Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

powerslave napisal/-a:Ce si ti, sebi lastno resnicnost napacno razlagas, potem ne verjames niti sebi in je vso tvoje pisanje iskanje odgovorov, ki jih se nisi nasel.
Morda. Dejstvo je, da lahko svojo resničnost kakorkoli razlagaš in vedno zveni smiselno, logično, resnično. Vprašanje je, kako ugotoviti, kaj je res, mislim objektivno res, neodvisno od tega, kako si ustvarim razlago. Tu ostane neodgovorjen moj pogled, pa tvoj tudi, čeprav nega nočeš videti.
Pa saj sem rekel, ko SE PREPOZNAS, VES DA SI TO DOZIVEL!
Jaz pa hočem povedati, da se velikokrat prepoznaš, pa tega nisi doživel.
Realno lahko odgovori le tisti, ki je to ze pozkusil.
Torej bi morali biti psihiatri sami duševni bolniki.
Tukaj sploh nisi razumel kaj sem hotel povedati!
Morda. Ta možnost vedno obstaja. Poskusi me razsvetliti.
Sami odgovori so pri metodi (2) nesugerirani v tej meri, da preiskovanec sam podaja sliko dogajanja.
To je sicer morda res, čeprav sem videl posnetke seans, kjer je izpraševalec naravnost vplival na odgovore, čeprav je bilo rečeno, da ne. Ampak tu gre še za druge vrste sugeriranje. Preiskovanec odgovarja v skladu s svojimi zavestnimi ali pa nezavednimi prepričanji, ki so bila sugerirana ali avtosugerirana pred tem.
Tvoj vecen problem Roman je neskoncno zastavljanje vprasanj na katere se opoteka tvoje razumsko misljenje.
No, kakor ti ne dvomiš o svojih pogledih, tako tudi jaz mislim, da se moj razum ne opoteka. Ali gre za problem, je seveda stvar subjektivne presoje.
Na niti enega si ne mores odgovoriti, ce nekaj ne poizkusis, ker si v osnovi preprican drugace.
Se pravi, če obrneva, da ne moreš odgovoriti na nobeno moje vprašanje, ker se pač ne moreš vživeti v spraševalca.
Do takrat pa veselo sprasevanje (neskoncno vrtanje) ti zelim.
Vesele praznike tudi tebi. Spraševati si se verjetno že nehal.

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

Roman napisal/-a:Morda. Dejstvo je, da lahko svojo resničnost kakorkoli razlagaš in vedno zveni smiselno, logično, resnično. Vprašanje je, kako ugotoviti, kaj je res, mislim objektivno res, neodvisno od tega, kako si ustvarim razlago. Tu ostane neodgovorjen moj pogled, pa tvoj tudi, čeprav nega nočeš videti.
Ze 2. pravim. Pojdi na regresijo, spoznaj prejsnje-a zivljenje-a. Ugotovi v kaksnem odnosu si bil s starsi, zeno, otroci. Si bos lazje razlozil odnose in probleme v druzini in s prijatelji.
Pa saj sem rekel, ko SE PREPOZNAS, VES DA SI TO DOZIVEL......Jaz pa hočem povedati, da se velikokrat prepoznaš, pa tega nisi doživel.
Samo jaz sem govoril o regresiji.

To je sicer morda res, čeprav sem videl posnetke seans, kjer je izpraševalec naravnost vplival na odgovore, čeprav je bilo rečeno, da ne. Ampak tu gre še za druge vrste sugeriranje. Preiskovanec odgovarja v skladu s svojimi zavestnimi ali pa nezavednimi prepričanji, ki so bila sugerirana ali avtosugerirana pred tem.
TO NI RES!!!!! (npr. metoda Memento).
http://www.spiritual-technology.com/memento/
Pri zavestnem vracanju v prejsnja zivljenja je preiskovanec v alfa stanju mozganskih valov in ni govora o hipnozi.
A so zate vprasanja: "Kaj vidis?", "Kje si sedaj?", "Kaj delas?", "Kako si oblecen?"...sugeriranje????
Kako odg. preiskovanec ves ti iz videoposnetka hipnotiziranih ljudi, jaz pa iz lastne, zavestne izkusnje. Nobeden me ni hipnotiziral in vsak trenutek bi lahko prekinil zadevo preprosto tako, da bi se vstal z udobnega naslonjaca.
No, kakor ti ne dvomiš o svojih pogledih, tako tudi jaz mislim, da se moj razum ne opoteka. Ali gre za problem, je seveda stvar subjektivne presoje.
Zelel sem samo vse dvomljivce pripraviti do tega da poizkusijo. Nisem rekel da je to stvar "izbrancev". To je del nas vseh. Del neodkrite podzavesti, ki se ji odstrne tancica skrivnosti s preprosto tehniko poglabljanja vase pri polni zavesti (se 1x, zavest sirimo v podzavest!)

