Čas je matematična količina?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

Zato je tudi čas, kot del matematičnega modela hkrati tudi realen.
...............................................................................................

seveda čas je realen,čas existira v vesolju, ampak spremembe se ne dogajajo v času.....čas je le njihovo zaporedje :D
se pravi matematična realnost

prostor v katerem se spremembe dogajajo pa je fizikalna realnost.......got it ?

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a qg »

TimeEinstein napisal/-a:Zato je tudi čas, kot del matematičnega modela hkrati tudi realen.
...............................................................................................

seveda čas je realen,čas existira v vesolju, ampak spremembe se ne dogajajo v času.....čas je le njihovo zaporedje :D
se pravi matematična realnost

prostor v katerem se spremembe dogajajo pa je fizikalna realnost.......got it ?
Mislim, da te že razumem kako ti razumeš, samo tistega, kar sem ti dal prebrati, nisi prebral. Za začetek, premalo obvladaš tudi specialno teorijo relativnosti, ker trdiš, da je vesolje evklidski prostor. Oziroma nočeš jo razumeti, ker si prepričan v svojo intuicijo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:Zato je tudi čas, kot del matematičnega modela hkrati tudi realen.
...............................................................................................

seveda čas je realen,čas existira v vesolju, ampak spremembe se ne dogajajo v času.....čas je le njihovo zaporedje :D
se pravi matematična realnost

prostor v katerem se spremembe dogajajo pa je fizikalna realnost.......got it ?
Vsi so v zvezi s tabo in tebi podobnimi že davno dojeli:
The problem lies with people like amrit /.../ who have been around forever but still post a million stupid new topics. The lack of administration seems to encourage them to higher levels of idiocy.
:lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

qg napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:Zato je tudi čas, kot del matematičnega modela hkrati tudi realen.
...............................................................................................

seveda čas je realen,čas existira v vesolju, ampak spremembe se ne dogajajo v času.....čas je le njihovo zaporedje :D
se pravi matematična realnost

prostor v katerem se spremembe dogajajo pa je fizikalna realnost.......got it ?
Mislim, da te že razumem kako ti razumeš, samo tistega, kar sem ti dal prebrati, nisi prebral. Za začetek, premalo obvladaš tudi specialno teorijo relativnosti, ker trdiš, da je vesolje evklidski prostor. Oziroma nočeš jo razumeti, ker si prepričan v svojo intuicijo.
jaz SR razumem zelo dobro.....glej članek na priponki
sam ti ne razumeš da je čas ki ga merimo z urami v SR le matematična dimenzija :D
X4 = ict to jasno pove

X1, X2, X3 so fizikalne dimenzije.....
X4 je pa MATEMATIČNA

PS shrink dokler se ne boš začel ukvarjati s temo ne bom več komuniciral s tabo...teh tvojih babjih čenč mam pun kufer.... :twisted:
Priponke
New Insights in SR.pdf
novi poglede na SR
(130.77 KiB) Prenešeno 96 krat

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a Motore »

TimeEinstein napisal/-a:PS shrink dokler se ne boš začel ukvarjati s temo ne bom več komuniciral s tabo...teh tvojih babjih čenč mam pun kufer....
Mi imamo pa tvojih šarlatanskih nakladanj poln kufer. Lahko prosim spokaš?!

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a qg »

TimeEinstein napisal/-a:jaz SR razumem zelo dobro.....glej članek na priponki
sam ti ne razumeš da je čas ki ga merimo z urami v SR le matematična dimenzija :D
X4 = ict to jasno pove

X1, X2, X3 so fizikalne dimenzije.....
X4 je pa MATEMATIČNA
Dobro bi bilo, da bi govoril malo relativno, recimo "najina mnenja se ne ujemata" je bolje kot "ti ne razumeš".
Za X4=ict sem ti povedal,
a. Lahko obrnemo da imajo koordinate X1 = ix, X2 = iy, ...
b. imaginarna razdalja med dvema dogodkoma v STR pomeni, da s svetlobo ni možno prenesti signala, ne pa da čas fizikalno ne obstaja.

2. Če trdiš, da je vesolje evklidsko, se to ne ujema z STR.

Kaj je matematično in kaj fizikalno, sem ti že pravil. Vendar recimo, makroskopsko materijo definiramo kot kontinumsko, mikroskopsko, kot sestavljeno iz atomov. Recimo, da je to makroskopsko samo matematični model. (A je tudi fizikalni) Vendar, čas skoraj nima svoje mikro karakterja. Razen, da je kvantiziran, vendar to ne moti makroskopsih računov, da ne bi mogli reči, da ni fizikalen.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:PS shrink dokler se ne boš začel ukvarjati s temo ne bom več komuniciral s tabo...teh tvojih babjih čenč mam pun kufer.... :twisted:
To niso nobene "čenče", šarlatanski tehtalec črvjih duš, to je dejstvo: vsepovsod te imajo za šarlatana brez kvalifikacij in to niso neka osebna mnenja, ampak konstatacija dejanskega stanja, ki je zlahka preverljivo, kot je npr. preveril tale uporabnik:

