Širjenje vesolja in ohranitev energije

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:Ne potrebujes drugega telesa, ce imas sosednjo molekulo za referenco.
Že, ampak potem nimaš zgolj enega telesa (masne točke), temveč vsaj dve. Govora je o absolutnem prostor-času in ali bi lahko glede nanj opredlili gibanje (vrtenje) zgolj ene samcate masne točke v takšnem vesolju. Newton je v razmislek ponudil poskus z vedrom. Leibniz se ni strinjal z Newtonom, Mach je trdil tisto, kar zgoraj lepo napiše že derik, Einstein je pa, kljub temu da splošna relativnost črpa iz Machovega pogleda/razmišljanja, razmišljal, da bi lahko gibanje takšne masne točke opredelili gleda na nekaj, in ta nekaj bi bil gravitacijsko polje - tako na kratko, nenatančno :) .

No, kakor koli gre za debato o absolutnem prostor-času.

Se mi pa ob tem zastavi vprašanje glede spina nekega delca oziroma kako je s spinom delca, recimo elektrona, če si zamislim, da bi bil v celotnem vesolju zgolj en elektron?

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:Ne potrebujes drugega telesa, ce imas sosednjo molekulo za referenco.
.Že, ampak potem nimaš zgolj enega telesa (masne točke), temveč vsaj dve.

..Se mi pa ob tem zastavi vprašanje glede spina nekega delca oziroma kako je s spinom delca, recimo elektrona, če si zamislim, da bi bil v celotnem vesolju zgolj en elektron?
.Saj zato pravim, da vedro ni glih ustrezna prispodoba telesa, sploh ne v "absolutnem prostor-casu" ..brez gravitacije.
Elektron je veliko bolj primeren(bojda je kot objekt najblize obliki popolne krogle).
..Zal o tem ne morem debatirat, mi primanjkuje znanja.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:.Saj zato pravim, da vedro ni glih ustrezna prispodoba telesa, sploh ne v "absolutnem prostor-casu" ..brez gravitacije.
Elektron je veliko bolj primeren(bojda je kot objekt najblize obliki popolne krogle).
NoSee, gre za ta poskus: http://en.wikipedia.org/wiki/Bucket_argument

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:.Saj zato pravim, da vedro ni glih ustrezna prispodoba telesa, sploh ne v "absolutnem prostor-casu" ..brez gravitacije.
Elektron je veliko bolj primeren(bojda je kot objekt najblize obliki popolne krogle).
NoSee, gre za ta poskus: http://en.wikipedia.org/wiki/Bucket_argument
Zastopim poskus, vsaj dozdeva se mi tako:)
A tale mi deluje bolj primeren, seveda ce odmislimo gravitacijo in potrebo po vedru:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rotating_spheres

Zdej pa zelo podobni vprasanji..
1)Ali bi se v brezteznostnem prostoru(lahko tudi v praznem prostoru), pri rotirajocem vedru brez dna, voda raje zbirala ob stenah valja(vedra brez dna) ter iztekla v neskoncno praznino, ali bi zgolj ostala v privzeti formaciji?
2)Kaj se zgodi z rotirajocima kroglama(enaki masi), ce se vrv pretrze*?

*Cemu neki naj bi se vrv pretrgala? ;)

Ce za to najdemo odgovor, problem ni vec problem.

Moje mnenje je, da voda jasno iztece, krogli pa odletita, vsaka po neki simetricni krivulji(seveda, ce sta zarotirani).
Tako mi pravi common sense.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Se mi pa ob tem zastavi vprašanje glede spina nekega delca oziroma kako je s spinom delca, recimo elektrona, če si zamislim, da bi bil v celotnem vesolju zgolj en elektron?
Klasična predstava elektrona kot nabite krogle, ki se vrti okoli lastne osi, ni primerna.

xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a xxmany »

Danes vam bodo znanstveniki v Ženevi dokazali, da se motite !!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

xxmany napisal/-a:Danes vam bodo znanstveniki v Ženevi dokazali, da se motite !!!
In katero zmoto bodo dokazali?

xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a xxmany »

