Nelokalnost

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Vztrajanje zgolj pri eni plati medalje, in uporaba besedne zveze "popolnoma pojasnjeno", pa lahko hitro da priokus šarlatanstva !
Au contraire, charlatan: šarlatanstvo je nezmožnost razumevanja skladnosti opisov z opazovanji (kar seveda implicira popolno pojasnjenost), višek šarlatanstva pa je mišljenje, da so neintuitivni, nevsakdanji in neklasični opisi a priori zgrešeni.

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Vojko, to misel sem navedel v originalu. Bilo je na odaji SLO2 o kritiki kapitalizma in globalizacije pred kratkim. Naslova se žal ne spomnim.
Vsa moja kritika o šoli gre na izjavo Anivilerja : Ce bi se osnovna izobrazba dovolj zgodaj pokrila ta podrocja, bi bilo veliko manj sarlatanov in samooklicanih prerokov. Jaz ne trdim da se v šoli narobe učijo, a z to izjavo se pa ne strinjam. Saj bi že v otrošvu moral verjeti v neintutivno (odgovor na tvoje vprašanje), čudno obnašanje narave.
Pa saj sploh ne rabiš biti izobražen da ne verjameš v neintutivni razlagi fizike in čudnemu obnašanju narave, saj vsak ve da še ne vemo niti iz čega so delci, kaj je naboj, masa .... Čudeži izhajajo prav iz tega in ne iz narave.

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a Motore »

stoplak napisal/-a:Saj bi že v otrošvu moral verjeti v neintutivno (odgovor na tvoje vprašanje), čudno obnašanje narave.
Nobenemu ni treba verjeti, saj je tako "čudežno" (zgolj po mnenju nekaterih) obnašanje narave dejstvo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Stoplak je napisal:
Čudeži izhajajo prav iz tega in ne iz narave.
Čudežev ni. :lol:

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

vojko napisal/-a:Stoplak je napisal:
Čudeži izhajajo prav iz tega in ne iz narave.
Čudežev ni. :lol:
Jaz poznam enega: Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
vojko napisal/-a:Stoplak je napisal:
Čudeži izhajajo prav iz tega in ne iz narave.
Čudežev ni. :lol:
Jaz poznam enega: Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni.
Spet tipična šarlatanska krilatica: ker so fizikalni opisi za laike zapleteni in neintuitivni, šarlatani VEDO, da so čudni in ničesar ne pojasnjujejo, skratka: da so čudežni. :lol:

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Si pa popolnoma pojasnil, da si pametnejši od miljon ljudi !

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Si pa popolnoma pojasnil, da si pametnejši od miljon ljudi !
Gornje je tipično šarlatansko argumentiranje: ker milijon laikov težko razume fizikalne opise (denimo par tisoč fizikov), so taki opisi napačni; kajti kumulativna pamet milijon laikov "prevaga". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a: Gornje je tipično šarlatansko argumentiranje: ker milijon laikov težko razume fizikalne opise (denimo par tisoč fizikov), so taki opisi napačni; kajti kumulativna pamet milijon laikov "prevaga". :lol: :lol: :lol: ... :oops: :oops:
Povsem pojasnjeno ne moreš slediti razpravi ker ne ločiš med napačnim, čudnim in nepojasnjenim !
stoplak napisal/-a:Jaz poznam enega: Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a: Gornje je tipično šarlatansko argumentiranje: ker milijon laikov težko razume fizikalne opise (denimo par tisoč fizikov), so taki opisi napačni; kajti kumulativna pamet milijon laikov "prevaga". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Povsem pojasnjeno ne moreš slediti razpravi ker ne ločiš med napačnim, čudnim in nepojasnjenim !
stoplak napisal/-a:Jaz poznam enega: Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni.
A sedaj poleg spreminjanja nickov spreminjaš še poste ostalih (t.j. vrsto uporabljenih smiley-jev), ko jih citiraš? Slika

