Temna energija

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a: Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo.
Slika
Tu si torej defeniral doseg in max. doseg. Stotič ti povem, da ne moreš kar prosto po Prešernu spreminjati pomena besed. Domet ali doseg - poglej v knjige ali medmrežje kaj pomeni - to je maksimalni domet. Ti pa sedaj nekaj nakladaš o efektivnem dometu, ker ti pač tako paše. (http://en.wikipedia.org/wiki/Range_of_a_projectile)

Nekaj drugega pa je, kakšen je doseg tvojega uma - tega lahko omejiš in si ga že omejil s svojim netolerantnim, papagajskim, samovšečnim dovtipkarstvom. Tisti " lahko omejiš" bi moral napisati težko, ker je nekaj tako omejenega težko še bolj omejiti - tebi pa uspeva - nemogoče je mogoče. Uporabniškega imena pa ne spreminjaj - je res skladen s tvojim nazorom, barva avatarja ima pa bolj nemški pomen, zato še enkrat predlagam, da spremeniš samo avatar in sicer v Slika

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo.
Tu si torej defeniral doseg in max. doseg.
Prav nič nisem definiral, hobist.
Stotič ti povem, da ne moreš kar prosto po Prešernu spreminjati pomena besed. Domet ali doseg - poglej v knjige ali medmrežje kaj pomeni - to je maksimalni domet. Ti pa sedaj nekaj nakladaš o efektivnem dometu, ker ti pač tako paše.
Ne gre za nobeno spreminjanje pomena, ampak za dejstvo, da so izstrelki iz puške omejeni s tarčo in prav s tem v zvezi je bil mišljen domet. Če pa hobi balistik razmišlja o teh izstrelkih še vedno kot o topovskih kroglah, mu še stoprvič svetujem, da si omisli kak "šnelkurc" balistike. :lol:
Nekaj drugega pa je, kakšen je doseg tvojega uma - tega lahko omejiš in si ga že omejil s svojim netolerantnim, papagajskim, samovšečnim dovtipkarstvom.
No, jasno je, kakšen je domet hobikozmološkobalistične pameti: ustavi se pri parabolah in verižnem sklepanju. Seveda pa bo hobist osmoljenileo vselej dobil, kar si zasluži, pa ne glede na to, koliko jokca. :lol:
Tisti " lahko omejiš" bi moral napisati težko, ker je nekaj tako omejenega težko še bolj omejiti - tebi pa uspeva - nemogoče je mogoče.
Hobistu je nemogoče dojeti še tisto, kar uspe povprečnemu srednješolcu: predlagam mu, da se omeji na spoznavanje narave v OŠ. :lol:
Uporabniškega imena pa ne spreminjaj - je res skladen s tvojim nazorom, barva avatarja ima pa bolj nemški pomen, zato še enkrat predlagam, da spremeniš samo avatar in sicer v
In hobist osmoljenileo se spet spotika ob moj avatar (pa še ob nick zraven). To ponavljajoče se (kdo je že nakladal o papagajih? :lol:) spotikanje je že videna šarlatanska pojavnost.

Ampak ker je že govora o predlogih, bom še sam dal enega hobistu: predlagam mu spremembo nicka v "ihbinhobifirales". :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Slika
shrink napisal/-a: Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo.
Glede na Shrinkovo izjavo je potem sledeči dialog čisto možen:

Četica, streljaj! na rdeče in bele tarče!
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, pokorno javljam, tarče so izven dometa!
Kako so izven dometa, domet je tam, kamor jaz postavim tarče.
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, potem pa na vaš ukaz streljamo mimo.



:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a: Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo.
Glede na Shrinkovo izjavo je potem sledeči dialog čisto možen:

Četica, streljaj! na rdeče in bele tarče!
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, pokorno javljam, tarče so izven dometa!
Kako so izven dometa, domet je tam, kamor jaz postavim tarče.
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, potem pa na vaš ukaz streljamo mimo.
Ojojoj, hobist, pa saj sem ti lepo razložil: gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo, zato je njihov doseg/domet pač omejen s tarčo in zato ni govora o nikakršnem maksimalnem dosegu/dometu. In če tega ne dojameš, gre pač spet za tvoj, hobibalistični, problem (drugič).

In seveda: Če pa hobi balistik razmišlja o teh izstrelkih še vedno kot o topovskih kroglah, mu še stoprvič svetujem, da si omisli kak "šnelkurc" balistike (drugič).

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a: Doseg izstrelka je pogojen s tarčo in seveda doseg 500 m pomeni, da se tarča nahaja na 500 m, ne pa max. dosega izstrelka. Če je hobi balistik razumel kako drugače, je to spet njegov problem oz. naj se pogovori s svojo pametjo.
Glede na Shrinkovo izjavo je potem sledeči dialog čisto možen:

Četica, streljaj! na rdeče in bele tarče!
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, pokorno javljam, tarče so izven dometa!
Kako so izven dometa, domet je tam, kamor jaz postavim tarče.
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, potem pa na vaš ukaz streljamo mimo.
Ojojoj, hobist, pa saj sem ti lepo razložil: gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo, zato je njihov doseg/domet pač omejen s tarčo in zato ni govora o nikakršnem maksimalnem dosegu/dometu. In če tega ne dojameš, gre pač spet za tvoj, hobibalistični, problem (drugič).

In seveda: Če pa hobi balistik razmišlja o teh izstrelkih še vedno kot o topovskih kroglah, mu še stoprvič svetujem, da si omisli kak "šnelkurc" balistike (drugič).

:lol: :lol: :lol: :lol:
gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, če vi vedno ustrelite kozla, še ni rečeno, da izstrelek iz puške vedno zadane tarčo - razen od S. Hawkensa - tista zadane tudi okrog vogala.

zato je njihov doseg/domet pač omejen s tarčo in zato ni govora o nikakršnem maksimalnem dosegu/dometu
Profesionalni znanstvenik Shrink, strokovnjak za razlago in defenicijo pojmov.
Doseg/domet za puške je torej oddaljenost tarče od puške - predlagaj to potem SSKJ.
Doseg za topove, rakete, frače, minobacače, loke je pa dolžina - "kolikor največ nese", če ne smemo uporabljati izraza maksimalni domet.

Jaz sem vedno mislil, da pomeni domet, doseg največjo dolžino, ki jo je projektil, izstrelek možen doseči,
efektivni domet pa oddaljenost, na katero se "še splača "streljati.

Za ilustracijo - in v vednost, da sem proti streljanju - pa na žalost glede na temo navajam originalne podatke za npr.
Slika

Hersteller: Mauser
Modell: K98k
Kaliber: 8x57 IS
Magazinkapazität: 5 Patronen
Effektive Reichweite: 600m
Mündungsenergie: 4000 Joule
Mündungsgeschwindigkeit Projektil: 755 m/s

Pa še en stavek v angleščini:
The Barrett M82 is credited with a maximum effective range of 1,800 m (1.1 mi); and it was with a .50BMG caliber McMillan TAC-50 rifle that Canadian Master Corporal Rob Furlong made the longest recorded (until 2010) confirmed sniper kill in history, when he shot a Taliban fighter at a range of 2,430 m (1.51 mi) in Afghanistan during Operation Anaconda in 2002.[3]

Kot vidiš uporabljajo v angleščini in nemščini izraz efektivni domet/doseg, ki je pa nekaj drugega kot domet/doseg( ta še vedno pomeni za vse kar leti maksimalni doseg) - sedaj te naj pa uboga SSKJ in naj ta dva izraza razlaga po tvoje - veliki Shrink :shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ojojoj, hobist, pa saj sem ti lepo razložil: gre za izstrelke iz puške in ti vedno zadenejo tarčo, zato je njihov doseg/domet pač omejen s tarčo in zato ni govora o nikakršnem maksimalnem dosegu/dometu. In če tega ne dojameš, gre pač spet za tvoj, hobibalistični, problem (drugič).

