Je mozno iti skozi zid...

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Uporabniški avatar
Japi
Prispevkov: 230
Pridružen: 16.4.2004 17:17

Odgovor Napisal/-a Japi »

Glede neizpodbitnih temeljev bi vprašal, kateri to so? So to temelji, ki približno veljajo na nekm intervalu? Hm... Mogoče je to področje elektrike, ma bi se tudi tam mogoče dalo kaj popravit, ko gremo v ekstreme.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Odgovor Napisal/-a bianko »

Izgleda kot, da so verovanja, duhovnost, mističnost, bog... zadnja varovalka pred svetom, kakršnega je že pred 2500 leti poznal Demokrit.

mirtelo
Prispevkov: 138
Pridružen: 20.4.2004 8:25

Odgovor Napisal/-a mirtelo »

Rad bi odgovoril na septembersko vprašanje, ki je tudi glavna tema :) skozi zid sed da, predvsem, če je iz kvalitetnega stekla s hitrostjo svetlobe. Zid se ne zruši :idea:

Pegazus
Prispevkov: 7
Pridružen: 31.1.2005 1:59

Odgovor Napisal/-a Pegazus »

In na kaki predpostavki naj se zid ne bi zrusil? Se vedno gre za verjetnost ali pridemo skozi zid ali ne, tudi ce potujemo z svetlobno hitrostjo...

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Japi napisal/-a:Glede neizpodbitnih temeljev bi vprašal, kateri to so? So to temelji, ki približno veljajo na nekm intervalu?
Na nekem intervalu veljajo točno, ne? Šele z naslednjim intervalom se izkažejo za približne. Vsak naslednji interval pokaže (samo) približnost prejšnjih temeljev in prav je tako. :)
bianko napisal/-a:Izgleda kot, da so verovanja, duhovnost, mističnost, bog... zadnja varovalka pred svetom, kakršnega je že pred 2500 leti poznal Demokrit.
Sicer ne vem (trenutno spomin ne dela najboljše :) ) kakšen svet je poznal Demokrit ampak zdi se mi da so verovanja varovalka pred realnostjo... realnostjo, kateri dol visi za posameznika.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Skozi zid in podobne agregatne prepreke se je vedno dalo priti in je še vedno možno vsak trenutek.

Le znati je treba. Tisti, ki ve kako se to dela, pa tega noče in ne govori naokoli. Zakaj?

Ker bi nepošteni to "tehniko" najprej uporabili v vojne namene. Za osvojitev takšnega znanja pa je potrebno veliko študija. :?

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Vedež napisal/-a:Skozi zid in podobne agregatne prepreke se je vedno dalo priti in je še vedno možno vsak trenutek.

Le znati je treba. Tisti, ki ve kako se to dela, pa tega noče in ne govori naokoli. Zakaj?

Ker bi nepošteni to "tehniko" najprej uporabili v vojne namene. Za osvojitev takšnega znanja pa je potrebno veliko študija. :?
V vsakem trenutku že mogoče, da bi pa človek hodil naokoli skozi zidove itd, pa vsaka mu čast, tistemu ki to zna. Jaz zaenkrat nisem prepričan, da je to možno storiti kadarkoli, bi pa verjel, če bi mi kdo to dokazal, do takrat pa...srečni tisti, ki verjamejo(te).
Če mene vprašate imam veliko veliko veliko večjo možnost, da bom vsak teden do konca življenja zadeval sedmico na lotu(mislim, da je vsak teden žreb, popravite me če se motim), kot pa da bom enkrat lahko stopil skozi zid, pa ni nujno, da stopil skozi zid, že da kozarec "prebijem" bi blo neverjetno.
Velja pa poskušat. :D

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Odgovor Napisal/-a mriz »

Vedež napisal/-a:Skozi zid in podobne agregatne prepreke se je vedno dalo priti in je še vedno možno vsak trenutek.
A to maš v mislih kakšne paranormalne neumnosti?
Tisti, ki ve kako se to dela, pa tega noče in ne govori naokoli. Zakaj?
Ker v resnici ne ve?
Ker bi nepošteni to "tehniko" najprej uporabili v vojne namene. Za osvojitev takšnega znanja pa je potrebno veliko študija.
Seveda :lol:

Pegazus
Prispevkov: 7
Pridružen: 31.1.2005 1:59

Odgovor Napisal/-a Pegazus »

Hehe, jaz v resnici znam letet, resno...
Ti povem kako? Finta je da moras tla "zgresit"...
Upam samo da razni "nepošteni" ljudje ne bodo zaceli letecih samomorilskih napadov, ker to bi bilo res nesramno... Se posebej do Douglas Adamsa, lol...

Odgovori