GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:lahko pa na podlagi dognanj fizike vendarle sklepamo o tej, tudi na podlagi materije (energije) katero obravnavamo znotraj našega Vesolja.
Hmnja, podobno je Aristotel razlikoval zemeljsko mehaniko od nebesne. Neprevidna ekstrapolacija.
Tisto, kar lahko oziroma si upam trditi je, da se (na nekem nivoju) ne razlikuje od materije katero poznamo znotraj strukture imenovane Vesolje.
Zdaj pa me zanima, kaj neki se je v prapoku zgodilo. V čem se materija prej razlikuje od materije potem? Kakšno strukturo je imela materija prej? Kaj je s prostorom in časom pred prapokom?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Hmnja, podobno je Aristotel razlikoval zemeljsko mehaniko od nebesne. Neprevidna ekstrapolacija.
Aristotel? Resnično ne vem, kje ti vidiš podobnost med "sklapati na podlagi dognanj (fiziklanih zakonov) moderne fizike" in "razlikovati med zemeljsko in nebesno mehaniko". Aristotelu vsa čast, vendar ga jaz ne bi vtikal v to zgodbo.
Zdaj pa me zanima, kaj neki se je v prapoku zgodilo.
Nastalo je Vesolje, z velikansko eksplozijo prostora in snovi v nekem končnem času v preteklosti. (Wikipediija)
V čem se materija prej razlikuje od materije potem?


Materija (energija) se ne razlikuje, verjetno sem bil tam malce nenatančen, tisto kar se razlikuje (pa tudi ni nujno) so strukture, katere materija (energija) formira v Vesolju. Fizika, dinamika znotraj strukture (Vesolje) se (lahko) razlukuje od fizike, dinamike tistega "zunaj". Recimo, "materija prej" ni nujno da strukturira atome, molekule ... Upam, da sem bil sedaj bolj razumljiv.
Kakšno strukturo je imela materija prej?
Govorim ti o materiji (energiji) ki se nenehno spreminja, govorim ti o (determinističnem) popolnem kaosu, ti me pa sprašuješ o strukturi. Strukure morebiti so, morebiti pa jih ni, rekel sem ti, da je tisto kar pa lahko oziroma kar pa si upam trditi je, da so "tam" osnovni gradniki materije (energije) v nenehni dinamiki in interakciji s svojo okolico in pa predvsem, da so.
Kaj je s prostorom in časom pred prapokom?
Mislim, da sem ti o tem že govoril. Tisto, kar bistveno razlikuje pred prapokom in po prapoku pa je prostor-čas. Za razliko od prostora in časa je prostor-čas nekaj konkretnega, fizikalna polja so konkretna stvar.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:Nastalo je Vesolje, z velikansko eksplozijo prostora in snovi v nekem končnem času v preteklosti. (Wikipediija)
Torej je eksplodirala snov, katera je drugače že na veke vekov "povsod razporajena" :roll:
Nekaj ne gre skupaj.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Nastalo je Vesolje, z velikansko eksplozijo prostora in snovi v nekem končnem času v preteklosti. (Wikipediija)
Torej je eksplodirala snov, katera je drugače že na veke vekov "povsod razporajena" :roll:
Nekaj ne gre skupaj.
Kaj ne gre skupaj?

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:
bianko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Nastalo je Vesolje, z velikansko eksplozijo prostora in snovi v nekem končnem času v preteklosti. (Wikipediija)
Torej je eksplodirala snov, katera je drugače že na veke vekov "povsod razporajena" :roll:
Nekaj ne gre skupaj.
Kaj ne gre skupaj?
Ja, če je snov že od "vekomaj dokončno razporajena", potem ne potrebuje za to nobene eksplozije.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a:Ja, če je snov že od "vekomaj dokončno razporajena", potem ne potrebuje za to nobene eksplozije.
Bianko, materija (energija) ja, Vesolje pa ne. V "mojem" konceptu materija (energija) ni nastala, Vesolje je nastalo, glede nastanka pač sledim moderni fiziki.

