teorija vsega

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Roman »

agata napisal/-a:glede na to, da niso imeli trgovin, kjer bi si kupili orodja, hrano, streho nad glavo itn. so zelo verjetno več vedeli od nas...
Saj se mi je zdelo, da bo kaj takega. Ne vem, kako boš izmerila tale "več" in kako boš razlikovala med znanjem posameznika in znanjem skupnosti. Seveda je moralo biti kamenodobno pleme samozadostno, moralo je znati preživeti, sicer pač ni preživelo. Ampak koliko je to? Kakšne so bile njihove potrebe in s kolikšnimi sredstvi so jim stregli? Seveda današnji človek, če ga daš v neobljudeno deželo, najbrž ne bo znal preživeti (če ni recimo tabornik). Človek je pač do neke mere prilagojen svojemu okolju in ima znanje za preživetje v njem. To pa je tudi vse.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Motore »

agata napisal/-a:Roman-glede na to, da niso imeli trgovin, kjer bi si kupili orodja, hrano, streho nad glavo itn. so zelo verjetno več vedeli od nas-pač sklepam glede na arheološke podatke-niso imeli knjig pa računalnikov papirja pa ravnil( saj me razumeš) pa so recimo znali iz volne narediti prejo, izumili so šivanko, posode, smuči, krplje za sneg, itn, brez šol in fakultet. Zato tako pač sklepam.
Ampak to je vse akumulirano znanje. Šivanko so izumili, a tisti pred njimi so prvi morali odkrit železo in tisti pred njimi ogenj. Se ni takratni človek (v železni dobi recimo) zbudil sredi divjine in kar znal narediti šivanko. Vse znanje so dobili od prednikov in ga dopolnjevali (kot so to ljudje počeli skozi celo zgodovino), ampak po mojem mnenju niso bili pametnješi od nas, kvečjemu manj.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

Preživeti so morali v težjih pogojih in torej so morali vedeti več. Možno pa je da romantiziram zadevo, na vsak način pa je bolo življenje more exiting. Vsi ti bogovi, pa tabuji, pa miti, pa mamuti....

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

agata napisal/-a:Še malo bom zlobna-kako to, da prvo mesto zaseda znanost, ki se ukvarja z neživim? Ali to morda kaže na to, da živimo v kulturi smrti?
Roman-argumentiraj svoj kajpak! Če hočeš, seveda, rada spoznavam nove stvari.
Znanost je odsev delovanja in razmišljanja našega uma.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Motore »

agata napisal/-a:Preživeti so morali v težjih pogojih in torej so morali vedeti več.
Ja ampak samo o določenih stvareh. Recimo kako prižgat ogenj brez vžigalnika, kovat železo,.... Ampak tudi to so se morali naučit od prednikov in tudi jaz bi se to naučil če bi mi kdo pokazal. Kakorkoli vedeli niso več, samo naučili so se določenih stvari, katere so potrebovali. Sicer pa smo govorili o inteligenci in to kot je že Roman omenil je težko merit.
Možno pa je da romantiziram zadevo, na vsak način pa je bolo življenje more exiting. Vsi ti bogovi, pa tabuji, pa miti, pa mamuti....
Možno vendar ker nismo živeli takrat ne moremo vedet. Trenutno pa se mi ravno zaradi tako zanimive znanosti, zdi življenje zelo razburljivo.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

Unifikacija je eliminacija raznolikosti in zame je raznolikost bol zanimiva, tisti delec pa res ne vem v čem bi lahko bil zanimiv. To je pač stvar okusa. Živo je zame pač bolj zanimivo kot neživo, tam se nič ne dogaja, sam pesek, pa prah pa pepel. Al je prevroče al pa premrzlo al pa sploh ne moreš dihat. :roll:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a Motore »

Ne razumem zakaj toliko ralikuješ med živo narava in neživo? Kaj imaš sloh s tem v mislih? Če imaš v mislih razlikovanje med sociološkimi vedami in naravoslovnimi vedami, potem te razumem, ampak da je delec nezanimiv in da se tam nič ne dogaja?? to je seveda nesmisel, toliko zanimivega kot se dogaja v mikrosposkem lahko konkurira vsemu.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

živo živi neživo pa ne. neživo npr. nima kaj pametnega al pa smešnega za povedat, to je vse.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a NoSee »

agata napisal/-a:živo živi neživo pa ne. neživo npr. nima kaj pametnega al pa smešnega za povedat, to je vse.
Seriously??

