Skrivnosti homo sapiensa

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

No See

Edipalec pojdi se jokat k mamici! Zgubljeni v vesolju !Si si fajn všeč,ko si tako brihten? Daj ne sanjaj!Šel bi ,če bi se ustavilo papagajsko obsojanje,ker pa pač ne znate prerasti sami sebe- vas bom še naprej razveseljeval s svojimi sporočili---haha :twisted: .

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a igy »

Za dobrobit tega foruma bi bil mogoče že čas, da moderator vse prispevke od krmarja da v posebno temo, kjer naj piše do onemoglosti in da bodo tudi tisti, ki si želijo brati njegove umotvore in na njih replicirati, to tudi lahko storili.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Tale tema spada med temo živa sila!! Kaj se pritožujete berte in se izobražujte

Teologija-religija-vera-ateizem

BesedaTeologija -teologija izhaja iz besede Theos-Bog in Logos-veda (beseda –sporočilo)
Po dosedanjih spoznanjih naj bi bila teologija veda,ki proučuje religijo. To je zame popolnoma napačna interpretacija teologije. Teologija je brezčasen civilizacijski sistem prenosa in ohranjanja civilizacijskega znanja iz zadnjega civilizacijskega 26000-28000 letnega vala v nov 26000-28000 letni val. Teologija je sistem ,ki sledi cikličnim dvigom in padcem človeške metafizike. Teologija ne proučuje religije ampak razlaga človeško metafiziko in njene zakonitosti v univerzalnem večno-sedanjem smislu obstoja vesolja in človeka v njemu..Teologija se tekoče prilagaja človeški metafiziki in je osnova vseh svetovnih verstev,kjer je končni cilj ponovno spoznanje po t.i. dobi hibernacije ko v skoraj 14000 letnem civilizacijskem ciklu splošne hibernacije metafizična- genska biološka elektrodinamika praktično spita v človeku.. Spi tudi tako imenovani metafizični brezčasen genski spomin duša,ker se naša biološka ura uglašuje s tekočimi spremembami prejetih elektromagnetnih frekvenc,ki v točno določenem času civilizacijskega cikla zopet prebudita po hibernaciji naš brezčasen genski spomin. Vsa teološka(geografska,gradbena,pisana,mitska) zapuščina je v bistvu šifriran zapis,ki ga po končanji hibernaciji cikla lahko uspe dešifrirati le naša-brezčasna spominska genska vrednost- (duša) v navezi z našim umom. Teologija je brezčasen sistem hrambe univerzalnega civilizacijskega znanja in je hkrati enoten temelj vseh verstev tega in univerzalnega sveta. Teologija se prilagaja tekoče človeški metafiziki.
Vera in verske prakse, ateizem–Vse vere sveta izvirajo iz iste teološke civilizacijske zapuščine.
Razlika med verami obstajajo in so zanemarljive,ker se teološka zapuščina tekoče prilagaja v času prostoru metafiziki geografsko zaokroženega etničnega družbenega okolja in njeni obstoječi družbeni in življenjski tradiciji in običajem. Vernik je torej človek,ki sledi teološki praksi lastne vere in upa eshatološko spoznanje končnega cilja življenja ,ki vključuje dokončno odrešitev in –spoznanje. Z razliko so ateisti tisti,ki verjamejo upajo na naravoslovno spoznanje vseh univerzalnih spoznanj,ki ravno tako vključuje intimno eshatološko upanje ateista.
Religija :se že tisočletja napačno enači z verskimi praskami. MI vsi smo po metafizičnem temelju najprej religiozna bitja,ki eshatološko upajo na poslednjo katarzo univerzalnega preboja dokončnega spoznanja. Religija izhaja iz besede regulirati-voditi naše življenje, vodi pa nas vse enako tako ateiste kot vernike metafizično eshatološko upanje-spoznati končni življenjski cilj in univerzalno v celoti,kamor vključujemo tudi t.i. posmrtno upanje.
Upam da sem odpravil vso več tisočletno nepotrebno zmedo okoli pojmov Teologija –religija-vera-ateizem.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Krmar napisal/-a:Upam da sem odpravil vso več tisočletno nepotrebno zmedo okoli pojmov Teologija –religija-vera-ateizem.
Krmar, a nisi rekel, da si že izgubil kompas?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar napisal/-a:Ne zavedaš se v kakšni globoki hibernaciji se nahaja večina človeštva!!Zato ne sodi,ker o temi res nimaš blage veze!Ti in večina človeštvaje žal na stopnji sanjajočih.Če bi razumel človeško in nasploh bio elektrodinamiko potem bi se lahko sploh bvključil v debato,ki ji pa očitno nisi kos,kot ji ni večina sanjajočih.Naravno dokazljivo dejstvo!
Namesto, da bi kaj povedal, se poniževalno izraziš o celotnem človeštvu. Ker mi ne znaš razložiti svojih idej, mi prisodiš sanjanje in nesposobnost doumevanja. No, s tako vzvišenim, domišljavim in sebe polnim bitjem se res ne morem pogovarjati. Dokazljivo dejstvo.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Zdravo pamet sem izgubil in našel tebe,ki jo prodajaš! Ti si zdrava pamet kje ???????Med nogami?

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Roman

Kaj si me pa vprašal,razen tega,da me obsojaš in sodiš po svoji edipalnosti?

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Motore »

Krmar napisal/-a:Roman

Kaj si me pa vprašal,razen tega,da me obsojaš in sodiš po svoji edipalnosti?
No to je očitni dokaz, da še sam ne spremlja debate :)

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

motore

Preberi si Romanov komentar.Če človek ne razume metafizike in bološke elektrodinamike mu jaz ne morem naprej razlagat,če ni osvojil osnovnih pojmov.Naj najprej desetkrat prebere,da mu bokaj ostalo v glavi -potem bova pa debatirala.Je vse lepo obrazloženo.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Krmar napisal/-a:Zdravo pamet sem izgubil in našel tebe,ki jo prodajaš! Ti si zdrava pamet kje ???????Med nogami?
Tudi. Morda pa bi skupaj spoznala... :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Zdravo pamet, namreč...

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Zdravo pamet potrjuje izjeme na Zemlji.Ti jo samo sramotiš!

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Motore »

In ti naj bi bil ta izjema? Pa ne se smešit.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar napisal/-a:Kaj si me pa vprašal,razen tega,da me obsojaš in sodiš po svoji edipalnosti?
Kaj je edipalnost?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Skrivnosti homo sapiensa

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Govorica "krmarjev", Roman...

Odgovori