Ti bom skušal razložiti s primerom. Zamisli si bazen, v celoti napoljnjen z vodo, zdaj si zamisli, da recimo na sredini tega bazena pride do eksplozije. Ta bi se širila v vse smeri od "točke" ekspolzije. S tem bi se formirala neka struktura znotraj bazena, katera bi imela recimo drugačno gostoto kot ostali deli bazena. Znotraj tako nastale strukture bi se čez čas formiral nek planet na katerem bi se midva dopisovala in ugotavljala, da je to, kar vidiva, vse kar je, nekateri bi celo rekli, da je vse to, kar je, nastalo iz nič-a.

Pa še eno malenkost, radi natančnosti, nikjer ne trdim, da je snov "vekomaj dokončno razporejena".

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Resnično ne vem, kje ti vidiš podobnost med "sklapati na podlagi dognanj (fiziklanih zakonov) moderne fizike" in "razlikovati med zemeljsko in nebesno mehaniko".
Tudi Aristotel je sklepal na podlagi takratnih dognanj, in ti delaš razliko med materijo in vesoljem, baje na podlagi današnjih spoznanj.
Fizika, dinamika znotraj strukture (Vesolje) se (lahko) razlukuje od fizike, dinamike tistega "zunaj". Recimo, "materija prej" ni nujno da strukturira atome, molekule ... Upam, da sem bil sedaj bolj razumljiv.
Malo. Ali definiraš vesolje s strukturo, kot je atom? Ali masni delec? Ali energija ni strukturirana? Ah, skoraj spregledal besedico "lahko".
Strukure morebiti so, morebiti pa jih ni
Ah, torej se materija pred nastankom vesolja lahko razlikuje od materije po tem. Ali pa se tudi ne.
Za razliko od prostora in časa je prostor-čas nekaj konkretnega, fizikalna polja so konkretna stvar.
Čedalje več mistike (brez zamere). Ampak ali prostor in čas obstajata samostojno ali skupaj tvorita "nekaj konkretnega"? Ju je prapok po tvojem mnenju združil? S takimi pojasnili nekako ne morem biti zadovoljen.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:Bianko, materija (energija) ja, Vesolje pa ne. V "mojem" konceptu materija (energija) ni nastala, Vesolje je nastalo, glede nastanka pač sledim moderni fiziki.
Materija-energija je vesolje.
Ti bom skušal razložiti s primerom. Zamisli si bazen, v celoti napoljnjen z vodo, zdaj si zamisli, da recimo na sredini tega bazena pride do eksplozije. Ta bi se širila v vse smeri od "točke" ekspolzije. S tem bi se formirala neka struktura znotraj bazena, katera bi imela recimo drugačno gostoto kot ostali deli bazena. Znotraj tako nastale strukture bi se čez čas formiral nek planet na katerem bi se midva dopisovala in ugotavljala, da je to, kar vidiva, vse kar je, nekateri bi celo rekli, da je vse to, kar je, nastalo iz nič-a.
Ne gre to tako.
Roman napisal/-a:Čedalje več mistike (brez zamere). Ampak ali prostor in čas obstajata samostojno ali skupaj tvorita "nekaj konkretnega"? Ju je prapok po tvojem mnenju združil? S takimi pojasnili nekako ne morem biti zadovoljen.
Tudi jaz ne.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

