Nadsvetlobna hitrost

Posebna in splošna teorija relativnosti
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Saj ne bi komentiral, ampak tole je zanimivo. Sem se enkrat pogledal gor kaj si pisal, in sem zbral naslednje ugotovitve:
1) Ne locis med pospeskom in hitrostjo. Ko se vozis z avtom, te ob sedez pritisne ko pospesujes, ne pa ko se vozis z enakomerno hitrostjo, naj bo ta se tako velika.
2) Zatakne se ti ze pri klasicni (Galilejevi) relativnosti, tako da o Einsteinovi niti ne moremo razpravljat.
3) Nekako ti uspe uvesti hitrost kot neko globalno lastnost, in ocitno ugotovis, da ce na ladji, ki se giblje z veliko hitrostjo (glede na koga?) ne mores streljat s topom, oziroma ti topovska krogla pride iz topa na napacni strani (??). Oziroma ce gremo na ostrostrelce, kaj potem trdis, da ostrostrelec sebe zadane, ce se avto vozi dovolj hitro (glede na koga?)?
4) Glede tvojih teorij se pogovori z Amrit Šorlijem, se bosta dobro razumela. Ce zelis javno priznano avtorstvo za to o cemer govoris, te v tem v celoti podpiram. Bi bilo pa lazje objavit tri dni nazaj kot zdajle.
5) Šopirjenje z IQ-jem, napadalnost v debatah in ignoriranje logicnih argumentov na podlagi tega, da naj bi bil ti en in edini ki ima prav, so tipicna znaka omejene inteligence.
Le kako bo tepec prepoznal genija? Tepcu je genij še večji tepec.
V tej izjavi se pa s teboj povsem strinjam.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a GJ »

Nande Ninja napisal/-a:V redu, mogoče se teorije ne da patentirati. Se jo pa zagotovo da avtorizirati ali pa nekaj podobnega. Če je teorija moja, potem moram vsekakor jaz biti avtor se ti ne zdi? Eistein ima svojo teorijo, Newton ima kar svoje zakone. Kaj bom potem dobil šele jaz?
Kaj boš dobil?
Poznaš star slovenski pregovor?
Vsako tele ima svoje veselje.
Nande Ninja napisal/-a:In opozarjam te na lep način, ne kliči me ljubček golobček.
Slavko moj ljubček golobček, sem te razjezil?
Nande Ninja napisal/-a:Če pa se me boš dotaknil ko bom letel boš pa ti kam odletel.
Ti samo leti golobček moj...
Nande Ninja napisal/-a:Kar se tiče "noobovstva" sem to že priznal in še vedno mi nisi pojasnil kaj je s tem narobe. A ti nisi bil nikoli "noob" na tem forumu?
Sem kje rekel oziroma trdil drugače kot: Blagor ubogim v duhu, zakaj njih je nebeško kraljestvo?
Nande Ninja napisal/-a:Kar se tiče pa moje genialnosti, je pa logično, da to ni očitno. Le kako bo tepec prepoznal genija? Tepcu je genij še večji tepec.
Vse si povedal... :lol: :lol: :lol:

Lep večer...

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

no, zdaj si pa tudi ti malo bolj razmislil o tem kaj pišeš Aniviller, vendar še vedno ne razumem povsem tvoje logike. Poglej, če se vrnemo na raketo, ki izstreli kroglo, upam da sva oba isto mislila. V katero smer izstreli kroglo? Verjetno v isto smer kot raketa potuje? Če je tako, potem sem še vedno prepričan, da krogla ne bi izstopila iz cevi. Verjetno bi prišlo do ekspozije v cevi, ali pa bi se krogla zdrobile. Ne vem kaj bi se zgodilo, vem pa, da ne bi prišla iz cevi, pa tudi če sam svojo toerijo pohodim, pa recimo, da bi prišla iz cevi. Kako daleč bi prišla? Smo rekli, da gre raketa 600 km/h krogla, ki jo izstrelimo pa 50 km/h, v trenutku, ko bo krogla priletela iz cevi jo bo raketa dohitela in krogla se bo vrnila v cev. Se strinjaš?

