Ne bog, ne evolucija

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Ne bog, ne evolucija

Odgovor Napisal/-a Marko »

Ne bog, ne evolucija

Knjiga o našem izvoru:

v pdf formatu na
http://www.rael.org/slovenian/pages/knjige.htm

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Tudi ufologija je znanost. 8)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vsaka knjiga govori resnico.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Tile raelianci ali kdorkoli že so ne odgovorijo na nobeno pametno vprašanje. Obnašajo se kot, da oni vedo edino resnico (čeprav se mi zdi njihova modrost na precej nizki stopnji). Tudi v temu primeru gre očitno samo za pridobitniško dejavnost oz. molzenje naivnih zemljanov. :!:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Tudi v temu primeru gre očitno samo za pridobitniško dejavnost oz. molzenje naivnih zemljanov.
se strinjam. tisto pričevanje samega Raela o potovanju k njihovim nezemljanom mi deluje kot zgodba bralca v Misterijih :) . Res sem prebral samo začetek, torej srečanje itd, a mislim da se v nadaljevanju kaj dosti ne popravi.
no ja, vsaj znanost poveličujejo, to je že plus.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, lahko vama le predlagam da bereta naprej :wink:

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

ELOHIM so Raelu naročili naj objavi ta revolucionarna odkritja in postavi ambasado v katero bodo zelo kmalu prišli v spremstvu velikih prerokov kot so Kristus, Buda in Mohamed. Le-ti s pomočjo kloniranja, ki je skrivnost večnega življenja, živijo na njihovem planetu Večnih.
To pa prav v ničemer ne spominja na judovske in krščanske preroke.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Za še tako nemogočo idejo se bo vedno našel kdo, ki ji bo pripravljen verjeti.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Če se spomnemo so včasih marsikaj imeli za nemogoče, je pa danes vsakdanje...

Izvolite še knjigo: Yes to human cloning - eternal life thanks to science (ta je v angleščini)

http://www.clonaid.com/news.php

Lep pozdrav

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko napisal/-a:Če se spomnemo so včasih marsikaj imeli za nemogoče, je pa danes vsakdanje...
In narobe, včasih je izgledalo možno, pa se je izkazalo za nemogoče. Kloniranje je seveda mogoče. Bajka o Elohimih pa je za lase privlečena.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, ne mislim se dajati, pravzaprav se niti nimam kaj dajati (verjetno pa nisi še knjige prebral tako da nimaš vseh podatkov). Če se tebi zdi tako, se ti pač zdi tako... vedno več pa je ljudi ki misli drugače (seveda tudi znanstvenikov).

Glede tvoje misli o nemogočem pa bi samo spomnil na Giordana Bruna, ki je zagovarjal neskončnost v vesolju, je zagovarjal da je živeljenje na drugih planetih, da Zemlja ni središče vesolja, da je mnogo osončij v vesolju... Res da je bil filozof a bil je tudi znanstvenik. To je le eden izmed primerov kjer ne velja da je najprej izgledalo možno pa se je izkazalo za nemogoče... (članek o Giordanu Brunu je tudi tu na kvarkadabri) Prej, da je izgledalo nemogoče pa se je izkazalo za možno.

Lep pozdrav

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko napisal/-a:ne mislim se dajati
Tudi jaz ne. Samo povem, kaj mislim.
verjetno pa nisi še knjige prebral tako da nimaš vseh podatkov
Hočeš reči, da če bi knjigo prebral, bi se moral strinjati z njo? Moje nestrinjanje se začne že na prvih straneh knjige.
Če se tebi zdi tako, se ti pač zdi tako...
Točno.
vedno več pa je ljudi ki misli drugače (seveda tudi znanstvenikov).
Se jim pač zdi tako.
Glede tvoje misli o nemogočem pa bi samo spomnil na Giordana Bruna
No, takih primerov je zelo veliko. Lahko dodaš mnenje nekoga (sem že pozabil ime), da telesa, ki so težja od zraka, ne morejo leteti, ali pa mnenje Billa Gatesa, da bi 640K spomina moralo zadoščati.

Ampak obstajajo primeri, ki so izgledali mogoči, pa se je izkazalo, da temu ni tako. Za primer lahko vzameš zgodbo o etru.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, se opravičujem Roman, nekakor sem vnaprej pričakoval da se boste spravli na temo kot lisice na zajčka, zato sem omenil da se nočem dajati :wink:

A dovoli da ti še odgovorim:
Hočeš reči, da če bi knjigo prebral, bi se moral strinjati z njo? Moje nestrinjanje se začne že na prvih straneh knjige.
Še zdaleč ne, a stvar omenjaš kot bajko čeprav sploh nisi knjige prebral. Lahko se nestrinjaš že na začetku a ravno soditi in zaključevati... Soditi knjigo po platnicah...
Citiram:
Če se tebi zdi tako, se ti pač zdi tako...
Točno.
Super :wink:

Glede mogočega in nemogočega si res rekel včasih a tudi jaz se pred tvojim postom nisem nanašal na vse primere. Tako da se strinjava. Pa naj dodam še en :wink:

Lep pozdrav

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Marko, knjige ne sodim po platnicah. Trdim, da se avtorju obisk vesoljcev ni zgodil. Seveda s tem tvegam njegovo in zamero njegovih vernikov. Poleg tega gre v nadaljevanju knjige pač še za eno tolmačenje Svetega pisma, ki je enako samovoljno in tendenciozno, kot vsa druga. Najbolj zgovorne pa so besede na koncu, ki vabijo k verovanju. Vse že velikokrat slišano v drugačni preobleki. Pa brez zamere.

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Nobene zamere, kje pa :)

Rad bi le povedal (čeprav bi tukaj lahko potem še filozofirali), da to ni neka vera oz. ni vernikov. Veruje se lahko v nekega boga ki je na nek nadnaraven način ustvaril življenje, danes pa lahko razumemo da je možno iz surovih elementov sestaviti DNK oz. plan po katerem je živo bitje zgrajeno...

Mogoče ste brali da so znanstveniki nedavno iz surovih elementov ustvarili živo celico... Živo iz neživega. Super novica. :D

Odgovori