bianko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Bianko, materija (energija) ja, Vesolje pa ne. V "mojem" konceptu materija (energija) ni nastala, Vesolje je nastalo, glede nastanka pač sledim moderni fiziki.
Materija-energija je vesolje.
Ti bom skušal razložiti s primerom. Zamisli si bazen, v celoti napoljnjen z vodo, zdaj si zamisli, da recimo na sredini tega bazena pride do eksplozije. Ta bi se širila v vse smeri od "točke" ekspolzije. S tem bi se formirala neka struktura znotraj bazena, katera bi imela recimo drugačno gostoto kot ostali deli bazena. Znotraj tako nastale strukture bi se čez čas formiral nek planet na katerem bi se midva dopisovala in ugotavljala, da je to, kar vidiva, vse kar je, nekateri bi celo rekli, da je vse to, kar je, nastalo iz nič-a.
Ne gre to tako.
Roman napisal/-a:Čedalje več mistike (brez zamere). Ampak ali prostor in čas obstajata samostojno ali skupaj tvorita "nekaj konkretnega"? Ju je prapok po tvojem mnenju združil? S takimi pojasnili nekako ne morem biti zadovoljen.
Tudi jaz ne.
Kako pa gre ?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman, bova malce zamenjala vloge, bom začel zastavljati vprašanja jaz in boš ti začel argumentirati svoje trditve, potem te pa bom vsakič posebaj zagrabil za eno besedico, okoli katere boš moral zopet pojasnjevati in tako v nedolgled, zdaj ti bom odgovoril na zgornja vprašanja v naslednejm postu pa začel z zastavlanjem le teh. Resnično se vesolim tvojih argumentov.
Tudi Aristotel je sklepal na podlagi takratnih dognanj, in ti delaš razliko med materijo in vesoljem, baje na podlagi današnjih spoznanj.
Čisti argument proti "slamnatemu možu"!* Če gre pri tem vprašanju za vprašanje samega sklepanja bi lahko uporabil tudi koga drugega, namreč, očitno te ne zanima kaj nekdo sklepa, temveč zgolj to, da pač sklepa.

*Argument proti »slamnatemu možu«. Gre za argument, v katerem je uporabljena takšna karikatura nasprotnikove pozicije, ki omogoči lažjo zavrnitev nasprotnikovega stališča. Nasprotnikova trditev je zamenjana s šibkejšo ali nerelevantno trditvijo, ki je prvotni le na videz podobna. (vir poznaš)
Malo. Ali definiraš vesolje s strukturo, kot je atom? Ali masni delec? Ali energija ni strukturirana? Ah, skoraj spregledal besedico "lahko".
Kaj ko bi se premaknil od Newtona, me ne bi obremenjeval z vprašanji tipa, ali masni delec, ali je energija strukturirana? Sam namreč med enim in drugim ne ločim, tako da ti težko odgovarjam na zgoraj zastavljena vprašanja.

Vesolja ne definiram, jaz temveč fizika, razmišljanja o le tem pa so mi najbližja v okvirju: http://en.wikipedia.org/wiki/Universe#Multiverse_theory
Ah, torej se materija pred nastankom vesolja lahko razlikuje od materije po tem. Ali pa se tudi ne.
Ne. Ti bom ponovil, kar sem ti že v prejšnjem postu napisal, materija (energija) se ne razlikuje. Tisto kar se razlikuje (pa tudi ni nujno) so strukture katere materija (energija) formira v Vesolju od tistih, ki so "zunaj" Vesolja.
Čedalje več mistike (brez zamere). Ampak ali prostor in čas obstajata samostojno ali skupaj tvorita "nekaj konkretnega"?
Zakaj bi ti zameril, v nadaljevanju te bom jaz spraševal o nič-u, tam bova šele srečala mistiko, mogoče celo teologijo.

Roman, kaj ti razumeš pod pojmom prostor-čas? Ko prebereš, da se je ukrivil prostor-čas, kaj se je ukrivilo?
Ju je prapok po tvojem mnenju združil?
Koliko krat ti moram povedati, da v mojem konceptu prostora in časa ni, v smislu v katerem običajno obravnavamo ta dva pojma. Oba pojma mi predstavljata zgolj dimenzije s katerimi obravnavamo našo okolico. Ob prapoku se ... ne ne, prosim, daj prvo ti odgovori na vprašanje glede prostor-časa, ki sem ti ga zastavil zgoraj.
S takimi pojasnili nekako ne morem biti zadovoljen.
Upam, da bom, za razliko, jaz s tvojimi zadovoljen.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a:Materija-energija je vesolje.
Skratka, \(Vesolje=E=mc^2\), približno?
Ne gre to tako.
Bom ponovil za bargom, kako pa gre?
Tudi jaz ne.
Bi te prosil, če poveš kaj več o tvojem koncetu "večnega Vesolja"?