In seveda: Če pa hobi balistik razmišlja o teh izstrelkih še vedno kot o topovskih kroglah, mu še stoprvič svetujem, da si omisli kak "šnelkurc" balistike (drugič).
Gospod baron Shrink fon Millzuhausen, če vi vedno ustrelite kozla, še ni rečeno, da izstrelek iz puške vedno zadane tarčo - razen od S. Hawkensa - tista zadane tudi okrog vogala.
Hobi balistik še vedno ne dojame, da eno je njegovo streljanje kozlov (beri: alienov) z "mađionskimi" kroglami, drugo pa je balistika izstrelkov iz pušk. :lol:
Profesionalni znanstvenik Shrink, strokovnjak za razlago in defenicijo pojmov.

Doseg/domet za puške je torej oddaljenost tarče od puške - predlagaj to potem SSKJ.
Hobi balistik še vedno ne dojame, da je pri izstrelkih iz pušk smiselno govoriti le o razdaljah do tarče, torej o tej vrsti dometa, kar si celo sam namiguje čisto na dnu. :lol:
Doseg za topove, rakete, frače, minobacače, loke je pa dolžina - "kolikor največ nese", če ne smemo uporabljati izraza maksimalni domet.
Hah, za loke in frače je podobno kot za puške in pištole, samo hobi kozmolog pa je prepričan v to, kaj se sme in ne sme uporabljati. :lol:
Jaz sem vedno mislil, da pomeni domet, doseg največjo dolžino, ki jo je projektil, izstrelek možen doseči, efektivni domet pa oddaljenost, na katero se "še splača "streljati.
Zame je irelevantno, kaj si misli hobi balistik, vem pa točno, kaj sem mislil z dometom do 500 m za določene izstrelke (seveda so bili mišljeni tisti iz pušk). Če hobist osmoljenileo zaradi lastne polpismenosti in strokovne podhranjenosti ni zmogel takoj ugotoviti, za kaj gre, mu drugič priporočam, da takoj prosi za podnapise, ne pa da za to porabi ducat postov. :lol:
Kot vidiš uporabljajo v angleščini in nemščini izraz efektivni domet/doseg, ki je pa nekaj drugega kot domet/doseg( ta še vedno pomeni za vse kar leti maksimalni doseg) - sedaj te naj pa uboga SSKJ in naj ta dva izraza razlaga po tvoje - veliki Shrink
Liliputanskemu hobistu (v jezikovnem in strokovnem smislu) osmojenemuleotu pač še vedno ne kapne, da je domet/doseg nadpomenka efektivnemu dometu/dosegu in maksimalnemu dometu/dosegu, zato ni nobene potrebe po "defeniranju" novih pomenov; potrebno je le hobi balistiku od primera do primera razlagati, kateri pomen je bil mišljen. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Pa poskusim še enkrat.
Slika

Hersteller: Mauser
Modell: K98k
Kaliber: 8x57 IS
Magazinkapazität: 5 Patronen
Effektive Reichweite: 600m
Mündungsenergie: 4000 Joule
Mündungsgeschwindigkeit Projektil: 755 m/s

Pa še en stavek v angleščini:
The Barrett M82 is credited with a maximum effective range of 1,800 m (1.1 mi); and it was with a .50BMG caliber McMillan TAC-50 rifle that Canadian Master Corporal Rob Furlong made the longest recorded (until 2010) confirmed sniper kill in history, when he shot a Taliban fighter at a range of 2,430 m (1.51 mi) in Afghanistan during Operation Anaconda in 2002.[3]

