Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:V Kreftovih komentarjih vidim argumente, ki izpodbijajo Goldacreove trditve in verodostojnost njegove knjige, ne vidim pa (drugod) argumentov, ki bi izpodbijali Krefta.
Ne vidiš drugod? Kje? Si pogledal v Pionirski list?
Recimo v tvojem kvaziflozofskem nakladanju, ki sledi. :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a: Ja, saj nihče ne zanika svobodne volje. Kar pojdi k padarju, ko boš resno zbolel, nihče ti ne brani! Pošlji svojega sina/hčer k zdravilcu, ko dobi hudo infekcijo, zboli za meningitisom, ali drugo smrtno otroško boleznijo, ki jo uradna medicina zdravi rutinsko!
Temu ti praviš »svobodna volja ? Človekove pravice«?

Pretiravaš! Zelo pretiravaš, ko daješ nasvete zame in vpletaš še družino. Primer Nekrep ti lepo nakaže, da smo vsi zmotljivi. Aroganca pa je nedopustna ! (Sebičnost in Nadutost)
Čovekove pravice so, da se lahko čovek sam odloči kam bo šel po pomoč. Tvega namreč edino kar res ima: ŽIVLJENJE !
V čem pretiravam, če smem vprašati? In nobenih nasvetov ne delim ne tebi, še manj pa tvoji družini, skušal sem ti le ponazoriti, kam v tem kontekstu pripelje »svobodna volja«.
Pretiravaš, ko za primere navajaš očitne diagnoze, kjer se natačno ve, kaj in kako ! Tu se seveda globoko strinjava. Vendar pa obstajajo ljudje, ki nebi mislili tako. Kaj z njimi ?
Ali jih moramo prisiliti, da sprejmejo terapijo ?

Ja, Vojko temu, da se človek lahko sam odloči in tvega življenje, pravim človekove pravice ! To je zagotovo eden od temeljev, pa naj se sliši še tako čudno !
Tudi svobodna volja je zraven, odloča se vsaj o dveh poteh !

Klicaji v povedih, pa nakazujejo na POZIV. Zame poziv k nesmislu !
Vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Še 50 let nazaj, so bili črnici manj vredna rasa! Kakih 200 let nazaj pa sužnji ! To je bilo potrebno podkrepiti z metodami!
Prvi stavek ne drži. Moral bi napisati: Še 50 let nazaj, so BELCI MENILI, da so črnici manj vredna rasa!

Ostalo so zgodovinska dejstva.
Tukaj si zadel bistvo mojega besa ! Leporečje ne omili stvari. Tako so črnci to izkušali, doživljali z vsemi grozotami (pika). Samo zato, ker smo mi bili (smo še) tehnološko močnjejši.
Drugačnost je bila izrazita, tako izrazita, ČRNO : BELO.

Vsa nakladanja, o kulturi, primitivnosti,IQ, zavesti itd. so pripelja tako daleč; do evgenike. (antropometrija).

Tvoj popravek "belci" je všečen. Vendar so prav nekateri "belci" pripeljali stvari tako daleč, da so danes stvari precej drugačne. (Kongo!)

Torej je popravek lahko celo žaljiv.

Sprašuješ iz katere perspektive gledam jaz, ko opisujem grozote, ki so jih doživljali ljudje izpred 200 let ? Poskušam se postaviti v ljudi, ki so to doživljali. Ne gre, ker je preveč grozno in boleče. :cry:
Zato samo površno opisovanje, Vojko ! Enako velja za religijo, da ne bo pomote.

Vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Vojko, jaz ne dokazujem ničesar v tem kontekstu, čeprav mi žal lepo gre, tole dokazovanje.
Pri »dokazovanju ničesar« ti torej »žal lepo gre, tole dokazovanje«??? Kaj je to kakšna kubistična šala, katere poanta mi je ušla? Če je, ti ni uspela.
Vojko, res sem te iskreno vesel. Tako, kot me ti spravljaš v začudenja in smeh, me dolgo že ni nobeden. Kubistična šala ! :shock: :D Ta je dobra, res dobra. Hvala, Vojko si mi polepšal dan.

