čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a problemi »

igy napisal/-a:Ne vem kako se vam ljubi z njim sploh razpravljati, bolje da se ga popolnoma ignorira, ker debata z motenimi osebnostmi ni mogoča.
Raje počakajmo 3 mesece pa da vidimo kakšne izgovore si bo potem izmislil, ker svojega generatorja še ne bo predstavil.
Igy, sam pa ne vem kako se tebi ljubi čakati tri mesece za "prazen nič"? :)

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Problemi

Kakšno zagotovilo mi daš,da poš tiho kar bi videl pri meni.Zaprl bi tista smrdliva samovšečna zabita usta in možgane.Sploh se ne zavedaš kakšna beda smo tule na Zemlji.Da o črvičku na dveh nogah (nič nisi kriv),ki misli,da nekaj ve- sploh ne zgubljam besed.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:ProblemiKakšno zagotovilo mi daš,da poš tiho kar bi videl pri meni.
Kakršno koli hočeš zagotovilo ti dam. Tudi če bi hotel reči kaj o tistem, kar bi videl pri tebi, tega ne bi mogel storiti. O tistemu česar ni, ni moč veliko povedati, če sploh kaj.
Zaprl bi tista smrdliva samovšečna zabita usta in možgane.
Uh, oprosti, sem strasten kadilec in verjamem da imam všasih neprijeten zadah. Sorry še enkrat. Kar pa se tiče samovšečnosti, jah kaj čem, sem pač en tak navaden "patološki narcisoid".
Sploh se ne zavedaš kakšna beda smo tule na Zemlji.
Seveda se zavedam, preberi kakšen moj post, vendar kljub temu mislim, da ti s svojo teorijo ne boš spremenil te bede. In če sem čisto iskren, ravno tvoje pisanje kaže na "bedo in jad" današnjega sveta. Še tisto malo razuma, ki ga je moč slišati od ljudi, ki dejansko skušajo podati resno kritiko glede hegemonije diskurza objektivne moderne znanosti, ti in tebi podobni (skušate) na vsak način diskreditirate.
Da o črvičku na dveh nogah (nič nisi kriv),ki misli,da nekaj ve- sploh ne zgubljam besed.
Seveda nisem kriv, kdo pa si da boš kogar koli česar koli krivil?

Krmar skratka, če Leponex popusti, moderna medicina priporoča, da se vzame še en Leponex. (Po moje je to sicer na meji šarlatanstva, amapk ne bi več o temu)

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a igy »

Igy, sam pa ne vem kako se tebi ljubi čakati tri mesece za "prazen nič"?
Kaj nam pa drugega preostane, saj sam vidiš, da ne bo odnehal.

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

PROBLEMI-IGY

Sta vidva že slišala za 'redke zemlje'? Sta kdaj v življenju izdelala kakšno orodje za vlivanje feritov ali feromagnetov? Kaj sta vidva od tega poskusila probala.Po mojem še svinčnik v rokah ne znata prav držati! Sta že slišala diamagnetizem vsake snovi.Sta slišala za irmo Mag-Lab? Kaj vidva v resnici zmoreta in vesta.Dajda si v glavo,da nista prerasla prededipalne dobe!! Ko bi spoznala kakšna beda sta,bi vaju bilo sram,da se sploh oglašata!¨! POkazal bi vama takoj kako in s čim so mogoča medsončna potovanja,kako se lahko življenje re-animira (življenjski cikle ponovi.S čim bo na Zemlji lahko preživelo več kot 10 milijard ljudi.Kaj vidva vesta o cikličnem gravitacijskem nihaju Zemlje.Dajta ne sodita,ker se vsem na Zemlj ne sanja kako smo samo kurja farma,za naravno reprodukcijo,k ima višji cilj.Sanja se vam ne o pravi resnici.Ste kaj krivi smo krivi ?-popolnoma nič,ker ne razumete,da živite pod naravno zakonitostjo-obstaja pa tudi umetna. Ne se precenjevat,ker vam bo kmalu nerodno,da ste bili taka beda!!