Druga možnost je le ta, ki jo ti opisuješ, torej krogla bo zletela iz cevi. Ali bo potem krogla potovala s hitrostjo 1100 km/h? Je kje kakšen podoben dokazan preizkus? To me pa res zanima.

Pri ostrostrelcih je pa primer skoraj enak. Vprašal sem te kateri naboj bo prej zadel tarčo in si rekel, da tisti, ki se pelje hitreje. Jaz se s tem ne strinjam. To idejo sem si sam izmislil in moje mnenje je, da če oba naenkrat ustrelita naboj, bosta oba naboja naekrat zadela tarčo. Ne glede na to kako hito se pelje avtomobil bo naboj letel tako hitro kot če bi ga izstrelil iz mirujočega položaja. Se strinjaš? Ali je kje tovrsten dokaz, da bo naboj letel tako hitro kot leti sam po sebi+hitrost avta? Sklepam,da je to tvoja razlaga.

V primeru, če bi avto vozil hitreje kot naboj sem pa prepričan, da bi bilo isto, kot pri raketi. Naboj ne bi prišel iz cevi. Ne bi pa ostrostrelec niti samega sebe zadel, ker bi se v cevi zaustavil.

Če se nekaj giblje z veliko hitrostjo(glede na koga?) No to vprašanje si pa raje sam odgovori, boš bolj razumel.

Ja, če mi zavidate moj IQ, bom pa utihnil. Vendar je še vedno moj adut in ne bom pozabil kje sem na lestvici IQja. Mnogi pravijo, da IQ sploh ni pomemben, pa sem prepričan, da to trdijo samo ljudje ki imajo nizek IQ. Je pa res, da je teh ljudi več in žal ima več ljudi v našem svetu prav, vsaj velja tako.

Res se strinjaš s to mojo izjavo o tepcih? Ne morem verjeti, to je v bistvu eden izmed težje razumljivih stavkov, ki sem jih napisal in marsikdo ga ne bo razumel. Ti si ga pa dojel? Kako potem še ostalih popolnoma preprostih stvari ne dojameš?

Tvoja ugotovitev o tem, da ne ločim pospeška in hitrosti je pa zanimiva in z veseljem ti bom spoštljivo prisluhnil. Mogoče imaš prav, vendar nisem prepričan. Torej, če imamo res hitro vozilo, in ga počasi pospešujemo do 10000 km/h, potem pa vozimo s 10000 km/h bomo čutili upor samo dokler vozilo pospešujemo? Potem pa imam tukej še eno teorijo :) To lahko pa kar objavim, ker je res preprosta in že vesolka je imela dobro idejo. V bistvu ima potem ona prav. Potem je to že njena teorija in tudi drži. Tista muha bi lahko prekoračila svetlobno hitrost. Ne tista, ki bi zletela čez sprednje okno, ampak tista, ki pospešuje od zadnjega dela vozile do sprednjega. Pa pozabite na zunanjega opazovalca, ki kot pravite vidi to vozilo upognjeno, ali nekaj podobnega sem bral, to je le "optična varka", res bi ta muha prehitela svetlobo, vendar je ne bi videli, ker na tej muhi ne bi bilo nobene svetlobe :)

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

GJ, od tebe ne pričakujem veliko, razen posmeha, ki ga izkazuješ na tako primitiven način, da me je sram, da si mi sočlovek.
Ne vem, mogoče si pa res kot sam praviš, tele. To mi je precej v tolažbo, ker ljudje se pogovarjamo precej drugače.

Še enkrat si mi rekel ljubček golobček? Ne, nisi me razjezil, razveselil si me, ker vem, da ko se bova srečala, ti bom zavezal jezik, potem boš pa tudi poletel. Povedal sem precej, ne pa vse. To si samo ti rekel. Tudi tukaj se motiš, ker bom povedal še veliko. Ti pa nisi povedal ničesar konkretnega, le kopiraš slovenske pregovore in nekateri sploh ne spadajo v temo, vsaj ne tako kot si si ti zamislil. Torej si res navadna ovca, ki samo ponavlja za drugimi. Res imamo srečo, da tehnologija ne more nazadovati. Če bi lahko, bi bili zaradi takšnih kot si ti ponovno v kameni dobi.

biine
Prispevkov: 6
Pridružen: 26.3.2013 22:37

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a biine »

