Chupacabra

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Chupacabra

Odgovor Napisal/-a mali »

Zanima me vaše mnenje o Chupacabri. Živalska vrsta, ki dela škodo.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Teorij o izvoru te živali je veliko. Nekaj sigurno obstaja, ki pobija tiste živali tam, zdej lahko je to samo kakšna druga navadna živalska vrsta, ki se hrani z žvalmi.

Ena od teorij, ki sem jo zasledil je naslednja:
Chupacabre naj bi bili ljudje iz prihodnosti, ki so nas prišli opozorit, oz. preprečit katastrofo po kateri smo ljudje mutirali v tiste stvore.

Kaj pa vem, ta teorija je malo čudna, če bi bil jaz človek iz prihodnosti, bi najbrž poskušal priti v stik z ljudmi, tako ali drugače, če so sposobni potovati v preteklost, so najbrž sposobni komunikacije, vrjetno drugačne od naše, ampak vseeno nekaj bi že "sklanfali" skupaj.

Zaenkrat mi najbolj diši teorija o kakih divjih živalih, ki se pač hranijo z živalmi.

Nekateri pravijo, da so vidli neke čudne stvore, samo nekatere stvari ne zgledajo tako kot so na prvi pogled.
Jaz sem naprimer enkrat videl neko letečo kroglo z neko svetlečo stvarjo pod njo, potem sem cel dan razmišljal kaj je to, najbolj se mi je zdelo da bo kakšen balon, in naslednji dan je sem za to dobil dokaz, ker so ravno delali neke meritve in so spuščali balone v zrak, tisto svetleče spodaj pa je bila kovinska škatla od katere so se odbijali sončni žarki.
Pred kratkim sem videl nekaj podobnega letečemu rotirajočemu dežniku, letelo je mogoče kakšnih 30-40m visoko, kaj je blo nimam pojma, ker sem zadevo videl zelo na hitro, ker sem bil ravno v eni ozki ulici, tisti dan je sicer malo pihalo. Še veliko podobnih stvari sem videl, ampak se z njimi ne obremenjujem preveč, ker gre v vseh primerih za normalne stvari, samo včasih se nam zazdi, da je to ne vem kaj. Jaz verjamem, da obstaja izvenzemeljsko življenje, lahko na nivoju enoceličarjev, lahko na tako visokem nivoju, da se nam niti ne sanja. Ko bo kdo od takih šel z mano na pijačo potem bom verjel, da so prišli do nas.

Večina neumnosti, ki sem jih povedal sicer nima neposredne veze s čupakabro. Morajo obstajati stvari, ki jih ne razumemo in v nas spodbudijo radovednost, čene bi umrli od dolgčasa, kako bi bilo, da bi vse vedli in se na vse spoznali :) .

Uporabniški avatar
nymphya
Prispevkov: 29
Pridružen: 18.5.2005 19:19
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a nymphya »

Na discovery-ju je bila odaja o tej kreaturi. Mislim da ˝straši˝ predvsem po Portoriku. Tisti ki raziskujejo to bitje, menijo da je neki mutant ki je zbežal iz vojaških oporišč ali pa je nezemeljsko bitje, ker tam pogosto vidijo NLP. Jaz pa menim, če je že kaj tam, potlej je še kakšna neodkrita vrsta, ki pa na žalost srka domačim živalim kri iz vratov. Kolikor vem, tudi en čas nazaj je latimurija, zelo velika riba, veljala za že mrtvo. Pač človek le nima vse pred sabo odkrito. :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

S to razliko, da latimerija živi v velikih globinah, domnevni chupacabra pa praktično med ljudmi.

Uporabniški avatar
mali
Prispevkov: 138
Pridružen: 7.5.2003 18:17
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mali »

Zanima me, če je v ljudskem izročilu ali v drugih virih kak namig iz preteklosti.

Ker, nekaj se govori o časovnih kapsulah, pa ne vem...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

O kakšnih časovnih kapsulah se govori?

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

To je izmisljotina

Odgovor Napisal/-a david2112 »

hmm ja:)

meni so povedali v Mehiki, da si je to izmislil njihov bivsi predsednik Salinas, da bi odvrnil pozornost ljudi (po vecini preprostih kmetov) od njegovih necednih poslov (ki se jih je nabralo ogromno).

