Psihologija

Zanima me...
Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Psihologija

Odgovor Napisal/-a sstone »

Morilci naj bi na to zgodbico vsi odgovorili z istim odgovorom. "Pravilno" so odgovorili tudi tisti, ki so k temu nagnjeni, kar ne pomeni da so morilci ali karkoli. V glavnem jaz sem zaril v polno. :D Nimam morilske žilice.

Nekemu dekletu je umrla mama. Na njenem pogrebu je zagledala moškega svojih sanj, takoj ji je padlo na pamet, da bosta ostala skupaj za vedno, vendar je ta sanjski moški takoj po koncu pogreba odšel in ni ga več videla. Takoj ko je prišla domov je ubila svojo sestro.
Vprašanje je ZAKAJ :?:

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

Ja, težek je detektivski posel, ampak vsakomur ki je bral Spomine Sherlocka Holmesa bi bil motiv jasen - nasledstvo, dediščina, denar. :wink:

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Tukaj v bistvu niti ne gre za detektivnski posel, fora je samo v temu, da se tistim ki so nagnjeni k sposobnosti za ubijanje v glavi porodi isti odgovor na prejšnje vprašanje.
Zanimivo, sem to vprašanje postavljal svojim kolegom in morem rečt, da sta dva odgovorila "pravilno".

Moj odgovor je bil sicer, ji je sestra najbrž speljala tega princa in se ji je zato obrnilo in jo je ubila. Pa ni to, v bistvu je zelo enostavna zadeva.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Na voljo je mnogo premalo podatkov da bi lahko sklepali o čimerkoli.

Lahko jo je ubila zaradi trenutne neprištevnosti, kar lahko pomeni tudi da bi ubila kogarkoli ki bi ji doma prišel pred obraz.

Če je sestro ubila zaradi nasledstva... za mene to pomeni da je neumna, saj ne more pričakovati da se bo izognila preiskavi, še posebej takoj po pogrebu.

Dvomim tudi da bi ubila sestro zaradi kraje princa, če je tega človeka videla max za 1 uro, pa še to na pogrebu svoje matere. Kdo pa sploh razmišlja o partnerju svojih sanj na pogrebu svojega starša??

Če je tega človeka videla prvič(in zadnjič), ni mogla nikakor sklepati da ji ga je speljala sestra.

Sem pa zelo radoveden glede razloga, ki se vsem morilcem poraja v glavi.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Seveda je premalo podatkov, tu pride na vrsto podzavest in kar ti prvo pade na pamet kot možen odgovor na to vprašanje, meni ni padlo nič zato sem pač reku, mogoče mu ga je speljala.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Torej je finta v tem da bo morilec ali potencialni morilec rekel pravilno brez pomisleka...se mi je zdelo...tu se po moje ne gre za sposobnost ubijanja, ampak sposobnost tega (zavedno) nadzorovati. Rekel bi da ta zgodbica pokaže na zaletave in neumne morilce.
Pa tudi dvomim da je vsak kljukec, ki je na to odgovoril pravilno, sposoben ubijati :)

Kasijus Klej
Prispevkov: 97
Pridružen: 19.4.2005 20:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kasijus Klej »

No, tolikšne količine sarkazma na enem mestu pa še nisem srečal. Pretpostavljam da bo naslednja ugotovitev psihologije, da imajo morilci enako fizionomijo. :lol:

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Pa saj na primer za psihopate je dokazano da imajo drugačno sliko možganov.
Torej se razlikujejo tudi miselni procesi (od recimo normalnih), ki se jih mogoče da prepoznat s samo enim stavkom. Lahko da to velja tudi za vse morilce.

