obrazložitev definicije "Bog je...."

Posebna in splošna teorija relativnosti
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rozman napisal/-a:Vedež, hvala za razumevanje.
Zahvala šarlatana šarlatanu. :lol:
Nihče pa ni pomislil, da njihov instrument ves čas deluje pravilno, da pa je slučajno občutljiv le na valovno dolžino in da se valovna dolžina svetlobe zaradi hitrosti izvora svetlobe ne spreminja. To se je dogajalo s popolnoma različnimi instrumenti, popolnoma neodvisno na različnih lokacijah. Instrument je na vseh navedenih mestih pravilno kazal vedno enako valovno dolžino, ki ni odvisna od hitrosti vira svetlobe, le da avtorji niso bili pripravljeni privzeti izmerjenega rezultata, ker je bil preveč izven njihovih pričakovanj. Druge primere si lahko ogledaš v moji knjigi.
Na šarlatansko razlago, ki je seveda popolnoma zgrešena, pač nihče ne pomisli. Ti je pa že bilo povedano, da je lahko vzrok v nezmožnosti natančnih meritev in da tvojim interpretacijam meritev iz člankov ni za verjeti, v kar sem se prepričal ob prebiranju doktorata, ki si ga navajal.
Vojko, na kakšen izid stavim? Tako kot sem razumel opisane meritve v člankih se PTR slabo piše.
Saj to je problem: tvoje razumevanje, ki je popolnoma zgrešeno.
Tale razprava na forumu včasih zgleda neproduktivna, vendar ni tako. Na osnovi zadnjih vaših pripomb in vprašanj sem zbistril nekatere misli in jih objavil na moji strani http://www.anti-energija.com/Uvodne_misli.pdf
Dej, nehi, no: saj nisi upošteval nobenih pripomb. Si zgolj kopiral nakladanja iz svojih postov; da je teorija relativnosti na udaru oz. pod vprašajem in podoben bla, bla, bla, kar je seveda zgolj halucinacija tipičnega antirelativnostnega šarlatana. :lol:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a: Institucije, ki merijo zamike spektralnih črt praviloma posvečajo premalo pozornosti, koliko je njihov merilnik občutljiv na frekvenco in koliko na valovno dolžino svetlobe. Kadar merijo z merilnikom, ki je občutljiv samo na valovno dolžino, pride do zanimivega pojava. Ko merilnik usmerijo v sončev izbruh ne pokaže spremembe valovne dolžine kot posledica hitrosti sončevega izbruha.
Dobro da imamo tebe Rozman... :oops:
No pa si preberi še tole: Wavelength dependence of polarization. XVII. Be-type stars

Seveda bo našel ata Google na desetine podobnih razprav, le ti, ki si strokovnjak za nerazrešene pojave, ne veš nič o tem, pol pa razglašaš: Albert ni imel prav, jaz sem tisti ki ima prav, PTR se poslavlja, preberite na moji spletni strani... :oops:

Lep dan, pa čeprav deževen...

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, hitrost svetlobe iz vesolja določata f in λ, zato se v prvi vrsti posvečam tema parametroma. V osnovi nas torej zanima meritev, ki bo pokazala ali se f in λ ob vseh zunanjih vplivih (hitrosti izvora, gravitaciji, …, in tudi polarizacija, …) vedno spreminjata povezano, tako da je c=f. λ vedno enaka. Ali pa lahko omenjeni pojavi mogoče drugače vplivajo na f kot na λ. Ko bo z meritvijo odgovorjeno na to osnovno vprašanje pa se bo fizika organizirala tako, da ne bo več temeljila na predpostavkah, ampak bo ob vsakem pojavu (gibanje izvora, gravitacija, polarizacija, …) ločeno merila in raziskovala vpliv pojava na frekvenco in ločeno na valovno dolžino svetlobe. Ločene meritve f in λ bodo fiziki prinesle pomembno večjo verodostojnost pri dokazovanju fizikalnega dogajanja.

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

pilot napisal/-a:
Če povzamem: Bog je imaginaren člen v našem besedišču ki zavira napredek in um.
Ko trdiš, da Bog zavira napredek in um si se osmešil. S to izjavo si potrdil njegov obstoj. Ker če Bog ne obstaja, potem ne more zavirati ničesar.

Bog obstaja. V naših mislih. Ni le člen v našem besedišču, kot ti trdiš, ampak je zelo velik del tudi v naših mislih.
Sicer ni neka fizična oseba ampak je "pojem", ki smo si ga ljudje sami izmislili, ravno zaradi tega, da si lažje razlagamo vso znanost, fiziko, matematiko, kemijo,...

Bog je vse. Bog je temelj vsega, ker v katerokoli smer gremo, ne bomo nikoli prišli do konca in bomo na koncu, ko nam zmanjka idej, odgovorov in vprašanj, vedno lahko rekli: Tukaj je pa Božja roka. Ne pozabi, da je Bog marsikomu tudi največja uteha, upanje, zavest, pojasnilo za nelogične pojave,...

