti telesa...jst mislm da pride vsaj do minimalne spremembe, ce se ozadje konkretno spremeni...

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Bela ga verjetno iz tira vrze, ker ne more postati bel. Drugace je pa ziv in ce nekaj poskusa, verjetno obupa ce mu ne uspe. Dvomim da je zelo trmast.

P.s. panzer general: uporabljaj BBCode "Quote" , ki izgleda takole:
vsebina
Da ne bo zmede, ker ne vemo od kod tisti tekst! :)

Odgovori