Čas je matematična količina?

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

bargo napisal/-a:Upam, da sedaj dojemaš (razumeš), da ni bilo sarkazma !
Ooo, dojemam, dojemam.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:Zmeram bolj sumljiv postajaš. A si slučajno amrit?
hm. Že mogoče. Samo jaz razumem merilno negotovost precej dobro. Pa verjamem, da obstaja tudi kar ni mogoče prijeti ! Samo fizika pa žal ne obstaja ! 8)

Kar se dojemanja tiče. Ko boš razumel, da fizika ne obstaja, javi ! :wink:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

bargo napisal/-a:hm. Že mogoče. Samo jaz razumem merilno negotovost precej dobro. Pa verjamem, da obstaja tudi kar ni mogoče prijeti ! Samo fizika pa žal ne obstaja !
Merilno negotovost? Kaj pa si meril? Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam! Kako sicer preživiš starost?!
Fizika obstaja, ne skrbi zanjo. Raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk.
bargo napisal/-a: Kar se dojemanja tiče. Ko boš razumel, da fizika ne obstaja, javi !
Veš, da bom. Na psihiatrično bolnišnico.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a: No, vidiš. Vsak dan nekaj novega.
bargo napisal/-a:Kar se pa nihala tiče. Če ima nihalo malce več, kot eno prostorsko stopnjo, potem lahko celo matematika odpove ! Ni ga mogoče matematično opisati ! Kaj pa sedaj ?
Ni ga mogoče matematično opisati, kaj. Fizikalno pa, a ne? Hi hi. Všeč si mi, bargo.
Danes kar veliko stvari. Izgleda, kot da me je zapustila zdrava pamet. :D

Kako lahko nekaj fizikalno opišeš, kar se matematično neda ? :oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:Merilno negotovost? Kaj pa si meril?
Kar se merilne negotovosti tiče, si verjetno lahko prebereš v knjigi, ki si jo svetoval.
Vsaka uvodna knjiga v fiziko, se začne z poglavjem o merilni negotovosti.
Veliko in razne stvari merim.
ZdravaPamet napisal/-a: Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam!
V kaj upaš zdrava pamet: Da opažamo pojave, ki se ne dajo meriti ? V to ni treba upati, to kratko malo je. Brez tega nebi bilo življenja ! Tudi tebe ne. :D
ZdravaPamet napisal/-a: Kako sicer preživiš starost?!
Starosti ne moreš preživeti, lahko jo živiš.

ZdravaPamet napisal/-a: Fizika obstaja, ne skrbi zanjo. Raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk.
Sedaj pocenjuješ in dokazuješ da niti dojemaš ne, vernik ! Zakaj bi me skrbelo nekaj kar ne obstaja!?

Mantra ti ne bo pomagala ustvariti fizike. Žal tudi dokazati njenega obstoja ne ! :?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

bargo napisal/-a:Kako lahko nekaj fizikalno opišeš, kar se matematično neda ?
To jaz tebe sprašujem.
bargo napisal/-a:Kar se merilne negotovosti tiče, si verjetno lahko prebereš v knjigi, ki si jo svetoval.
Ne, zakaj meniš, da je to knjiga o merilni negotovosti?
bargo napisal/-a:Vsaka uvodna knjiga v fiziko, se začne z poglavjem o merilni negotovosti.
Veliko in razne stvari merim.
Okej, bargo, raje ne beri priporočene knjige. Nič ne boš razumel.
bargo napisal/-a:V kaj upaš zdrava pamet: Da opažamo pojave, ki se ne dajo meriti ? V to ni treba upati, to kratko malo je. Brez tega nebi bilo življenja ! Tudi tebe ne.
To pa niso moje besede. Treba bo bolj pozorno brati. Nikjer nisem napisal, da ti "upaš". Niti ti nisi tako napisal. Drugače pa moj komentar: aha.
bargo napisal/-a:Starosti ne moreš preživeti, lahko jo živiš.
He he. Ja, poskusi recimo živeti z ledvičnimi kamni. Pa "upaj", da jih boš preživel.
bargo napisal/-a:Sedaj pocenjuješ in dokazuješ da niti dojemaš ne, vernik ! Zakaj bi me skrbelo nekaj kar ne obstaja!?

Mantra ti ne bo pomagala ustvariti fizike. Žal tudi dokazati njenega obstoja ne !
Pazi, koga imenuješ vernik, bargo!
Ampak še vedno velja: raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk kot s fiziko.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kako lahko nekaj fizikalno opišeš, kar se matematično neda ?
To jaz tebe sprašujem.
ZdravaPamet : Ni ga mogoče matematično opisati, kaj. Fizikalno pa, a ne? Hi hi. Všeč si mi, bargo.

