Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Motore napisal/-a:Sem mogoče edini, ki težko razume določene stavke od uporabnika bargo?
Zgolj retorično vprašanje.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:Ali veš kaj je s-m?
Naj ti razložim: "s" je, če uživaš ob izvajanju srednjeveške kazni na drugem, "m" pa ob izvajanju na sebi. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Narobe, sodnik ni nikakršen pomemben oblastnik, ker se z njim marsikdo nikoli ne sreča, medtem ko se s pravo oblastjo srečuje vsakodnevno (če ne drugače preko groženj, da konec leta ne utegne dobiti penzije ali plače).
-----------------
Da sodnik upošteva naravne zakone, je zgolj izrojena predstava nedeljskega pravnika.
-----------------
Oglej si tekst prof. Cerarja, da ugotoviš, kakšne vrednote čislaš in kam pravično spadajo v tvoja nakladanja - na smetišče zgodovine. :lol:
Opusti vsako upanje, obtoženi Shrink.
Avditorij hlepi po predstavi.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ali veš kaj je s-m?
Naj ti razložim: "s" je, če uživaš ob izvajanju srednjeveške kazni na drugem, "m" pa ob izvajanju na sebi. :lol:
Nekoliko se zadrži. Vprašanje ni bilo naslovljeno nate.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ROck napisal/-a:Ali veš kaj je s-m?
No, kaj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Narobe, sodnik ni nikakršen pomemben oblastnik, ker se z njim marsikdo nikoli ne sreča, medtem ko se s pravo oblastjo srečuje vsakodnevno (če ne drugače preko groženj, da konec leta ne utegne dobiti penzije ali plače).
-----------------
Da sodnik upošteva naravne zakone, je zgolj izrojena predstava nedeljskega pravnika.
-----------------
Oglej si tekst prof. Cerarja, da ugotoviš, kakšne vrednote čislaš in kam pravično spadajo v tvoja nakladanja - na smetišče zgodovine. :lol:
Opusti vsako upanje, obtoženi Shrink.
Avditorij hlepi po predstavi.
Ah, ne, nedeljski pravnik: tvoja predstava je tako klavrna, da nas niti zabavaš ne več.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ali veš kaj je s-m?
Naj ti razložim: "s" je, če uživaš ob izvajanju srednjeveške kazni na drugem, "m" pa ob izvajanju na sebi. :lol:
Nekoliko se zadrži. Vprašanje ni bilo naslovljeno nate.
Morda, ko se ti zadržiš s svojimi nedeljskopravnimi sodbami drugod (recimo v zvezi z BDP).

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekoliko se zadrži. Vprašanje ni bilo naslovljeno nate.
Morda, ko se ti zadržiš s svojimi nedeljskopravnimi sodbami drugod (recimo v zvezi z BDP).
Napačen pristop kvazinaravoslovca (žal seveda razumljiv).

Vendar, čeprav si kvazinaravoslovec - se nekako vseeno čudim, kako velika je odsotnost razlogov (in kako obilna bera golih "zatrjevanj").

No, vsekakor je nujen zaključek:
ker nisi zmogel nobenega proti-argumenta, si zabeležil poraz tudi na ekonomskem področju.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
ROck napisal/-a:Ali veš kaj je s-m?
No, kaj.
Nikar me ne razočaraj: tebe sprašujem.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Ah, ne, nedeljski pravnik: tvoja predstava je tako klavrna, da nas niti zabavaš ne več.
Ne brani se ugotovitve, da nosiš glavno vlogo;
sicer je negativna, a se lahko tolažiš, da si prvi.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

ROck napisal/-a:Nikar me ne razočaraj: tebe sprašujem.
Ne vem, zato pa sem vprašal, kaj je to.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rock napisal/-a:Tvoj moto je bil: "O gospod zakaj si me zapustil...?" - kot veš, je bil J. obsojen in justificiran.
A ti pa tudi katolik nisi več?
Odkar ti grozi inkvizicija!

Ko boš na grmadi, bom pel ob tabornem ognju.

Lep večer...

