Telepatija

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
Firbec
Prispevkov: 12
Pridružen: 6.4.2005 21:10

Telepatija

Odgovor Napisal/-a Firbec »

Najprej lep pozdrav vsem skupaj.
Sem novopečeni član ravnokar vpisan. Ker je to najboljši in najbolj strokoven forum kar sem jih srečal sem se odločil , da tu zastavim moje vprašanje, ki me žuli že nekaj časa.

zanima me kaj mislite o telepatiji?
- kako bi se je naučil
- kako deluje
- že sama zamisel da bi z nekom kumuniciral na daljavo se mi zdi čisto odpiljena
- Najbolj pa to da je tako opevana hitrost svetlobe s hitrostjo misli neprimerljiva. Namreč misel potuje neomejeno hitro


Lp vsem forumašem

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Firbec napisal/-a: že sama zamisel da bi z nekom kumuniciral na daljavo se mi zdi čisto odpiljena
Kupi si mobitel! :D


Drugače pa menim, da ni telepatije. Nekako ne kaže na to da smo med seboj povezani na tak način da bi si lahko pošiljali sporočila. Mogoče, čez kakih 70 let, ko bodo vsi imeli oddajnike/sprejemnike v možganih...se bomo takrat naprej pogovarjali :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Oddajniki, sprejemniki, tudi če so leti v možganih, to še vedno ni telepatija. In Jamesu Randiju še ni bilo treba nikomur izplačati obljubljenega milijona dolarjev (http://www.randi.org/jr/). Milsim, da bo pri tem tudi ostalo.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vem, da to ni telepatija. Bo pa to edini način da bomo komunicirali z mislimi :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Saj tudi zdaj komuniciramo z mislimi, ampak hotel si reči, da bomo z mislimi upravljali naprave, v tem primeru telekomunikacijske.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

O dvomljivci! Telepatija je najbolj naraven način komunikacije.
A mi z mobiteli izumljamo purfl!

Ena mala zanimivost:
http://www.racunalniske-novice.com/main ... _news=5740

Nima smisla da še tukaj parlametiram.
"Paranormalnosti" že dolgo niso več tabuji v strokovnih krogih. To so stvari ki se dejansko uporabljajo in zlorabljajo.

http://www.skrivnosti-sveta.com/images/ ... seznam.jpg

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Fragile napisal/-a:O dvomljivci!
Bodi vesel, da s(m)o.
Telepatija je najbolj naraven način komunikacije.
V SSKJ piše: telepatija neposredno izmenjavanje, prenos misli, hotenj iz zavesti v zavest. Poudarek je na "neposredno", torej brez medija, po katerem se prenašajo informacije.
A mi z mobiteli izumljamo purfl!
To ni telepatija, saj se informacije širijo z elektromagnetnimi valovi in to s svetlobno hitrostjo. Ampak, če že hočeš telepatijo razumeti tako široko, potem je tudi čisto navaden čvek ob pivu telepatsko dejanje.
"Paranormalnosti" že dolgo niso več tabuji v strokovnih krogih.
To sicer ne, a telepatija zaenkrat ni niti potrjen pojav, kaj šele raziskan.
To so stvari ki se dejansko uporabljajo in zlorabljajo.
Ja, ampak imajo čisto drug naslov: telekomunikacije pa morda še vpliv na delovanje možganov - pa ne telepatski.

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

Ja ja s zadnijm odstavkom sem se malce oddaljil od prvotne teme... se pa lahko navezuje na diskusijo sosednjega topica.
Ja vse je medij! Besede so medij, žica so medij, črke so mediji.
Je misel medij?
Joj! Moram prebrskat kje zavraga sem že bral o nekih ruskih hladnovojnih poltergeističnih poizkusih.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Poglej: jaz sem na tem forumu ze poskusal uveljaviti neko svojo teorijo o povezavah med duso in telesom, ki bi pojasnila telepatijo. Glej forum: Moc cistega uma/Zivimo ali smo samo sifre v dusevnem prostoru... Je malo cudna ampak- jaz pac.... 8)

Jaz kljub temu da sem fizik in prisegam na determinizem verjamem v obe strani: stvari, ki jih ni mogoce pojasniti s fiziko, pojasnim z intuicijo in filozofijo.

No: moje mnenje je, da se ne trudi pojasniti tega fizicno, ker se ne da. Boljsi obcutek je ce stvar vzames kot fenomen oz. mistiko-se bolj bos cenil tovrstne dogodke. Seveda, tega se po mojem ne da nauciti, ce nimas dolocenega stanja duha. Cloveku se postopoma odpirajo visji nivoji misljenja, verjetno je telepatija znak zdruzitve umske moci posameznika in mocne povezave med udelezencema. Imas pa sredstvo, da se na lastno pest poskusas priblizati takim stanjem zavesti: SANJE. Mogoce je, da sanjas kljub temu da si ze deloma buden. Tako si vtisnes v spomin obcutke, ki jih drugace ne dozivis. Po mojem je podobno med telepatijo. Delno telepatijo ima pa vecina ljudi-zle slutnje in podobno. :oops:

Na teh podrocjih velja pravilo: vse se zmore ce se hoce-poglej budizem, nekatere vzhodnjaske borilne vescine,... :? :? :?

oprostite, ce sem zasel v prevec metafizicne vode brez argumentov. ce me deklarirate za sarlatana mi to prosim sporocite telepatsko. :P

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Aniviler, jaz pa se nisem sposoben pogovarjati o razlagah za telepatijo, dokler ni jasno, če ta pojav sploh obstaja. Ali so kjerkoli ta pojav sploh verodostojno potrdili? Kot sem dejal, Jamesu Randiju doslej še ni bilo treba izplačati nagrade.

Marjan
Prispevkov: 320
Pridružen: 25.12.2002 17:01

Odgovor Napisal/-a Marjan »

Se strinjam z Romanom. Če zna kdo izvajat telepatijo ali karkoli nadnaravnega, naj se oglasi pri Randiju. Tam ga čaka miljonček ameriških zelencev :)

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

Nadnaravnega? Ni mi všeč izraz.

http://www.psipog.com/

Za telepatijo ne vem, telekineza pa (preverjeno) deluje. Lahko tudi demonstriram če koga zanima, samo to bi bilo najbrž bolj smiselno v živo kot pa kot filmček na internetu,... :)

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Hm, če telekineza preverjeno deluje, bi James Randi tudi najbrž moral kaj vedeti o tem. Kren, bi ti malo opisal svojo demonstracijo?

Fragile
Prispevkov: 20
Pridružen: 2.4.2005 8:58
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Fragile »

Hm? Je telekineza prirojena zmožnost ali morda tudi priučena?
Včasih imam sam pri sebi občutek da nekaterim materialnim stvarem podzavestno spreminjam lokacije.
Npr: še predno pomislim da potrebujem kladivo se le to pojavi v moji bližini ne glede na to da bi moralo že kak mesec počivati v delavnici?! Tretje osebe so izključene. Stvari izginjajo in se na nenavaden način pojavljajo ne glede na to da ni nikjer nikogar ki bi jih bil mogoče prestavljal.
Verjamem da se to dogaja marisikomu pa tovrstnim pojavom nihče ne posveča pozornosti.

GregPoz
Prispevkov: 6
Pridružen: 6.8.2003 10:15
Kraj: KP
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GregPoz »

Če se to dejansko dogaja, je potrebno zadevo raziskat, določit zakonitosti, poskusit zadevo kontrolirano reproducirat, ugotovit, zakaj deluje tako in ne drugače, skratka, potreben je znanstveni pristop.

Odgovori