Nande ninja, trenutno potuješ s hitrostjo okoli 30 000 km/h okoli sonca. Če muho v zelo hitrem avtomobilu prilepi na sedež, bi moralo zdajle tebe prilepiti na steno tvoje sobe? To bi bilo dobro ne le za tvoje teorije, pač pa še za kaj drugega. :|

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

biine, ta mi je pa všeč. Skoraj si me povozil. Mogoče bi bilo res dobro da me nekam prilima. Predvsem mi je pa všeč to potovanje, ki si ga omenil, vendar, če bi me moralo kam prilimati, potem bi lahko tudi tebe :)

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a igy »

Ninja, vse bolj se mi dozdeva, da si si svoj IQ določil kar v svojem avtu, ko si pogledal na merilnik hitrosti.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

igy, ni mi ravno mar kaj se tebi dozdeva, sem pa prepričan, da se ti ne dozdeva ravno veliko. Pa tudi to kar se ti dozdeva, se ti verjetno zelo počasi, pa mogoče je vse skupaj tudi narobe. Res, če boš komentiral samo moj IQ in iskal napake, ki jih pišem, je škoda da ti odgovarjam, ker se mi lahko ob tebi precej poslabša.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a GJ »

igy napisal/-a:Ninja, vse bolj se mi dozdeva, da si si svoj IQ določil kar v svojem avtu, ko si pogledal na merilnik hitrosti.
Počakajmo do naslednjič, ko bo pritisnil gas do daske po vrhniškem klancu navzdol... :lol: :lol: :lol:

Lep večer...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Nande Ninja, sploh nisi prvi "genijalac" na tem forumu, kar postavi se v vrsto za:

Rozman, amrit (TimeEinstein), celica, Animos (GesAnimos), Vedež, stoplak, smolejleo.

(pa verjetno sem koga izpustil)

Vsi po vrsti imajo svoje "teorije", le da so jih eni že objavili, drugi jih še bodo, ostali pa ostajajo pri spamanju s svojimi instant pogledi. :lol:

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Meni je zanimivo, da se prakticno vsi sarlatani lotijo teorije relativnosti.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a GJ »

Aniviller napisal/-a:Meni je zanimivo, da se prakticno vsi sarlatani lotijo teorije relativnosti.
Temu se reče božji kompleks, ki pa ni po DSM.
Izvira pa nekako iz tega: vsi smo že slišali za boga in Alberta ter njegovo teorijo relativnosti.

Lep dan...

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

GJ, ne morem verjeti, da ti je igyjev komentar tako všeč, da si ga kar citiral. Ne le to, njegovo šalo si celo nadaljeval. Imaš res tako primitiven smisel za humor, ali zdaj že tekmuješ kdo bo izpadel večji bedak? Saj ti lahko priznam, da res dobro zabavaš s svojim humorjem, ampak malo se zresni, ker vse kar sem napisal ima precejšen smisel. Razen to, o višini mojega IQ-ja. To je pač moj dar in razumem, da ste nako nevoščljivi, vendar nimate prav, da se tako norčujete če nečesa ne razumete.

Shrink, kdaj sem pa trdil, da sem prvi "genijalac" na tem forumu. To si ti napisal, vendar se ti ne bom zahvalil za tovrstni kompliment, ker verjetno tega ne misliš resno. Praviš pa tudi, da naj se postavim v vrsto. Ko si že omenil to vrsto, mi vsaj povej, kje se ta vrsta nahaja, oziroma a ti ljudje stojijo v vrsti? A ste ostali "manj inteligenti" člani postavili genije kar v vrsto? Temu težko verjamem. Mogoče vi tako mislite, oni so pa povsem drugje, če so res geniji. In tudi mene vsekakor ne boste postavili v nobeno vrsto. Lahko se vsi, ki tukaj pišete traparije postavite v vrsto za mano, a to priložnost ste že zamudili. Lahko pa ocenim da se vsaj aniviller pogovarja na nekem nivoju, ki bi mu lahko rekli višja inteligenca. Genialost definitivno ne. Ostali ste pa po večini precej pod njim. Ne trdim, da jaz pišem genialno. Pišem vsekakor dobro in imam zelo močne argumente, ki večinoma slonijo na trdnih temeljih, ali pa vsaj na relativnostni teoriji. Vi pa imate tako kratke odgovore, ne na moja vprašanja. Ampak ste večinoma tako pametni, da raje spreminjate moje lastne odgovore, na vprašanja, ki sem vam jih zastavil pa še nihče ni odgovoril. Res se zelo inteligntno umikate od glavne teme in iščete napake, ki to sploh niso, kar sem že večkrat pojasnil, a še vedno ne razumete. Žal mi je za vas, a ne morem vam pomagati in če sem iskren vam tudi ne želim, ker ste nekateri res preveč prepričani v svoj prav. Saj sem tudi jaz, a imam veliko dokazov za to. Osati mi pa niste predložili še niti enega dokaza, argumenta, ali kaj podobnega, kar bi spodkopalo moje besede.

