Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a: (kar je lahko prebral vsak, ki je vozil po Tržaški): Tako na univerzi kot v tovarni!
Z idejo - kakšno?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

Moje branje grafita: produkcija visoko produktivnih ekspertov nesposobnih kritičnega mišljenja (ne generaliziram; to je "njihov" namen). Skratka, produkcija visoko izobraženih in poslušnih "fijakerskih konj".

To dobimo, recimo v primeru, če je "zapoved" "Shut up and calculate", al kaj je že tista "idiotska" zapoved.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Moje branje grafita: produkcija visoko produktivnih ekspertov nesposobnih kritičnega mišljenja (ne generaliziram; to je "njihov" namen). Skratka, produkcija visoko izobraženih in poslušnih "fijakerskih konj".
Aha, saj je jasno, kaj pomeni poslušnost: pisanje ekspertiz po nareku politike. :lol:
To dobimo, recimo v primeru, če je "zapoved" "Shut up and calculate", al kaj je že tista "idiotska" zapoved.
Ja, res, edino pametno je: "Ordnung und Disziplin!" :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Aha, saj je jasno, kaj pomeni poslušnost: pisanje ekspertiz po nareku politike. :lol:.
Med drugim tudi to, kar kot raziskovalec očitno dobro veš. Shrink, poleg politike nikakor ne pozabi kapital (korporacije). No, saj nisi pozabil, kako bi lahko "zaprisežen" univerzitetnik pozabiti kaj takega. Meni histeriku se tu pa tam zgodi, da kaj pozabim.
Ja, res, edino pametno je: "Ordnung und Disziplin!" :lol:
Nas želiš fascinirati, da ti poleg ostalih jezikov ni tuj niti nemški jezik, ali ti pač nemško napisano "red in disciplina" lepše zveni ali pa želiš reči kaj tretjega?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

rock napisal/-a:Z idejo - kakšno?
Kako?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:
rock napisal/-a:Z idejo - kakšno?
Kako?
Tako.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

problemi napisal/-a:Moje branje grafita: produkcija visoko produktivnih ekspertov nesposobnih kritičnega mišljenja (ne generaliziram; to je "njihov" namen). Skratka, produkcija visoko izobraženih in poslušnih "fijakerskih konj".
Tudi. A tedaj sem to bral drugače. Ne v smislu produkcije ekspertov, ampak v smislu produkcije fizikalnega izobraževanja, ki ga v resnici ni bilo. Napis sem bral ravno v času, ko sem obiskoval predmete kot so Termodinamika, Statistična fizika, Elektronika, Fizika 2 (kasneje sem ugotovil, da je bila ta nad nivojem ostalih) ipd.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet, tisto zgoraj ("tako") je bila manjša šala, kar si verjetno razumel. Ja, tudi tvoje branje, iz študijskih časov, je zelo zanimivo. Ampak, mogoče bi to raje obdelali v posebni temi. In ravno grafit, katerega si objavil, bi bil lahko zelo dobro izhodišče.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Aha, saj je jasno, kaj pomeni poslušnost: pisanje ekspertiz po nareku politike. :lol:.
Med drugim tudi to, kar kot raziskovalec očitno dobro veš. Shrink, poleg politike nikakor ne pozabi kapital (korporacije). No, saj nisi pozabil, kako bi lahko "zaprisežen" univerzitetnik pozabiti kaj takega. Meni histeriku se tu pa tam zgodi, da kaj pozabim.
Brez skrbi, dobro se spominjam tipičnih nakladanj cocktail-party filozofov; gornje sem zapisal zgolj za pokušino.
shrink napisal/-a:Ja, res, edino pametno je: "Ordnung und Disziplin!" :lol:
Nas želiš fascinirati, da ti poleg ostalih jezikov ni tuj niti nemški jezik, ali ti pač nemško napisano "red in disciplina" lepše zveni ali pa želiš reči kaj tretjega?
Če posvečeni ne bi imeli kratkega spomina, ne bi postavljali takšnih vprašanj.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Brez skrbi, dobro se spominjam tipičnih nakladanj cocktail-party filozofov; gornje sem zapisal zgolj za pokušino.
Uh, zgleda da te pred časom nisem dobro razumel. Jaz sem mislil, da si ti raziskovalec, zdaj pa zvem, da si poskuševalec. OK, vsako delo je častno in pošteno. No ni, ampak ...
Če posvečeni ne bi imeli kratkega spomina, ne bi postavljali takšnih vprašanj.
V primeru, da te motijo takšna vprašanja, mi lahko ti poveš, zakaj je edino pametno "Ordnung und Disziplin!".

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Grafiti: pravo povzroči dihotomijo?

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Brez skrbi, dobro se spominjam tipičnih nakladanj cocktail-party filozofov; gornje sem zapisal zgolj za pokušino.
Uh, zgleda da te pred časom nisem dobro razumel. Jaz sem mislil, da si ti raziskovalec, zdaj pa zvem, da si poskuševalec. OK, vsako delo je častno in pošteno. No ni, ampak ...
Spet priporočam ogled SSKJ; morda posvečeni tokrat ugotovijo pomen sintagme "za pokušino". :lol:
shrink napisal/-a:Če posvečeni ne bi imeli kratkega spomina, ne bi postavljali takšnih vprašanj.
V primeru, da te motijo takšna vprašanja, mi lahko ti poveš, zakaj je edino pametno "Ordnung und Disziplin!".
Ja, ni moj problem, če imajo posvečeni kratek spomin. :lol:

Odgovori