Entropija črne luknje

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a vojko »

NoSee sledil sem linku, ki si ga navedel, a potrebuješ geslo. Ali mi lahko pošlješ članek iz Phys. Rev. Lett. 49, ki ga citiraš? Sicer pa je tvoj odgovor zelo zelo zanimiv. Hvala!

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

NoSee sem prečital članek, ki je pravzaprav skupek odgovorov na cel spekter pojavov in pojmov povezanih s temo. Hvala.
Posebno pa je odprlo razmišljanje o celotni entropiji vesolja v povezavi s časovno puščico. Pri črnih luknjah mi sicer ne da
miru vpliv Hawkingovega sevanja na entropijo. Po mojem mnenju le-ta zaradi tega sevanja narašča v korelaciji z njim in
ravno tako upada, ko le-to preneha. Bi rekel, da nekako pulzira s pojavnostjo H. sevanja.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a NoSee »

vojko napisal/-a:NoSee sledil sem linku, ki si ga navedel, a potrebuješ geslo. Ali mi lahko pošlješ članek iz Phys. Rev. Lett. 49, ki ga citiraš? Sicer pa je tvoj odgovor zelo zelo zanimiv. Hvala!
Zal nimam gesla.. Link sem prilepil, ker je del teksta , ki sem ga citiral s strani Seana Carrola - http://preposterousuniverse.com/

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a NoSee »

silvester1234 napisal/-a:NoSee sem prečital članek, ki je pravzaprav skupek odgovorov na cel spekter pojavov in pojmov povezanih s temo. Hvala.
Posebno pa je odprlo razmišljanje o celotni entropiji vesolja v povezavi s časovno puščico. Pri črnih luknjah mi sicer ne da
miru vpliv Hawkingovega sevanja na entropijo. Po mojem mnenju le-ta zaradi tega sevanja narašča v korelaciji z njim in
ravno tako upada, ko le-to preneha. Bi rekel, da nekako pulzira s pojavnostjo H. sevanja.
Prisluhni temu predavanju:
http://www.youtube.com/watch?v=rEr-t17m2Fo

Se bom vzdrzal 'fantaziranja' o specificnih problemih kozmologije, saj(se) nisem dovolj usposobljen za to, zal :?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a vojko »

Odličen link! Užival sem ob predavanju!

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Iz nase okolice bo kmalu viden izredno zanimiv pojav, priblizevanje oblaka medzvezdnega plina crni luknji v srediscu Mlecne ceste.
Oblak naj bi imel nekajkratno zemljino maso in trenutno temperaturo nad 200°C ter hitrost okoli 8 milijonov km/s.
Po simulaciji sodec lahko pricakujemo povecan izsev 8) gama zarkov iz sredisca Galaksije v naslednjih nekaj desetletjih.

Vec info(tudi video simulacije) tukaj:

http://www.eso.org/public/news/eso1151/

http://www.mpg.de/4696934/black_hole_big_meal

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a vojko »

NoSee napisal/-a:Iz nase okolice bo kmalu viden izredno zanimiv pojav, priblizevanje oblaka medzvezdnega plina crni luknji v srediscu Mlecne ceste.
Oblak naj bi imel nekajkratno zemljino maso in trenutno temperaturo nad 200°C ter hitrost okoli 8 milijonov km/s.
Po simulaciji sodec lahko pricakujemo povecan izsev 8) gama zarkov iz sredisca Galaksije v naslednjih nekaj desetletjih.

Vec info(tudi video simulacije) tukaj:

http://www.eso.org/public/news/eso1151/

http://www.mpg.de/4696934/black_hole_big_meal
Res hvala za linka! še posebej je fascinantna animacija!

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Se en detajl mi je usel, namrec na strani revije NewScientist je izjava Sira Martina Reesa glede odkritja:

"There is evidence that the galactic centre was more luminous within the last few thousand years, and we are unlucky in living at a time when it appears to be unusually dormant."

Kar je seveda zelo mogoce, pravzaprav je zelo mozno tudi, da je v preteklih par milijonih let bilo v srediscu galaksije precej zanimivega dogajanja, na kar nakazuje lansko odkritje iz date satelita Fermi:

http://www.nasa.gov/mission_pages/GLAST ... cture.html

Zdej me zanima, ce je za zgornjo trditev imel Rees v mislih tele podatke(o gamma-ray bubbles) ali gre za kaj drugega?
Najbolje bi bilo vprasati kar njega, seveda:)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a vojko »

Ja, mislim, da je Rees imel v mislih prav to.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Re: ENTROPIJA ČRNE LUKNJE

OdgovorNapisal/-a Aniviller » 22.5.2011 8:38
Ravno zato imajo toliksno entropijo. Tako dobro so "premesane", da izkazujejo na zunaj tako malo makroskopskih kolicin. Mikroskopsko stanje crne luknje je pa ocem skrito (dobesedno).