Kdo koga sprašuje ?
Te mogoče spomin zapušča !
ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vsaka uvodna knjiga v fiziko, se začne z poglavjem o merilni negotovosti.
Okej, bargo, raje ne beri priporočene knjige. Nič ne boš razumel.
Bojim se da je prepozno ! Dolgo je tega kar sem prebiral predlagano gradivo. Rezultati so vidni. :oops:

ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:V kaj upaš zdrava pamet: Da opažamo pojave, ki se ne dajo meriti ? V to ni treba upati, to kratko malo je. Brez tega nebi bilo življenja ! Tudi tebe ne.
To pa niso moje besede. Treba bo bolj pozorno brati. Nikjer nisem napisal, da ti "upaš". Niti ti nisi tako napisal. Drugače pa moj komentar: aha.
Seveda niso tvoje besede. Kažeš pa simptome, da imaš težave s spominom. Ti bom pomagal.

ZdravaPamet: Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam!

Torej, Kaj ti meniš: Obstaja nekaj, kar ni mogoče meriti ? V kaj, tako trdno, upaš ?, če smem vprašati.

ZdravaPamet napisal/-a:
bargo napisal/-a:Starosti ne moreš preživeti, lahko jo živiš.
He he. Ja, poskusi recimo živeti z ledvičnimi kamni. Pa "upaj", da jih boš preživel.
Ti to malo zajebavaš, ali resnično meniš, da lahko kamne preživiš ! Tu res upanje ne pomaga !

ZdravaPamet napisal/-a:Pazi, koga imenuješ vernik, bargo!
Ampak še vedno velja: raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk kot s fiziko.
Vsi smo mi verniki ! Zakaj mi torej predlagaš zbiranje znamk, vernik ?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

brago napisal/-a:ZdravaPamet : Ni ga mogoče matematično opisati, kaj. Fizikalno pa, a ne? Hi hi. Všeč si mi, bargo.

Kdo koga sprašuje ?
Te mogoče spomin zapušča !
Saj ne morem verjeti, da se spuščam v tole. Ampak naj bo.
bargo napisal/-a:Kar se pa nihala tiče. Če ima nihalo malce več, kot eno prostorsko stopnjo, potem lahko celo matematika odpove ! Ni ga mogoče matematično opisati ! Kaj pa sedaj ?
Pojav opazujemo, vendar ga ni mogoče matematično opisati !
In moja izjava je bila: ni ga mogoče matematično opisati, fizikalno pa, a ne? Zdaj ne vem, a sem jaz popolna budala, ali si ti. Če od človeka ni mogoče dobiti potrditve lastnih bedeh, potem je mogoče prav vse.
bargo napisal/-a:Bojim se da je prepozno ! Dolgo je tega kar sem prebiral predlagano gradivo. Rezultati so vidni.
Predlagam osvežitev.
bargo napisal/-a:Seveda niso tvoje besede. Kažeš pa simptome, da imaš težave s spominom. Ti bom pomagal.

ZdravaPamet: Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam!

Torej, Kaj ti meniš: Obstaja nekaj, kar ni mogoče meriti ? V kaj, tako trdno, upaš ?, če smem vprašati.
Zdaj pa poglej svojo izjavo pred tem in ti bo kapnilo, da sem ti skušal predočiti, kako nagle so tvoje trditve:
bargo napisal/-a:hm. Že mogoče. Samo jaz razumem merilno negotovost precej dobro. Pa verjamem, da obstaja tudi kar ni mogoče prijeti ! Samo fizika pa žal ne obstaja !
bargo napisal/-a:Merilno negotovost? Kaj pa si meril? Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam! Kako sicer preživiš starost?!
Fizika obstaja, ne skrbi zanjo. Raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk.
Kvečjemu bi tukaj dodal, da sem morda uporabil izraz "meriti" namesto "prijeti". Lahko bi razumel tudi drugače.
bargo napisal/-a:Ti to malo zajebavaš, ali resnično meniš, da lahko kamne preživiš ! Tu res upanje ne pomaga !
Mar ti misliš, da zaradi njih umreš? Pa tudi obče, mar misliš, da se od kamnov razlikuješ v tem, da bodo oni preživeli tebe? Kako pa to?
bargo napisal/-a: Vsi smo mi verniki ! Zakaj mi torej predlagaš zbiranje znam, vernik ?
Obdrži svojo vero zase. Nisem nikakršen vernik. Vsaj ne v dobesednem pomenu te besede. Zbiranje znamk je vse, kar ostane poleg fizike (in morda matematike).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:
brago napisal/-a:ZdravaPamet : Ni ga mogoče matematično opisati, kaj. Fizikalno pa, a ne? Hi hi. Všeč si mi, bargo.

