Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:Aha, seveda, ker jih kvazifilozof pač ni mogel takoj zastaviti. :lol:
Lahko bi, pač nisem ...

Vrniva se k vsebini oziroma k vprašanjem: Na podlagi česa meniš, da ni diplomiral? Si poizvedoval za njim? Zakaj si se v mojem stavku: "kren je diplomiral matematiko na FMF, ta mladi fant je filozofijo poznal toliko, da bi mu lahko zavidal marsikateri diplomant s filozofske fakultete in to tisti z lepimi ocenami." , obregnil zgolj ob diplomo iz matematike, ne pa ob neko veliko bolj diskutabilno trditev, da bi njegovo poznavanje filozofije zameril marsikateri diplomant s FF, sploh glede na to, da kren ni obiskoval te fakultete, matematično pač je? Naj ponovim, zakaj si se obregnil zgolj ob dilpomo iz matematike? Na kakšen način si prišel do podatkov o njegovi diplomi? Kje in na kakšen način si poizvedoval o tem?

Odgovor je verjetno zelo preprost, izvoli ... lahko je celo: "sam mi je rekel, da ni diplomiral", ali pa kar koli drugega ... zgolj odgovori, namreč ...

Dokler ne odgovoriš na zastavljena vprašanja imam vso pravico sumiti, da do podatkov nisi prišel na legalen način in pa, da isto počneš (poizveduješ) tudi drugim uporabnikom tega forumu.
Spotikanje dojema zgolj posvečeni, gornje pa je tipičen ad hominem g. kvazifilozofa problemčkov. :lol:
Res je, vendar kot veš ta način argumentacije mene ne moti, seveda vse dokler ta temelji na (čisti) subjektivnosti. Ti si tisti, ki se hvali kako njegovi posti nikoli niso ad hominem, kar je čista laž.
Tako je, za kvazifilozofske ocene pa mi seveda "dol visi". Še slepec vidi, kako v nadaljevanju kvazifilozof jokca, ker si je nekdo drznil konstatirati, da je kvazifilozof januarja 2012 nakladal drugače kot januarja 2013:
Ne, ne igranje bebčka - no pri tebi to sploh ni igranje - ti ne bo pomagalo. Razloži, kako te ni sram, tebe ki se deklariraš za naravoslovca, za raziskovalca, zlepiti dva posta iz različnih let in se potem le tema smejati, kako da nista logična. Pa to je celo na nižjem nivoju od plagiatorstva, je na nivoju početja SDS-ovcev v primeru lepljenja dokumentov, ki naj bi diskreditirali bivšega predsednika. Storil si najbolj zavreženo dejanje, kar jih je moč storiti ... in ti se temu še smejiš!!!???

Ti naravoslovec? Pa kaj je naravoslovec sinonim za gnoj?
Ja, to je "grozno", to je res "največja svinjarija". :lol:
Kako pa ti, v tvoji etiki, imenuješ svoje početje?

Pa še smeji se temu ... upam, resnično upam, da ne sodeluješ v izobraževalnih procesih našega šolskega sistema. Ker če, potem boš pač moral povedati kdo si, da se te lahko iz le teh izključi! Ta zahteva temelji na moji etiki!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:Aha, seveda, ker jih kvazifilozof pač ni mogel takoj zastaviti. :lol:
Lahko bi, pač nisem ...