Dovoli, da ti zaželim zdravje v letu 2013 (in naprej, vse do konca) ter veliko pričakovanj in nekaj od teh se ti naj tudi uresničijo v letu 2013.

Uporabniški avatar
bargo

Problemi: Ker moje sobe, povsem običajne sobe, ne moreš obravnavti kot idealen sistem. Ni kocka v kateri so zgolj molekule zraka.
Je notri še nekaj praha, pa nekih drugih delcev, pa kakšna mačja dlaka, katero prepih v sobi premetava sem ter tja, bi se našla.
Tudi pritisk in temperatura niso v vseh delih sobe enaki, pa še nenehno se spreminjajo. O joj, kaj pa pišem, saj tebi je to irelevantno.
Verjetnost je pač treba izračunat, pustmo zdaj malenkosti, te bomo (tako kot ponavadi v znanosti) zanemarili.

Shrink: No, zadnja poved je tipično kvazifilozofsko nakladanje, tisto pred tem pa zgolj kaže na analfabetizem kvazifilozofa, ki pač ne ve, kako se opisuje/modelira stvari v fiziki.

Motore: Sem mogoče edini, ki težko razume določene stavke od uporabnika bargo?

Vojko : Shrink in motore, zakaj Bargo-ta vlečeta za ušesa; zakaj mu preprosto ne povesta, da je bila propozicja v= 1dm*3?
V ta volumen pa gre mucho, mucho molekul...Res se mi je zasmilil, čeprav moram priznati, da je zelo zabavno...

Bargo : Verjetnost, da so se zbrale ali verjetnost, da se zadušiš ? Tisti podatki o idealnem plinu, hitrosti molekul itd., sploh niso upoštevani v predlagani enačbi, da se zadušiš !
4. SE ZADUŠIŠ je trajanje, mora biti vključen ČAS !

Če zmanjšam volumen sobe samo za malo, dobim mucho drugačen rezultat! Moje dušenje je veliko bolj odvisno od velikosti sobe, kot pa od kaotičnega gibanja molekul!
Pa ja no, SHRINK ! To vsi vemo.

Shrink: Hah, bargo, ti tvoji zadnji posti jasno kažejo, kakšen fizikalni analfabet si. Če bi upošteval nasvet in vzel v roke učbenik, bi vedel, zakaj idealni plin,
zakaj binomska porazdelitev (iz katere izhaja enačba) itd.

Problemi: to pa je čista hermenevtika - ne obremenjuj se kaj Bargo misli, pravi, piše. Razmisli, kaj ti lahko "izvlečeš" iz njegovega pisanja. Ti ustvarjaš tekst in ne avtor teksta.

Motore: Povedati se da jasno, direktno, z metaforami, analogijami, itd. Ampak bargo govori o več stvareh hkrati in še kar bi lahko povedal jasno in direktno se za
ta pristop le stežka odloči. Jaz se poglobim in razmislim o vsakem tekstu in že časa za razmišljat o jasno povedanih mi zmankuje, kaj pa šele da bi bargove prevajal.

Bargo : Shrink ! Si mojster ocenjevanja in še reprezentativnosti. Uff, da ne pozabim učinkovitega cinizma omeniti.
Povezanost, asociacije, metoda dobre volje, spoznavanje in zabavanje, ti pa niso tuje. Ja, pa zavedanje in prepoznavanje ter usmerjanje, ne smemo pozabiti.
Detaili so pa itak zmeraj problem.

Forumaši, zgoraj je nekako moj pogled, na naše debate, ki so res kvazifilozofske, kot pravi Shrink. So pa zanimive, zabavne in polne življenja. Mogoče bi morali vsi upoštevati zaključek, ene od debat,
da nas duši velikost sobe ter Romanovo sporočilo, da smo včasih preveč racionalni.

