Zakaj je premagati zasvojenost tako težko?

Človek kot stroj, o flori in favni...
bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Zakaj je premagati zasvojenost tako težko?

Odgovor Napisal/-a bozo »

Lep pozdrav! Kakšno pa je vaše mnenje o zasvojenosti oz. zakaj mislite, da je nehati tako težko? Ali je vse v psihi, ali se nad tem skriva kaj več?

Uporabniški avatar
vid
Prispevkov: 89
Pridružen: 4.2.2005 21:58
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vid »

v psihi je pomoje bl mal. Gre za to da se tvoj organizem tako navadi, oz. zahteva neko substanco, in ga zahteva, ce odmerka ni, se lohka zacnejo tezave, ker telo noce delat, neaka tko kt ce ne bi jedu nc hrane, pa pil vode, itd.
Lp

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Psiha je tudi pomembna, saj mora ta premagati telo pri odvajanju. Moram pa priznati, da sem se vedno čudil kadilcem, ki so se izgovarjali, da je problem odvajanja od kajenja v tem, da naj prsti ne imeli več česa početi.

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

jah to glede prstov je le ena majhna varka. Brezvezna fora, ki jo folk uporablja, ko nimajo več nobenih drugih izgovorov. Sem pa si prebral ena fajno knjigo z naslovom "Končno nekadilci", no skorajda celo, kajti takrat sem se res ustrašil, da bom nehal kaditi. Zveš ful informacij, ki imajo smisel in vediš, da ni nič drugega kot pa resnica.

Itak, psiha je ful pomembna. Problem nastane, ko je psiha tista, ki noče nehati,...

Ajde

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Je že kdo tu imel opravka s kakšnimi narkomani? Pri hudi zasvojenosti psiha in njena želja po nehanju velja en k****. Psiha je pomembna potem, ko se odvadiš, da ne začneš znova. 3 moji bližnji prijatelji so (bili) na heroinu in to kaj so doživljali ob pomanjkanju droge je skoraj nepredstavljivo.
Pri hudi zasvojenosti ni rešitve v tem, da se zaveš da to potrebuje telo in ne ti :roll:

bozo, kaj te je prestrašilo pri možnosti, da bi nehal kadit?

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

Heh, res smešno, ker sem kadil, sem se ustrašil, da bi nehal kaditi,... Mogoče malce čudno za kadilce in nekadilce, ampak pri meni je to potekalo tako, da ko sem prebral polovico te knjige, sem jo nehal brati. No, zatem dva dneva nisem kadil, nakar sem spet začel. :) :lol: Ne vem, če si to lahko predstavljate. To sem gotovil sem sam pri sebi.

No, itak, da sem mel tudi ful stikov z narkomani. Ampak ravno tega jih v komuni učijo! Najti samega sebe in pogledati samega vase, ter o tem pripovedovati svojemu "partnerju".

No, fajn se mejte!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Ja to jih učijo potem ko že prebrodejo najhujšo krizo (to baje traja kar nekaj časa). Me zanima kako bi ti dopovedal narkomanu v krizi da naj najde samega sebe medtem ko bi on tebi bil pripravljen izpraskati oči za dozo.
Heptanon pa za moje pojme ni prava rešitev iz krize ker je skoraj isto sranje, samo se pač dobi v flaški.

oco
Prispevkov: 4
Pridružen: 23.3.2004 20:20
Kraj: NOVA GORICA
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oco »

pozdrav,
sem bil uživaški kadilec a nisem mogel končati,
sedaj uporabljam obliže proti kajenju (14 dni) in dozica nikotina, ki mi jo počasi dovaja cel dan je dovol, da niti ne pomislim na cigarete
imam še en teden obližev in potem bi moralo biti končano (bomo videli)
mislim, da je del odvisnosti dejanske-telesne, večina pa je psihične
vse je v glavi!

Srečno

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kakšna je sploh razlika med uporabo obližov in dejanskim kajenjem? V obeh primerih se filaš z nikotinom, ali ne? Če je finta v postopnem manjšanju količine nikotina lahko to počneš tudi tako da vsak dan skadiš manj.

Pred dvema letoma sem probal brez cigaret...3 tedne sem vzdržal brez problema, potem pa je en kolega praznoval rojstni dan... malo smo ga spili pa sem že skakal okoli s cigaretom v ustih :D

bozo
Prispevkov: 22
Pridružen: 1.3.2005 20:16
Kraj: Ormož (kao)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bozo »

alo!

Heh, obliži. Sicer vso srečo, ampak veš kako je. Abstinenčne pojave pri kajenju je skoraj nemogoče sploh občutiti - vsaj tako pravijo določene knjige, ki so ozdravile več miljonov kadilcev,... No, ampak jaz jih čutim, kakorkoli že, da se nehat, le volja je potrebna.

Fajn uživajte v nekajenju,
ajde

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Kakšni pa so tile pojavi pri tebi? In kako dolgo že kadiš, da si tako zelo zasvojen?

Pri meni je tak da res občutim potrebo po cigaretih če sem zunaj ali če se učim. Drugače, če grem doma ob prostem času na balkon na cigaret, me potem smrad moti oziroma mi je skoraj slabo, če grem dalje za računalnik smrdeč po cigaretih.
Ko pa študiram pa sem nevaren če ne kadim zraven. Zato me tudi nikoli ni v univerzitetni knjižnici :)

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Najboljše zdravilo za to je, da sploh ne probaš. :lol: Za to pa je potrebno veliko volje in ljubezni do telesa, ki ga nosiš.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Dokler ne probaš, sploh ne veš za kaj se gre. Ko pa probaš (kaj hujšega, kot heroin), pa je velika možnost da je prepozno. Zato je fajn če poznaš koga ki je probal da vidiš posledice :?

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Poznam veliko koga, ki kadi ali pa je samo poskusil marihuano. Seveda je drugač z trdimi drogami. Ampak začne se večinoma z nikotinom, potem z travo...itd. Zato sem si jaz zadala cilj, da v življenju nikoli ne poskusim kadit. Do sedaj mi gre. Vem da nič ne zamujam, ker so posledice preveč rizične za en dim zadovoljstva.
Drugače pa je alkohol :roll: tTega pa dan danes vsak pije.. In je potrebno veliko pozornosti da ne zapadeš v alkoholizem. Mah, človek človek kaj vse vnašaš v telo. :twisted:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

nymphya napisal/-a:Ampak začne se večinoma z nikotinom, potem z travo...itd. Zato sem si jaz zadala cilj, da v življenju nikoli ne poskusim kadit.
Kaj se bojiš da boš od enega cigareta takoj pristala na heroinu? :lol:

Odgovori