Šarlatanstvo na prodajnih policah

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a shrink »

nitsnls napisal/-a:Motore, do your homework.

Ti veš koliko znanstvenikov je omenjenih v tem poročilu in njih boš ti imenoval za šarlatane
"Lovci na poltergeiste", ki jih navajaš, so de facto šarlatani. Znanstveniki, ki jih navaja Geller, so bodisi naivneži, bodisi slabi eksperimentatorji. Še enkrat samo zate, zeleni spranec:
Critics of this testing include psychologists Dr. David Marks and Dr. Richard Kammann, who published a description of how Geller could have cheated in an informal test of his so-called psychic powers in 1977.Their 1978 article in Nature and 1980 book The Psychology of the Psychic (2nd ed. 2000) described how a normal explanation was possible for Geller's alleged powers of telepathy. Marks and Kammann found evidence that while at SRI Geller was allowed to peek through a hole in the laboratory wall separating Geller from the drawings he was being invited to reproduce. The drawings he was asked to reproduce were placed on a wall opposite the peep hole which the investigators Targ and Puthoff had stuffed with cotton gauze. In addition to this error, the investigators had also allowed Geller access to a two-way intercom enabling Geller to listen to the investigators' conversation during the time when they were choosing and/or displaying the target drawings. These basic errors indicate the high importance of ensuring that psychologists, magicians or other people with an in-depth knowledge of perception, who are trained in methods for blocking sensory cues, be present during the testing of psychics.
Geller is notoriously litigious [tipično za šarlatana :lol: ], and has on many occasions attempted to use this study (considered flawed at best by experts on magic and pathological science) as a cudgel in court against his opponents, particularly against Randi.[4] Despite this, Geller typically loses in court battles :lol: .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Motore napisal/-a:
nitsnls napisal/-a:Motore, do your homework.

Ti veš koliko znanstvenikov je omenjenih v tem poročilu in njih boš ti imenoval za šarlatane, pa kdo si ti?
-> Anonimni strahopetec.
Briga me koliko znanstvenikov je omenjenih, kar me briga so dokazi dobljeni na podlagi znanstvene metode in dejstvo je da teh ni, ne od Victorja ne od "znanstvenikov", kar posledično pomeni da so de facto šarlatani.
Ad hominem pristopi, pa so od tebe že pričakovani.
Za nekega strahopetnega anonimneža sta lahko tudi npr. Pierre in Marie Curie šarlatana, piši ti kar hočeš, sem ti že povedal enkrat: skrij se v mišjo luknjo!

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

shrink še moje domneve ni sposoben ovreči, kaj šele Zammitove predstavitve.

:lol: :lol:
Moja domneva je, da je shrink pravzaprav Jure Zupan, domnevo lahko n e d v o u m n o ovrže le shrink, naj ima tokrat on zadnjo besedo, v kolikor sem se zmotil se Juretu iskreno opravičujem.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a NoSee »

nitsnls napisal/-a:shrink, Roman, motore, nosee, se opravičujem če sem koga pozabil, ste sramota znanosti!
...vas resnica ne zanima...

Skrite se v mišje luknje!
:?
Nimaš pojma, miško..
Tebe ocitno zanimajo senzacionalne bliznjice do t.i. resnice, nimas potrpljenja in uvida ter poguma, da bi se soocil s fakti, ti je lazje verjet kot analizirat. To ti seveda ne da pravice pljuvat cez drugace mislece, ker odkrito zavracajo tvojo 'resnico'.
Aroganten in domisljav mi delujes..

Izpostavljanje identitete nima pomena, predvsem ker ne gre za osebne obracune ampak soocenja argumentov in logike.
A teh pri tebi ne vidim.. sorry.

For the record, jaz nisem znanstvenik, nimam pa rad brezveznih neumnosti.