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar napisal/-a:Po mojem še svinčnik v rokah ne znata prav držati!...
Mislim, če to ni nadutost.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Motore »

Imam občutek kot, da mi nekakšna muha brenči že nekaj časa po forumu, vendar se je ne morem in ne morem znebit. Imate ostali tudi takšen občutek?

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Roman

Ne reče se zastonj :misliti pomeni nič vedeti!!Timoraš misliti,jaz vem!

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Krmar napisal/-a:Zaprl bi tista smrdliva samovšečna zabita usta in možgane.
Model, kaj je s tabo? A te nihče ni učil bontona?

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roman »

Krmar napisal/-a:Timoraš misliti,jaz vem!
He, he, samo domišljaš si.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Sta vidva že slišala za 'redke zemlje'?
Sem, v Sloveniji je ta "pojav" moč opaziti v Julijskih ali Kamniških Alpah, skratka v visokogorju.
Sta kdaj v življenju izdelala kakšno orodje za vlivanje feritov ali feromagnetov?
V življenju nisem izdelal nobenega orodja. Nisem orodjar.
Kaj sta vidva od tega poskusila probala.
Sem "teoretik" in ne "eksperimentalec". Tvoje poskuse/teorije pa poskušam čim bolj odmisliti.
Po mojem še svinčnik v rokah ne znata prav držati!
Vidiš pa sem se nekaj naučil od tebe. Nisem vedel, da obstaja "pravilno držanje svinčnika". Sicer po spominu, vendar sem videl, da ljudje držijo svinčnik na "različne načine". Verjetno bi modus pokazal okoli katerega "načina" se zgosti največ populacije. Ampak tudi potem bi težko rekli, da je ta način "prav način".
Sta slišala za irmo Mag-Lab?
Misliš morebiti na Irmo Pavlinič Krebs?
Kaj vidva v resnici zmoreta in vesta.
Midva zmorava in veva veliko. Recimo, jaz z eno roko, in to v žepu, zvijem smotko.
Dajda si v glavo,da nista prerasla prededipalne dobe!!
Lahko kaj več o tej prededipalni dobi. Psihoanaliza mi je zelo pri srcu, predvsem "teoretska psihoanaliza".
Ko bi spoznala kakšna beda sta,bi vaju bilo sram,da se sploh oglašata!
Kar se bede tiče, ne bom komentiral, sram pa me je morebiti res lahko. Moram zgolj še pogruntati česa naj bi me bilo sram.
POkazal bi vama takoj kako in s čim so mogoča medsončna potovanja,kako se lahko življenje re-animira (življenjski cikle ponovi.S čim bo na Zemlji lahko preživelo več kot 10 milijard ljudi.Kaj vidva vesta o cikličnem gravitacijskem nihaju Zemlje.Dajta ne sodita,ker se vsem na Zemlj ne sanja kako smo samo kurja farma,za naravno reprodukcijo,k ima višji cilj.Sanja se vam ne o pravi resnici.Ste kaj krivi smo krivi ?-popolnoma nič,ker ne razumete,da živite pod naravno zakonitostjo-obstaja pa tudi umetna. Ne se precenjevat,ker vam bo kmalu nerodno,da ste bili taka beda!!
No, "Veliki guru" povedal si svoje. Zdaj pa če hočeš resno debato - sem te mislil že pri metafiziki vprašati par stvari, pa vidim da razen Aristotela, nimaš kaj za povedati o njej - začniva z Resnico. Kaj mi lahko poveš o Resnici?

Roberto11.
Prispevkov: 391
Pridružen: 30.12.2010 20:18
Kraj: Dolenjska

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a Roberto11. »

