Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Shink: TRDIM : PEPSI Cola je ortogonalna na polje znanosti !

Uporabniški avatar
bargo

TRDIM : DIVJAK je napisal .... članek, ki je ORTOGONALEN na polje ZNANOSTI ! :oops: :mrgreen:

Motore

Odgovor Napisal/-a Motore »

Počasi počasi, tvoji posti postajajo SPAM bargo. Mogoče malo manj ter bolj razumljivo...

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motore napisal/-a:Počasi počasi, tvoji posti postajajo SPAM bargo. Mogoče malo manj ter bolj razumljivo...
Kar je za informatika svojevrstna ironija.

Uporabniški avatar
bargo

Priznam ! Bom še zmeraj pil sam Jack Daniel'sa. OH skupine mi pomagajo, samota me ubija !
Očitno bom plačal in pil sam. Ali ?

Uporabniški avatar
bargo

Vesel bi bil, če bi VOJKO odprl temo ORTOGONALNO na polje znanosti !
Popravim, polje v ravnino. Ter definiram ortogonalni premici: RADOVEDNOST in SKEPTIČNOST, proti .....
Ah, to je že debata.

Torej Vojko ?

Hvala Problemi, prijatelj moj !

Uporabniški avatar
bargo

SHRINK : Čutim, da morava izmenjati sliki. Tvoja je tako privlačna in tako se poda MENI ! :P

Uporabniški avatar
bargo

Čutim potrebo, da pozvamen. Povedal sem, da sem informatik, zatajil sem, da sem mojster !

Sem len in sebičen, nađgan in čutim boga.

Vam povem: Tukaj ste kolegi, lahko doživeli, redukcijo, ..., ter holistični pristop v živo. Iz mene je govoril : JOHN NASH, in dobri WILL. Ter seveda simbolika na najvišji ravni.
Super učinkovita komunikacija. Kratko in jedernato ! Roman: Vojko mora sam sebi dokazati ! 8) Drugače pa hvala Roman. Si me že davnega leta impresioniral.

Ponovna uporaba je ZAKON !

Se beremo.
BARGO.

Roman

Odgovor Napisal/-a Roman »

Debata mi je spet pobegnila daleč naprej. Ne morem pomagati, tako pač je.
bargo napisal/-a:Ampak okoli ničle v matematiki lahko povem, da ni potrebna.
Res? Kako tedaj zapišeš, koliko denarja imaš v prazni denarnici?
Neskončnost, hm, ta je problem. Števna, neštevna, itd. Predstava ni smiselna.
Kako definiraš smiselnost predstave? Neskončnosti je pač več vrst, razlikujejo se po številu elementov. V čem je problem?
splošno moteča pri Cantorju in je subjektivno dojemanje.
Cantor, če se prav spominjam, je bil prvi, ki je matematično korektno definiral neskončnost. Kaj je motečega pri tem? Kaj misliš tu pod subjektivnim dojemanjem?
bargo napisal/-a:Kako je mogoče, da »delec« zazna merjenje?
Kako pa sploh merimo? Mizo recimo merimo tako, da gledamo svetlobo, ki se od nje odbija. Ko se foton odbije od elektrona, ga pri tem premakne, zato meritev ni več ustrezna. To še nekako razumemo, problem pa je v resnici hujši. Vse kaže, da delca pred meritvijo sploh ni. Preberi kakšen tozadevni članek na Kvarkadabri. Kaj pove meni? Pravzaprav ne veliko, morda predvsem dejstvo, da je matematika veliko bližje naravnim pojavom kot filozofija, ljudje pa večinoma matematike ne marajo.
Vedež napisal/-a:Poglej še malo globlje: vse kar je - je bog. Drugega sploh ni. Vse kar je, je bog, smo mi, je vesolje, je multivesolje, lahko je karkoli, na koncu je vse le bog in nič drugega.
Ampak za to že imamo besedo, ki je povsem ustrezna, namreč narava. Čemu potrebuješ za "vse" in za "naravo" še en pojem?

Še o konkretnem in abstraktnem: Najprej SSKJ: konkreten s čuti zaznaven, predmeten, stvaren, abstrakten s čuti nezaznaven, pojmoven, miseln. Oba pojma sta torej odvisna od človeškega zaznavanja, čeprav predmetnost (objektnost) na nek način nakazuje objektivnost (neodvisnost od subjekta). Stika med konkretnim in abstraktnim po mojem mnenju ni. Stol je konkreten, pojem, ki ga o njem imamo v glavi, pa ni pomanjšan lesen stol. Abstrahiranje, s katerim na podlagi zaznave konkretnega izdelamo pojem, je dejansko jemanje (nebistvenih) lastnosti abstraktnemu modelu, tisto, kar na koncu ostane, pa je pojem. Ta pojem (ki je v bistvu sinonim za model) lahko z mišljenjem obdelujemo in spreminjamo, na podlagi modela pa se lahko odločimo, da bomo nekaj konkretnega naredili s svojimi konkretnimi rokami ali konkretnim strojem iz konkretnih surovin. Mislim, da s tem sicer nisem povedal ničesar novega, pa tudi ne vem, ča znam to povedati drugače.

