mikrovalovka

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

mikrovalovka

Odgovor Napisal/-a Palčka »

Hej!

Men ni in ni jasno... pri moderni fiziki smo povedali natanko tako, kot princip mikrovalovke opisuje knjiga Zakaj je nebo modro? In mi je blo prou ušeč... se ne sliši zdravju nevarno; pač malo zarotira molekule, pa kaj pol (al ni pa kaj pol???)
No, kar meni ne gre v glavo, je rezultat poskusa, ki so ga baje izvedli (sem izvedela po ljudskem izročilu). Baje je kalček, ki so ga dali v ohlajeno vodo, ki je zavrela na štedilniku lepo vzklil, tisti, ki so ga dali v ohlajeno vodo, ki je zavrela v mikrovalovki, pa ni... :roll: Ne razumem...
Help me :) da mi ne bo treba it na 1000 primerih preverjat ljudskega izročila :)

LP

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

mikrovalovi so razgradili kemijsko strukturo kalčka

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

mikrovalovi so razgradili kemijsko strukturo kalčka
Kako le, če pa so dali kalček v že ohlajeno vodo??

Kar se pa samega "poskusa" tiče: Če bi ga izvedli na bistveno večjem številu vzorcev, bi rezultatu lahko verjeli. Tako, ko pa je bil poskus opravljen samo na enem vzrocu (pa še to "baje") pa nikakor ne moremo zaupati rezultatu!

O izvoru takih "teorij": Polno podobnih vraž kroži med ljudmi. Njihov namen je razpihovati strah, ki se pojavi ob nepoznavanju kakršnihkoli modernih tehnologij. Gre se za nek obrambni refleks, ki (tudi s pomočjo izmišljotin) narekuje preveliko mero "previdnosti" ob novotarijah, ki so za tradicionaliste že preveč "alien" :)

Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palčka »

hmmm Marjan, ti veš, da je blo samo na enmu primeru al privzemaš?

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Re: mikrovalovka

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Palčka napisal/-a:Baje je kalček, ki so ga dali v ohlajeno vodo, ki je zavrela na štedilniku lepo vzklil, tisti, ki so ga ...
Privzemam na podlagi tvojega opisa :roll:

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

se opravičujem :oops:

prebral sem da so kalček dali v ohlajeno vodo ki so jo nato segrevali

še prej sem mislil da prekuhani kalček ne vzklije

Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palčka »

Marjan, malce neutemeljeno? Mislm jst dvomim, da so nardil en sam poskus, al je blo konkretno al pa sploh ni blo... pojma nimam... sej je očitno :oops:

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Naredite isti poskus doma, pa boste ziher :wink:

Uporabniški avatar
Palčka
Prispevkov: 13
Pridružen: 16.10.2004 11:14
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palčka »

hej... no, sm ga nardila... 20 kalčkov v eno in 20 v drugo vodo... v obeh jih je vzklilo 18 +-1 :) svašta :wink:

Odgovori