Perpetum mobille

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Marvin

Perpetum mobille

Odgovor Napisal/-a Marvin »

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj za fizike, energetike, kemike...

Gorilne celice (Fuel Cells) delujejo na principu spajanja vodika in kisika. Na podlagi reakcije se proizvaja električna energija, čista voda (H2O) in toplota.

Sončne celice proizvajajo električno energijo, ki jo lahko uporabimo za elektrolizo vode ter tako pridobimo H in O2. Sončna eng. je brezplačna, izkoristek sončnih celic pa je nižji od gorilnih celic, zato se uporabi le za potrebe elektrolize.

Z iskoristkom sonca in vode pridobivamo električno energijo in vodik (gorivo prihodnosti).

Ali so moje predpostavke realne in zakaj ni tega še nihče izvedel? :?

pomorstvo
Prispevkov: 2
Pridružen: 10.6.2003 12:05
Kraj: OŽBALT OB DRAVI
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a pomorstvo »

Jaz sem pa razmišljal še o eni bolj nori ideji kako ustvariti perpetum mobile. Morje je slano in za elektrolizo potrebujemo slano vodo. Na ladji ali pa na morskem objektu bi imeli napravo za pridelovanje vodika s pomočjo elektrolize. Nakar bi pridobljen vodik vodili do motorja, ki bi poganjal generator. Del ekektrike ki jo je proizvedel generator bi spet uporabli za za elektrolizo in tako bi dobili stalen krog. Nisem kemik ali fizik da bi vedel če to deluje tudi probal še nisem, to je pač samo ena izmet mojih idej :oops: :idea:

pipo

Odgovor Napisal/-a pipo »

Ne bo šlo. Energijo, ki bi jo vložil v elektrolizo, bi bilo več, kot bi jo kasneje dobil s spajanjem vodika in kisika. Pa smo tam. Tale stvarca ne bo šla. :oops:

marvin

Odgovor Napisal/-a marvin »

že res, da porabiš več energije pri elektrolizi kot jo pridobiš s spajanjem vodika in kisika. A ta problem je rešljiv s sončno energijo. Prav tako pa ob spajanju O in H pridobivamo še vodo, ki se lahko potencialno uporablja za namakanje (hidroponični sistem). Količina vodika je torej odvisna le od moči solarnih celic, količina električne energije in vode pa od moči energijskih celic.

tasha
Prispevkov: 4
Pridružen: 10.8.2003 2:02
Kraj: here! but where here is...?

Odgovor Napisal/-a tasha »

vsi kij jih propentium mobile zanima naj si ogledajo ta ink...zanimivo:
http://www.geocities.com/RainForest/5832/indexs.html

quentaa

////////////////////////////////////////////////////////////

Odgovor Napisal/-a quentaa »

Pipo ima prav.

Gost

Re: Perpetum mobille

Odgovor Napisal/-a Gost »

Marvin napisal/-a:Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj za fizike, energetike, kemike...

Gorilne celice (Fuel Cells) delujejo na principu spajanja vodika in kisika. Na podlagi reakcije se proizvaja električna energija, čista voda (H2O) in toplota.

Sončne celice proizvajajo električno energijo, ki jo lahko uporabimo za elektrolizo vode ter tako pridobimo H in O2. Sončna eng. je brezplačna, izkoristek sončnih celic pa je nižji od gorilnih celic, zato se uporabi le za potrebe elektrolize.

Z iskoristkom sonca in vode pridobivamo električno energijo in vodik (gorivo prihodnosti).

Ali so moje predpostavke realne in zakaj ni tega še nihče izvedel? :?

Je ze bilo izvedeno... leta pred tvojim postom.
http://www.bmwworld.com/models/750hl.htm

Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

Mal napačen naslou teme ker zgoraj opisana naprava ne pride niti blizu definidiji perpetum mobile.

Je pa tudi povsem nemogoč ker 1 zakon termodonamike deluje zagotovo

Uporabniški avatar
Che
Prispevkov: 48
Pridružen: 13.1.2004 17:40
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Che »

kaj je preppetum mobile

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

Perpetuum mobile je stroj, ki bi deloval nespremenjeno neskončno dolgo časa brez kakršnihkoli izgub in brez zunanjega vira energije.

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

Je nekaj kar človek nikoli ne bo znal narediti 8)
Temu pa se najbolj približa in verjetno tudi je celotno stvarstvo in še tisto, ki ne obstaja - torej vse kar je. Lahko kaj takega človek sploh opiše z besedami? :?:

Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

Odgovor Napisal/-a uros »

ampak a ni že vrtenje zemlje okrog sonca perpetuum mombile? res je da se bo enkrat to končalo, ko bo soncu nastopil čas "smrti", ampak vendarle, a ni vsaj teoretično možno, da če mamo dve veliki telesei v vakuumu in zavrtimo eno okoli druge, da se bo stvar vrtela večno, saj vendar gravitacija ne bo ponehala. ha?
za perpetuum mobile more bit neka sila stalna in gravitacija to je...
alo?

genion
Prispevkov: 247
Pridružen: 13.4.2003 17:25
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a genion »

V vesolju ni možen perpetum mobile, ker imamo vedno stranski produkt dela - toploto, ki pomeni izgube.

Uporabniški avatar
uros
Prispevkov: 94
Pridružen: 13.4.2003 14:49

Odgovor Napisal/-a uros »

kje so v mojem primeru izgube?

nekdo16

((:

Odgovor Napisal/-a nekdo16 »

naki bi me zanimila ali bi lahko naredili peprpetomobile na taki osnovi
jedra vodika bi zlivali (fuzija) tako bi dobivali vse težje elemente
nato pa bi dobilu uran s katerim pa bi sprožili (atomsko eksplozijo)
in dobili bi zopet lažje elemente in to bi zgledalo kot nekak krog(_
vem da je ideja precej odtrgana zanima pa me zakej nebi delovala

Odgovori