Marjan82
Prispevkov: 58
Pridružen: 13.1.2012 11:18

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Marjan82 »

@Rozman, koliko pa bi koštala ta meritev?

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

Rozman, koliko pa bi koštala ta meritev?
Marjan82, na svetu je več institucij, ki so sposobne opraviti meritev hitrosti svetlobe iz vesolja na osnovi merjenja spektralnih črt. IJS ima z nekaterimi od njih sporazume o sodelovanju, na osnovi katerih bi bili stroški same meritve lahko simbolični, če bi se meritev izvedla na daljavo, na osnovi kvalitetno pripravljenega načrta meritve. Če bi bili mi prisotni pri meritvi na lokaciji, bi to pomenilo potne stroške za te udeležence na lokacijo meritve. Meritev pa od neke institucije lahko pričakujemo le na osnovi kvalitetnega načrta meritve. Za pripravo kvalitetnega načrta pa moramo natančno poznati instrument in temu instrumentu prilagoditi metodo merjenja in zanj izdelati podroben načrt merjenja. Za to pa bi morala na IJS+FMF biti osnovana raziskovalna skupina, ki bi pripravila načrt meritve. Posameznik ne more sodelovati na primer z ESA ali NASA. Glavni strošek so torej plače raziskovalcev za čas trajanja projekta. Če ocenimo da bi bilo s pripravo in izvedbo meritve od nekaj do deset človek-mesecev dela, bi to pomenilo strošek merjenja okrog sto tisoč Euro. Seveda lahko več ali manj, odvisno kako temeljito se lotimo meritve.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, hitrost svetlobe iz vesolja določata f in λ, zato se v prvi vrsti posvečam tema parametroma. V osnovi nas torej zanima meritev, ki bo pokazala ali se f in λ ob vseh zunanjih vplivih (hitrosti izvora, gravitaciji, …, in tudi polarizacija, …) vedno spreminjata povezano, tako da je c=f. λ vedno enaka. Ali pa lahko omenjeni pojavi mogoče drugače vplivajo na f kot na λ. Ko bo z meritvijo odgovorjeno na to osnovno vprašanje pa se bo fizika organizirala tako, da ne bo več temeljila na predpostavkah, ampak bo ob vsakem pojavu (gibanje izvora, gravitacija, polarizacija, …) ločeno merila in raziskovala vpliv pojava na frekvenco in ločeno na valovno dolžino svetlobe. Ločene meritve f in λ bodo fiziki prinesle pomembno večjo verodostojnost pri dokazovanju fizikalnega dogajanja.
1)Rozman! Hitrost svetlobe, ki prihaja iz vesolja je za enkrat še vedno enaka c. Zapomni si, da svetloba ne more potovati niti hitrejše niti počasnejše od hitrosti c. Tudi ko potuje po snovi potuje vedno s hitrostjo c, časovni zamiki nastanejo iz drugih razlogov. Da bi tvoja teorija delovala bi zadostovalo tudi, da svetloba potuje počasneje od c, ampak to je seveda lažje napačno izmeriti, ker imaš pri vseh merilnikih lokalne zakasnitve.
2)Iz povezav, ki sem ti jih dal je možno razbrati, da odklonska mrežica ne deluje enako, če je svetloba polarizirana! Posledično, povsod tam kjer si omenjal odklonsko mrežico imaš problem, ker nisi nikjer upošteval polarizacije svetlobe.
3)Svetloba ima kvantno naravo torej je kot delec nedvoumno določena, enako velja energijo fotona.

Rozman, še enkrat samo zate:
Vsak foton vedno potuje s hitrostjo c, foton ne more potovati niti hitreje niti počasneje od hitrosti c, ki znaša 299792458 ms. Če bi bilo drugače bi bil tudi naš svet čisto drugačen.

Lep večer...

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:
Rozman, koliko pa bi koštala ta meritev?
Marjan82, na svetu je več institucij, ki so sposobne opraviti meritev hitrosti svetlobe iz vesolja na osnovi merjenja spektralnih črt.
Ne si delat utvar Rozman, da še kdo poleg tebe v to verjame. Na svetu ni ustanove, ki bi bila to sposobna, razlog tiči v tem, da ti ne veš točno kaj, kako in s čim bi meril.

Lep dan...

Marjan82
Prispevkov: 58
Pridružen: 13.1.2012 11:18

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Marjan82 »

GJ, samo kako to misliš, foton ne more potovati niti hitreje niti počasneje od hitrosti c, ki znaša 299792458 ms

kaj pa je potem tole http://en.wikipedia.org/wiki/Refractive_index

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Marjan82 napisal/-a:GJ, samo kako to misliš, foton ne more potovati niti hitreje niti počasneje od hitrosti c, ki znaša 299792458 ms

kaj pa je potem tole http://en.wikipedia.org/wiki/Refractive_index
To velja za svetlobo v snovi in ne fotone, kar je seveda bistvena razlika, če pa gledamo lokalno posamezne fotone potem vsak foton potuje med atomi vedno s hitrostjo c.