AlphaNumeric napisal/-a:Wow, even for PhysOrg that's pretty poor quality reporting, seeing as Amrit is a wacko. Anyone who has seen him post on PhysForums will know he's 3 sandwiches short of a picnic in terms of his work. His 'papers' (and I use that in the vaguest possible meaning of the word!!) are available on the crank version of ArXiv, ViXra.org. At least one of his 'papers' is just 2 pages long, including title, abstract and what little references he gives. 2 pages? I'd link to it but the vixra search engine isn't working for me for some reason. The fact the article refers to him as a 'scientist' is doing a disservice to everyone who can legitimately call themselves a scientist.

There's already plenty of discussion online as to whether Physics Essays is a crank journal (or at the very least a terrible one) and if Amrit has got a 'paper' there then I guess that is the final nail in that particular coffin. :lol:
in
AlphaNumeric napisal/-a:
I'm all for disregarding the thought that there is such a move afoot.
Where did I say that? I said that Amrit's work is exceedingly poorly written and its an extreme stretch to call him anything close to scientist.

Asking questions about the nature of the 'fabric' of space-time, even questioning whether viewing it anything like GR does, are perfectly valid. I've seen seminars by people questioning things like "Is quantum field theory really the path to understanding the subatomic?", I'm not averse to new ideas. What I am averse to is the reporting of poorly written, ill explained, partly incoherent nonsense in a questionable journal as if it is just as credible as anything else.

Here is a link to one of his 'papers'. In the abstract it makes bold claims about introducing "density/curvature of quantum space". Tell me, do you think it does? Do you think it provides "shows that mass diminished density of timeless quantum space and this change generates gravitational motion", as it claims in the conclusions? Take a look at the PhysOrg discussion under the article, where Amrit weighs in. He fails to provide coherent justification for his claims and repeats his obsession with the \(x^4=ict\) change of variables sometimes used in physics. He doesn't like the non-Euclidean nature of relativity, but he doesn't understand it and he ignores it's more experimentally valid than the Euclidean point of view. Some of his poor communication can be put down to English not being his first language but that only goes so far. He's been repeating the same paragraph or so of views for the half decade I've seen him around.

Simply because something is claimed in the abstract and repeated in the conclusions of something typed up in the format typically used by legit papers doesn't mean it is legit. A slightly ironic thing in another of his documents is the final reference. He misquotes the reference of the paper as "Buhusi C.V., Meck W.H., What makes us thick?". Yes, what does make him thick..... :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a shrink »

qg napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:jaz SR razumem zelo dobro.....glej članek na priponki
sam ti ne razumeš da je čas ki ga merimo z urami v SR le matematična dimenzija :D
X4 = ict to jasno pove

X1, X2, X3 so fizikalne dimenzije.....
X4 je pa MATEMATIČNA
Dobro bi bilo, da bi govoril malo relativno, recimo "najina mnenja se ne ujemata" je bolje kot "ti ne razumeš".
Za X4=ict sem ti povedal,
a. Lahko obrnemo da imajo koordinate X1 = ix, X2 = iy, ...
b. imaginarna razdalja med dvema dogodkoma v STR pomeni, da s svetlobo ni možno prenesti signala, ne pa da čas fizikalno ne obstaja.
Rekel sem ti že, da "b." nima zveze z "a.", kajti lahko definiramo četverce brez uporabe imaginarnih števil.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a qg »

shrink napisal/-a:
qg napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:jaz SR razumem zelo dobro.....glej članek na priponki
sam ti ne razumeš da je čas ki ga merimo z urami v SR le matematična dimenzija :D
X4 = ict to jasno pove

X1, X2, X3 so fizikalne dimenzije.....
X4 je pa MATEMATIČNA
Dobro bi bilo, da bi govoril malo relativno, recimo "najina mnenja se ne ujemata" je bolje kot "ti ne razumeš".
Za X4=ict sem ti povedal,
a. Lahko obrnemo da imajo koordinate X1 = ix, X2 = iy, ...
b. imaginarna razdalja med dvema dogodkoma v STR pomeni, da s svetlobo ni možno prenesti signala, ne pa da čas fizikalno ne obstaja.
Rekel sem ti že, da "b." nima zveze z "a.", kajti lahko definiramo četverce brez uporabe imaginarnih števil.
Četudi definiramo brez uporabe imaginarnih števil, še vedno je ta primer implicitno zajet v njem, torej vedno je rezultat isti, kot pri imaginarnem primeru.
Pa čeprav to ne bi bilo res, kar trdim, še vedno je lahko mnemonični pripomoček za zapomnjenje.