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ljudje smo ujeti v fizičnem telesu. Življenje telesa je omejeno na čas. Zato si brezčasnost človek ne more predstavljati.

Bog in duše obstajajo izven časovnega okvirja. Tako si lažje prestavljamo bivanje na veke vekomaj.

Začetek časa je le segment, delec v celoti. Naše vesolje je le delec v celoti. šrinka pa najbolj razjezi, če rečem, da je vse skupaj le del igre, v katero gre vsake toliko časa vsak izmed nas prostovoljno. Na tem mestu se spet odpro dileme dobrega in slabega. Tudi to je del igre, ki jo preskuša vsak posameznik.

Tudi v filmih so grozljivke, komedije, drame, kriminalke. Namreč ljudje gredo namenoma v kino gledat grozljivko, zaradi zabave pač. Življenje, ki si ga je vsak izbral, je le del njegove zabave. Vesolje v katerem živimo je pač takšno kakršno je, brezčasno je dejansko vse. Čas ostaja naša realnost, fikcija v resnici, sestavni del filma.

Priporočam knjigo Richard Bach z naslovom ILUZIJE.

Nekaj povzetkov:

Mojster je verjel, da je dobro, če vsak o sebi misli, da je božji sin, in kot je verjel, tako je bilo.
Vsakdo izmed nas nosi v sebi moč, s katero pristane na zdravje in na bolezen, na bogastvo in na revščino, na svobodo in na suženjstvo. Za to se odločamo sami in ne kdo drug. NI GA TAKO VELIKEGA PROBLEMA; DA SE NE BI DALO ZBEŽATI PRED NJIM.

Dogodki naj vas ne zmedejo in ne razžalostijo.
Naša sreča ne more biti odvisna od tega, kaj dela nekdo drug.

Mi smo bitja, ki se igrajo in zabavajo, mi smo vrabčki vesolja. Ne moremo umreti, raniti se ne moremo nič bolj, kot je lahko ranjena iluzija na platnu. Toda lahko verjamemo, da smo ranjeni do katerekoli grozljive podrobnosti hočemo. Lahko verjamemo, da smo žrtve, ubiti in da ubijamo, lahko trepetamo pred srečo in nesrečo.
Nesrečni smo, ker si nesrečo izberemo, in to je čisto v redu.

Mi vidimo samo mrvico življenja, in ta je lažna. Vse je uravnoteženo in nihče ne trpi in nihče ne umre, ne da bi v to privolil. Nihče ne dela, česar noče. Dobrega in zla ni. Samo to, kar nas osrečuje in kar nas onesrečuje, je.

Če si želiš svobode, moraš sprevideti, da je ni nikjer izven tebe. Reci, da jo imaš, pa jo imaš. Ravnaj, kot da je tvoja, in tvoja je. Ljudje hodijo gledat čudeže mesije tako kot gredo gledat karambole na avtomobilski dirki. Mesija bi lahko šel peš od New Yorka do Londona po oceanu, lahko bi vlekel zlatnike iz večnosti, pa še vedno ne bi prepričal množice, da bi jim bilo mar, kaj jim je prišel povedat.

nekaj utrinkov iz knjižice MESIJIN PRIROČNIK (navodila za napredne duše), ki jo Richardu podari Don (mesija):

PERSPEKTIVA –
UPORABI JO ALI PA IZGUBI.
POZABLJAŠ, DA, KAR SE DOGAJA OKROG TEBE,
NI RESNIČNOST.

UČENJE JE ODKRIVANJE TISTEGA, KAR ŽE VEŠ.
DELOVANJE JE PRIKAZOVANJE, DA TO VEŠ.

UČENJE DRUGIH JE OPOMINJANJE, DA TUDI ONI VEDO.
VI VSI STE UČENCI, DELUJOČI, UČITELJI.

TVOJA EDINA DOLŽNOST,
V KATEREMKOLI ŽIVLJENJU,
JE,
DA SI POŠTEN DO SAMEGA SEBE.
BITI POŠTEN DO KOGARKOLI DRUGEGA
ALI ČESARKOLI DRUGEGA
NI SAMO NEMOGOČE,
TEMVEČ TUDI ZNAK LAŽNEGA MESIJE.