Dokazali so obstanek božjega delca.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a problemi »

xxmany napisal/-a:Dokazali so obstanek božjega delca.
Ok verjamem, da so ga res, nisem preverjal, vendar še vedno ne vem, kdo in kaj se moti v tej temi.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

xxmany, če misliš, da bo imelo odkritje Higgsovega bozona kakršnokoli zvezo z "božjim", lahko samo rečem, da si v veliki zmoti. :lol:

xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a xxmany »

No no... nooo, počas u klanc. V vseh medijih ( 24 ur, žurnal ) omenjajo božji delec. Tega se nisem spomnil jaz, tko da bo najbrž že držalo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

xxmany napisal/-a:No no... nooo, počas u klanc. V vseh medijih ( 24 ur, žurnal ) omenjajo božji delec. Tega se nisem spomnil jaz, tko da bo najbrž že držalo.
Hja, xxmany, če bi vedel, da obstajajo tudi "čudni", "čarni" in "resnični" delci (natančneje: kvarki), ki seveda s čudnostjo, čarnostjo in resničnostjo nimajo nobene konkretne povezave, potem bi dvakrat premislil, preden bi kaj izustil. :lol:

xxmany
Prispevkov: 15
Pridružen: 13.9.2009 21:48

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a xxmany »

ja zakva pa poj še zannstveniki omenjajo "božji delec" ? matr vola, da nekej more bit na temu no. Predvidevam, kjer je dim je tudi ogenj !

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a problemi »

xxmany napisal/-a:ja zakva pa poj še zannstveniki omenjajo "božji delec" ? matr vola, da nekej more bit na temu no. Predvidevam, kjer je dim je tudi ogenj !
http://en.wikipedia.org/wiki/Higgs_boso ... article.22

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Širjenje vesolja in ohranitev energije

Odgovor Napisal/-a Krmar »

problemi
Čestitam ti za tvoje razmišljanje.Pri No See-ju in shrinku opažam totalno napihnjenost brez kakršnih koli idej.Branita nekaj o čemer sploh nikoli nista resnično razmišljala.Zame sta oba totalno aut misleca.
Kako bi bilo če bi bil v vesolju samo en elektron? Popolnoma enako kot je danes!! Elektron navzven kaže enotno masno energetsko vrednost,ki jo sestavljata njegova Akumulirana in Realizirana masno energetska prostorsko časovna vrednost.Obe vrednosti sta medsebojno vezani preko gravitacijske sile vleka-odboja v medsebojnih povezavah.Sam gravitacijo enačim s šibko in močno jedersko silo.Kaj se bi dogajalo v samem elektronu(če ga enačimo z vesoljem)nič drugačnega kot se v vesolju samodogaja danes in to je sočasno izmenično prehajanje Akumulirane vrednosti mase-energije prostora,časa v Realizirano vrednostjo mept vrednost in obratno,kjer bi konec cikla pomenil nov začetek zlivanja.Tu je vzrok in posledica EM sila.Elektronov spin ni nič drugega kot hipno končanje Omega cikla( samozlitja) obeh vrednosti Amept-Rmept med seboj,ki sočasno pomeni nov začetek Alfa cikla izmeničnega medsebojnega zlivanja obeh vrednosti.Sistem je Konstanta- večno-sedanje samoohranitve-samozadosnosti in samodelovanja tudi če bi vesolje sestavljal en samcat elektron..
Enačba se zapiše Xmept(elektron ali vesolje -vesoljeali vsak individualni elementarni pojav)::: Xmept== Amept- OT-EM A.O.- Rmept= Xmept

Mogoče sem kaj pomagal.Nova je opredelitev mase energije,prostora,časa življenja na Akumulirano vrednost Amept* in Realizirano vrednost mept*,ki navzven izražata enotno Xmept*individualno ali vseobsegajočo vesoljno vrednost.A začete-O. konec cikla EM= Em sila!--*-življenje. Čas Prostor me *so vedno vcikličnem izmeničnem samozlivanju Amept*--Rmept*,v medsebojnem krožnem tokokrogu preko OT ničelne točke zlitja sedaj AMept-Rmept
To je opis enotne vesoljne elementarne(snovne) in življenjske zakonitosti,kjer življenje odgovarja na samozadostnost,samoohranitev,cikičnost s svojimi življenjskimi rešrodukcijskimi verigami vrst.Prvič objavljeno na Kvarkadabri po Krmarju ,ki ima zadevo avtorsko zaščiteno!!

Odgovori