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

shrink tut če zapišemo X4 = ct, torej brez i
je čas v tej enačbi samo numerični red gibanja fotona v 3D vesoljemem prostoru.
torej MATEMATIČNA KOLIČINA
see file attached :D

shrink imam občutek, da so tvoji možgančki končno začeli obratovati,
bravo, čestitam :wink:

PS Physics Essays, no noben crak journal,
vsi člankiimajo DOI in so v sistemu CROSS REF :shock:
http://phys.org/news/2012-04-physicists ... space.html
Priponke
Time is a mesuring system derived from...pdf
Plankov čas kot osnovna enota numeričnega reda sprememb, i.e. gibanja je izpeljan iz svetlobne hitrosti
(61.62 KiB) Prenešeno 104 krat

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:shrink tut če zapišemo X4 = ct, torej brez i
je čas v tej enačbi samo numerični red gibanja fotona v 3D vesoljemem prostoru.
torej MATEMATIČNA KOLIČINA
Samo v glavi šarlatanskega tehtalca črvjih duš. :lol:
see file attached
Šarlatanskih zmazkov ne prebiram. :lol:
shrink imam občutek, da so tvoji možgančki končno začeli obratovati,
bravo, čestitam :wink:
Narobe, tehtalec črvjih duš: moji možgani delujejo vselej enako in še vedno zaznavajo tvojo šarlatansko pojavnost.
PS Physics Essays, no noben crak journal,
vsi člankiimajo DOI in so v sistemu CROSS REF :shock:
http://phys.org/news/2012-04-physicists ... space.html
Aha:
AlphaNumeric napisal/-a:Wow, even for PhysOrg that's pretty poor quality reporting, seeing as Amrit is a wacko. Anyone who has seen him post on PhysForums will know he's 3 sandwiches short of a picnic in terms of his work. His 'papers' (and I use that in the vaguest possible meaning of the word!!) are available on the crank version of ArXiv, ViXra.org. At least one of his 'papers' is just 2 pages long, including title, abstract and what little references he gives. 2 pages? I'd link to it but the vixra search engine isn't working for me for some reason. The fact the article refers to him as a 'scientist' is doing a disservice to everyone who can legitimately call themselves a scientist.

There's already plenty of discussion online as to whether Physics Essays is a crank journal (or at the very least a terrible one) and if Amrit has got a 'paper' there then I guess that is the final nail in that particular coffin. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

shrink ti si takšen teleban da glava boli,
tega tvojega surfanja po netu o meni
in tega sranja o "tehtaslcu duš"
povedal sem velikokrat za kaj gre
imam poln kufer
to je moje zadnje pismo tebi
ne bom se vveč ukvarjal s tabo
ti si čisti PODN :twisted:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

kar se tiče debate na temo čas z ostalimi,
čas seveda obstaja, je realnost,
ki pa nima fizikalnega obstoja kot ga ima na primer materija in vesoljni prostor
čas je le zaporedje fizikalnih sprememb, ki ga merimo z urami
čas je osnovna količina v fiziki
ki pa je le MATEMATIČNA.
razdalja je FIZIČNA
gibanje je FIZIČNO
numerično zaporedje gibanja na razdelji pa je MATEMATIČNO
čas ni materija in ni energija.......
če kdo misli, da ima čas fizikalno existenco pa naj to razloži tu na primeru......rad bi ga slišal :D

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

TimeEinstein napisal/-a:in tega sranja o "tehtaslcu duš"
Če prav razumem, zdaj o sebi praviš, da si drek? No, malo bolj se pa lahko ceniš.
TimeEinstein napisal/-a:kar se tiče debate na temo čas z ostalimi,
čas seveda obstaja, je realnost,
ki pa nima fizikalnega obstoja kot ga ima na primer materija in vesoljni prostor
čas je le zaporedje fizikalnih sprememb, ki ga merimo z urami
čas je osnovna količina v fiziki
ki pa je le MATEMATIČNA.
razdalja je FIZIČNA
gibanje je FIZIČNO
numerično zaporedje gibanja na razdelji pa je MATEMATIČNO
čas ni materija in ni energija.......
če kdo misli, da ima čas fizikalno existenco pa naj to razloži tu na primeru......rad bi ga slišal :D
CENZURA!!!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:shrink ti si takšen teleban da glava boli,
tega tvojega surfanja po netu o meni
in tega sranja o "tehtaslcu duš"
povedal sem velikokrat za kaj gre
imam poln kufer
to je moje zadnje pismo tebi
ne bom se vveč ukvarjal s tabo
ti si čisti PODN :twisted:
A, dej nehi, no, ti si de facto:

- vsepovsod spoznan za šarlatana brez kvalifikacij
- tehtalec črvjih duš
- presedel vsem, t.j., te imajo vsepovsod "poln kufer"
- takoj kjerkoli, kjer si se pojavil, izkazal svoj "PODN" nivo obnašanja
- nevreden, da bi se kdo ukvarjal s tabo v strokovnem smislu, ker si pač neizobražen in strokovno podhranjen in ti je mesto zgolj v šarlatanskih logih
:lol:

Odgovori