PRIJATELJI TE BODO V TRENUTKU,
KO SE BOSTE PRVIČ VIDELI,
POZNALI BOLJE,
KOT TE BODO POZNALI ZNANCI PO TISOČ LETIH.

SKOZI ŽIVLJENJE TE VODI
NOTRANJE, UČEČE SE,
IGRIVO BITJE,
KI JE TVOJ PRAVI JAZ.

NE OBRNI SE OD MOŽNIH PRIHODNOSTI,
PREDEN SE NE PREPRIČAŠ,
DA NI NIČESAR,
KAR BI SE LAHKO NAUČIL OD NJIH.

VEDNO SE LAHKO SVOBODNO PREMISLIŠ IN
IZBEREŠ DRUGAČNO PRIHODNOST ALI DRUGAČNO PRETEKLOST.

TAKEGA PROBLEMA,
KI NE BI IMEL DARILA ZATE,
SPLOH NI.
PROBLEME IŠČEŠ,
KER POTREBUJEŠ NJIHOVA DARILA.

VEZ,
KI POVEZUJE TVOJO RESNIČNO DRUŽINO,
NI IZ KRVI,
AMPAK IZ MEDSEBOJNEGA SPOŠTOVANJA IN RADOSTI
NAD ŽIVLJENJEM DRUGEGA.
ČLANI ISTE DRUŽINE REDKO ODRASTEJO POD ISTO STREHO.

RAZPRAVLJAJ O LASTNIH OMEJITVAH
IN RES BODO TVOJE.

NIKOLI NE BOŠ DOBIL ŽELJE,
NE DA BI DOBIL TUDI MOČ,
DA JO URESNIČIŠ.
VENDAR MORAŠ VSEENO KAJ NAREDITI ZA TO.

ČE BOŠ NEKAJ ČASA VADIL BITI OSEBA IZ ROMANA,
BOŠ SPOZNAL,
DA SO IZMIŠLJENE OSEBE VČASIH BOLJ RESNIČNE
KOT LJUDJE S TELESI IN SRCI,
KI BIJEJO.

TVOJA VEST JE MERILO ISKRENOSTI TVOJE SEBIČNOSTI.
PAZLJIVO JO POSLUŠAJ.

VSAKA OSEBA,
VSI DOGODKI V TVOJEM ŽIVLJENJU SO TAM,
KER SI JIH TJA SAM POSTAVIL.
SAM SE ODLOČAŠ,
KAJ BOŠ Z NJIMI NAREDIL.

RESNICA,
KI JO GOVORIŠ,
NIMA PRETEKLOSTI IN NE PRIHODNOSTI.
ONA JE,
IN TO JE VSE, KAR JE POTREBNO.

TUKAJ JE TEST,
S KATERIM UGOTOVIŠ,
ČE JE TVOJE POSLANSTVO NA ZEMLJI KONČANO:
ČE SI ŽIV, NI.

NAJ TE NE BO STRAH POSLAVLJANJA.
LOČITEV JE POTREBNA,
DA LAHKO NEKOGA ZOPET SREČAŠ.

PRIJATELJI SE BODO ČEZ NEKAJ TRENUTKOV
ALI ŽIVLJENJ
ZANESLJIVO PONOVNO SREČALI.

TVOJE NEZNANJE JE TOLIKO VEČJE,
KOLIKOR GLOBLJE VERJAMEŠ
V KRIVICO IN TRAGIČNOST.

ČEMUR PRAVI GOSENICA KONEC SVETA,
TEMU PRAVI MOJSTER:
METULJ.

in za konec….

VSE V TEJ KNJIGI JE LAHKO NAPAČNO.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:Ljudje smo ujeti v fizičnem telesu. Življenje telesa je omejeno na čas. Zato si brezčasnost človek ne more predstavljati.

Bog in duše obstajajo izven časovnega okvirja. Tako si lažje prestavljamo bivanje na veke vekomaj.