Predavalnice so veliko večje in tam je veliko zavestnih, razmišljajočih struktur. Dušenje je manjše, vendar ne zaradi velikosti, zdi se mi, da zaradi odnosov med ljudmi, ki jih je potrebno upoštevati.

Problemi so resnično problemi. Potrebno je veliko energije in prepoznavanja vložiti v vso to izrazoslovje, da prepoznaš in spoznaš drugačnost v enakosti ali enakost v drugačnosti.

Hvala Problemi, se je splačalo in se splača. Kot je že Vojko povedal, se opravičujem še sem koga prizadel zagotovo ni bilo namenoma. Bilo je zanimivo, zabavno in poučno. Hvala.

Vse dobro v letu 2013 !

problemi

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a: :lol:
:lol:

problemi

bargo napisal/-a:Vse dobro v letu 2013 !
Bargo, tudi tebi, in seveda vsem ostalim, vse dobro.

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Pretiravaš, ko za primere navajaš očitne diagnoze, kjer se natačno ve, kaj in kako ! Tu se seveda globoko strinjava.
Vendar pa obstajajo ljudje, ki nebi mislili tako. Kaj z njimi ?
Ali jih moramo prisiliti, da sprejmejo terapijo ?
Sploh ne; naj kar gredo k zdravilcu. Ko jih bo pošteno zvilo, bodo že cvileč pritekli k zdravniku (pogosto prepozno!) :lol:
Ja, Vojko temu, da se človek lahko sam odloči in tvega življenje, pravim človekove pravice !
Seveda, jaz tudi. Ali je kdo temu oporekal? :lol:
To je zagotovo eden od temeljev, pa naj se sliši še tako čudno !
Zagotovo. Zakaj pa naj bi se slišalo čudno?
Vedno je »svobodna volja je zraven«. Svobodna volja je zraven tudi ko nekdo skoči na glavo v prazen bazen. Govorim o racionalni izbiri.
Niti približno! Mišljeno je kot eksemplarna poved. Zame pa je tvoja interpretacija nesmisel. :lol:
Tukaj si zadel bistvo mojega besa ! Leporečje ne omili stvari. Tako so črnci to izkušali, doživljali z vsemi grozotami (pika). Samo zato, ker smo mi bili (smo še) tehnološko močnjejši.
Drugačnost je bila izrazita, tako izrazita, ČRNO : BELO.
Vsa nakladanja, o kulturi, primitivnosti,IQ, zavesti itd. so pripelja tako daleč; do evgenike. (antropometrija).
Sama profana in oguljena dejstva. Ali je kdo zanikal, da »so črnci to izkušali, doživljali z vsemi grozotami«? Jaz sem samo zavrnil tvojo nevzdržno trditev, da so »50 let nazaj bili črnci manj vredna rasa«. Bili so rasa kot so danes, samo belci so jih percipirali drugače. To nima niti indirektne zveze z njihovim trpljenjem.
Tvoj popravek "belci" je všečen. Vendar so prav nekateri "belci" pripeljali stvari tako daleč, da so danes stvari precej drugačne. (Kongo!)
Ja, seveda! Kdo pa drugi? Saj niso imeli Aborigini o črncih rasističnih predstav! :lol:
Torej je popravek lahko celo žaljiv.
Kaj pa nakladaš? Velja ravno obratno; tvoja predstava (»50 let nazaj so bili črnci manj vredna rasa«) je hudičevo žaljiva zanje in ultrarasistična, saj predpostavlja, da so se v borih 50 letih iz Untermensch rase razvili v nam enakopravno! Sprememba se je zgodila samo v glavah belcev.
Sprašuješ iz katere perspektive gledam jaz, ko opisujem grozote, ki so jih doživljali ljudje izpred 200 let ? Poskušam se postaviti v ljudi, ki so to doživljali. Ne gre, ker je preveč grozno in boleče.
Zato samo površno opisovanje, Vojko ! Enako velja za religijo, da ne bo pomote.
Kakšen besedni rizi-bizi pa je spet to? Kakšno »površno opisovanje«? Kaj za hudiča velja »enako za religijo«? O čem ti to? Da se nisi malo izgubil v umetni megli, ki si jo sam ustvaril? :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Vojko napisal/-a: Da se nisi malo izgubil v umetni megli, ki si jo sam ustvaril?
TRDITEV : Meglo si ustvaril s svojimi meglenim besedičinjem in samo tebi lastnimi predstavami določenih uporabljenih terminov.
Z post-festum razlaganjem, žal ne bo šlo !

