CO2 in segrevanje ozračja

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roman »

O kakšni meji je govora? Na kurjih farmah imajo veliko kur na majhnem prostoru. Nisem prepričan, da se dobro počutijo.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Ljudje imajo radi gužvo, nogometni stadioni so polni, res pa je, da je jaz ne maram.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Roman napisal/-a:O kakšni meji je govora? Na kurjih farmah imajo veliko kur na majhnem prostoru. Nisem prepričan, da se dobro počutijo.
agata napisal/-a:Ljudje imajo radi gužvo, nogometni stadioni so polni, res pa je, da je jaz ne maram.
Sej to pravim. V bistvu eni uzivajo v gneci, drugi smo bolj solo sorte.
Grupa solo tipov bo postavila mejo ze pri miljardi ali celo manj, za event style druzbo pa je 100 milijard premalo:)

Mislim, da ko se govori o meji, se govori o resursih.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Če smo skromni in radodarni, je reursov vedno dovolj, spomnimo se samo Mojce Pokrajculje, kaj vse je spravila v svoj piskrček.

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Ta podatek o 10 miljardah sem zasledil v poljudnoznanstvenih oddajah na TV. Baziral naj bi na trenutni stopnji razvotosti
in obremenjenosti okolja. Kar pomeni, da bi v tej fazi razvoja, ki je sedaj, preseganje te cifre pomenilo začetek spirale
našega propada. Po mojem mnenju, lahko sklepam iz naravnih nesreč, ki se dogajajo po svetu, da je ta cifra dokaj verjetna.
Ne trdim, da kakšna miljarda gori, ali doli, igra kako posebno vlogo. Ni pa nepomembno. Da še Afrika krene po stopinjah
Azije, pa smo tam. Izognemo se lahko edino s kontrolo rojstev. Kaj pa bi bilo narobe, če bi bilo ljudi samo 2-3 miljarde?
Ravno pravšnja cifra.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roman »

agata napisal/-a:Če smo skromni in radodarni, je reursov vedno dovolj, spomnimo se samo Mojce Pokrajculje, kaj vse je spravila v svoj piskrček.
Ja, pa brez lončka kuhaj tudi ne bo šlo. Škoda, da sta oba piskrčka izmišljena.
silvester1234 napisal/-a:Baziral naj bi na trenutni stopnji razvotosti in obremenjenosti okolja.
Ne verjamem. Okolje je že danes preobremenjeno, stopnja razvitosti pa je sorazmerna uničevanju okolja, tudi v poljedelstvu. Iz osnovne šole se spominjam podatka, da nas je bilo na tem planetu tri milijarde, pa je bilo govora o prenaseljenosti in lakoti.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Ali menite, da smo priča novi kolonizaciji. začetku tehnologije upravljanja s podnebjem?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kolonizacija se mi ne zdi pravi izraz. Podnebja ne moreš naseliti.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

A si prepričan? jaz pa mislim, da je kar overcrowded, če ne z drugim s ceodvajem.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

agata napisal/-a:Ali menite, da smo priča novi kolonizaciji. začetku tehnologije upravljanja s podnebjem?
Ja, vendar temu ne bi rekel kolonizacija.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Kolonizacija ni le naseljevanje, ampak je predvsem in sploh osvajanje nekega teritorija.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roman »

agata napisal/-a:A si prepričan? jaz pa mislim, da je kar overcrowded, če ne z drugim s ceodvajem.
Sem prepričan. Temu se ne reče naseliti, niti to overcrowd. No, pesniškega izražanja ti seveda nihče ne more preprečiti.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Sicer je cepljenje dlake zabavno opravilo, a pri tem je potrebno biti še posebej natančen. Naselitve nisem omenjala sama, pač pa..Zakaj pa omenjam kolonizacijo-zaradi tega ker je to beseda, ki kaže na neko vrsto nasilja, ki smo mu priča z vsem tem govorjenjem o codva.Govorjenje, ki je hkrati akt prisvajanja določenega teritorija na osnovi neke vednosti, ki daje opravičila za določena ravnanja in določene prisile, ki smo jim in jim še bomo priča.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a Roman »

agata napisal/-a:Sicer je cepljenje dlake zabavno opravilo, a pri tem je potrebno biti še posebej natančen.
Ja. Dajva še malo:
Naselitve nisem omenjala sama, pač pa..
Da ne? V takih primerih rad pogledam v SSKJ. Tam piše: kolonizírati načrtno naseljevati ljudi, navadno na nenaseljenem ali narodnostno tujem področju.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: CO2 in segrevanje ozračja

Odgovor Napisal/-a agata »

Če se nekje naseliš, ne pomeni nujno, da tudi koloniziraš, lahko si samo gost, priseljenec, če si pa ozemlje prisvojiš, sploh ni treba, da tam živiš, važn je, da je tvoje, tako jaz definiram kolonizacijo. Mogoče sem pa sociološko deformirana.In še -jaz nisem sskj.

Odgovori