GJ, res je, to kar si napisal, da se temu reče božji kompleks. Amapk to kar si napisal, si napisal tako pomanjkljivo, da te je res lahko samo sram. Torej ČEMU se reče božji kompleks? Temu citatu, ki ga je napisal Aniviller? Njegov citat je božji kompleks? Ali hočeš reči, da imam jaz božji kompleks. To sem prepričan, da si misliš o meni. Pa se bom kar strinjal s tabo, sicer mi ni tega rekel še noben zdravnik, le psiholog, ki sem ga v osnovni šoli obiskal po opravljenem IQ testu mi je rekel, da sem nadpovprečno nadarjen. To je vse. Nisem ravno bog in niti ne vem natančno kaj je božji kompleks, vendar se mi malo sanja, kaj to je in sem prepričan, da je prisoten pri vseh ljudeh, tako kot je večina "bolezni", simptomov, nagnenj,... Le da je mogoče pri nekaterih ljudeh božji kompleks bolj izrazit kot pri drugih in pri meni vsekakor je, vendar jaz to ne jemljem kot nič slabega.

Sicer, pa Aniviler, predvidevam, da si to besedo: "CENZURA" namenil meni. Le čemu? Jaz nisem CENZURA. Sem pač genij in nikjer nisem trdil, da sem poznavalec fizike, matematike ali pa katerega drugega področja o katerem smo govorili. Nimam ravno visoke izobrazbe in predvidevam, da se boste tudi na ta račun šalili, ker domnevam, da mislite, da imajo visok IQ samo ljudje ki so se veliko učili, šudirali, veliko berejo in imajo visoko izobrazbo. Po večini je to sicer res, da nekdo, ki je opravil magisterij, ali pa kar doktorat, verjetno ni nekakšen kreten ki ima IQ 80, ampak ne pomeni pa niti to, da ima IQ posebno visok.

Torej upam, da se vsaj strinjate s tem, da je lahko genij tudi navaden smetar, gradbeni delavec, tovarniški delavec, brezposeln in celo brezdomec?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Slabo dojemaš, Nande Ninja: s tem, ko si dobil informacijo, da nisi prvi "genijalac" z oh in sploh "teorijo" na tem forumu in da se moraš postaviti v vrsto za navedenimi imeni, bi moral razumeti namig, kaj te sploh čaka: le oglej si usodo ostalih "genijalcev". :lol:

Če "inteligencija" tvojega kalibra namiga kljub temu še ni dojela, kar sporoči: boš deležen dodatnih podnapisov. :lol:

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: Nadsvetlobna hitrost

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Shrink, ne vem kaj naj rečem. Pač nisem razumel tvojega namiga.

Pa zakaj mi ga še vedno nisi razložil?

Se raje primitivno šališ, kot da bi mi razložil?
shrink napisal/-a:Slabo dojemaš, Nande Ninja: s tem, ko si dobil informacijo, da nisi prvi "genijalac" z oh in sploh "teorijo" na tem forumu in da se moraš postaviti v vrsto za navedenimi imeni, bi moral razumeti namig, kaj te sploh čaka: le oglej si usodo ostalih "genijalcev". :lol:

Če "inteligencija" tvojega kalibra namiga kljub temu še ni dojela, kar sporoči: boš deležen dodatnih podnapisov. :lol:
Le kaj naj bi dojel v tem tvojem zadnjem sporočilu? Res mi ni jasno, saj nisi napisal ničesar konkretnega.

Odgovori