Adijo, Marjan

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

nosee, ti ne stojiš za tem, kar pišeš, to je razlog, da se bojiš podpisati.
Jaz ti ne bom nič naredil, ne se bat, bi pa vseeno rad vedel s kom govorim, pa ljudje smo. :)
Zadnjič spremenil nitsnls, dne 11.9.2011 18:07, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a shrink »

nitsnls napisal/-a:shrink še moje domneve ni sposoben ovreči,

:lol: :lol:
Moja domneva je, da je shrink pravzaprav Jure Zupan, domnevo lahko n e d v o u m n o ovrže le shrink, naj ima tokrat on zadnjo besedo, v kolikor sem se zmotil se Juretu iskreno opravičujem.
Niti ni potrebno, saj je vsakemu bebčku jasno, da nisva ista oseba; le zelenemu sprancu ne. :lol:
kaj šele Zammitove predstavitve.
Hah, ja:
Zammit napisal/-a:First, there are Near-Death Experiences, or NDEs.
Second, there are out-of-body journeys and the experiences of shamans and remote viewers.
Third, there is direct experience through apparitions, clairvoyance, clairaudience and deathbed visions.
Fourth, there are revelations through other than conscious states of awareness, such as hypnosis, dreams and holotropic states. (The word holotropic is from the Greek holos, meaning “whole,” and trepein, meaning “moving or oriented towards.” It relates to a powerful method of self-exploration, personal transformation, and healing created by Christina and Stanislav Grof, M.D.)
Fifth, there are revelations through mediums (mental mediums, trance mediums and materialization mediums) from loved ones who have died.
Sixth, there are revelations through electronic voice phenomena (EVP) and instrumental trans-communication (ITC).
Seventh, there are transmissions from spirit teachers of high degree speaking through mediums, channellers and automatic writers.
Dokazi? Pa saj nisi resen (prosto po Romanu).

:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a shrink »

nitsnls napisal/-a:nosee, ti ne stojiš za tem, kar pišeš, to je razlog, da se bojiš podpisati.
A si to telepatsko zaznal? :lol:
Jaz ti ne bom nič naredil, ne se bat, bi pa vseeno rad vedel s kom govorim, pa ljudje smo. :)
Tipičen šarlatanski argument. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a Roman »

nitsnls napisal/-a:Dejstvo je, da si ti Roman pripadnik ideologije materializma, kar si tudi sam napisal, tvoje mnenje o svetu je izdelano, svojih a priori prepričanj ne boš spremenil in boš fanatično vztrajal pri njih, tudi takrat ko veš, da to kar počneš ni prav, včasih si nekaj omenjal resnico in sem tvoje prispevke cenil a sem uvidel iz kakšnega testa si in tvoje mnenje me sploh več ne zanima. Vzel bi nazaj le besedo prokleti, ni potrebna, tisti prispevek sem sicer izbrisal a vseeno.
Z izjemo materializma in resnice si pravzaprav opisal sebe. Za tvoj materializem sicer ne vem (verjetno je minimalen), resnica pa je očitno lahko samo taka, da je na tvoji strani sprejemljiva.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a NoSee »

nitsnls napisal/-a:nosee, ti ne stojiš za tem, kar pišeš, to je razlog, da se bojiš podpisati.
Jaz ti ne bom nič naredil, ne se bat, bi pa vseeno rad vedel s kom govorim, pa ljudje smo. :)
LOL:)
Od kod ti ta izpeljanka?
Sej pravim, domisljavost na delu.

...

Ljudje smo, do doubt, imena so samo nepomembne(na forumu) oznake.

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Roman napisal/-a:
nitsnls napisal/-a:Dejstvo je, da si ti Roman pripadnik ideologije materializma, kar si tudi sam napisal, tvoje mnenje o svetu je izdelano, svojih a priori prepričanj ne boš spremenil in boš fanatično vztrajal pri njih, tudi takrat ko veš, da to kar počneš ni prav, včasih si nekaj omenjal resnico in sem tvoje prispevke cenil a sem uvidel iz kakšnega testa si in tvoje mnenje me sploh več ne zanima. Vzel bi nazaj le besedo prokleti, ni potrebna, tisti prispevek sem sicer izbrisal a vseeno.
Z izjemo materializma in resnice si pravzaprav opisal sebe. Za tvoj materializem sicer ne vem (verjetno je minimalen), resnica pa je očitno lahko samo taka, da je na tvoji strani sprejemljiva.
Za tvoj materializem sicer ne vem (verjetno je minimalen)

