Volitve

Zanima me...
Odgovori
noragaza
Prispevkov: 79
Pridružen: 5.12.2008 22:56

Volitve

Odgovor Napisal/-a noragaza »

Glede na to da ta forum obiskujejo, moderirajo, ustvarjajo ljudje z višjo, druge vrste izobrazbe, kot ostali forumi in navsezadnje tudi kot večina politikov, me zanima koga boste obkrožili na volitvah in zakaj ? L.P.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Nobenega, ker imam vizijo poštenejšega sistema, ki pa ga noben politik ne more realizirati, saj njihova zavest ne seže tako daleč.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a agata »

Jaz bom volila go. Eleno Pečarič. Je zelo pogumna.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

agata napisal/-a:Jaz bom volila go. Eleno Pečarič. Je zelo pogumna.
SEM ima res par zanimivih točk v svojem programu....
Cilji:
• aktiviranje državljank in državljanov ter civilne družbe v politično življenje; zmanjšanje stroškov države in politike ter približevanje oblasti ljudstvu;
• sprememba volilne zakonodaje, neposredna demokracija;
• ekonomska neodvisnost in zmanjšanje socialnih razlik, participacija delavcev pri dobičku; demontaža ideologije korporativizma; transparentnost v delovanju javnih institucij; omejitev privilegijev funkcionarjev;
• ohranitev kvalitetnega javnega zdravstvenega in socialnega ter pokojninskega sistema;
• UTD, kooperative;
• ohranjevanje kulture dediščine in promocija slovenske kulture;
• izkoriščanje regijskih razlik in posebnosti preko projektov za razvoj podeželja, turističnih in ekoloških projektov;
• ustrezna davčna politika, ki preprečuje utajo davkov, obdavčitev kapitalskih dobičkov;
• priložnosti za malo gospodarstvo - obrt, podjetništvo, turizem;
• pravica do bivanjskega prostora;
• dekriminalizacija konoplje kot nove razvojne priložnosti;
• prenova izobraževalnega sistema, ki spodbuja kritično mišljene;
• vlaganja v raziskave in razvoj, s katerimi bi lahko proizvajali tehnološko bolj dovršene proizvode;
• Evropa na drugačnih temeljih, demokratizacija institucij EU; začetek postopka za izstop iz zveze NATO.

Jaz bi prav tako bil za neposredno demokracijo ali pa razsvetljeni absolutizem.....

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a agata »

Protestiram, ker stranke enakih možnosti ni nikjer-ne na spletni strani rtv, ne v časopisu večer, kjer so objavili programe vseh drugih strank. Sramotno dejanje novinarjev, kršenje vseh mogočih volilnih zakonov, očitna diskriminacija. Novinarje obsojam zaradi očitnega protidemokratičnega delovanja. :!:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roman »

Roberto11. napisal/-a:Nobenega, ker imam vizijo poštenejšega sistema, ki pa ga noben politik ne more realizirati, saj njihova zavest ne seže tako daleč.
Tudi če bi zavest segla tako daleč, bi bilo to iz čisto materialnih vzrokov povsem nemogoče.

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

agata napisal/-a:Protestiram, ker stranke enakih možnosti ni nikjer-ne na spletni strani rtv, ne v časopisu večer, kjer so objavili programe vseh drugih strank. Sramotno dejanje novinarjev, kršenje vseh mogočih volilnih zakonov, očitna diskriminacija. Novinarje obsojam zaradi očitnega protidemokratičnega delovanja. :!:
Ljubljana, 29. 11. 2011



Javno pismo novinarjem



Dejan Pušenjak (Večer v Soboto, 26.11.2011, Maribor: “Tisti,ki bo znal povezati nekaj preprostih točk-univerzalni temeljni dohodek, omejitev razmerja med najvišjo in najnižjo plačo na 1:8,obdavčitev premoženja nad 200 tisoč evri, odpis polovice dolgov pri kreditih do 100 tisoč evrov, zmanjšanje delovnika na štiri ure-ima zajamčenih 99 odstotkov”.

Prav mogoče je, da je g. novinar samo ciničen. Toda, vzemimo v poštev možnost, da meni resno. Dr. Valerija Korošec, ki je nosilka liste SEM-SI v Mariboru, okraj 9 in 11 (http://www.sem-si.si/volilna-enota-7-maribor.html) se predstavlja npr. z naslednjim programom: zdravstvena varnost za vse, UTD, skrajšani delavnik, 50% žensk, neposredna demokracija, javnost dohodninskih napovedi, soupravljanje zaposlenih, dvig samooskrbe, energetska samozadostnost in izstop iz NATA …… več na http://www.sem-si



Če primerjamo besede g. Pušenjaka in ta program - četudi se ne ujema 100% - se zdi, da je to program zmagovalcev. Toda resnica je daleč od tega. Novinarji našega programa in naše stranke niti omenijo ne. Tudi v volilni prilogi Mariborskega Večera Volitve 2011 nas ni.



Kaj lahko na osnovi tega sklepamo? Da novinarji Večera (in vseh drugih časopisov ter TV), tistemu '99%' delu, ki bi lahko ta program podprl, to stranko načrtno in premišljeno prikrivajo.