Sicer pa si lahko zgoraj vsakdo ogleda biser šarlatanske logike. Poved "Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni." jasno implicira, da ostali (šarlatani tipa stoplak) menijo: Mi (milijoni laikov) menimo, da so kvantni pojavi čudni in nepojasnjeni. Bo šlo, ali so potrebni dodatni podnapisi? Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

shrink napisal/-a: Sicer pa si lahko zgoraj vsakdo ogleda biser šarlatanske logike. Poved "Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni." jasno implicira, da ostali (šarlatani tipa stoplak) menijo: Mi (milijoni laikov) menimo, da so kvantni pojavi čudni in nepojasnjeni. Bo šlo, ali so potrebni dodatni podnapisi?
Sicer pa si lahko zgoraj vsakdo ogleda biser šarlatanske logike, Shrink debati ne more več slediti niti znotraj enega stavka. Zdaj že meni da vzbujanje občutka čudnosti pri ljudeh hkrati pomeni pri njih nepojasnjenost. Veliko je mešancev med onimi in tabo, ki pa mogoče trdijo da jim je čudno in povsem pojasnjeno.
To boš moral sam preveriti na terenu.
Da pa se ne boš mučil, pa so tudi Nobelovci kaj na to temo rekli :Feynman je dejal, da tisti, ki pravi, da razume kvantno mehaniko, je lažnjivec.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:
shrink napisal/-a: Sicer pa si lahko zgoraj vsakdo ogleda biser šarlatanske logike. Poved "Nekateri mislijo, da kvantni pojavi, ki pri miljonih ljudeh po svetu vzbujajo občutek čudnosti, niso prav nič čudni in so pojasnjeni." jasno implicira, da ostali (šarlatani tipa stoplak) menijo: Mi (milijoni laikov) menimo, da so kvantni pojavi čudni in nepojasnjeni. Bo šlo, ali so potrebni dodatni podnapisi?
Sicer pa si lahko zgoraj vsakdo ogleda biser šarlatanske logike, Shrink debati ne more več slediti niti znotraj enega stavka. Zdaj že meni da vzbujanje občutka čudnosti pri ljudeh hkrati pomeni pri njih nepojasnjenost.
Hah, šarlatanski stoplak vedno bolj tone (tako kot v drugi temi, kjer se tudi ne zaveda, kaj piše in terja :lol: ). Očitno se zgolj sam ne zaveda, da trdi, da čudnost pomeni nepojasnjenost. Še bolj eksplicitna trditev v zvezi s tem z njegove strani:
Shrink, na zelo zvit način si se izognil vsebini debate, zate je kvantna fizika ta problem že "povsem pojasnila", samo da se še ti ne sanja zakaj se narava tako čudno vede.
Slika
Veliko je mešancev med onimi in tabo, ki pa mogoče trdijo da jim je čudno in povsem pojasnjeno.
Narobe: kvantno mehanski pojavi (kot je kvantna prepletenost) zame niso čudni in so povsem pojasnjeni. Ti pa si - jasno - tipičen mešanec cocktail-party filozofa in šarlatana. Slika
To boš moral sam preveriti na terenu.
Ah, ne, je že preveril tisti študent, ki si ga navedel. Slika
Da pa se ne boš mučil, pa so tudi Nobelovci kaj na to temo rekli :Feynman je dejal, da tisti, ki pravi, da razume kvantno mehaniko, je lažnjivec.
Ah, ah, ah, šarlatanski stoplak očitno ne ve, da ta citat (v originalu: "On the other hand, I think I can safely say that nobody understands quantum mechanics.") iz knjige "The Character of Physical Law" zgolj služi za to, da pomiri bralca, preden mu bo skušal razložiti nevsakdanje značilnosti kvantne teorije, za katere ne more ponuditi analogij iz vsakdanjega življenja. Feynman je s tem želel pomiriti ravno take laike, kot je stoplak, ki pričakujejo intuitivne razlage na osnovi analogij iz klasičnega sveta. Da se šarlatanski stoplak ne bo mučil:
Feynman_Character_p129.jpg
Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink !
Feynman in ostali podobni so mene in ostale že zdavnaj pomirili. Z tem kar pišeš boš prestrašiš ves laični in ostali narod, ker lahko zaradi tvojega tolikokrat napisanega čuda »povsem pojasnenosti« razumejo da nam tako ali tako ni nič ostalo, ker je že vse povsem pojasnjeno.
Shrink, a brez strahu. Samo Zokiji in podobni bodo zmedeni in prestrašeni, ostali ki že uporabljajo internet pa bodo kar hitro pomirjeni in ne bodo postavljali neprijetnih vprašanj.
Shrink si pa me že povsem prepričal, da ti trdno verjameš v povsem pojasnenost, zato pojdi tja, kjer menijo, da je res vse povsem pojasneno, in ne postavljajo neprijetnih vprašanj ampak samo ponavljajo.
Ne vem kako je tebi kvantna fiziki lahko povsem pojasnjena, ko pa še tako ali tako ne vemo iz čega so delci, kaj valuje, kaj je naboj, …kaj…. in kako… Verjetno tudi ti hodiš skozi več vrat hkrati zato ti predlagam da se preseliš na tebi primerne debate: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?p=169261
Ne jezi se, pa saj si sam začel:
shrink napisal/-a:stoplak, nisi ravno kvalificiran, da bi karkoli razlagal, zato je bolje, da se vzdržiš monologov na tem forumu.
Mene si povsem prepričal v tvojo kvalifikacijo, saj že znaš uporabljati argumente kot so smeške, šarlatann in druga mašila, kar sicer ni monolog ampak povsem prepričljiv sebilog.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a shrink »