Ta stavek ni smiseln, ne vem ali namerno mešaš stvari, jaz nisem govoril o materializmu v smislu potrošništva, pač pa o substancah, za tebe obstaja samo ena, namreč materija, t.i. paranormalni pojavi kot so npr. izventelesna izkustva rušijo tvojo ideologijo, zato jih zavračaš. Takih poročil ni malo in jaz te ne mislim v nič prepričevati, če jih ti a apriori zavračaš, pa daj, če te zanima sam razišči stvari in si ustvari svoje mnjenje, kakor želiš.

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

NoSee napisal/-a:
nitsnls napisal/-a:nosee, ti ne stojiš za tem, kar pišeš, to je razlog, da se bojiš podpisati.
Jaz ti ne bom nič naredil, ne se bat, bi pa vseeno rad vedel s kom govorim, pa ljudje smo. :)
LOL:)
Od kod ti ta izpeljanka?
Sej pravim, domisljavost na delu.

...

Ljudje smo, do doubt, imena so samo nepomembne(na forumu) oznake.
:lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a Roman »

nitsnls napisal/-a:t.i. paranormalni pojavi kot so npr. izventelesna izkustva rušijo tvojo ideologijo, zato jih zavračaš.
Natolcuješ. Zavračam poročila o njih, ker so pač neresnična. Taka ne morejo rušiti moje, hm, če že hočeš, ideologije.
če te zanima sam razišči stvari in si ustvari svoje mnjenje
Kadar imam priložnost, to tudi naredim. Žal sem v veliki večini primerov odvisen od drugih, zato njihova poročila berem kritično.

nitsnls
Prispevkov: 149
Pridružen: 30.3.2011 9:10

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a nitsnls »

Roman napisal/-a:
nitsnls napisal/-a:t.i. paranormalni pojavi kot so npr. izventelesna izkustva rušijo tvojo ideologijo, zato jih zavračaš.
Natolcuješ. Zavračam poročila o njih, ker so pač neresnična. Taka ne morejo rušiti moje, hm, če že hočeš, ideologije.
če te zanima sam razišči stvari in si ustvari svoje mnjenje
Kadar imam priložnost, to tudi naredim. Žal sem v veliki večini primerov odvisen od drugih, zato njihova poročila berem kritično.
Srečno Roman.

lp

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a kren »

Roman napisal/-a:Zavračam poročila o njih, ker so pač neresnična.
Taka izkustva se da umetno sprožiti s stimulacijo možganov, zato ne vem zakaj bi jih zavračal.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Šarlatanstvo na prodajnih policah

Odgovor Napisal/-a NoSee »

Kar spada v mnozico paranormalnega, se lahko oznaci kot napacno interpretacijo.
Napacno iz vidika 'normalnega':)

Vsaka razlaga paranormalnega zahteva upeljavo izmisljotin, ki podpirajo napacno interpretacijo...seveda vse to ostaja v pojlu nedokazljivega.
To polje zagotavlja varnost za vse domisljavce in domisljavke, ki ga pravzaprav generirajo.

Vcasih kakemu podjetnemu domisljavcu pride na pamet, da bi svojo domisljavost materializiral in tako konkretiziral izmisljotino..
In potem lahko vidimo razne kamere za slikanje aure, orgonske topove, bajalice in nihala... Vse pospremljeno z izbranimi besedami in seveda "onkraj dokazljivosti".

Mnogi izmisljevalci se tudi odlocijo za spis knjige, ki vsebuje edino resnico, namenjeno prav tebi.

...

V glavnem, papir(in internet) vse prenese; v prazno glavo(brez filtra) lahko zlijes marsikaj.

Malo propagande:

Poor Richie - http://www.youtube.com/watch?v=0Igj7bRIpTQ

Odgovori