Črna luknja ni nič drugega kot Akumulirana masno energetska vrednost galaksije ki je izmenično preko osrednje galaktične EM osi sočasno oddaja svojo Akumulirano me vrednost in sprejema Realizirano me vrednost galaksije.Črna luknja se preko osrednje EM osi polni(hrani) z Realizirano vrednostjo me in sočasno odaja svojo Ame vrednost Rme vrednosti galaksije.In obratno Rme oddaja svojo Rme in prejema Ame iz črne luknje. (isto kot naš proces hranjenja in iztrebljanja...Galaktično EM pulziranje je sočasno izmenično ,ker je masnoenergetski pretok sočasen,posledica EM sila izmeničnega zlivanja Ame-Rme valovanja rotacije celotne notranje galaktične Ame-Rme konfiguracij-medsebojnega vezja.
Konfiguracijsko medsebojno vezje A-Rme je izpostavljeno,da omogoča na vseh nivojih nemoteno izmenično zlivanje A-R me vrednosti znotraj galaksije.
Posledica 150 milijardni cikli od samozlitja do ponovnega samozlitja.V procesu cikla se v črni luknji povečuje njen Ame gravitacijski vlek dočim ga Rme izgublja.Na koncu cikla črna luknja potegne nase celotno galaktično me konfiguracijo , ki je sočasno začetek novega 150 milijardnega galaktičnega cikla,ker galaksija gravitira v ,matično galaktično jato. Fizika mora dojeti samo zmožnost me,da se v neki Xme konfiguraciji lahko vsak del-ec sočasno izraža kot Ame in Rme vrednost.Kar pomeni kot delec in antidelec sočasno ---ali sočasna prisotnost Ame in Rme vrednost. Jaz sem laik,a se kljub temu čudim strokovnjakom,ki se imajo za neke intelektualne avtoritete,.Kaj pa če gre samo za intelektualno samopašnost? Ali celo za intelektualno lenobo? Papagaje se da tudi na drugačen način vzgajati oz. jih sploh ni potrebno!

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a Motore »

Krmar a se lahko prosim že enkrat ustaviš SPAMAT, prej ko bo cel forum postal smetišče za tvoje šarlatanstvo. Moderatorje naprošam naj resno opozorijo Krmarja.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a vojko »

Takšne besedne solate pa že dolgo nisem bral! Mislim, da je zrel za strokovno intervenco na medicinskem področju...

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a Krmar »

vojko

Nisem fizik upam si povedati,da se vsak delec ali pojavnost navzven izraža z X enotno vrednostjo mase energije v povezavi z drugimiX delci znotraj določene X me konfiguracije pa se lahko izraža v vezeh -(naprej nazaj) sočasno kot Akumulirana in kot Realizirana masna energetska vrednost.To pomeni vsak delec (X pojavnost)se lahko izraža sočasno kot delec-antidelec v šibkih močnih jedrskih silah vezeh.Masa-energija imata v (snovnih) vezeh sposobnost sočasnega izraza poenostavljeno materija antimaterija jaz jih imenujem Akumulirana in Realizirana masno energetska vrednost,ki se navzven izražata enotno. Mesto delca določa večja konfiguracija Xme (gravitacija)in šibka močna jederska sila,ki v resnici določa vezje delca naprej nazaj in te vezi omogočajo,da se delec sočasno izraža kot akumulirana me vrednost in kot realizirana me vrednost. Zakaj? Zato ,da je omogočeno nemoteno sočano izmenično zlivanje (sprejemanje oddajanje) akumuliranih in realizirani vrednosti me znotraj X me konfiguracije. To je že Planck ugotovil.Diskretna kvantna izmenjava.POsledica teh sočasnih zlivanj A-Rme vrednosti je EM sila. Daj ti vojko napiši sedaj zadevo strokovno,jaz jo znam samo v obliki takšne solate, in ne nasedam intelektualnim kvazi avtoritetam.Zakaj? Zato,ker nisem kontaminiran s papagajskim znanjem. Cern ne bo dal nikakršnih oprijemljivih rezultatov-na koncu bo napisana neka enačba,ki jo tudi sam Bog ne bo razumjel!!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a Roman »

Saj je brez veze, pa vseeno: Kaj je X enotna vrednost mase, kaj so X delci, kaj je X me, kaj Xme, kaj A-Rme, ... in tako naprej še za cel kup izrazov iz drugih tekstov?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Entropija črne luknje

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Saj je brez veze, pa vseeno: Kaj je X enotna vrednost mase, kaj so X delci, kaj je X me, kaj Xme, kaj A-Rme, ... in tako naprej še za cel kup izrazov iz drugih tekstov?
Podobno, če ne že enako, sem tudi sam razmišljal.

Rekel sem si, OK, človek je predstavil "svojo teorijo", mogoče je kaj smiselnega, ali pa vsaj za dobro debato, ampak Krmar, kaj za vraga pomeni recimo: "Xmept* = Amept*- T.0.EM- A.O-. Rmept*=Xmept* P./prostor/-t .čas /*=življenja T.0=osrednja ničelna točka prehoda Amept+-Rmept* vsake Xmept* konfiguracije EM = elektromagnetna sila"

Sem pogooglal "Xmept*" in dobil: http://www.google.si/#hl=sl&cp=6&gs_id= ... 80&bih=759, sem pogooglal "Rmept*" in dobil: http://www.google.si/#hl=sl&cp=6&gs_id= ... ad891&bs=1

Zaklenjeno