Lep večer še naprej...

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, meritev sem opisal v knjigi. Zate, ki pa si nisi ogledal opisa meritve pa zelo res zelo kratek povzetek zgolj ene od možnosti. Meritev opravimo z WHAM interferometrom (http://www.astro.wisc.edu/our-science/r ... mentation/ ). Instrumentu je možno prilagajati občutljivost na λ/f z menjavo mrežice. Gibajoče nebesno telo (komet) opazujemo ob različno nastavljeni občutljivosti interferometra na valovno dolžino oziroma frekvenco. Izmerjeni rezultati ločeno pokažejo vpliv hitrosti gibanja nebesnega telesa tako na frekvenco kot na valovno dolžino. Za več na to temo pa predlagam ogled moje internetne strani http://www.anti-energija.com/ za še več pa moje knjige.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, meritev sem opisal v knjigi. Zate, ki pa si nisi ogledal opisa meritve pa zelo res zelo kratek povzetek zgolj ene od možnosti. Meritev opravimo z WHAM interferometrom (http://www.astro.wisc.edu/our-science/r ... mentation/ ). Instrumentu je možno prilagajati občutljivost na λ/f z menjavo mrežice. Gibajoče nebesno telo (komet) opazujemo ob različno nastavljeni občutljivosti interferometra na valovno dolžino oziroma frekvenco. Izmerjeni rezultati ločeno pokažejo vpliv hitrosti gibanja nebesnega telesa tako na frekvenco kot na valovno dolžino. Za več na to temo pa predlagam ogled moje internetne strani http://www.anti-energija.com/ za še več pa moje knjige.
Pa saj sem ti lepo povedal, da odklonska mrežica ne more služiti kot inštrument, ker povzroča zaradi polarizacije svetlobe, prevelike napake! Polarizacija svetlobe je povsem osnovni pojav, ki ga moraš vzeti v zakup pri meritvah. Ti pa polarizacije svetlobe v svojih spisih enostavno ne omenjaš!

Moj zaključek glede tvojega merjenja je bil posledično seveda jasen: Na svetu ni ustanove, ki bi bila to sposobna, razlog tiči v tem, da ti ne veš točno kaj, kako in s čim bi meril.

Lep večer še naprej...

Nande Ninja
Prispevkov: 219
Pridružen: 3.2.2013 5:52

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Nande Ninja »

Padli ste popolnova ven iz glavne teme. Res zanimivo, vidim, da ni ravno veliko dobrih komentarjev.

Rozman
Prispevkov: 1519
Pridružen: 6.10.2005 14:50
Kraj: Tržič
Kontakt:

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a Rozman »

GJ, bela svetloba iz bližnjih nebesnih teles ima naključne polarizacije. Tvoja pripomba glede polarizacije posledično ne ovira meritve. Preden pa ti razkrijem še kaj o meritvi iz moje knjige, imam zate eno hipotetično vprašanje: 'Kako bi se ti odzval na pobudo za ločeno meritev frekvence in valovne dolžine svetlobe, to je hitrosti svetlobe iz vesolja, če bi vedel, da je taka meritev izvedljiva?' Bralcem knjige se namreč pogosto rojeva vprašanje: 'Zakaj zaboga fiziki tega ne izmerijo, kaj čakajo?'

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: obrazložitev definicije "Bog je...."

Odgovor Napisal/-a GJ »

Rozman napisal/-a:GJ, bela svetloba iz bližnjih nebesnih teles ima naključne polarizacije.Tvoja pripomba glede polarizacije posledično ne ovira meritve.
Cel kup člankov na to temo najdeš na internetu, ki jasno govorijo o vplivu polarizacije na odklonsko mrežico, tudi sam sem ti dal nekaj povezav!
Rozman napisal/-a:Preden pa ti razkrijem še kaj o meritvi iz moje knjige, imam zate eno hipotetično vprašanje: 'Kako bi se ti odzval na pobudo za ločeno meritev frekvence in valovne dolžine svetlobe, to je hitrosti svetlobe iz vesolja, če bi vedel, da je taka meritev izvedljiva?' Bralcem knjige se namreč pogosto rojeva vprašanje: 'Zakaj zaboga fiziki tega ne izmerijo, kaj čakajo?'
Čisto preprosto.
Do sedaj še niso odkrili fotona, ki bi lahko potoval hitreje ali počasneje od hitrosti c.
Fotoni v pospeševalnikih, ki jih izsevajo protoni, ko spreminjajo smer v močnem električnem polju bi bili tisti, ki bi to prvi nazorno dokazali. Pospešen proton v LHC-ju se približa svetlobni hitrosti na kar nekaj devetk natančno. In svetloba, ki jo oddaja ob pospeševanju bi potrdila tvoje domneve že v časih prvih protonskih pospeševalnikov, torej več kot 60 let nazaj.
Torej takšna meritev, ki jo predlagaš ti nima pomena.

To so besede, ki jih tvoji bralci potrebujejo!

Lep večer vsem...

Odgovori