CHILDOF23
Prispevkov: 5
Pridružen: 22.4.2005 12:18

Odgovor Napisal/-a CHILDOF23 »

Odgovor: ker je zelela spet videti tega moskega in je pricakovala da se bo spet pojavil na pogrebu tokrat njene sestre.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Kaj pa potem, ko ji zmanjka bližnje žlahte?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Torej...trenutna zatrapanost je morilcem pomembnejša od družinskega člana? To je šele zaletavo in neumno.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Sej to ni praktični primer, je eden izmed mnogih testiranj, ki so jih opravljali. Jaz sem imel prof. slovenščine, ki je bil kriminalist v bivši jugi in je pravil, da so dokazovali, da se morilec rodiš.
V eni oddaji sem zasledil, da se v morilca razviješ že v "predrojstvenem" obdobju, potem če imaš še "srečo" ti še okolje pomaga in imamo hanibala. Seveda tisti, ki se ne rodi morilec, še ni rečeno, da ne bo postal, seveda ne bo nagnjen k temu, da bi klal kr tako, ker se mu je tako zahotelo, ampak ga morejo dogodki pač phnit v tako situacijo, itak bi v določenih primerih vsak izmed nas bil sposoben ubiti človeka. Torej tukaj lahko razlikujemo med (najmanj) dvemi vrstami morlicev, tistih tapravih in tistih, ki jih je pač sila razmer prisilila v to. Seveda tistemu, ki je k temu nagnjen bo dovolj že blaga situacija, da v svoji glavi upraviči umor človeka.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

sstone napisal/-a:Sej to ni praktični primer, je eden izmed mnogih testiranj, ki so jih opravljali.
Ja, testiranje, ki po moje kaže na zaletave in neumne morilce. Preveliko obešanje na trenutno (pozitivno) stanje psihe ali kaj podobnega.
V eni oddaji sem zasledil, da se v morilca razviješ že v "predrojstvenem" obdobju, potem če imaš še "srečo" ti še okolje pomaga in imamo hanibala
Jaz bi rekel da je vsak novorojenec v bistvu morilec, oziroma ima zmožnost ubijanja...saj smo v bistvu živali, ne. "Normalna" vzgoja v današnji recimo zahodni družbi pomeni učenje povezave neugodja z ubijanjen. Zato lahko v drugačnih, primitivnejših kulturah ubijejo sovražnika brez pomislika prej in potem. Ubijanje je za nas tu negativno, tako so nas zdresirali (da se počutimo grozno že ob misli da uboj). Napačna vzgoja (dresura) pa je kriva za nastanek psihopatov, ki ubijajo (vsi psihopati nimajo ubijalskih nagnenj). Navadni morilci pa so napačno vzgojene zabite barabe (recimo tisti ki ubijejo prodajalca v trgovini med ropom).
Tisti, ki jih trenutne razmere prisilijo v uboj (tu pridemo v poštev vsi), pa se tudi razlikujejo po doživljanju tega uboja, po vesti. Ali imaš Raskolnikova ali pa takega, ki z ubojem doživi očiščenje.

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Seveda vzgoja okolje itd. to zelo zelo veliko vpliva na človeka, samo nekateri so res k temu nagnjeni, imaš morilce, pa pravim morilce v pravem pomenu besede(ne tistih zahojenih bebcev, ki pride s pištolo v trgovino, ali primer izpred moje hiše ko z kuhinjskim nožem maha okoli), tisti "ta pravi" najbrž niso le rezultat vzgoje in okolja(pravgotovo je tudi to vplivalo na njih), kot je en maček ravnotako "domač proizvod" Pirana, ki pobija mačke, pa boji se tudi ne ničesar, totalno divja mačka, z zavihanim repom ter trdimi jajci vzadi, ki mu bingljajo(od tod se ga je primil vzdevek maček peder :lol: :lol: :lol: :lol: ). Odraščal je v istem okolju kot te druge potepuške mačke, samo je pač nagnjen k temu.

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Po moje smo nagnjeni vsi, razlike se pojavijo samo zaradi vzgoje in inteligence (psihopati so dokazano višje inteligentni, čeprav zato bolj...zmešani recimo).
Za mačko pa nimam pojma...kaj veš, verjetno je bil hudo zlorabljen kot mladič. Tudi za pse velja da so bolj agresivni tisti, ki agresivnost sami doživljajo.

Odgovori