Kdo koga sprašuje ?
Te mogoče spomin zapušča !
Saj ne morem verjeti, da se spuščam v tole. Ampak naj bo.
bargo napisal/-a:Kar se pa nihala tiče. Če ima nihalo malce več, kot eno prostorsko stopnjo, potem lahko celo matematika odpove ! Ni ga mogoče matematično opisati ! Kaj pa sedaj ?
Pojav opazujemo, vendar ga ni mogoče matematično opisati !
In moja izjava je bila: ni ga mogoče matematično opisati, fizikalno pa, a ne? Zdaj ne vem, a sem jaz popolna budala, ali si ti. Če od človeka ni mogoče dobiti potrditve lastnih bedeh, potem je mogoče prav vse.
Malce pretiravaš, ko sebe imenuješ "popolna budala". "Fizikalno pa, a ne ?" Postaviš trditev in potem vprašanje ! Me je zanimalo, če sem spet kaj zamudil ali pa ne-razumel :oops:

Dejstvo je, da kar ni mogoče matematično opisati, tudi fizikalno ni mogoče opisati. Za "fizikalne opise", je potreben pogoj in zadosten pogoj matematični opis !

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:Merilno negotovost? Kaj pa si meril? Verjameš, da obstaja, kar ni mogoče meriti? Ja, upam! Kako sicer preživiš starost?!
Fizika obstaja, ne skrbi zanjo. Raje se ukvarjaj z zbiranjem znamk.


Kvečjemu bi tukaj dodal, da sem morda uporabil izraz "meriti" namesto "prijeti". Lahko bi razumel tudi drugače.
To pa dokazljivo niso moje besede, prosim, da popraviš svoj zadnji post !

Fizika ne obstaja !
ZdravaPamet napisal/-a: Zbiranje znamk je vse, kar ostane poleg fizike (in morda matematike).
:shock: Če že tako misliš, potem predlagam, da popraviš poved tako : "Zbiranje znamk je vse, kar ostane poleg matematike (in morda fizike)."

Vernik, v tvoji povedi, obstajajo namreč samo znamke, pa še za to nisem povsem prepričan ! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Ti to malo zajebavaš, ali resnično meniš, da lahko kamne preživiš ! Tu res upanje ne pomaga !
Mar ti misliš, da zaradi njih umreš? Pa tudi obče, mar misliš, da se od kamnov razlikuješ v tem, da bodo oni preživeli tebe? Kako pa to?
Spet zajebavaš, a ne ? Kamni ne živijo, kako bi me lahko preživeli ! Od kod vlečeš takšna vprašanja, zdravapamet ? :shock:
ZdravaPamet napisal/-a: Obdrži svojo vero zase. Nisem nikakršen vernik. Vsaj ne v dobesednem pomenu te besede.
Saj jaz ne razlagam nobene vere. Od kod ti to, vernik ? :shock:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:hm. Kako pa bi dokazal, kar je bilo ?
Tista zvezdica je bila mišljena za celoten oklepaj, sorry.

Problem je namreč ker z "kar je bilo, kar je in kar bo" ciljam na neki vse, pa dobro vem, da je vse za mene, pa ne zgolj mene, nespoznaten. In če ne morem opredeliti predmeta dokazovanja, potem tega istega tudi dokazati ne morem.*

*to je verjetno tudi eden od večjih problemov teološkega dokazovanja Boga

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Oh, ja. Čeprav rdeča barva mi je še kar všeč.
Fizika še kako obstaja in je važna.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

ZdravaPamet napisal/-a:Oh, ja. Čeprav rdeča barva mi je še kar všeč.
Fizika še kako obstaja in je važna.
Mantra, ne pomaga,vernik ! Fizika ne obstaja !
Zadnjič spremenil bargo, dne 5.1.2013 23:27, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: ČAS JE MATEMATIČNA KOLIČINA

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a: *to je verjetno tudi eden od večjih problemov teološkega dokazovanja Boga
Izgleda, da fizike tudi ! :D

Vera je res problem ! :D

Kaj meniš Problemi, predlagam ZdraviPameti, da zbira znamke. Ali je še upanje ?

Odgovori