Smrt

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a vojko »

LUKEC napisal/-a:
vojko napisal/-a:Trikrat sem se uščipnil, ko sem bral tole, ker sem mislil, da imam moraste sanje. 'Pa ljudi moji, ća je to'? :shock: Razprava vsaj povprečno splošno izobraženih ljudi na poljudnoznanstvenem forumu? Ali 'sviranje u šuplje govno', kot bi kleno rekli naši južni bratje? :lol:
Vedno bolj sem prepričan, da vas sadjar Lukec nateguje... :lol:
Nisem gej.
Vem, si pa 'VESEL' (gay)... :lol:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Sicer sem se pa sprijaznil s tem, da me nihče nima rad.
Tako da se mi prav malo j*** kaj si drugi mislijo o meni.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vedno bolj sem prepričan, da vas sadjar Lukec nateguje... :lol:
Nisem gej.
:lol: :lol: :lol:

(Jebe vas tako, da mu ne udže...)

Lep dan vsem...
viewtopic.php?p=77189#p77189

Pjesniče GJ, ispričaj nam kako je ... možda i mi probamo ...

Lep dan tudi tebi ...
Zadnjič spremenil problemi, dne 30.7.2013 15:28, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Trikrat sem se uščipnil, ko sem bral tole, ker sem mislil, da imam moraste sanje. 'Pa ljudi moji, ća je to'? :shock: Razprava vsaj povprečno splošno izobraženih ljudi na poljudnoznanstvenem forumu? Ali 'sviranje u šuplje govno', kot bi kleno rekli naši južni bratje? :lol:
Vedno bolj sem prepričan, da vas sadjar Lukec nateguje... :lol:
Si lahko bolj natančen, ko že ocenjuješ kdo koga nateguje, glede tega, kdo je tisti, ki nateguje, koga točno le ta nateguje, na kakšen način nateguje ...

Drugače pa, tema je smrt, tako da ...

distraktus
Prispevkov: 272
Pridružen: 5.5.2013 15:59

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a distraktus »

Jaz sem bil pa prepričan, da je debata resnega kova in da ne bo problemov.

distraktus
Prispevkov: 272
Pridružen: 5.5.2013 15:59

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a distraktus »

problemi napisal/-a:Drugače pa, tema je smrt, tako da ...
Zato bodite resni in se resno pogovarjajte! Smrt ni hec, smrt je smrtno resna! Ampak, da ni bi padel v probleme, kaj torej je smrt?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

distraktus napisal/-a:
problemi napisal/-a:Drugače pa, tema je smrt, tako da ...
Zato bodite resni in se resno pogovarjajte! Smrt ni hec, smrt je smrtno resna! Ampak, da ni bi padel v probleme, kaj torej je smrt?
Si zgubljen v prostor-času?

Veš, da je nekaj smrtno resno obenem se pa sprašuješ kaj sploh je ta nekaj!?

Dobro zate, da si zbran ... in seveda prikritega namena ... vedno ...

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

distraktus napisal/-a:
problemi napisal/-a:Drugače pa, tema je smrt, tako da ...
Zato bodite resni in se resno pogovarjajte! Smrt ni hec, smrt je smrtno resna! Ampak, da ni bi padel v probleme, kaj torej je smrt?
Smrt je zastoj delovanja človekovih organov.
Ko človek umre, njegova duša zapusti telo. Človekova duša je neumrljiva. Kristjani verujemo, da bo ob koncu sveta duša spet zedinjena v telesu, ki pa bo poveličano, to se pravi neumrljivo in rešeno vseh bolezni in bolečin. Kristjani verujemo v vstajenje od mrtvih, ko bosta duša in telo spet eno in v večnem življenju. Ker pa je človekova duša neumrljiva, so muke v peklu trajne.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a derik »

LUKEC napisal/-a:Kristjani verujemo v vstajenje od mrtvih, ko bosta duša in telo spet eno in v večnem življenju.
Zakaj je sploh treba umreti?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

derik napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Kristjani verujemo v vstajenje od mrtvih, ko bosta duša in telo spet eno in v večnem življenju.
Zakaj je sploh treba umreti?
Nisem prepričan, da gre tu za "trebanje". Če pa že to vprašanje, pa je po moje zopet potrebno začeti na začetku :) in se vprašati: "Zakaj se je sploh treba roditi?".