Krmar napisal/-a:Roberto

Kaj je moj namen- je moj problem!Mojega vedenje ne bo priznano,dokler agregata ne dam v javnost,ker moja teorija podira celotno obstoječo civilizacijsko življenjsko paradigmo.Kot sem že povedal,kontaminirani (kvazi)ntelektualci jo ne bodo sprejeli,ker bodo morali priznati,da so jih učili (učijo) navadne bedarije.Največja bedarija,ki mo jo uspeli realizirati je atomska energija-bombe itd.Da vseh drugih črnih lukenj okrog razumevanja vesoljne samobitnosti in nas samih v njej sploh ne omenjam. Jaz poznam (metafizične)intelektualne sposobnosti človeštva in tudi vem zakaj je ta svet v največji krizi do sedaj.Vse bomo rešili,pred nami so zlati časi-večina misli,da ne bomo izšli iz tega drugače kot z odkrito revolucijo kot je bila sprožena v S Afriki.Vsako nasilje je nepotrebno. Mene mnenje človeštva sploh ne zanima,jaz poznam svoje življenjsko poslanstvo in bom človeštvu dal tisto,kar sam smatram da moram dati,da bi svet postal boljši za vse ljudi in za celotno zemeljsko življenje,ki živi tu z nami.Dojemaš?
Krmar, ti verjamem, da ne bo priznano, dokler ne boš dokazal z agregatom. In verjamem ti, da ga imaš, pa čeprav v miniaturni obliki.....
Kaj je moj namen- je moj problem
Tudi tisti, ki je izdelal atomsko bombo in jo odvrgel med ljudi, je imel isti razlog, kot ga imaš ti. Bil je njegov namen in njegova stvar oz. problem....Verjamem, da veš, da je v vsej tej vesoljni samodelujoči zakonitosti vse soodvisno. Nič ni le tvoj ali moj problem....Ampak problem vseh nas. S svojimi dejanji soustvarjamo realnost, ki je vsota vseh nas. Smo kot morje, kjer je vsak od nas kot ena kapljica.....A brez kapljic tudi morja ne bi bilo.
Strinjam se s tabo, do so lastnosti, kot so pohlep, egocentričnost.....Odgovorne za takšno zemeljsko življenje, kot ga kritiziraš. A vse te lastnosti so le izraz nerazumevanja in nezavedanja vesoljne soodvisnosti. Ni razumevanja in zavedanja o tem, kaj povzročamo s svojimi dejanji....Zato, ker menimo, da smo ločeni in da je vse, kar počnemo, le naša stvar oz. problem posameznika. In ker občutimo ločenost, ni odgovornosti in spoštovanja samega življenja. Le takrat, ko čutimo, da smo eno z nečim, nam bo za tisto mar.
Mene mnenje človeštva sploh ne zanima,jaz poznam svoje življenjsko poslanstvo in bom človeštvu dal tisto,kar sam smatram da moram dati,da bi svet postal boljši za vse ljudi in za celotno zemeljsko življenje,ki živi tu z nami.Dojemaš?
Tudi tistega, ki je na primer pobil par tisoč ljudi, ga mnenje človeštva ne zanima...In je verjel, da je njegovo dejanje dobro in bo postal svet lepši.
Še vedno velja resnica, da nas pri drugih moti tisto, kar nas moti pri sebi...In obratno.....Zavedamo se tistega, kar prepoznamo tako v sebi, kot izven sebe.
Neomejen vir energije, še ne bo človeštvu prinesel zavedanja in razumevanja in samospoznanja.....

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Uh fanje, a ste malo zašli s teme? Kakšna fizika je to, da se obkladate s pridevniki, kakšen da
je kateri in kako ni na pravi liniji. Nimam nič proti komurkoli, a zelo bi bil vesel debate o temi,
ne pa filozofije na temo, kdo je pametnejši in bolj šolan in kdo kljub temu nič ne ve, ker misli
drugače. Nič čudnega, da imamo tak parlament, ko pa se že intelektualci ne znajo več pogovarjati
na nivoju.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

"za hitrejše minevanje časa"

čas ne mineva, čas je le munerični red minevanja nekega pojava

lahjko govorimo le o relativni hitrosti pojavov, ki se dogajajo v 3D kvantnem vakuumu, v katerem čas teče le kot numerično zaporedje sprememb
čas ni fizikalna dimezija v kateri se dogajajo pojavi
čas je le njihov numerčni red....

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: čas kot samostojna enota(kaj je z našim)

Odgovor Napisal/-a shrink »

amrit, a ti še ni kapnilo, da tvoje mantranje sproža zgolj salve smeha? Naredi si uslugo in se nehaj smešiti.

Odgovori