Vrniva se k vsebini oziroma k vprašanjem:
Ne, ne, vračaš se zgolj sam. Slika
Dokler ne odgovoriš na zastavljena vprašanja imam vso pravico sumiti, da do podatkov nisi prišel na legalen način in pa, da isto počneš (poizveduješ) tudi drugim uporabnikom tega forumu.
A vas daje paranoja, g. problemčki? Slika
shrink napisal/-a:Spotikanje dojema zgolj posvečeni, gornje pa je tipičen ad hominem g. kvazifilozofa problemčkov. :lol:
Res je, vendar kot veš ta način argumentacije mene ne moti, seveda vse dokler ta temelji na (čisti) subjektivnosti.
Kaj tebe (ne) moti, je zame irelevantno. Slika
Ti si tisti, ki se hvali kako njegovi posti nikoli niso ad hominem, kar je čista laž.
To je dejstvo, ki ga še slepec vidi. Kako dojema resnico kvazifilozof, pa me ne gane. Slika
shrink napisal/-a:Tako je, za kvazifilozofske ocene pa mi seveda "dol visi". Še slepec vidi, kako v nadaljevanju kvazifilozof jokca, ker si je nekdo drznil konstatirati, da je kvazifilozof januarja 2012 nakladal drugače kot januarja 2013:
Ne, ne igranje bebčka - no pri tebi to sploh ni igranje - ti ne bo pomagalo.
Ah, ne, bebavo izpade razmišljenje kvazifilozofa, ki januarja 2012 pravi eno, januarja 2013 pa drugo. Slika
Razloži, kako te ni sram, tebe ki se deklariraš za naravoslovca, za raziskovalca, zlepiti dva posta iz različnih let in se potem le tema smejati, kako da nista logična.
Sram naj bo raje kvazifilozofa, ki se smeši. Slika
Pa to je celo na nižjem nivoju od plagiatorstva, je na nivoju početja SDS-ovcev v primeru lepljenja dokumentov, ki naj bi diskreditirali bivšega predsednika.
Ja, ja: isto mi je kvazifilozof očital, ker nisem citiral avtorja, ki je njegovo logiko takole opisal: "drek samo ne smrdi če ga nihče ne voha, ali pa to, da drek sploh ne obstaja, če ga nihče ne voha." Slika
Storil si najbolj zavreženo dejanje, kar jih je moč storiti ... in ti se temu še smejiš!!!???
Za jokcanje kvazifilozofa mi je malo mar. Slika
Ti naravoslovec? Pa kaj je naravoslovec sinonim za gnoj?
Tipičen ad hominem g. problemčkov. Slika
shrink napisal/-a:Ja, to je "grozno", to je res "največja svinjarija". :lol:
Kako pa ti, v tvoji etiki, imenuješ svoje početje?
Za kvazifilozofske razširitve mi je malo mar. Slika
Pa še smeji se temu ...
Kvazifilozofi si zaslužijo obilo posmeha. Slika
upam, resnično upam, da ne sodeluješ v izobraževalnih procesih našega šolskega sistema. Ker če, potem boš pač moral povedati kdo si, da se te lahko iz le teh izključi! Ta zahteva temelji na moji etiki!
Za kvazifilozofsko etiko se mi (naj mi bo dovoljeno uporabiti priljubljeno frazo iz repertoarja kvazifilozofskega "fijakarskega žargona"): sladko j**e". Slika

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:A vas daje paranoja, g. problemčki? Slika
Tudi če bi me, ali to kaj spremeni?

Raje odgovori na zgoraj zastavljeno vprašanje, izvoli ...
Ah, ne, bebavo izpade razmišljenje kvazifilozofa, ki januarja 2012 pravi eno, januarja 2013 pa drugo. Slika
Ne laži! Če nekaj povem malce drugače še ne pomeni, da mislim povsem različno. Poleg tega, mi lahko poveš en razumen razlog, zakaj bi moral januarja 2013 misliti enako kot januarja 2012? Da je kaj takega možno je tebi fundamentalnemu dogmatiku* tako ne bo nikoli razumljivo.

*beri kompletnemu idiotu

Skratka, odgovori na sila preprosto vprašanje, ali poizveduješ o sogovornikih s foruma?

ali malce bolj natančno:

Na podlagi česa meniš, da ni diplomiral? Si poizvedoval za njim? Zakaj si se v mojem stavku: "kren je diplomiral matematiko na FMF, ta mladi fant je filozofijo poznal toliko, da bi mu lahko zavidal marsikateri diplomant s filozofske fakultete in to tisti z lepimi ocenami." , obregnil zgolj ob diplomo iz matematike, ne pa ob neko veliko bolj diskutabilno trditev, da bi njegovo poznavanje filozofije zameril marsikateri diplomant s FF, sploh glede na to, da kren ni obiskoval te fakultete, matematično pač je? Naj ponovim, zakaj si se obregnil zgolj ob dilpomo iz matematike? Na kakšen način si prišel do podatkov o njegovi diplomi? Kje in na kakšen način si poizvedoval o tem?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:A vas daje paranoja, g. problemčki? Slika
Tudi če bi me, ali to kaj spremeni?