Kot vidiš uporabljajo v angleščini in nemščini izraz efektivni domet/doseg, ki je pa nekaj drugega kot domet/doseg( ta še vedno pomeni za vse kar leti maksimalni doseg) - sedaj te naj pa uboga SSKJ in naj ta dva izraza razlaga po tvoje - veliki Shrink :shock:[/quote]

Tu sta dva teksta iz katerih je razvidno, da uporabljajo izraz efektivni domet. Mislim, da sta napisana za določeno skupino ljudi, ki bi jo lahko označili za "ne čiste nevedneže ali nepoznavalce" na področju izstrelkov.
Shrink - spet se je pojavil isti problem - tvoje izražanje je tako netočno in ohlapno (pa tudi če ni), začneš spreminjati in obračati besede, tako kakor se tebi zahoče. Si nemogoč sogovornik, sploh nisi sogovornik, se pa ne bom spustil na tvoj nivo in te začel obkladati z izrazi, ki označujejo takega človeka kot si ti.
Tudi nobenega napotka ti ne dam, kar sam se cvri in kuhaj v tem piskru netolerance, nadutosti, sovražnosti. Kar tako naprej, boš še bolj :!: zadovoljen.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Pa poskusim še enkrat.
Spet si tipično šarlatansko repetitiven, hobi balistik. Slika
Kot vidiš uporabljajo v angleščini in nemščini izraz efektivni domet/doseg, ki je pa nekaj drugega kot domet/doseg( ta še vedno pomeni za vse kar leti maksimalni doseg) - sedaj te naj pa uboga SSKJ in naj ta dva izraza razlaga po tvoje - veliki Shrink :shock:
Liliputanskemu hobistu (v jezikovnem in strokovnem smislu) osmojenemuleotu pač še vedno ne kapne, da je domet/doseg nadpomenka efektivnemu dometu/dosegu in maksimalnemu dometu/dosegu, zato ni nobene potrebe po "defeniranju" novih pomenov; potrebno je le hobi balistiku od primera do primera razlagati, kateri pomen je bil mišljen (drugič). Slika
Tu sta dva teksta iz katerih je razvidno, da uporabljajo izraz efektivni domet. Mislim, da sta napisana za določeno skupino ljudi, ki bi jo lahko označili za "ne čiste nevedneže ali nepoznavalce" na področju izstrelkov.
Liliputanskemu hobistu (v jezikovnem in strokovnem smislu) osmojenemuleotu pač še vedno ne kapne, da je domet/doseg nadpomenka efektivnemu dometu/dosegu in maksimalnemu dometu/dosegu, zato ni nobene potrebe po "defeniranju" novih pomenov; potrebno je le hobi balistiku od primera do primera razlagati, kateri pomen je bil mišljen (tretjič). Slika
Shrink - spet se je pojavil isti problem -
Problem je zgolj pri polpismenem in neizobraženem hobistu osmoljenemuleotu. Slika
tvoje izražanje je tako netočno in ohlapno (pa tudi če ni),
Moje izražanje je dovolj natančno in točno za tiste, ki so glede teme seveda izobraženi, kar seveda za osmoljenegaleota ne velja. Slika
začneš spreminjati in obračati besede, tako kakor se tebi zahoče.
Že slišano jokcanje: Spreminjanje in obračanje besed dojema zgolj polpismeni in neizobraženi hobist. Slika
Si nemogoč sogovornik, sploh nisi sogovornik, se pa ne bom spustil na tvoj nivo in te začel obkladati z izrazi, ki označujejo takega človeka kot si ti.
Z liliputanskimi hobisti se ne pogavarja; zgolj se jim tolmači, kje ga biksajo. Seveda pa mi je malo mar za njihovo jokcanje, glede nivoja pa naj kar pometejo pred lastnim pragom. Slika
Tudi nobenega napotka ti ne dam, kar sam se cvri in kuhaj v tem piskru netolerance, nadutosti, sovražnosti.
Tipični šarlatanski besednjak. Sicer mi pa "dol visi" za njihove namige. Slika
Kar tako naprej, boš še bolj :!: zadovoljen.
Saj sem ti že rekel: od mene boš vselej deležen primerne obravnave. Slika