Ah, še to: redukcija ni nič slabega.

Uporabniški avatar
bargo

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ampak okoli ničle v matematiki lahko povem, da ni potrebna.
Res? Kako tedaj zapišeš, koliko denarja imaš v prazni denarnici? [/quete]

Ne da se mi več. Je bilo dovolj. To vprašaj SHRINKA, je nekaj govoril o suženjstvu matematike za FIZIKO. Potem pa še malce preberi Goedla. Nočem biti "pameten", samo sem len.

Moram naštudirati : http://www.youtube.com/watch?v=h3xEHigW ... ure=fvwrel resničnega mojstra strun.

Hvala Roman. Zmeraj mora nekaj ostati na tabli. Ali ne ?

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Čudeži seveda obstajajo.
Navedi kakšnega oz. še bolje: kar obrni se s kakšnim direktno na Randija, ki ti bo v primeru, da pokažeš, da ga ni moč (znanstveno) pojasniti, nakazal milijon zelencev.
Odlično.
Posreduj mi naslov "Randija" in njegove propozicije. Dobiš 10%.

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:Čutim potrebo, da napišem:

Vaša duša je večkrat bojišče, na katerem se vaš razum in vaša razsodnost bojujeta zoper vašo strast in poželenja.

Vaš razum in vaša strast sta krmilo in jadro vaše plavajoče duše. Če se zlomi vaše krmilo ali strga vaše jadro,
vas bo ali doneslo in boste izročeni valovom, ali pa boste ostali zasidrani sredi morja.

Zatorej naj vam duša dviga razum do višine strasti, da bo mogel prepevati;
in rayum naj vodi strast, da bo vaša strast mogla živeti
v vsakodnevnem vstajenju in se kot feniks znova porajati iz pepela.

Torej Shrink. Kako je s tem ?
Se želim oglasiti tudi sam.

Razum in srce (čustva) sta dva elementa človeka (in gotovo moramo dodati tudi dušo - ampak naj to trenutno izpustim).
Optimalno ravnanje obstaja tedaj, če noben element nima ugovorov (pa še tedaj lahko pride do napak).
Včasih pa človek tudi zavestno tvega (kljub ugovoru kakega od elementov se vseeno odloči, to stori prej ignorirana duša, za ravnanje - tedaj doživi dodaten adrenalin, in izkusil bo tudi posledice, dobre ali slabe).
Zaradi naravnih zakonitosti (te spoznava razum prek znanosti) mora biti človek pameten, in zaradi obstoja čustev se mora naučiti, da ima le-te popolnoma pod kontrolo (morda jih mora v določeni situaciji popolnoma zatreti - da jih bo lahko maksimalno izkoristil kasneje v veliko blagodat). (V tem smislu je potrebno razumeti religiozne zahteve po zatrtju čustev).
Torej, življenje je boj, je napeto, nikakor ni dolgočasno, je pestro.

Nek mojster, ki ga cenim, je zapisal: Pot - kdo jo bo prešel pokončno in dobro?

Uporabniški avatar
bargo

Dobro dobro. Ste mi edi rešitelji zato sem tu !
Katero zgodbo želite, cerkveno ali znanstveno ! verzijo seveda, IT.

Uporabniški avatar
bargo

po 5 jackih sem polno vtisov. In ker je življenje hecno, naj bo oboje hkrati. Vsak naj vzame svoj del. Z proti C. ZC STRANKA in ministerstvo za obrambo ! To je rešitev enačbe ! :D :D
Kdo bo "KLOVN" ?

Uporabniški avatar
shrink

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Čudeži seveda obstajajo.
Navedi kakšnega oz. še bolje: kar obrni se s kakšnim direktno na Randija, ki ti bo v primeru, da pokažeš, da ga ni moč (znanstveno) pojasniti, nakazal milijon zelencev.
Odlično.
Posreduj mi naslov "Randija" in njegove propozicije. Dobiš 10%.
Še nisi slišal za Jamesa Randija in njegovo nagrado? Malo me čudi glede na to, da je bil že dostikrat omenjen v temah (recimo v zvezi s homeopatijo), v katerih si bil tudi sam udeležen.

bargo, če v tem, da fizika uporablja matematiko kot orodje, vidiš suženjski odnos, ti pač spet ne morem pomagati. P.S. Za izmenjavo slikic priporočam udeležbo na kakem forumu z ustrezno starostno strukturo.

Odgovori