Z g. Pušenjakom se strinjamo, da so njegove teze, še bolj pa naš program tisto, kar bi 99% potrebovali in volili. Bil je narejen za nas, zanje. Kajti mi nismo politiki. Mi smo del tistih 99%, ki smo bili tako nezadovoljni s kandidati, ki so bili doslej na razpolago, da smo se odločili sami kandidirati (glej pismo bralca Ivan Mamić, Skrilje, Družina, 27.11.2011.) Ali to lahko koga čudi?



Koga pa nam mediji zadnje tri tedne ponujajo? Ali se komu zdi, da so ljudje, ki smo jih gledali na TV in v časopisih del 1% ali 99%? Ali se Vam ne zdi, da je predsednica stranke ga. Elena Pečarič tako realna predstavnica zamolčanih, prezrtih tistih 99%, da nje in nas točno zato ne vključijo med tiste, ki so 'dovolj dobri' za TV in časopise?



Po eni plati pa je treba novinarjem celo čestitati in smo jim lahko celo hvaležni. Očitno so prepoznali našo drugačnost. Tako lahko zdaj volilcem povsem prepričano rečemo: tudi novinarji so uvideli, da je lista SEM-Si nekaj res posebnega, da je nekaj čisto drugega kot vse tiste druge stranke (ki so jih mediji lansirali, podpirali in o njih poročali).

In ljudje bodo to kmalu spoznali. In takrat, kot je zapisal g. Pušenjak, se bo za naš progam odločila pomembna množica volilcev.



Kaj pa to pomeni za medije in novinarje? Dejstvo je, da te medijske farse ne bomo pozabili. To je čas interneta, blogov. Vse je dokumentirano (npr. Delov novinar poroča o treh uveljavljenih strankah, ki so bili na sestanku Anti-TEŠ koalicije, pobudnik srečanja na svoji stani 'Davkoplačevalci se ne damo' pa poda avtentično poročilo o prisotnosti 6 strank, med katerimi so bile tudi male in neznane stranke). Pred kratkim so menda novinarji razpravljali o svoji prihodnosti. Kaj naj rečemo? Niti za osnovne informacije o udeležencih se več ne moreš zanesti. Da bi bili sposobni kakšne analize programov? Kako le, ko pa so njihovi kriteriji popolnoma arbitrarni, ali še huje, ko njihove kriterije določa kapital. Kako le, ko se uštejejo še pri številu strank, ki bi se naj enakopravno udeležile volitev?



Sistematična korupcija in padanje standardov v strankarskem političnem sistemu je povečala željo po neposredni demokraciji. Nezaupanje ljudi v politike je takšno, da ljudje politike iz zvižgajo (Putin) ali pustijo pred vrati (predsednik stranke SMS-Zeleni na Filozofski fakulteti). Nobeno presenečenje ne bo, če se bo to kmalu začelo dogajati tudi novinarjem in medijskemu prostoru. Stari mediji so se namreč odločili, da bodo podprli samo in izključno staro paradigmo.



In zato pričakujemo, da si novinarji po 4. decembru ne bodo več drznili zapisati, da imajo ljudje vlado, kot si jo zaslužijo...ker to ne bo res. Imeli bomo oblast, ki so nam jo izbrali kapital, uredniki in novinarji. Pričakujemo tudi, da ne bodo jamrali, zaradi tega, kar so nam 'izbrali'…

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Roman napisal/-a:
Roberto11. napisal/-a:Nobenega, ker imam vizijo poštenejšega sistema, ki pa ga noben politik ne more realizirati, saj njihova zavest ne seže tako daleč.
Tudi če bi zavest segla tako daleč, bi bilo to iz čisto materialnih vzrokov povsem nemogoče.
Če vsaj na oblasti ne bi imeli največjih lopovov, bi bil to že začetek za spremembo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roman »

Se strinjam, a žal tudi to ni možno.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a qg »

Na znanstvenem forumu bi raje govorili o volilnih sistemih, kot o politikih osebno.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a Roman »

Na znanstvenem forumu bi raje razpravljali o znanosti in znanstvenikih.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a agata »

To je tudi forum na katerem se lahko po napovedniku, lahko razpravlja tudi o"življenju in sploh o vsem".

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Se strinjam, a žal tudi to ni možno.
Zakaj naj ne bi bilo možno, da na oblasti ne bi imeli največjih lopovov? Seveda trčimo ob problem, kaj sploh mislimo s pojmom "lopov" in pa seveda "oblast", ampak kljub temu smatram, da je to vendarle pretiravanje.
Na znanstvenem forumu bi raje razpravljali o znanosti in znanstvenikih.
Ok, tvoj komentar, vendar mi ni jasno, kaj je v politiki tako neznanstvenega, da zato o njej ne bi mogli - ni na mestu - razpravljati na znanstvenem forumu?

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Tu ni mesto za dnevo politiko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Debatiramo, se ne maramo, samo znanje in spoznavanje narave stvari in Narava sama je moj in upam tudi cilj tega foruma!
Prosim, vem, da ni idealna rešitev, samo ne počet tega- mešati politike zraven.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Volitve

Odgovor Napisal/-a agata »

Kot, da se Narave politika ne tiče. Kako kratkovidno. Ravno zarad politike bo šla kmalu rakom žvižgat, če bodo naravoslovci tiščali glavo v pesek. Naravoslovje je še kako politična znanost. :!:

Odgovori