Se pravi, če obrneva, da ne moreš odgovoriti na nobeno moje vprašanje, ker se pač ne moreš vživeti v spraševalca.
Ne, pravim da sploh ne ves kaj se dogaja ob regresiji.
Skratka, ne verjames da je kaj takega sploh mogoce...in to je tudi vse kar mi zelis povedati.
Vesele praznike tudi tebi. Spraševati si se verjetno že nehal.
Ne niti najmanj, imam pa odgovorjena nekatera vprasanja, ki so pri tebi se vedno postavljena pod vprasaj.

...enako glede praznikov :wink:

Marko
Prispevkov: 22
Pridružen: 14.6.2004 18:23

Odgovor Napisal/-a Marko »

Živjo, glede regresije sem bral nekaj teorij ki zavračajo reinkarnacijo in podobne stvari. Človeški možgani imajo še neraziskan potencial in to kar nekateri interpretirajo za prejšnja življenja so po nekaterih teorijah le določene reakcije možganov.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

A je torej potem mozno da imava z boljso polovico "podobne reakcije v glavi" ker sva namrec dozivela enako (enak prostor, cas, osebe)?? :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

powerslave napisal/-a:Pojdi na regresijo
Morda bom to kdaj celo storil, čeprav se bolj zanesem na http://skepdic.com/pastlife.html.
Pri zavestnem vracanju v prejsnja zivljenja je preiskovanec v alfa stanju mozganskih valov in ni govora o hipnozi.
Se to izključuje?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Regresija

Odgovor Napisal/-a Vedež »

No, recimo, npr.:

Hmm, kaj pa, če življenje preskakuje planete in se selimo po smrti v času-prostoru, kjer si ob nam izdelani situaciji nadanemo novo obleko (fizično telo) in tam podoživimo novo epizodo?

Pojmi: Duša - kamen, rastlina (lestvica), žival (lestvica), človek (lestvica), bitje nad človekom (lestvica), bitje nad tem bitjem (lestvica),....., ....., Bitje

Ali lahko psa naučiš, da bo razumel zakaj je pes, kdo je avto, kdo je človek, itd.? Težko.

Ali lahko človeka, ki se vztrajno trudi da noče razumeti bistva, prepričaš, da obstaja višje bitje? Težko. In da je tisto višje bitje celo on sam ??? (v drugem času prostoru ...

Zadeva je tako zelo enostavna, škoda jo je komplicirati. Imam pa eno vprašanje - Ali morda kdo ve ZAKAJ?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Regresija

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Hmm, kaj pa, če življenje preskakuje planete in se selimo po smrti v času-prostoru, kjer si ob nam izdelani situaciji nadanemo novo obleko (fizično telo) in tam podoživimo novo epizodo?
Če bi obstajala duša/duh, ki ni odvisna od telesa, morda. Ampak v to moraš najprej verjeti. Jaz ne.
Ali lahko človeka, ki se vztrajno trudi da noče razumeti bistva, prepričaš, da obstaja višje bitje?
Se pravi, da ti razumeš bistvo? Si kdaj pomisli, da želiš prepričevati o nečem, kar ni resnično? Kaj pa, če bi moral ta, ki ne razume bistva, tebe o čem prepričati?
Zadeva je tako zelo enostavna, škoda jo je komplicirati. Imam pa eno vprašanje - Ali morda kdo ve ZAKAJ?
Zadeva je res enostavna. Zakaj jo hočeš zakomplicirati s postavljanjem takega vprašanja?

Mojca
Prispevkov: 16
Pridružen: 26.12.2004 14:15
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojca »

kaj pa če gledamo na reinkarnacijo malo drugače in ne tako strogo?

