Perpetuum Mobile

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Od kod pa potem nase vesolje? Razmisli-ce je celotno vesolje fluktuacija nica, potem bi lahko brzkone z malo znanja in tehnike naredili stroj, ki bi izkoriscal lokalne izbruhe energije iz nica. Tako bi crpal energijo, po drugi strani bi se pa kopicila antienergija (materija?), ki bi prej ali slej pokvarila veselje. No, ce kdo lahko ovrze to teorijo, prosim, mogoce nekaterim bolj osvetlim zadevo ce omenim da sem se skliceval na kazimirjev pojav (efekt). Lep in uspesen dan se naprej... 8) 8) 8) 8)

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kadar ni ničesar, tudi fizikalnih zakonov ni, in zakon o ohranitivi česarkoli je čista traparija. Potem, ko že kaj je, pa se mora tudi Kazimir držati pravil. Moram pa priznati, da tudi meni še kaj manjka v tej sliki.

Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Mislim, da dokler bo obstajal mit o Pe.Mo. in svetlobni hitrosti itd., se bo našel že kdo, ki bo hotel ta mit ovrečt. Po moje Pe.Mo. ni možen, je pa verjetno dejstvo, da če že komu uspe pretentat naravo, bo to malo težje dokazal. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Res, Japi, človeška ustvarjalnost je neusahljiva. Fizika (tudi sodobna) je sicer zelo natančna na to temo, še vedno pa je vprašanje, ali je vesolje v celoti lahko perpetuum mobile kakršnekoli vrste že.

Matraunk
Prispevkov: 3
Pridružen: 2.3.2005 22:06
Kraj: Cerkno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matraunk »

Če povzamem, da perpetuum mobile ni mogoč, bi se morala Zemlja nekega lepega dne ustaviti (končati z vrtenjem - okoli osi in tudi Sonca)?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Matraunk napisal/-a:Če povzamem, da perpetuum mobile ni mogoč, bi se morala Zemlja nekega lepega dne ustaviti (končati z vrtenjem - okoli osi in tudi Sonca)?
Kdo pa pravi, da se bo Zemlja večno vrtela? In kdo pravi, da se Zemlja že od nekdaj vrti? Perpetuum mobile je tu povsem nevmesen.

In ja: vrtenje Zemlje okoli lastne osi se vedno bolj upočasnjuje (zaradi Luninega vpliva). Vrtenje okoli lastne osi pa vpliva tudi na gibanje (revolucijo) Zemlje okoli Sonca, saj je znano, da se zaradi tega čas obhoda podaljšuje. Nenazadnje se zaradi obojestranskega delovanja (osnovni vzrok je plimovanje) Luna oddaljuje od Zemlje, kar bo imelo za posledico Zemljino vedno bolj očitno opletanje.

Gibanje je nebesnih teles vsekakor ni stacionaren proces.

panzer general
Prispevkov: 38
Pridružen: 16.12.2004 10:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a panzer general »

kaj pa kolo od Alberta Coste? Človek trdi, da bi se večno vrtelo, samo če bi mu pustili narediti večjega.

http://nseo.com/aldocosta/

cycko
Prispevkov: 27
Pridružen: 28.3.2005 21:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a cycko »

Večno bi se vrtelo, kako? :shock:

Pr men je blo vse po špansk (men se zdi, al francosk :? , sej ne vem)
Dej mal razlož.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

General, še meni razloži princip tega kolesa. Dokler ne vem, kako naj bi delovalo, ne morem vedeti, zakaj je nemogoče, da bi delovalo.

panzer general
Prispevkov: 38
Pridružen: 16.12.2004 10:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a panzer general »

Roman napisal/-a:General, še meni razloži princip tega kolesa. Dokler ne vem, kako naj bi delovalo, ne morem vedeti, zakaj je nemogoče, da bi delovalo.
vem samo to, da če to ogromno kolo samo malo porineš, se že zdaj vrti več kot tri ure.....Costa trdi, da če bi dobil dovoljenje, da naredi večjega, bi se vrtelo še dlje...pa mu država ne pusti večjega naredit....po njegovem je on že iznašel perpetuum mobile, samo svoj izum mora še malo izpopolniti....

panzer general
Prispevkov: 38
Pridružen: 16.12.2004 10:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a panzer general »

cycko napisal/-a:Večno bi se vrtelo, kako? :shock:

Pr men je blo vse po špansk (men se zdi, al francosk :? , sej ne vem)
Dej mal razlož.
italijansko ;) sem gledal en prispevek o njem na tv....na srečo ;) tudi jaz ne znam italijansko sem upal, da zna kateri od vas

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Se malo pa bo izumil mlin na veter :D :D :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

No, tudi bicikl lahko obrneš na hrbet in zavrtiš kolo. Kar nekaj časa se bo vrtelo. Ampak trenja v resnici še nihče ni premagal. Tudi Costa ne. Me pa še vedno zanima, kakšen trik uporablja.

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Ne bi se čudil, če bi Costa uporabljal trik s skritim elektromotorjem, na svetu je veliko šarlatanov. Kolikor mi je znano je edini doslej znani trik ta, da vrteče se kolo postaviš v trajni breztežnostni vakuum, a tu velikost kolesa ni pomembna. 8)

Uporabniški avatar
Nekra
Prispevkov: 61
Pridružen: 26.4.2005 15:52
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Nekra »

shrink napisal/-a: Teorija velikega poka namreč ne trdi, da je vesolje nastalo iz NIČ, temveč to, da se je začelo kot zelo majhna, vroča in gosta zmes materije in energije. Slednje pa nikakor ne moremo jemati kot NIČ.
zmes materije in energije?uhm...kokr js vem je bla najprej energija,šele potem je nastala materija,z velikim pokom?
hmm k berm vaše poste :) spoštovanje folk,obvladate...druzga ne znam nč rečt,razpravlite vi k obvladate fisko,respekt res ;) se vam prdružm enkrat k bom res vedla kj.

Zaklenjeno