stoplak napisal/-a:Feynman in ostali podobni so mene in ostale že zdavnaj pomirili.
Nič ne kaže, da si pomirjen, saj sicer ne bi po šarlatansko nakladal, da kvantna fizika ne pojasnjuje stvari in terjal, da se kvantna "čuda" pojasnjujejo klasično. Seveda je tudi jasno, da nisi bral Feynmana (še posebej ne njegovih predavanj iz kvantne fizike), sicer ne bi tako praznih razdiral na tem forumu. Slika
Z tem kar pišeš boš prestrašiš ves laični in ostali narod, ker lahko zaradi tvojega tolikokrat napisanega čuda »povsem pojasnenosti« razumejo da nam tako ali tako ni nič ostalo, ker je že vse povsem pojasnjeno.
Nikakor, šarlatanski stoplak, laiki so lahko samo prestrašeni s strani takih šarlatanov, kot si sam, in zato je take šarlatane potrebno ustrezno razkrinkati. Slika
Shrink, a brez strahu. Samo Zokiji in podobni bodo zmedeni in prestrašeni, ostali ki že uporabljajo internet pa bodo kar hitro pomirjeni in ne bodo postavljali neprijetnih vprašanj.
Nikakor, strah je lahko zgolj šarlatane, ki so na tem forumu deležni šibe in posmeha. Slika
Shrink si pa me že povsem prepričal, da ti trdno verjameš v povsem pojasnenost, zato pojdi tja, kjer menijo, da je res vse povsem pojasneno, in ne postavljajo neprijetnih vprašanj ampak samo ponavljajo.
Ne, očitno te nisem, če še vedno ponavljaš svoje šarlatanske mantre, svojevrstna ironija pa je, če nekdo drugim očita repetitivnost, a povsem enak post objavi še v drugi temi:

viewtopic.php?p=64918#p64918

Bi bilo bistveno bolje, če bi spet preklopil na mikija.

Slika Slika Slika Slika Slika
Ne vem kako je tebi kvantna fiziki lahko povsem pojasnjena, ko pa še tako ali tako ne vemo iz čega so delci, kaj valuje, kaj je naboj, …kaj…. in kako…
In šarlatanski stoplak razpreda o ponavljanju, ko pa sam neprestano ponavlja:

"Kaj in iz čega je temna snov, materija, antimaterija, naboj, kvantna prepletenost....o tem razpravljam." viewtopic.php?p=64796#p64796

"Neintuitivna razlaga je zgolj posledica neznanja. Ko bomo vedeli iz čega so delci, kaj je naboj, masa ...., bo naenkrat postalo vse jasno, logično in neintuitivno." viewtopic.php?p=64851#p64851

"Pa smo spet pri logični posledici nepoznavanja temeljev, iz čega je delec, kaj je masa ..." viewtopic.php?p=64854#p64854