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

GJ, zdajle si mu pa take bolečine prizadejal, da ne bo prenesel. Ne samo sentimentalno pesem, še partizansko povrh. To je preveč zanj!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
Motore napisal/-a:Sem mogoče edini, ki težko razume določene stavke od uporabnika bargo?
Zgolj retorično vprašanje.
Drži. Da pa bi zmanjšali vpliv povratne zanke, ...

Peter Russel je napisal knjigo od znanosti do boga.
Da malce nasmetim:
"Od Znanosti do Boga je zgodba raziskovanja zavesti, s čimer se Peter Russel ukvarja vse svoje življenje. Prepletajoč fiziko, psihologijo in filozofijo nas vodi do novega pogleda na svet, ki zavest, poleg prostora, časa in materije, prepoznava kot temeljni del vesolja. Pokaže nam, da so vse sestavine že na svojem mestu in da nam ni treba odkriti nič novega. Le združiti moramo posamezne delčke in pokazala se bo nova slika resničnosti."

Če k temu dodaš še ID in EGO ter super ego, o katerem je nekaj govoril Sigmund, bo mogoče bolj razumljivo, tudi ostalim. Berem radovednega Vojka, ki grozi z Shrinkom, potem ponižno "pričakuje", kakšno fizikalno razlago. Sodbe so pa skupne.

Vojko napisal/-a: Pri supernovi se valovi širijo v prostoru, pri Alcubierrovem pogonu pa se širi/krči prostor sam, podobno kot pri Hubblovem širjenju vesolja. Ampak premalo vem o teh stvareh, zato nimam kvalificiranega mnenja. Morda bo kakšen fizik znal to bolje razložiti;
recimo shrink.
...
Shrink, kar malo potoložail si me. Mislil sem že, da sem vse zapesnil. Upam, da se boš oglasil s kakšnim vsebinskim postom!
FP:"Sem dolgo upal in se bal, slovo sem upu, strahu dal; srce je prazno, srečno ni, nazaj si up in strah želi."
Vojko napisal/-a: Zavest: "le bolezen, ki se je na starost lotila materije". Zelo globoka misel, če jo pravilno razumeš.


Ostalih prošenj Vojka do Shrinka, nima smisla naštevati. Se splača pogledati tale video. Feynman on Scientific Method : http://www.youtube.com/watch?v=EYPapE-3 ... age#t=563s

Sem razočaran, drži. Shrink bi tole označil z "m" in se povsem strinjam. Bravo Shrink, učikovito! Sem spoznal že dolgo tega in bo počasi dovolj.
Ortogonalnost na znanost je res problem in ta je vzrok za moj "m". S, nikakor ne sme biti moje področje !

Sedej vem, da so res problemi: "avtoritete", odnos do ljudi ter komunikacija.

"Nič jokat, potrpežljivost in se bo samo rešilo !"

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nekoliko se zadrži. Vprašanje ni bilo naslovljeno nate.
Morda, ko se ti zadržiš s svojimi nedeljskopravnimi sodbami drugod (recimo v zvezi z BDP).
Napačen pristop kvazinaravoslovca (žal seveda razumljiv).

Vendar, čeprav si kvazinaravoslovec - se nekako vseeno čudim, kako velika je odsotnost razlogov (in kako obilna bera golih "zatrjevanj").

No, vsekakor je nujen zaključek:
ker nisi zmogel nobenega proti-argumenta, si zabeležil poraz tudi na ekonomskem področju.
Nedeljski pravnik, kdaj boš razumel, da si zgolj sam kvazi in to neprestano dokazuješ?

Do sedaj si se smešil s pravom (in seveda z abotnimi komentarji o znanosti), a se misliš še z ekonomijo?

In seveda ni potreben noben protiargument tvojim trditvam, saj:

1. so tvoje trditve totalne bedastoče;
2. protiargumenta sploh ne bi razumel, kar si dokazal v preteklosti;
3. je tvoja splošna izobrazba tako nizka, da niti ne poznaš osnovnih stvari (v konkretnem primeru: kaj je inflacija in na kaj se nanaša) - seveda, da bi se nedeljski pravnik skušal izobraziti bi bil čudež. :lol:

Odgovori