Raje odgovori na zgoraj zastavljeno vprašanje, izvoli ...
Paranoičnim izpadom posvečenih se lahko samo smejem. :lol:
shrink napisal/-a:Ah, ne, bebavo izpade razmišljenje kvazifilozofa, ki januarja 2012 pravi eno, januarja 2013 pa drugo. Slika
Ne laži! Če nekaj povem malce drugače še ne pomeni, da mislim povsem različno. Poleg tega, mi lahko poveš en razumen razlog, zakaj bi moral januarja 2013 misliti enako kot januarja 2012? Da je kaj takega možno je tebi fundamentalnemu dogmatiku* tako ne bo nikoli razumljivo.
Za to, kako dojema resnico posvečeni, mi "dol visi". :lol:
*beri kompletnemu idiotu
Spet tipičen ad hominem s strani kvazifilozofa. :lol:
Skratka, odgovori na sila preprosto vprašanje, ali poizveduješ o sogovornikih s foruma?
Paranoičnim izpadom posvečenih se lahko samo smejem (drugič). :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Problemi napisal/-a:Storil si najbolj zavreženo dejanje, kar jih je moč storiti ... in ti se temu še smejiš!!!???
Ni odzadaj in ni odspredaj, ni levo in desno, pa tudi gori in doli ni. Ne gre deliti, celovitost je problem !

natuštilo se i nebo je olovno ...
kadija te tuži, kadija ti sudi ***
...prodajem srce lako ranjivo
***
Suviše sam umoran da bih dalje pev'o
Ja sam homo sapiens, ja sam biče svesno
Levi žmigavac kad skrečeš u levo
Desni žmigavac kad skrečeš u desno

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Problemi napisal/-a:Storil si najbolj zavreženo dejanje, kar jih je moč storiti ... in ti se temu še smejiš!!!???
Ni odzadaj in ni odspredaj, ni levo in desno, pa tudi gori in doli ni. Ne gre deliti, celovitost je problem !

natuštilo se i nebo je olovno ...
kadija te tuži, kadija ti sudi ***
...prodajem srce lako ranjivo
***
Suviše sam umoran da bih dalje pev'o
Ja sam homo sapiens, ja sam biče svesno
Levi žmigavac kad skrečeš u levo
Desni žmigavac kad skrečeš u desno
Kako pa kaj zdravje, bargo? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Kako pa kaj zdravje, bargo? :lol:
Slika

Hvala, dobro. Pa tvoje ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Kako pa kaj zdravje, bargo? :lol:
Slika

Hvala, dobro. Pa tvoje ?
Poznaš še kakšno tako prikladno pesmico za poljudnoznanstveni forum? :lol: Pa ne skrivaj se za kavčem, kar pridi ven, nihče ti ne bo ničesar naredil... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Poznaš še kakšno tako prikladno pesmico za poljudnoznanstveni forum? :lol: Pa ne skrivaj se za kavčem, kar pridi ven, nihče ti ne bo ničesar naredil... :lol:
Poznam. To za kavčem si ti, ki zmeraj pazi in reagira, ko je skrajna sila ! Sem vesel, da si prišel nazaj. :D Kako tvoje zdravje, Vojko ?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Poznaš še kakšno tako prikladno pesmico za poljudnoznanstveni forum? :lol: Pa ne skrivaj se za kavčem, kar pridi ven, nihče ti ne bo ničesar naredil... :lol:
Poznam. To za kavčem si ti, ki zmeraj pazi in reagira, ko je skrajna sila ! Sem vesel, da si prišel nazaj. :D Kako tvoje zdravje, Vojko ?
Ko dobivaš napade »poezitisa«, ocenjujem, da je skrajna sila; pa tudi za tvoje zdravje me začne skrbeti.
Moje zdravje je super, hvala.

Ker sta shrink in problemi še vedno v klinču, predlagam, da se poskušamo vrniti k osnovni temi – medzvezdnim potovanjem.