Saj je jasno, iz "čega" izhajajo stoplakova nakladanja; iz neznanja. Slika
Verjetno tudi ti hodiš skozi več vrat hkrati zato ti predlagam da se preseliš na tebi primerne debate: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?p=169261
Naj raje šarlatanski stoplak "potraži" kakšno literaturo iz kvantne mehanike; morda bo razumel, zakaj gre elektron skozi dve reži hkrati in se bo tako lahko vrnil nazaj na ta forum, saj njegovo dosedanje oglašanje sodi na poljudno-šarlatanski forum. Slika
Ne jezi se, pa saj si sam začel:
shrink napisal/-a:stoplak, nisi ravno kvalificiran, da bi karkoli razlagal, zato je bolje, da se vzdržiš monologov na tem forumu.
Seveda se spodobi ponoviti:

stoplak, nisi ravno kvalificiran, da bi karkoli razlagal, zato je bolje, da se vzdržiš monologov na tem forumu.

Slika
Mene si povsem prepričal v tvojo kvalifikacijo, saj že znaš uporabljati argumente kot so smeške, šarlatann in druga mašila, kar sicer ni monolog ampak povsem prepričljiv sebilog.
Narobe: šarlatani si zaslužijo zgolj šibo in posmeh, naj pa ponovim tipični šarlatanski "sebilog":
Ne vem kako je tebi kvantna fiziki lahko povsem pojasnjena, ko pa še tako ali tako ne vemo iz čega so delci, kaj valuje, kaj je naboj, …kaj…. in kako…
Kaj in iz čega je temna snov, materija, antimaterija, naboj, kvantna prepletenost....o tem razpravljam.
Neintuitivna razlaga je zgolj posledica neznanja. Ko bomo vedeli iz čega so delci, kaj je naboj, masa ...., bo naenkrat postalo vse jasno, logično in neintuitivno.
Pa smo spet pri logični posledici nepoznavanja temeljev, iz čega je delec, kaj je masa ...
Slika Slika Slika Slika Slika

stoplak
Prispevkov: 666
Pridružen: 25.7.2012 18:15

Re: Nelokalnost

Odgovor Napisal/-a stoplak »

Shrink !
stoplak napisal/-a:Shrink !
Feynman in ostali podobni so mene in ostale že zdavnaj pomirili. Z tem kar pišeš boš prestrašiš ves laični in ostali narod, ker lahko zaradi tvojega tolikokrat napisanega čuda »povsem pojasnenosti« razumejo da nam tako ali tako ni nič ostalo, ker je že vse povsem pojasnjeno.
Shrink, a brez strahu. Samo Zokiji in podobni bodo zmedeni in prestrašeni, ostali ki že uporabljajo internet pa bodo kar hitro pomirjeni in ne bodo postavljali neprijetnih vprašanj.
Shrink si pa me že povsem prepričal, da ti trdno verjameš v povsem pojasnenost, zato pojdi tja, kjer menijo, da je res vse povsem pojasneno, in ne postavljajo neprijetnih vprašanj ampak samo ponavljajo.
Ne vem kako je tebi kvantna fiziki lahko povsem pojasnjena, ko pa še tako ali tako ne vemo iz čega so delci, kaj valuje, kaj je naboj, …kaj…. in kako… Verjetno tudi ti hodiš skozi več vrat hkrati zato ti predlagam da se preseliš na tebi primerne debate: http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?p=169261
Ne jezi se, pa saj si sam začel:
shrink napisal/-a:stoplak, nisi ravno kvalificiran, da bi karkoli razlagal, zato je bolje, da se vzdržiš monologov na tem forumu.
Mene si povsem prepričal v tvojo kvalifikacijo, saj že znaš uporabljati argumente kot so smeške, šarlatann in druga mašila, kar sicer ni monolog ampak povsem prepričljiv sebilog.
Shrink, ker te je moj prispevk tako razburil, da se sedaj že zaletavaš v zaprta vrata ti predlagam pomiritev : http://www.zurnal24.si/ce-bi-trdil-da-l ... nek-171061

Odgovori