kvantna teleportacija

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Shrink, znova si dokazal, da nimaš blage veze o čemu govorim.
Še en dokaz za nebuloznost s strani kvazifilozofov. :lol:

silvester1234
Prispevkov: 389
Pridružen: 30.3.2010 11:01

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a silvester1234 »

Spoštovani sodelujoči. Univerze in fakultete so družbeno priznane ustanove, ki producirajo strokovnjake na višjem nivoju znanja.
Posledično je tudi višji nivoraziskovalnega dela. Včasih je res, da se tudi dogmatično držijo svojih vedenj, ker so le-ta varno
zavetje, a naj to ne moti. Načeloma pa vsekakor ni isto: šolan, ali pa nešolan človek. Govorim o strokovnem nivoju, ne o etičnem.
Shrinka spoštujem, ker predstavlja kritično oko, da forum ne zaide v sfere znanstvene fantastike, kjer je domišljija brez meja.
Sicer je le-ta pomembna za iskanje novih spoznanj, saj odpira nove poti razmišljanj, a podprta mora biti s temelji že obstoječe
znanosti, da je učinkovitejša. Filozofija ne naredi mize. Naredi jo mizar z orodjem in številkami. Filozofija lahko samo ugotovi
namen in korist mize in kaj naj bi to bilo. To je pa tudi vse, če malce primerjam stališča obeh polov v debati. S tem smo se oddaljili
od kvantne teleportacije, ki je tema te debate. Prosim, spoštujmo se v različnosti. Kritično premislimo sami svoje stališče, da nebi
klatili neumnosti in nas bi bilo sram. Seveda pa lahko nehote, kot posledico nerodnosti in nevednosti, ustrelimo tudi kakega kozla.
Naj nam bo odpuščeno. Tudi meni za te, napisane besede, če sem nehote koga užalil. Verjemite mi, da ni to moj namen.
Poanta je: ali prenesemo človeka v materialno huhovnem pomenu iz točke A v točko B, ali le informacijo i tem? Kaj ima dotični od
slednjega načina teleportacije?

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a agata »

Gledala sem oddajo "Govoreče glave" v kateri je slovenski filozof z FF, se mu ne spomnim imena, lepo povedal, da je filozofija dobra za mislit in da ne služi ničemur drugemu. To pa je navsezadnje najvažnejše, saj smo misleča bitja. Ampak kot že rečeno, sem sociolog. Sociologija pa je v hierarhiji nekje na dnu.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Me je spomnilo na tole
Slika

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a agata »

Ma. saj je vseeno fajn, tud če si zadnji, glavn, da ni vojne in je smeh in sreča. In to bi morali čuvat, dokler nam še tega ne vzamejo, kot se zdaj kaže.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Agata, kaj je s tabo? (v padajočem tonu) A si defitistka?

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Filozofija ni nič drugega kot sledenje človeški želji-vedeti-razumeti.Kdor teg ne razume naj ne filozofira zato,da ne izpade ''naučen butelj'' kot je vsevedi SHRINK.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:Filozofija ni nič drugega kot sledenje človeški želji-vedeti-razumeti.Kdor teg ne razume naj ne filozofira zato,da ne izpade ''naučen butelj'' kot je vsevedi SHRINK.
Ah, CENZURA, višek tvoje filozofije je" Higginsov buzon" in v zvezi s tvojo spakedranščino ni kaj filozofirati: si pač neveden in neizobražen. :lol:

P.S. Pa nehaj že enkrat smetiti; saj veš, kaj se bo v nasprotnem zgodilo. :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink
Se bo na mehko pokakal.Potem se bo pa s to mehkobo še malo pomazal. Revček- ne sanjaj!Ti si zgubljen sam v sebi in v vesolju.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink
Se bo na mehko pokakal.Potem se bo pa s to mehkobo še malo pomazal. Revček- ne sanjaj!Ti si zgubljen sam v sebi in v vesolju.
A spet izkazuješ presežke svoje filozofije, CENZURA? :lol:

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Krmar »

shrink[

Ti res nimaš blage veze o ničemer. Ti si kot jo-jo. Guncaš se v lastni temi!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Krmar napisal/-a:shrink[

Ti res nimaš blage veze o ničemer. Ti si kot jo-jo. Guncaš se v lastni temi!


No, res: s ŠARLATANSKO auro šarlatana Krmarja se ne morem kosati. :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:shrink[

Ti res nimaš blage veze o ničemer. Ti si kot jo-jo. Guncaš se v lastni temi!


Krmar, to ni res, fiziko in matematiko, no bi se našlo še kaj, zelo dobro obvlada. So pa tudi področja, kjer pa se dejansko, kot praviš, kot jo-jo gunca v lastni temi. Ampak ali ni moč tega (podobno) vsem nam očitati? :)

Krmar
Prispevkov: 223
Pridružen: 11.12.2011 11:21

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a Krmar »

Problemi

Očitki te samo zavirajo.Bodi raje umetnik življenja.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: kvantna teleportacija

Odgovor Napisal/-a problemi »

Krmar napisal/-a:Problemi

Očitki te samo zavirajo.Bodi raje umetnik življenja.
Možno, možno imaš celo prav. Bom razmislil. Ne, prepričan sem, da imaš prav.

Krmar, ali ne bi mogli biti tudi ostali tvoji posti na tem nivoju - to govorim povsem resno - ne pa da od nas pričakuješ, da kar na prvo žogo zagrabimo tvojo misel ali teorijo, pa da pri tem sploh ne vemo, kaj si napisal (npr. Amept*, al kako že gre). Ko pa te vprašamo, po pomenu tvojih besed, pa začneš z žaljenjem. To shrink počne, on piše nekaj pa da nihče, niti on sam, ne ve kaj piše. Menda ne želiš biti na njegovem nivoju? No to sem imel za pripomniti.

Odgovori