Začetek časa je le segment, delec v celoti. Naše vesolje je le delec v celoti. šrinka pa najbolj razjezi, če rečem, da je vse skupaj le del igre, v katero gre vsake toliko časa vsak izmed nas prostovoljno. Na tem mestu se spet odpro dileme dobrega in slabega. Tudi to je del igre, ki jo preskuša vsak posameznik.

Tudi v filmih so grozljivke, komedije, drame, kriminalke. Namreč ljudje gredo namenoma v kino gledat grozljivko, zaradi zabave pač. Življenje, ki si ga je vsak izbral, je le del njegove zabave. Vesolje v katerem živimo je pač takšno kakršno je, brezčasno je dejansko vse. Čas ostaja naša realnost, fikcija v resnici, sestavni del filma.

Priporočam knjigo Richard Bach z naslovom ILUZIJE.

Nekaj povzetkov:

Mojster je verjel, da je dobro, če vsak o sebi misli, da je božji sin, in kot je verjel, tako je bilo.
Vsakdo izmed nas nosi v sebi moč, s katero pristane na zdravje in na bolezen, na bogastvo in na revščino, na svobodo in na suženjstvo. Za to se odločamo sami in ne kdo drug. NI GA TAKO VELIKEGA PROBLEMA; DA SE NE BI DALO ZBEŽATI PRED NJIM.

Dogodki naj vas ne zmedejo in ne razžalostijo.
Naša sreča ne more biti odvisna od tega, kaj dela nekdo drug.

Mi smo bitja, ki se igrajo in zabavajo, mi smo vrabčki vesolja. Ne moremo umreti, raniti se ne moremo nič bolj, kot je lahko ranjena iluzija na platnu. Toda lahko verjamemo, da smo ranjeni do katerekoli grozljive podrobnosti hočemo. Lahko verjamemo, da smo žrtve, ubiti in da ubijamo, lahko trepetamo pred srečo in nesrečo.
Nesrečni smo, ker si nesrečo izberemo, in to je čisto v redu.

Mi vidimo samo mrvico življenja, in ta je lažna. Vse je uravnoteženo in nihče ne trpi in nihče ne umre, ne da bi v to privolil. Nihče ne dela, česar noče. Dobrega in zla ni. Samo to, kar nas osrečuje in kar nas onesrečuje, je.

Če si želiš svobode, moraš sprevideti, da je ni nikjer izven tebe. Reci, da jo imaš, pa jo imaš. Ravnaj, kot da je tvoja, in tvoja je. Ljudje hodijo gledat čudeže mesije tako kot gredo gledat karambole na avtomobilski dirki. Mesija bi lahko šel peš od New Yorka do Londona po oceanu, lahko bi vlekel zlatnike iz večnosti, pa še vedno ne bi prepričal množice, da bi jim bilo mar, kaj jim je prišel povedat.

nekaj utrinkov iz knjižice MESIJIN PRIROČNIK (navodila za napredne duše), ki jo Richardu podari Don (mesija):

PERSPEKTIVA –
UPORABI JO ALI PA IZGUBI.
POZABLJAŠ, DA, KAR SE DOGAJA OKROG TEBE,
NI RESNIČNOST.

UČENJE JE ODKRIVANJE TISTEGA, KAR ŽE VEŠ.
DELOVANJE JE PRIKAZOVANJE, DA TO VEŠ.

UČENJE DRUGIH JE OPOMINJANJE, DA TUDI ONI VEDO.
VI VSI STE UČENCI, DELUJOČI, UČITELJI.

TVOJA EDINA DOLŽNOST,
V KATEREMKOLI ŽIVLJENJU,
JE,
DA SI POŠTEN DO SAMEGA SEBE.
BITI POŠTEN DO KOGARKOLI DRUGEGA
ALI ČESARKOLI DRUGEGA
NI SAMO NEMOGOČE,
TEMVEČ TUDI ZNAK LAŽNEGA MESIJE.

PRIJATELJI TE BODO V TRENUTKU,
KO SE BOSTE PRVIČ VIDELI,
POZNALI BOLJE,
KOT TE BODO POZNALI ZNANCI PO TISOČ LETIH.