Ob razčiščevanju te tvoje megle, uporabiš metode, ki bi jih moral uporabiti ob navajanju dejstev in formuliranju svojih stališč. Torej na začetku.

Torej greva na začetek. Predlagam tole :

Uradna medicina : Zdravilci

"ki koristi zdravju" : "ne škoduje zdravju"

Tole, kar ti vidiš kot problem, vidim jaz kot priložnost. 1. odpiranje prostora 2. reguliranje, nečesa kar se itak izvaja, vendar brez nadzora ! :x

Na tem mestu, te seveda vprašam: Kaj je zdravje ? Kaj je zdravo ?

Zdi se mi, da boš težko najdel definicijo ZDRAVJA ? Vendar nikoli ne reci nikoli ! Torej Vojko, poteza je tvoja.

Beremo lahko tudi:
Zdravilec
»To so polnoletne fizične osebe, ki imajo pridobljeno najmanj srednjo izobrazbo zdravstvene smeri ali pridobljeno najmanj srednjo strokovno izobrazbo in
opravljen preizkus iz zdravstvenih vsebin, ki jih predpiše minister
, in veljavno licenco, pridobljeno skladno s tem zakonom.«[/b]

Vprašanje zate: Ali je zdravnik tudi zdravilec ?

Kaj če minister predpiše, kot preiskus iz zdravstvenih vsebin, kar vse preiskuse, ki jih opravjajo "pravi medicinci" ?
:oops:
Vojko napisal/-a: Prvič : človek, o katerem govori clip ni »strojnik« (strojni tehnik), ampak inženir (boiler engineer), kar spremeni optiko primerjave.
Se strinjam ! To na tvojo optiko, ki je tendenciozna in zelo subjektivna nima učinka ! Ti ne vidiš očitnega !

Inženir ima več, kot srednjo izobrazbo. Verjetno nima še tistega tvojega meglenega "Schnellkursa" !
Vojko napisal/-a: Drugič : jaz sem govoril o človeku, ki sploh nima naravoslovne izobrazbe (administrator).
Administrator (SSKJ) je tudi tisti, "kdor upravlja". Strojnik, pa lahko upravlja z stroji. Ali ne ?
Govoril si tudi o poslovodji (SSKJ: vodja manjše trgovine !), če sva odkrita. To šele odpira prostor ! To (Poslovodja) je namreč VLOGA v sistemu in ni nujno, da je korelirana z izobrazbo !

Govoril si tudi o veščinah
Vojko napisal/-a: ("bodoči zdravniki dokažejo, da obvladajo tisti minimum veščin")
Hitri prsti, prepoznavanje, .., - veščine še zdaleč ne naredijo zdravnika. Minimalne veščine so potrebne za vsako določeno delo ! Torej je tvoje besedičenje, čisto všečno nakladanje ! (REDUKCIJA v smislu 25 črk in knjiga, se spomniš !)
Vedenje, znanje je tisto, ki primarno določa zdravnika !
Ne vem, če lahko "znanje" enačimo z veščinami ?! Torej morajo, bodiči zdravniki, dokazati bistveno več kot pa samo veščine ! Hecno, ne !
Vojko napisal/-a: Tretjič : v tvoji zgodbi ni govora o »zdravljenju« v običajnem pomenu besede, ampak o izdelavi tehničnega pripomočka za zdravljenje (srca), kar je ogromna razlika.