P.S. A morda pomeni, da se (četrtič) poslavljaš? Slika

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Baron Shrink fon Millzuhause se želi rešiti iz zavgate po sistemu :

Slika

PS: Se ne poslavljam, rad berem članke v Kvarkadabri (posebno NOVE iz prejšnjega tisočletja), če se pa jezim nad kakšnim sodelavcem, preberem kaj od strokovnjaka Shrinka in kar naenkrat vsi okoli mene postanejo konstruktivni, pošteni, prijazni, pametni, tolerantni,...- samo naredim pravo primerjavo in je vse super.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:Baron Shrink fon Millzuhause se želi rešiti iz zavgate po sistemu :
Saj je jasno, kdo je neprestano v zagati: neizobraženi in polpismeni hobist osmoljenileo, ki mu še pojem "balističen" do nedavnega ni bil poznan (da niti ne omenjam njegovih hobističnih predstav o temni energiji). :lol:
PS: Se ne poslavljam, rad berem članke v Kvarkadabri (posebno NOVE iz prejšnjega tisočletja),
Spet boleči spomini na kozmološke krivulje? :lol: Drugače je samo polpismeni neizobraženec zmožen neprestano jokcati nad neažuriranimi opuščenimi stranmi. :lol:
če se pa jezim nad kakšnim sodelavcem, preberem kaj od strokovnjaka Shrinka in kar naenkrat vsi okoli mene postanejo konstruktivni, pošteni, prijazni, pametni, tolerantni,...
Ni panike, dubisthobifirales, vselej sem ti na razpolago. :lol:
- samo naredim pravo primerjavo in je vse super.
Nikar ne primerjaj svojega hobističnega znanja s pravim znanjem, ker si boš zgolj prizadejal dodatno bolečino. :lol:

NIKKI
Prispevkov: 743
Pridružen: 24.3.2006 20:22

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a NIKKI »

(Kriptični sporočilo) :wink:
Sem našel luknjo v nebu, ki jo je naredila krogla!
P.S.: Bom več napisal, ko bo šlo čez vse, tudi najbolj zoprne kozmetične*, filtre!
* kozmetiki- tisti, ki se ukvarjao s kozmosom. :wink:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Zanimivo pri fizikih je nekaj.
Priznavajo, da temna snov obstaja, njene efekte pa ne.
Torej velecenjeni Shrink, KAKŠNI SO EFEKTI TEMNE SNOVI?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Zanimivo pri fizikih je nekaj.
Priznavajo, da temna snov obstaja, njene efekte pa ne.
Torej velecenjeni Shrink, KAKŠNI SO EFEKTI TEMNE SNOVI?
Ne nakladaj, seveda so priznani efekti temne snovi; izobrazi se:

http://cosmology.berkeley.edu/Education ... curve.html

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

shrink napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Zanimivo pri fizikih je nekaj.
Priznavajo, da temna snov obstaja, njene efekte pa ne.
Torej velecenjeni Shrink, KAKŠNI SO EFEKTI TEMNE SNOVI?
Ne nakladaj, seveda so priznani efekti temne snovi; izobrazi se:

http://cosmology.berkeley.edu/Education ... curve.html
Ne razumem. Prevedi prosim.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Temna energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:
shrink napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Zanimivo pri fizikih je nekaj.
Priznavajo, da temna snov obstaja, njene efekte pa ne.
Torej velecenjeni Shrink, KAKŠNI SO EFEKTI TEMNE SNOVI?
Ne nakladaj, seveda so priznani efekti temne snovi; izobrazi se:

http://cosmology.berkeley.edu/Education ... curve.html
Ne razumem. Prevedi prosim.
In ti študiraš fiziko? :shock:

Odgovori