Psevdoznanost v splošnem

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Ima tudi doktorat, napravil ga je pri znani profesorici za kvantno.
Aja? To zadnje ni najbolj dobra novica.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Popotnik napisal/-a:Ampak kot je ZdravaPamet dejal, tam je zaposlen tudi fizik. Ima tudi doktorat, napravil ga je pri znani profesorici za kvantno.
Kar konec koncev nič ne pove: tudi amrit se šlepa na doktorja kemije in celo nekega italijanskega fizika. Za tega fizika na BION-u lahko samo rečem (če se seveda ukvarja z biofotoniko), da je zabredel v psevdoznanost.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a shrink »

Malo sem še pogledal, s kakšnimi projekti se je ukvarjal BION. Tale projekt izpred nekaj let mi je padel v oči:

Izboljšanje izkoristljivosti krme in blaženje stresov z bioelektromagnetnimi metodami pri farmski vzreji prašičev (aplikativni raziskovalni projekt).

Normalno bi bilo pričakovati, da so v tak projekt vključeni raziskovalci iz biotehnične (zootehnika) in veterinarske fakultete. Napaka! Zgolj BION in neka živilska firma! Me prav zanima, kdo je odobril tak projekt. Ampak, če dobro pomislim, je bila tudi amritova celostna ekologija (preko Bistre) financirana z davkoplačevalskim denarjem. :shock:

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Popotnik »


ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Struktura plačnikov mi ni čisto jasna.

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Roman »

Uh, to je pa že staro in ne spada ravno v to zgodbo.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a problemi »

Sodeloval sem v nekem pogovoru, kjer je bil omenjen nek Hans Arp*, ki naj bi slikal neko galaksijo in kvazar in te slike naj bi "dokazovale", da nekaj ne štima glede dopplerjevega efekta. Ali mogoče kdo ve kaj več o tem, ker nisem slišal , da kaj glede dopplerja ne bi štimalo, ampak če o omenjenem in slikah nič ne veš pač to malce težje zanikaš?

*na netu sem našel zgolj umetnika s tem imenom

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Sodeloval sem v nekem pogovoru, kjer je bil omenjen nek Hans Arp*, ki naj bi slikal neko galaksijo in kvazar in te slike naj bi "dokazovale", da nekaj ne štima glede dopplerjevega efekta. Ali mogoče kdo ve kaj več o tem, ker nisem slišal , da kaj glede dopplerja ne bi štimalo, ampak če o omenjenem in slikah nič ne veš pač to malce težje zanikaš?

*na netu sem našel zgolj umetnika s tem imenom
http://en.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp ... _redshifts

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Sodeloval sem v nekem pogovoru, kjer je bil omenjen nek Hans Arp*, ki naj bi slikal neko galaksijo in kvazar in te slike naj bi "dokazovale", da nekaj ne štima glede dopplerjevega efekta. Ali mogoče kdo ve kaj več o tem, ker nisem slišal , da kaj glede dopplerja ne bi štimalo, ampak če o omenjenem in slikah nič ne veš pač to malce težje zanikaš?

*na netu sem našel zgolj umetnika s tem imenom
http://en.wikipedia.org/wiki/Halton_Arp ... _redshifts
Hvala.

Ni mi jasno kako sem slišal Hans, ampak OK ... Kolikor vidim kljub novim podatkom H.C. Arp še vedno vztraja pri svojem.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Vedež »

V oddaji Slovenija ima talent je nastopil moški, ki je žirantki "prebral misli" oziroma usmeril svoje misli na njene. Namreč 3 naključne številke je na list napisal prej, preden jih je ona izrekla.

Kako si znanstveno razlagate prenos misli iz ene osebe na drugo?

Gre za trik? Je mar on šarlatan? Morda znanost še ni tako daleč, da bi razložila telepatijo?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a shrink »

(ne)Ved(n)ež napisal/-a:Gre za trik? Je mar on šarlatan? Morda znanost še ni tako daleč, da bi razložila telepatijo?
Ja. Seveda. Znanost je že davno razložila, da gre za prevaranstvo/šarlatanstvo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a vojko »

Vedež napisal/-a:V oddaji Slovenija ima talent je nastopil moški, ki je žirantki "prebral misli" oziroma usmeril svoje misli na njene. Namreč 3 naključne številke je na list napisal prej, preden jih je ona izrekla.

Kako si znanstveno razlagate prenos misli iz ene osebe na drugo?

Gre za trik? Je mar on šarlatan? Morda znanost še ni tako daleč, da bi razložila telepatijo?
Vedež, koren besede 'tele-patija' je tele(potomec goveda)... :lol:

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Lepo, da "pametujeta". Dokler nekdo od vaju ne razloži trika, bo telepatija ostala kot dejstvo, tele je pa tisti, ki to oporeka.

Torej: bosta ostala teleta ali bosta razkrinkala šarlatana?

Klasično lajanje v stilu enega stavka in hahljanja je šrink zgulil že do onemogolosti. Oh Vojko oprosti, se bom potrudil in napisal shrink, no Shrink. Uh, me kar zmrazi, da sem moral Vojku pojasniti zakaj šrink ni ajnštajn še manj pa Einstein. OK?
Zadnjič spremenil Vedež, dne 23.4.2013 14:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Popotnik
Prispevkov: 532
Pridružen: 12.11.2008 18:35

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Popotnik »

Vedež napisal/-a:Gre za trik? Je mar on šarlatan? Morda znanost še ni tako daleč, da bi razložila telepatijo?
Mislim, da z NMR že lahko "berejo misli".

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Psevdoznanost v splošnem

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Gre za trik?
Itak. Ampak za razkrinkavanje potrebuješ sposobnega prevaranta, znanstvenik ne zadošča.

Odgovori