Moje zgodbe sploh ni bilo ! Je bil samo odziv na tvoj poziv :
Vojko napisal/-a: "Prosim, naj mi nekdo opredeli, kdaj bo administrator, z opravljenim Schnellkursom iz »zdravstvenih vsebin ..."
Do tukaj je samo tvoja zgodba in moj odziv, ter izpoved strojnika izpovedana v video, ki sem ga linkal.

Res je, da je sam izdelal "tehnični pripomoček", kot prepoznaš ti, vendar je soustvarjal celoten proces zdravljenja. Ta nov proces, doseže enak cilj (pacient živi!), je bistveno bolj učinkoviti in kot izgleda, brez stranskih učinkov.

Kakovost življenja pacienta po tem novem procesu (soustvarjenem s strojnikom !) je bistveno drugačna. Farmacija ne služi, zaradi kronične potrebe po zdravilih ! To in še marsikaj drugega si spregledal Vojko !
Vojko napisal/-a: ko smo bolni, pripravljeni plačati kakršnokoli ceno za zdravje. To zdravilci (Farmacija) dobro vedo. In brez zadržkov izkoriščajo.

Ni lepšega, kot vedeti, da brez zdravil umreš ! Postavi se vprašanje za koga JE LEPO in za koga JE LEPŠE ? (če že razbijamo !) :shock:

Sedaj komaj počasi nastaja moja zgodba Vojko. Vidiš ! Namen moje zgodbe, bog ne daj, spremeniti tvoje prepričanje,kvečemu nakazati, zakaj je v prostor "divanjenja" naekrat vstopila beseda MEGLA !

Dober primer je ta tvoja poved in kasneje izmenjava misli:

Vojko : "da ne bi smeli zaupati največje vrednote, ki jo ljudje imamo (zdravja) v roke popolnoma nekompetentnim diletantom "

Bargo :Kdo lahko določa kompetenco v mojem imenu ? Država, šolski sistem ?
Kaj pa svobodna volja ? Človekove pravice ? Zdi se mi, da ima tvoje stališče, globoke korenine v religiji !

Vojko: Ja, saj nihče ne zanika svobodne volje. Kar pojdi k padarju, ko boš resno zbolel, nihče ti ne brani! (NASVET)

Pošlji svojega sina/hčer k zdravilcu, ko dobi hudo infekcijo, zboli za meningitisom, ali drugo smrtno otroško boleznijo, ki jo uradna medicina zdravi rutinsko! (vpletanje družine )

Temu ti praviš »svobodna volja ? Človekove pravice«?

Bargo: Pretiravaš! Zelo pretiravaš, ko daješ nasvete zame in vpletaš še družino .

Vojko : V čem pretiravam, če smem vprašati? In nobenih nasvetov ne delim ne tebi, še manj pa tvoji družini, skušal sem ti le ponazoriti, kam v tem kontekstu pripelje »svobodna volja«.

Bargo: Pretiravaš, ko za primere navajaš očitne diagnoze, kjer se natačno ve, kaj in kako !
Ja, Vojko temu, da se človek lahko sam odloči in tvega življenje, pravim človekove pravice !

Vojko: Niti približno! Mišljeno je kot eksemplarna poved. Zame pa je tvoja interpretacija nesmisel.

Ja mogoče, da so moje interpretacije nesmiselne. Uvajanje novih pojmov v razlage je pa zagotovo tvoj problem.
SSKJ: eksemplaričen : vspodboden ali svarilen zgled

Ja, Vojko, o prvi povedi govoriva: Kar pojdi k padarju, ko boš resno zbolel, nihče ti ne brani! NASVET ?! Poziv ?!
druga poved: Pošlji svojega sina/hčer k zdravilcu, ... (eksemplarična z vpletanjem družine !)

KLICAJ v prvi povedi je problem ! Če bi bila PIKA, bi se verjetno zmazal.