Kmetje so potem, namesto da bi se ubadali z njegovimi crnimi posli, zaceli skrbeti, kako bodo zavarovali svojo zivino pred to novo nevarnostjo..

hehe meni se to zdi bolj verjetno od bitij iz vesolja..
Torej bi jaz sklepal po Ockhamovi britvi (Ockham's Razor) in bi najprej predelal najbolj verjetne teorije, ne pa najbolj zanimive ;)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

A potem je ta Salinas sam podtaknil par mrtvih krav ali koz? Oziroma...še to vedno počne?
Ali pa so mrtve živali produkt histerije, izmišljotina?

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

chupacabra

Odgovor Napisal/-a david2112 »

cisto mozno!! to je ze boljse in bolj verjetno sklepanje od nekaterih drugih.

Tocno seveda ne vem, predpostavljam pa, da bi tako zival ze nekdo ubil in razjasnil vse skupaj v vseh teh letih, ce bi v resnici obstajala.

Krave in drugo je lahko umrlo tudi zaradi cesa drugega.. preproste ljudi pa so iznajdljivo prepricali, da je kriva Chupacabra.. zaradi tega ali drugega razloga..

to je res lazje verjetni, kot pa misticne bajke.
razen tega pa mi je to povedal student politologije iz Mehike. Mogoce tudi njih ucijo podobnih trikov, ce kaj zasustrajo..

V mehiki bodo pac odvrnili pozornost mnozice z necim takim, kot je chupacabra, saj je prebivalstvo predvsem ruralno..

V USA pa s kaksnim primerom Terry Schiavo ali pa cimerkoli drugim.. chupacabra tam recimo ne bo delovala... Terry Schiavo pa ne bo deloval v Mehiki..

Pripraviti se moramo tudi, da bomo slisali po TV in radiu, da so vzpostavili kontakt z vesoljci. hmm pardon... saj to se je ze zgodilo pred II. sv vojno in jih je veliko nasedlo.

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david2112 »

Verjamemo lahko samo sebi in svojim mozganom :)

Ni to nekaj najlepsega?
Je pa malo tezko sprijazniti se s tem.

Internet je poln dobrega materiala... ki pa se nazalost skriva med plevelom.

mi res vidimo, samo eno izmed moznih podob sveta. vse so samo kvarki in se nekaj osnovnih delcev.. je pa zanimivo, kaj vse pride iz njih, ko se sistem samoorganizira :) na vseh moznih nivojih...

treba je vedeti nekaj zgodovine, fizike, politike, ekonomije, kemije, biologije, matematike, ... bla bla.. povsod so vzorci.

Jaz mislim, da bi ljudje v Sloveniji morali gledati sirse kot recimo kje drugje.. ker samo tako se bo zgodba o uspehu nadaljevala...

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david2112 »

ok.... salinas bi res lahko "sam" ubil par zivali... potem pa se najel razne pijancke za pripovedovanje zgodbe (lahko pa tudi samo to).. saj veste, kako se take stvari sirijo v drzavi kot je Mehika.

:idea:

Ve kdo kaj vec o zgodovini Carlosa in Raula Salinasa? notorious brothers..... malo prebrskajte po netu

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

david2112 napisal/-a:Verjamemo lahko samo sebi in svojim mozganom :)
Mislim da ravno temu nebi smeli čisto verjet.
saj veste, kako se take stvari sirijo v drzavi kot je Mehika.
Niti ne, si pa mislim da je bolj "po kmečko" :) .

Osebno menim da je ideja chupacabre neumnost, ki je ušla izpod kontrole.

david2112
Prispevkov: 10
Pridružen: 3.6.2005 18:57
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a david2112 »

Mriz!

Tudi odlicna razlaga :)

OK... zdaj pa dosti o tej neumnosti. Skoda casa razpravljati.

tema zakljucena? suuuper! :)

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Eh, menda ja ne bomo tako hitro zaključili :D

Ve kdo kaj v dobesednem prevodu pomeni "chupacabra"?

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Neposredno pomeni "sesalec koz"(goat sucker).

Odgovori