bistvo (življenja)

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Čiste bedastoče!
Redek primer samokritičnosti. Kapo dol. Meni se je nekaj podobnega zgodilo okoli svobodne volje.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a derik »

Samokritika? Da ni le drzna trditev, da danes ves kaj vec?

beno23
Prispevkov: 361
Pridružen: 15.2.2010 5:14

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a beno23 »

Le zakaj bi življenje moralo imet neko bistvo? Univerzalnega bistva pač ni. Vsak si sam ustvari bistvo če ga že potrebuje.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a agata »

Zaradi tega seveda, ker nekateri uživajo v tem, da škodijo drugim sobitjem. To pa ja ne bomo propagirali kot bistvo življenja. Strinjam se pa s tem da je iskanje bistva ali pa smisla namenjeno srednješolskim sanjarijam, ko pa odrastemo pa ni več časa za globokoumnosti. Če pa smo preveč pametni in začnemo iskati smisel bistva potem pa postane vse skupaj dolgočasno.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Strinjam se pa s tem da je iskanje bistva ali pa smisla namenjeno srednješolskim sanjarijam, ko pa odrastemo pa ni več časa za globokoumnosti.
Jaz pa mislim, da je prav, če se tudi v odraslosti najde čas za poglabljanje vase in iskanje globlje resnice.
Brez tega obstanemo na nekem nivoju.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Problemi napisal/-a:Glede na to, da sem leta 2009, v tej temi, nekaj blebetal o bistvu in smislu življenja, bi tu še dodal, da se ne strinjam s tistim kar sem takrat napisal. Čiste bedastoče!
Sam opažam isto, če grem brat stare poste na kateremkoli forumu, se samo čudim, kateri bedak je tisto pisal... :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roman »

In nobene garancije ni, da je bedarija samo tisto, kar smo pisali nekoč.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Roman napisal/-a:In nobene garancije ni, da je bedarija samo tisto, kar smo pisali nekoč.
Res ni. Zato pa je bolje, da se preveč ne poistovetimo s sedanjo "resnico" in v to, kar verjamemo.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a agata »

Globlja resnica je na površini. Ni se treba potapljati, samo druga očala je potrebno nadeti.
Ideja nivojev pa samo transformira neenakost v družbi v druge domene, je posledica ideologije individualizma, kar posledično vodi v razpad solidarnosti, ki pa je temelj človeškega obstoja. Ni nam pomoči, če se bomo vzpenjali na višje nivoje."Jaz sem na višjem nivoju kot oni bedaki tam spodaj." Jaz grem raje kopat v zmlo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a Roman »

agata napisal/-a:Jaz grem raje kopat v zmlo.
Ni kajtanje nekaj ravno nasprotnega?

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a NoSee »

"The discovery that the universe has no purpose need not prevent a human being from having one."

-Irwin Edman

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a agata »

Še ne znam skakat.

AlenA
Prispevkov: 4
Pridružen: 28.3.2011 22:20

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a AlenA »

Pozdrav.

Kako bi sploh lahko vedeli, kaj je bistvo našega življenja, ko pa ne vemo kaj je bistvo samega obstoja prostora in časa? (kot bi želeli spoznati in definirati smisel stikala za luč pa ne bi poznali luči, žarnice ali elektrike).

Naše življenje je proces večjega števila procesov in kot takšen je celota, ki omogoča to, čemur pravimo zavedanje. Sicer pa naše življenje ni nič kaj več ali manj (tudi nič drugega) kot eden izmed številnih procesov, ki potekajo v našem vesolju.

Mora vidim le jaz tako, ampak takšno razmišljanje in spoznanje, je meni dalo odgovor na smisel živlejnja.

lp,
a

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a kren »

AlenA napisal/-a:Naše življenje je proces večjega števila procesov in kot takšen je celota, ki omogoča to, čemur pravimo zavedanje.
Tega pravzaprav ne vemo. Imamo modele, ki opisujejo nabore empiričnih podatkov, ampak kdo pravi da je to vsa resnica oz. da to sploh je resnica?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: bistvo (življenja)

Odgovor Napisal/-a mriz »

kren napisal/-a:Imamo modele, ki opisujejo nabore empiričnih podatkov, ampak kdo pravi da je to vsa resnica oz. da to sploh je resnica?
Gotovo so modeli, ki konsistentno povezujejo aktualni nabor empiričnih podatkov, boljši od modelov, ki ta nabor zanemarjajo oz. mu nasprotujejo, kajne? In če nimamo novih, še ne vključenih empiričnih podatkov, tudi težko govorimo o omejenosti aktualnih modelov.

Odgovori