Vse pa si povedal z tole asociacijo: "Kubistična šala". Si res Car, ni kaj !

Izgleda, kot da so (vsa :shock: ) tvoja vprašanja retorična ("Ali je kdo temu oporekal?" , ....).
Problem je, da ne moreš iz sebe, sebe ne uspeš preseči ! Prav je tako, prav to spoštujem: integriteta ! :D

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:
Na tem mestu, te seveda vprašam: Kaj je zdravje ? Kaj je zdravo ?
Zdi se mi, da boš težko najdel definicijo ZDRAVJA ? Vendar nikoli ne reci nikoli ! Torej Vojko, poteza je tvoja
.

Sploh nisem težko »najdel« definicije zdravja. Tule je:

Zdravje predstavlja stanje popolne telesne, duševne in socialne blaginje (po WHO).

Zdravo je tisto, kar ne škoduje zdravju.
Vprašanje zate: Ali je zdravnik tudi zdravilec ?
Vprašanje zate: Ali je profesor tudi učitelj? :lol: (temu se učeno reče: argumentum a maiori ad minus, ampak to je verjetno že izven tvojega kognitivnega polja)
Kaj če minister predpiše, kot preiskus iz zdravstvenih vsebin, kar vse preiskuse, ki jih opravjajo "pravi medicinci" ?
Ali je nekaj, kar je videti kot raca, gaga kot raca, plava kot raca, nese jajca kot raca, iz katerih se izvalijo račke – kaj meniš, je to raca, ali ni? :lol:

Vse ostalo je nakladanje brez vsebine z edinim namenom izogniti se dejstvom. Sapient sat.

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
Vse ostalo je nakladanje brez vsebine z edinim namenom izogniti se dejstvom. Sapient sat.
Se povsem strinjam. Lepše sam (še) ne znam povedati ! :D
Awe Vojko! Morituri te salutant!

Uporabniški avatar
shrink

problemi napisal/-a:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Se povsem strinjam. Lepše sam (še) ne znam povedati ! :D
Awe Vojko! Morituri te salutant!
Zakaj "mrtvi"? :lol:

In ave se piše z enojnim v, ker latinščina dvojnega ne pozna... :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a: Zakaj "mrtvi"? :lol:
8) hm. brez vsebine, bi bilo bolje. :wink:
Samo nimam toliko domišljije, da bi uspel z prvim delom , ki je v angleščini ! :D
Kompozicija, mi je bila všeč ! :oops:

problemi

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:
Hudiča zdaj sem pa zmeden, ali sta dva ali celo več. Eden se namreč že smeji in temu sem se smejal jaz. Kdo se je potem začel smejati meni? Koliko je pravzaprav shrinkov? Če zgolj eden, torej ti, predlagam shrink, da obvestiš administratorje, da ti nekdo krade identiteto. Nekoga sumim, ampak ...

Ti bom tudi sam malce pomagal, tako da bo najbolje, da naredim poskus in počakava, kaj se bo zgodilo:

Uporabniški avatar
shrink

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a::lol:
Hudiča zdaj sem pa zmeden, ali sta dva ali celo več. Eden se namreč že smeji in temu sem se smejal jaz. Kdo se je potem začel smejati meni? Koliko je pravzaprav shrinkov? Če zgolj eden, torej ti, predlagam shrink, da obvestiš administratorje, da ti nekdo krade identiteto. Nekoga sumim, ampak ...

Ti bom tudi sam malce pomagal, tako da bo najbolje, da naredim poskus in počakava, kaj se bo zgodilo:

Saj niti ni važno, koliko je shrinkov: ti kar vse (kolikor jih vidiš) prijavi administratorjem. :lol:

derik

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:Naštej mi, prosim, samo nekaj iz »cele vrste rastlin«, katerih »zdravilnost« je farmakološko in klinično preverjena.
Aspirin, digitalis, opij, kinin.

Odgovori