Zanima me, kaj menite, kdaj bo človek ustvaril prvo stalno naselbino na Marsu? Priprave na prvi pristanek tečejo, do stalne naselitve pa je po moje še daleč.

Drugo vprašanje je bolj blizu naslovu teme. Kdaj bo človeštvo poletelo k zvezdam? Kakšne ovire ga čakajo (tehnične, psihološke, moralno-etične, socialne)?

Prosim, da skušate odgovore argumentirati.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Moje zdravje je super, hvala.
Ko dobivaš napade »poezitisa«, ocenjujem, da je skrajna sila; pa tudi za tvoje zdravje me začne skrbeti.
Skrbi me, da preveč skrbiš. Torej, prosim ne skrbi še zame. Lahko pa pogledaš tole :http://www.youtube.com/watch?v=r8AgJ5Y8unU in poveš kako se ti je zdelo. Bi me res zanimalo tvoje mnenje. :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Moje zdravje je super, hvala.
Ko dobivaš napade »poezitisa«, ocenjujem, da je skrajna sila; pa tudi za tvoje zdravje me začne skrbeti.
Skrbi me, da preveč skrbiš. Torej, prosim ne skrbi še zame. Lahko pa pogledaš tole :http://www.youtube.com/watch?v=r8AgJ5Y8unU in poveš kako se ti je zdelo. Bi me res zanimalo tvoje mnenje. :oops:
Zabavno. Kaj je poanta? Nisi odgovoril na moj izziv!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: Lahko pa pogledaš tole :http://www.youtube.com/watch?v=r8AgJ5Y8unU in poveš kako se ti je zdelo. Bi me res zanimalo tvoje mnenje. :oops:
Zabavno. Kaj je poanta?
Kaj te je zabavalo ob gledanju ? Kaj je navdihnilo občutek "zabave" ?

Gre namreč za znanstvenika, ki se sreča z umetnostjo. Tole srečanje je dokaj posrečeno, :D
Umetnica odgovori na izziv. Zgodba je kar plastična, vsaj zame. :wink:
vojko napisal/-a: Nisi odgovoril na moj izziv!
Na veliko tvojih izzivov sem odgovoril. Nekako imam občutek, da ti manj na moje. Tole z marsom misliš ? Hm. Nisem o tem razmišljal tako, da nimam (še) mnenja oz. pogleda. :?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a: Kaj te je zabavalo ob gledanju ? Kaj je navdihnilo občutek "zabave" ?

Gre namreč za znanstvenika, ki se sreča z umetnostjo. Tole srečanje je dokaj posrečeno, :D
Umetnica odgovori na izziv. Zgodba je kar plastična, vsaj zame. :wink:


Kaj je mene navdihnilo? Navdih. :)

Kakor zna znanost usrati zabavo, je ne zna nihče drug.

Vzemimo za primer zabave, ko se je umetniško nalivalo z domačo šmarnico ali šljivovico in je družba celo noč pela, se zabavala, tu in tam dol dala. Ja, potem pa sranje, uleti znanost, na zabavah se začne pojavljati MDMA ali ekstazi ali, bog obvaruj nas, crystal meth, nič več se ne poje, niti zabava, dol dajanje spada v rubriko "še pomnite tovariši", vse kar je ostalo so zategnjene ličnice in bebast smeh ... Ja ...

Ukinimo znanost, to uničevalko zabav!

P.S.

Predlagam, da 11.01. 2013, na n-ti ustaji naroda, to zahtevo uvrstimo na seznam zahtev.

Herr Kultur Minister je za.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: Ukinimo znanost, to uničevalko zabav!
:shock: :evil: Pretiravaš in malce te je zaneslo. Brez znanosti, ne bi bilo mogoče opisati zabave, njenega smisla in potrebe. Samo to in nič več !
Vse ostalo je politika in tvoj klic je povsem mimo in še zelo manipulativen povrhu. Tukaj bi bila res potrebna cenzura, prijatelj, glede na poljudnoznanstveni forum ! :evil:
Sem razočaran, zelo razočaran. :cry:

Odgovori