V mislih imam naslednje. Ljudje smo organska bitja, kot vsa ostala. Po smrti naše telo razpade vendar se vse skupaj v naravi obrača. Organska snov ki nastane je vir hranil drugim organizmom, ti so vir drugim in tako naprej. Torej na nek način se življenje nadaljuje, vendar ne v eni sami, točno določeni drugi obliki ampak v večih drugih oblikah. Naša smrt oz. naše telo po smrti omogoči preživetje in razmnoževanje drugih organizmov in krog življenja se nadaljuje... Mogoče bi tudi temu lahko na nek zelo široko gledan način rekli reinkarnacija?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Mojca, načelno da (se spominjaš radia Erevan?). Vendar se pod reinkarnacijo vedno misli preseljevanje domnevno neumrljivih duš. Še več. Na ta način nekateri razlagajo, da je vse zlo, ki se človeku dogaja, posledica njegovih slabih dejanj (karma) iz prejšnjih življenj. Zlo torej ni nikoli naključni dogodek ali božje dejanje (bog naj bi bil vendar dober), ampak zaslužena kazen.

Uporabniški avatar
powerslave
Prispevkov: 68
Pridružen: 26.12.2003 22:11

Odgovor Napisal/-a powerslave »

Roman:
Se izkljucuje. Poleg tega je v hipnozi mogoce doseci superzavestno stanje, kjer se preiskovanec spominja "casa" (bolje receno obstoja, ker cas ne obstaja) med zivljenji. Seveda je od hipnoterapevta odvisno ali bo preiskovanec v superzavestnem ali v podzavestnem stanju.
Metode, ki te vrnejo v prejsnje zivljenje se dogajajo pri polni zavesti, kjer se le ta razsiri v podzavest.
Moja izkusnja je ta, da sem se popolnoma zavedal prostora in casa v katerem sem bil popeljan nazaj in enako slike ter obcutkov prejsnjega zivljenja. Kot dva filmska platna naenkrat vendar je film o prejsnjem zivljenju mnogo bolj zanimiv (ker ga imas v podzavesti)...
...in kaj je najvecja finta pri vsem:
V bistvu vidis zakaj se ti nekatere napake ponavljajo znova in znova (ne mi rect da ste popolni :wink: ) in ko jih osmislis, ves njihov vzrok zato naenkrat nimajo vec moci. Premagovanje dolocenega problema postane samoumevno brez vsakrsne treme, bojazni, tezave, strahu. Strah zakoreninjen globoko v podzavesti nas dusi, tega se zavedamo a si ne znamo pomagati. Regresija je tehnika, ki razsvetljuje in osmisli tezave, ki se razblinijo kot milni mehurcek.
...in ne me vprasat v kaksnem odnosu sem bi z mojo boljso polovico (ki mimogrede sploh ni bila zenska).

LP

*************************************************************
Giordano Bruno
"Bog je vesolje, je v vsem in je vse."


Amit Goswami, fizik
"Ker namen in način, kako bomo merili neki subatomski delec, odločata o tem, kakšne lastnosti bo ta delec imel, lahko rečemo, da na ta delec vpliva naša zavestna odločitev. Če pa naša odločitev vpliva na ta delec, potem mora imeti ta delec tudi neko zavest. Če pa vsak delec ima zavest, potem zavest napolnjuje celo vesolje. Ker lahko naša zavest vpliva na zavest delca, to pomeni, da morata biti nekako povezani. Če pa je vsa zavest, ki obstaja, povezana, potem mora biti vsota te zavesti to, kar imenujemo Bog."


A. Einstein
"Rad bi vedel, kako je Bog ustvaril ta svet. Ne zanimajo me fenomeni tega ali onega elementa; rad bi spoznal božje misli. Drugo so podrobnosti."

"To, kar zaznavamo kot materijo, je samo zaznavanje razporeda energij v prostoru."

"Znanost je brez vere slepa, vera je brez znanosti hroma."

"Veliki duhovi vedno naletijo na divje nasprotovanje povprečnega uma."

Werner von Braun
"Ko narediš prvi požirek iz kozarca naravoslovnih znanosti, postaneš ateist, na dnu kozarca te pa zmeraj čaka Bog."

Mark Avrelij
"Vse v naravi ve, da nečemu služi, samo človek si domišlja, da je sam sebi namen."