SKOZI ŽIVLJENJE TE VODI
NOTRANJE, UČEČE SE,
IGRIVO BITJE,
KI JE TVOJ PRAVI JAZ.

NE OBRNI SE OD MOŽNIH PRIHODNOSTI,
PREDEN SE NE PREPRIČAŠ,
DA NI NIČESAR,
KAR BI SE LAHKO NAUČIL OD NJIH.

VEDNO SE LAHKO SVOBODNO PREMISLIŠ IN
IZBEREŠ DRUGAČNO PRIHODNOST ALI DRUGAČNO PRETEKLOST.

TAKEGA PROBLEMA,
KI NE BI IMEL DARILA ZATE,
SPLOH NI.
PROBLEME IŠČEŠ,
KER POTREBUJEŠ NJIHOVA DARILA.

VEZ,
KI POVEZUJE TVOJO RESNIČNO DRUŽINO,
NI IZ KRVI,
AMPAK IZ MEDSEBOJNEGA SPOŠTOVANJA IN RADOSTI
NAD ŽIVLJENJEM DRUGEGA.
ČLANI ISTE DRUŽINE REDKO ODRASTEJO POD ISTO STREHO.

RAZPRAVLJAJ O LASTNIH OMEJITVAH
IN RES BODO TVOJE.

NIKOLI NE BOŠ DOBIL ŽELJE,
NE DA BI DOBIL TUDI MOČ,
DA JO URESNIČIŠ.
VENDAR MORAŠ VSEENO KAJ NAREDITI ZA TO.

ČE BOŠ NEKAJ ČASA VADIL BITI OSEBA IZ ROMANA,
BOŠ SPOZNAL,
DA SO IZMIŠLJENE OSEBE VČASIH BOLJ RESNIČNE
KOT LJUDJE S TELESI IN SRCI,
KI BIJEJO.

TVOJA VEST JE MERILO ISKRENOSTI TVOJE SEBIČNOSTI.
PAZLJIVO JO POSLUŠAJ.

VSAKA OSEBA,
VSI DOGODKI V TVOJEM ŽIVLJENJU SO TAM,
KER SI JIH TJA SAM POSTAVIL.
SAM SE ODLOČAŠ,
KAJ BOŠ Z NJIMI NAREDIL.

RESNICA,
KI JO GOVORIŠ,
NIMA PRETEKLOSTI IN NE PRIHODNOSTI.
ONA JE,
IN TO JE VSE, KAR JE POTREBNO.

TUKAJ JE TEST,
S KATERIM UGOTOVIŠ,
ČE JE TVOJE POSLANSTVO NA ZEMLJI KONČANO:
ČE SI ŽIV, NI.

NAJ TE NE BO STRAH POSLAVLJANJA.
LOČITEV JE POTREBNA,
DA LAHKO NEKOGA ZOPET SREČAŠ.

PRIJATELJI SE BODO ČEZ NEKAJ TRENUTKOV
ALI ŽIVLJENJ
ZANESLJIVO PONOVNO SREČALI.

TVOJE NEZNANJE JE TOLIKO VEČJE,
KOLIKOR GLOBLJE VERJAMEŠ
V KRIVICO IN TRAGIČNOST.

ČEMUR PRAVI GOSENICA KONEC SVETA,
TEMU PRAVI MOJSTER:
METULJ.

in za konec….

VSE V TEJ KNJIGI JE LAHKO NAPAČNO.
Kakšna religiozno-kvaziznastvena šlamastika pa je spet to?? Ali si zgrešil forum? :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Ne gre za forum, ne gre za religioznost, ne gre za znanost. Delitve in predalčkanja te zavirajo. Poskušaj raje razumeti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Ne gre za forum, ne gre za religioznost, ne gre za znanost. Delitve in predalčkanja te zavirajo. Poskušaj raje razumeti.
Res je veliko presenečenje, da na tem forumu kot po pravilu religiozno-šarlatanska nakladanja niso deležna razumevanja. :lol:

Odgovori