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:
agata napisal/-a:živo živi neživo pa ne. neživo npr. nima kaj pametnega al pa smešnega za povedat, to je vse.
Seriously??
Seriously kaj? :)

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:
NoSee napisal/-a:
agata napisal/-a:živo živi neživo pa ne. neživo npr. nima kaj pametnega al pa smešnega za povedat, to je vse.
Seriously??
Seriously kaj? :)

Tisto zgoraj. Seriously??

'Šank' definicija, IMO.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a problemi »

NoSee napisal/-a:'Šank' definicija, IMO.
OK, ampak verjetno agata ni imela ambicijo napisati definicijo. :) Je pa res, da verjetno malo ljudi, ko zagleda človeka, ki sedi ob kamniti mizi, pomisli, da na nekem nivoju, gledano fizikalno, ne moreš več razlikovati med njima, ampak vseeno pa moramo biti korektni in reči, da pa dobre šale, ki bi nam jo "povedala" kamnita miza, nismo slišali. :)

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

Nosee, to so praznični časi, tako da se lahko kdaj pa kdaj tudi pošalimo. Sicer pa, ko sem še študirala je v Kudu gostovala ti. "Vesela znanost", kjer sem se naučila, da je znanost preveč resna in da jo ta resnost omejuje oz. ji oži perspektive. Loosen up.

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a NoSee »

problemi napisal/-a:OK, ampak verjetno agata ni imela ambicijo napisati definicijo. :) Je pa res, da verjetno malo ljudi, ko zagleda človeka, ki sedi ob kamniti mizi, pomisli, da na nekem nivoju, gledano fizikalno, ne moreš več razlikovati med njima, ampak vseeno pa moramo biti korektni in reči, da pa dobre šale, ki bi nam jo "povedala" kamnita miza, nismo slišali. :)
Ocitno res ni bil to njen namen. A sprasujem se, kaj je sploh hotela napisat.
agata napisal/-a:Nosee, to so praznični časi, tako da se lahko kdaj pa kdaj tudi pošalimo. Sicer pa, ko sem še študirala je v Kudu gostovala ti. "Vesela znanost", kjer sem se naučila, da je znanost preveč resna in da jo ta resnost omejuje oz. ji oži perspektive. Loosen up.
Salimo se vsak dan(upam), praznicnost naj ne bo izgovor za neumesnosti.
Glede resnosti bi rekel takole.. ko sem studiral, sem dobil podoben vtis, da naj bo znanost cimmanj zategnjena, ker bo potlej zanimivejsa.
Vendar sem zal prepozno ugotovil, da so to propagirali falirani studentje, med katerimi sem se kasneje znasel tudi sam(in sem presaltal na druzboslovje). Tako da, ne upostevam vec takih nasvetov, ker se izkazejo za "simpaticne" a overall destruktivne. Loose them off.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: teorija vsega

Odgovor Napisal/-a agata »

Nosee, nisi me prav razumel-govorila sem o lastnem okusu,to kar mene zanima, kaj mi je bolj zanimivo. Ali meniš, da tega prepričanja ne smem izraziti? Da nimam pravice reči, da je zame hudronski trkalnik dolgočasen, poleg vsega pa še pretirano drag. ( a žal je tako, da je potrebno v današnjih časih o tem šepetati). Če je temu tako, se vračamo v srednji vek. Nasprotno, prepričana sem, da imam pravico do takšnega mnenja.
Glede študija se pa strinjam, a ko te nekaj res zanima se ti ni treba kaj dosti truditi, trdo delaš z veseljem in nasmehom-tudi to je loose.

Odgovori