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Vprašanje o reinkarnaciji je vprašanje v bistvu o tem, ali je le nek majhen procent, ki ga lahko izmerimo vse iz česar je človek sestavljen in vse, kar v bistvu sploh je. Če je odgovor pritrdilen, potem znanost ne obstaja več, so le dosedaj odkrita dejstva, če pa je odgovor ne, potem komaj čakam, da znanost toliko razširi svoje obzorje, da vprašanj o reinkarnaciji ne bo več. Mislim, da si lahko glede vsakega vprašanja omejen na dosedanji update napredka pri fiziki, ma posledično sledi dejstvo, da iz tega stališča daš le omejen odgovor.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

U, še to: Roman, izmeri, kaj mislim sedaj. :wink:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Japi napisal/-a:Vprašanje o reinkarnaciji je vprašanje v bistvu o tem, ali je le nek majhen procent, ki ga lahko izmerimo vse iz česar je človek sestavljen in vse, kar v bistvu sploh je.
Hm, osnova računalnika je par gramov visoke tehnologije, manj od procenta celotne mase računalnika. Pa so vsi tisti milijoni nevronov v možganih res tako malo?
Če je odgovor pritrdilen, potem znanost ne obstaja več
Če je odgovor pritrdilen, še ne pomeni, da ga tudi poznamo. Znanost mora tudi v tem primeru prehoditi še zelo dolgo pot.
če pa je odgovor ne, potem komaj čakam, da znanost toliko razširi svoje obzorje, da vprašanj o reinkarnaciji ne bo več.
Sodiš torej, da bo znanost reinkarnacijo potrdila?
Mislim, da si lahko glede vsakega vprašanja omejen na dosedanji update napredka pri fiziki, ma posledično sledi dejstvo, da iz tega stališča daš le omejen odgovor.
Res je, vendar se na tem forumu pogovarjamo o vprašanjih, na katera znanost nima dokončnih odgovorov, in skušamo te odgovore uganiti.
U, še to: Roman, izmeri, kaj mislim sedaj.
Izmerim lahko tisto, kar oddaš. Oddal si misel, ki se začne z "U, še to...". Rezultat meritve je ta misel v moji glavi, za katero z določeno verjetnostjo mislim, da jo razumem, a to ni več meritev, ampak interpretacija. Meritev bi bila recimo toliko in toliko mili (morda pa nano) amperov. In zdaj si gotovo misliš, hop, Cefizelj, zdaj te pa imam. Kako lahko izmeriš misel? Kako lahko ugotoviš, kaj predstavlja električni signal po nekem nevronu (ilustracija seveda ni ustrezna, je pa nazorna), ki ga sicer lahko izmeriš, ne moreš pa pri tem vedeti, kaj tisti človek misli. Res je, ampak še vedno pa ravno ta signal občutiš kot svojo misel. Do serijske izvedbe bralnika misli po sprejemljivi ceni je še kar precej daleč.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Roma, če poznaš en atom in ga potenciraš na skoraj neskončno, še ne pomeni, da poznaš celo vesolje.

Ne sodim, da bo znanost reinkarnacijo potrdila. Razrešila bo pač to vprašanje, ga spremenila v še eno obrobno dejstvo in na to temo pač ne bo več vprašanj. Je pa tudi res, da pri vsaki stvari obstaja določen dvom. Samo tu ne govorimo več o znanosti ampak o politiki.

Glede meritev misli. Ko si pisal odgovor namoj post, jaz 100% nisem mislil "U, še to...". Torej, obadva veva, da moja misel obstaja in povzroči tudi fizikalne spremembe (odgovoril si na post itd. itd.), je pa z nobenim znanim instrumentom ne znaš izmerit, če ti je nočem na kakršenkoli način posredovat. Tvoja predlagana meritev je meritev toka, kaj pa ti ta meritev v resnici pove pa je mogoče tudi fizikalni odziv telesa na misel. Lahko se podobno pogovarjava kar o precej stvareh, že od dimenzij dalje. Hočem povedat, da na vprašanja, ki ta moment presegajo zmožnosti fizike ne moreš razlagat skozi fizikalne oči, ker so že vzačetku obsojene na zmoto. O ugibanju pa ne govorimo znotraj znanosti, ampak je to le gonilo razvoja, katerega nek procent šele postane znanost.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Stanje naše zavesti je vezano samo na ta čas in ta prostor oz. se spreminja z njim.Ko človek umre z njim umre tudi zavest ali za nekatere duša.Res pa je, da bi se lahko nekateri atomi sedanjega človeka po naključju lahko porabili v novem bitju,ki pa seveda ne bi imelo nobenih spominov prejšnjega bitja.Zakaj se pa nihče ne spomni kaj je bil v prejšnjemu življenju? Zato,ker se tudi prihodnja bitja ne bodo zavedala kaj so bila prej.Pa zakaj bi sploh karkoli bila?V vsej stvari ne vidim več nobene duhovnosti ampak žal samo še materijo,ki se spreminja s časom.

Odgovori