Tako pri enem kot drugem procesu gre po moje za, s strani človeka (subjekta), neopravičeno glorificiranje oziroma pretirano čustveno obravnavanje določenih procesov. Mislim, da si tako rojstvo kot smrt ne zaslužita takšne pozornosti. Gre pač za nek proces, tako kot je to recimo anihilacija delca in antidelca.

Seveda pa ob obravnavi posameznikovega odnosa do teh pojavov trčimo ob subjekt oziroma, in če skrajšam, kulturo, ki je tega posameznika determinirala.

Mene še vedno bolj zanimjao tisti odgovori, ki sva jih z Romanov zastavila glede tega vprašanja, recimo: "Kdo ali kaj se rodi oziroma umre?".
Zadnjič spremenil problemi, dne 30.7.2013 17:31, skupaj popravljeno 1 krat.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

derik napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Kristjani verujemo v vstajenje od mrtvih, ko bosta duša in telo spet eno in v večnem življenju.
Zakaj je sploh treba umreti?
Zaradi Adama in Eve, ker sta pojedla strupeno sadje.
Problem v človekovi naravi, je v tem, da noče umreti, noče trpeti(tudi jaz sem tak), se sekira pretirano za lastno zdravje itd..
Kdor to preraste je naredil veliko.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

LUKEC napisal/-a:Zaradi Adama in Eve, ker sta pojedla strupeno sadje..
Zaradi njiju ali zaradi tega, ker je tam Bog opisan kot "patološki narcisoid (sadist)", ki najprej ustvari neko bitje, katero ni kos nalogi, ki mu jo naloži, nakar ga hudo kaznuje?

LUKEC bolj me zanima, ali svete spise bereš povsem "dogmatično" ali se vendarle spustiš v alternativna branja, ki omogočajo različne zaključke na podlagi istega teksta?

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

problemi napisal/-a:
LUKEC napisal/-a:Zaradi Adama in Eve, ker sta pojedla strupeno sadje..
Zaradi njiju ali zaradi tega, ker je tam Bog opisan kot "patološki narcisoid (sadist)", ki najprej ustvari neko bitje, katero ni kos nalogi, ki mu jo naloži, nakar ga le ta hudo kaznuje?

LUKEC bolj me zanima, ali svete spise bereš povsem "dogmatično" ali se vendarle spustiš v alternativna branja, ki omogočajo različne zaključke na podlagi istega teksta?
Že s tem ko se ukvarjam z bioenergijo odstopam od klasičnega katoličana.
Je pa tako, da človeku ni treba vse doumeti in vse spoznati.
Tako da to se mi ni zdelo zelo pomembna tema(stvarjenje in smrt).
Sploh se znanju pripisuje prevelik pomen.
Svet potrebuje običajne delavce in ne kakih Einsteinov.

distraktus
Prispevkov: 272
Pridružen: 5.5.2013 15:59

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a distraktus »

problemi napisal/-a:
distraktus napisal/-a:
problemi napisal/-a:Drugače pa, tema je smrt, tako da ...
Zato bodite resni in se resno pogovarjajte! Smrt ni hec, smrt je smrtno resna! Ampak, da ni bi padel v probleme, kaj torej je smrt?
Si zgubljen v prostor-času?

Veš, da je nekaj smrtno resno obenem se pa sprašuješ kaj sploh je ta nekaj!?

Dobro zate, da si zbran ... in seveda prikritega namena ... vedno ...
Kot vsak delec, sem tudi jaz zgubljen v prostoru-času. Le kdo ni? Razen, če nekdo točno ve, kje in kdaj je. Lahko mi obenem tudi razloži zakaj je. Ne, da vem, mislim. In ne sprašujem sebe, temveč druge. Razen posameznikov, ki imajo probleme na področju dojemanja.

In seveda sem zbran. Namene pa vendarle počasi odkrivam in zato s tem nimam problemov. Nikoli.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Smrt

Odgovor Napisal/-a problemi »

LUKEC napisal/-a:Že s tem ko se ukvarjam z bioenergijo odstopam od klasičnega katoličana..
Zakaj je ukvarjanje z bioenergijo v konfliktu s klasičnim (?) katoličanstvom?
Svet potrebuje običajne delavce in ne kakih Einsteinov.
Svet, če s tem misliš vesolje, ne potrebuje ničesar, če pa misliš na družbo, potem pa, v določenem oziru, potrebuje tako ene kot druge. S poudarkom, da je tudi Einstein bil zgolj delavec. Svet ni nekaj, kar bi imelo potrebe ...

Odgovori